Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: úte pro 02, 2014 5:56 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 10:20 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,
jaký máte názor na kompletní výživové směsi typu F1 od Herbalife a nyní i nově v české produkci MANA?
http://www.novinky.cz/muzi/355094-cech- ... -lidi.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: úte pro 02, 2014 10:16 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Zvědavá píše:
Dobrý den,
jaký máte názor na kompletní výživové směsi typu F1 od Herbalife a nyní i nově v české produkci MANA?
http://www.novinky.cz/muzi/355094-cech- ... -lidi.html

Taky jsem na to dnes na novinkách narazil, doufám, že se tady ta diskuze rozjede. Zajímá mně i názor Jardy. Neměl jsem zatím moc času to prozkoumat důkladněji.
Tady jsou přímo stránky toho produktu, je tam kompletní složení, cena atd. http://www.mojemana.cz/

Po zběžném prozkoumání mě zarazil vitamín K a D, spíš by tam mělo být K2 a D3 a ten D3 brát denně mně přijde jako blbost. Zatím bych uvažoval o občasném užívání, ale nejspíš bych to nebral jako výhradní stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: úte pro 02, 2014 10:23 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Zvědavá píše:
Dobrý den,
jaký máte názor na kompletní výživové směsi typu F1 od Herbalife a nyní i nově v české produkci MANA?
http://www.novinky.cz/muzi/355094-cech- ... -lidi.html

ještě facebookové stránky s diskuzí k tomuto produktu
https://www.facebook.com/mojemana.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 12:27 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Soja a kukuřica? Tak to aby si dal pan Jarda do e shopu.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 10:08 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
A ještě ke všemu je tam lepek. No to bude mňamka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 11:46 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Bohate staci, ze pise: Základem Many jsou zušlechtěné suroviny sóji, ovsa, kukuřice, řepkového a rybího oleje.
Soja je blba i kdyz neni geneticky modifikovana a temer vsechna soja geneticky modifikovana je. Oves vypada jeste tak nejlip, ale mozna ma lepek, nevim. Kukurice rovnez GMO. Rybi olej by byl super ale ryby jsou plny rtuti a olej je znehodnoceny zpracovanim. A repkovy olej je vedeny jako jeden z nejhorsich. Vetsina tech zdroju ma vyhodu pro vyrobce, ze jsou levne (ale skodi zdravi). Ale cena Many zas tak nizka neni.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 1:33 pm 
Offline

Registrován: úte pro 02, 2014 10:20 am
Příspěvky: 4
Přiznám se, že se mi nepozdává i fakt, že o novém a neznámém produktu napíšou článek na Novinkách. Za tím stojí asi někdo majetný.
A jak píše pv33, "zušlechtěné suroviny sóji, ovsa, kukuřice, řepkového a rybího oleje" mě taky varovaly.
Jinak tedy v principu myšlenka "amarounů" jakožto kompletní stravy je zajímavá. Pro většinu dnešních lidí by byla určitě lepší než to, co běžně jedí. Jen si nejsem jistá, jestli to není utopie nebo na první pohled lákavě vypadající nesmysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 1:51 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Zvědavá píše:
Přiznám se, že se mi nepozdává i fakt, že o novém a neznámém produktu napíšou článek na Novinkách. Za tím stojí asi někdo majetný.
A jak píše pv33, "zušlechtěné suroviny sóji, ovsa, kukuřice, řepkového a rybího oleje" mě taky varovaly.
Jinak tedy v principu myšlenka "amarounů" jakožto kompletní stravy je zajímavá. Pro většinu dnešních lidí by byla určitě lepší než to, co běžně jedí. Jen si nejsem jistá, jestli to není utopie nebo na první pohled lákavě vypadající nesmysl.

S tým zvýrazneným rozhodne nemôžem súhlasiť.... Bežne totiž ľudia jedia aj mäso, vajíčka, maslo, a tá "mana" obsahuje len podradné potraviny typu "dokŕmovanie dobytka, husí a prasiat"... \":)\" ... Radšej si teda dať biely rožok či chlieb bez fytátov, ako ovos plný fytátov, ktorý v mane nebudeš ani žuť, takže škroby nenatráviš. Alebo proste inak - škrobový puding, ale trochu dosť drahší... \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 6:57 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
pv33 píše:
Bohate staci, ze pise: Základem Many jsou zušlechtěné suroviny sóji, ovsa, kukuřice, řepkového a rybího oleje.
Soja je blba i kdyz neni geneticky modifikovana a temer vsechna soja geneticky modifikovana je. Oves vypada jeste tak nejlip, ale mozna ma lepek, nevim. Kukurice rovnez GMO. Rybi olej by byl super ale ryby jsou plny rtuti a olej je znehodnoceny zpracovanim. A repkovy olej je vedeny jako jeden z nejhorsich. Vetsina tech zdroju ma vyhodu pro vyrobce, ze jsou levne (ale skodi zdravi). Ale cena Many zas tak nizka neni.

Technická: Co jsem četl tak oves přirozeně lepek neobsahuje, ale je jím kontaminován z okolních polí bo co.Tak jenom aby vlákno nestálo.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 8:10 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
stejski píše:
Technická: Co jsem četl tak oves přirozeně lepek neobsahuje, ale je jím kontaminován z okolních polí bo co.Tak jenom aby vlákno nestálo.

To sa mi nezdá....Ovsenná kaša je mazľavá viac, než ryžová.... Čo je teda to mazivo, ak nie lepok ? Tuk určite nie... \":D\"

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 9:15 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Kosican87 píše:
To sa mi nezdá....Ovsenná kaša je mazľavá viac, než ryžová.... Čo je teda to mazivo, ak nie lepok ? Tuk určite nie... \":D\"

To je škrob, ale netrap se tím ani já ani ty to nepapáme.Tak lepek nelepek.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 4:43 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Zvědavá píše:
Dobrý den,
jaký máte názor na kompletní výživové směsi typu F1 od Herbalife a nyní i nově v české produkci MANA?
http://www.novinky.cz/muzi/355094-cech- ... -lidi.html

Podle mě to dobře vystihl v odpovědi člen pv33, když citoval "Základem Many jsou zušlechtěné suroviny sóji, ovsa, kukuřice, řepkového a rybího oleje." To je až dost, aby se tomu člověk obloukem vyhnul a mě by stačilo i jen slovní spojení "zušlechtěné suroviny" = umělé krmivo, tedy něco jako granule pro psy. Na pár dní někde do hor mimo civilizaci možná ano, ale jinak ani náhodou a říkat takovému šmejdu "kompletní výživová směs" je tedy hodně troufalé, já bych to viděl na klamavou reklamu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 8:12 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jarda píše:
Podle mě to dobře vystihl v odpovědi člen pv33, když citoval "Základem Many jsou zušlechtěné suroviny sóji, ovsa, kukuřice, řepkového a rybího oleje." To je až dost, aby se tomu člověk obloukem vyhnul a mě by stačilo i jen slovní spojení "zušlechtěné suroviny" = umělé krmivo, tedy něco jako granule pro psy. Na pár dní někde do hor mimo civilizaci možná ano, ale jinak ani náhodou a říkat takovému šmejdu "kompletní výživová směs" je tedy hodně troufalé, já bych to viděl na klamavou reklamu

Naprostý souhlas s Jardou. Čistě technicky, vzhledem k tomu, co přiznávají, se jedná o neplnohodnotnou potravinu, spíše o zátěž.
A navíc, s Herbalife a podobnými věcmi mám hluboké zkušenosti, vím přesně, jak byly tyto věci prodávány, nesouhlasím s tím, tak se jíst nemá (prodávat ano, na tom nic špatného nebylo). Tento systém prodeje je velmi neefektivní (což vede k nízkým výdělkům většiny zúčastněných). Je možné prodávati kvalitní věc neefektivním způsobem? Možné to je, ale něco je někde špatně. Pravděpodobně v samém základu.


Naposledy upravil martina72 dne sob bře 07, 2015 8:54 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: pon bře 27, 2017 9:49 am 
Offline

Registrován: stř úno 03, 2016 12:09 pm
Příspěvky: 9
Po nějaké době upravili složení, dnes by to mělo být 100% vegan. Co myslíte, jde o zlepšení nebo stále nedoporučujete? Díky za názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MANA aneb český Herbalife?
PříspěvekNapsal: pon bře 27, 2017 2:30 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
OtaS píše:
Po nějaké době upravili složení, dnes by to mělo být 100% vegan. Co myslíte, jde o zlepšení nebo stále nedoporučujete? Díky za názor.

Mozem byt uprimny ? ... PRE HLUPAKOV to odporucam. Ale laskavo ich ziadam, nech tym nekrmia svoje deti...
Neskutocna dementnost toto.... Neuveritelne.... Ze vobec niekto nad niecim takym ako zdravym jedlom vobec uvazuje...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz