Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: stř lis 11, 2015 12:44 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Přeji dobry den, asi rok si delam pravidelne klystýry s vodou, bylinkama, zkousel jsem i kavovy a v pocatcich i s citronovou stavou, ale tenkrat jse nevydrzel ani minutu...proste citron nesel. Delam si klystyry vetsi, klidne pres 2.5 litru. Dnes jsem si chtel po roce zkusit dat citron, pouzil jsem vetsi plod do 2 litru vody. Vse probihalo vyborne, vydrzel jsem bez problemu 15 minut, ale v míse bylo růžovo. myslel jsem že stolice, ale po chvili jsem zjistil, že je to moč. Můžete mi prosim řici, čím to může byt, na co to ukazuje?
Děkuji za ochotu a Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2015 10:28 pm 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2015 7:32 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
patřím také k těm, kteří se snaží o pravidelnou očistu tlustého střeva. A používám k tomu metodu nad jejíž bezpečností se tady mnozí pozastavují. Běžnou, poněkud upravenou bidetovou spršku.
Namísto sítka jsem na tuto spršku našrouboval redukci a na ní připojil 1,5 m tenké hadičky.
A samotné použití je potom docela jednoduché:
Posadím se na záchodovou mísu, nastavím teplotu a množství vody na výstupu do umyvadélka a potom si hadičku postupně zavádím až k počátku tlustého střeva. Současně ventilkem citlivě reguluji přívod vody do hadičky a sleduji její odtok. Oproti běžnému postupu očisty je důležité nacvičení uvolnění svěrače tak, aby mohla voda i s nečistotami průběžně odtékat. Při jakémkoliv problému lze hadičku buď povytáhnout, nebo proud vody ventilkem na spršce zastavit.
Takto lze zhruba za 15 minut vyčistit i nevyprázdněné střevo nebo ho uvolnit při zácpě. Důležité je nespěchat a pouze citlivě regulovat přívod vody. Tuto metodu používám k naprosté spokojenosti již delší dobu. Vím, že je diskutabilní zda se takto nemohou dostat do tlustého střeva spolu s výplachovou vodou nějaké nežádoucí látky. Proto by mě zajímalo, zda má někdo zkušenosti s tím, jak a čím ošetřit a vyplnit vyprázdněné tlusté střevo. Resp. kde je možno získat vhodnou mikroflóru. Vyplnění střeva mikloflórou od dárce pokládám za poměrně problematickou záležitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 2:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Michal32 píše:
Ďakujem za odpoveď i ked je to všetko už niekoľko krát napísané vo vlákne o klystýroch, len nemám času všetko čítať. Ale už mám polovicu zo 100 príspevkov zmáknutú.
Postupoval som intuitívne a na základe informáciií z mojich overených zdrojov /malachov,dr.walker,vy Jardo/. Štava sa vstrebá ihned takže tú si dávam na prázdny žalúdok vždy. Orechové mliečko ostáva v žalúdku nejakú dobu tak to pijem ako druhé a bylinkový čaj /šípek, žihľava/popíjam počas dňa.
Inak ak by ľudia viac čítali knihy priekopníkov zdravej výživy, ušetrili by si veľa problémov. O očiste tela píše pán Malachov viac než dostatočne a na výživu je zase macher dr.Walker. A Vaše poznatky sú tiež riadne a ďakujem za ne.
Inak viem že to patrí inde ale spýtam sa tu - Jardo čo si myslíte o doplnaní prvkov pomocou olejovo petrolejovej zmesi podla Malachova? /mám viac otázok, len Vás nechcem oberať o čas a nechcem zase tie otázky kúskovať do všemožných vlákien..
ďakujem za odpoved.

Tak proč ne, petrák likviduje neuvěřitelné spektrum malých šmejdů a v kombinaci s příjme živin asi dobrý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 2:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Michal32 píše:
Ešte otázočka. Je možné po klystýry piť zápar z drveného semena guarany? Prípadne aký máte na semeno guarany názor?
ďakujem za odpoveď..

Nevidím problém, tam ta rychlost náběhu kofeinu není tak velká, tedy asi žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 2:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Přeji dobry den, asi rok si delam pravidelne klystýry s vodou, bylinkama, zkousel jsem i kavovy a v pocatcich i s citronovou stavou, ale tenkrat jse nevydrzel ani minutu...proste citron nesel. Delam si klystyry vetsi, klidne pres 2.5 litru. Dnes jsem si chtel po roce zkusit dat citron, pouzil jsem vetsi plod do 2 litru vody. Vse probihalo vyborne, vydrzel jsem bez problemu 15 minut, ale v míse bylo růžovo. myslel jsem že stolice, ale po chvili jsem zjistil, že je to moč. Můžete mi prosim řici, čím to může byt, na co to ukazuje?
Děkuji za ochotu a Váš čas.

Nevím zda dotaz správně chápu, ale předpokládám, že se vyskytla krev v moči a souvislost mě nenapadá. Zpravidla se to stane po prasknutí nějaké kapilární cévky na sliznici močového měchýře, ale jak by jste si to způsobil klystýrem to netuším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 2:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bohous píše:
Dobrý den,
patřím také k těm, kteří se snaží o pravidelnou očistu tlustého střeva. A používám k tomu metodu nad jejíž bezpečností se tady mnozí pozastavují. Běžnou, poněkud upravenou bidetovou spršku.
Namísto sítka jsem na tuto spršku našrouboval redukci a na ní připojil 1,5 m tenké hadičky.
A samotné použití je potom docela jednoduché:
Posadím se na záchodovou mísu, nastavím teplotu a množství vody na výstupu do umyvadélka a potom si hadičku postupně zavádím až k počátku tlustého střeva. Současně ventilkem citlivě reguluji přívod vody do hadičky a sleduji její odtok. Oproti běžnému postupu očisty je důležité nacvičení uvolnění svěrače tak, aby mohla voda i s nečistotami průběžně odtékat. Při jakémkoliv problému lze hadičku buď povytáhnout, nebo proud vody ventilkem na spršce zastavit.
Takto lze zhruba za 15 minut vyčistit i nevyprázdněné střevo nebo ho uvolnit při zácpě. Důležité je nespěchat a pouze citlivě regulovat přívod vody. Tuto metodu používám k naprosté spokojenosti již delší dobu. Vím, že je diskutabilní zda se takto nemohou dostat do tlustého střeva spolu s výplachovou vodou nějaké nežádoucí látky. Proto by mě zajímalo, zda má někdo zkušenosti s tím, jak a čím ošetřit a vyplnit vyprázdněné tlusté střevo. Resp. kde je možno získat vhodnou mikroflóru. Vyplnění střeva mikloflórou od dárce pokládám za poměrně problematickou záležitost.

Tak při určité zručnosti si takto vlastně provádíte menší hydro kolon, což jako problém nevidím, já tam vidím problém v tom riziku, že člověk z neopatrnosti, nebo roztržitosti pustí vodu plným tlakem a je na vážné komplikace zaděláno. Toto by bylo bezpečné pokud by bylo možno nastavit konstantní pracovní tlak a pak bych se toho nebál, ale nevím o žádném běžném tlakovém ventilu na tak nízké pracovní tlaky. Nějaké výrazné zamoření bych u vody z řádu nepředpokládal a do určité míry by šlo případně eliminovat vyšším dodáním probiotik, případně je na závěr procedury napustit do střeva spodem, třeba pomocí stříkačky Janette, to jsem zde již vysvětloval, tak pohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz