Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2013 12:57 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Ještě vyzkoušej krkací test na kyselinu chlorovodíkovou, můžeš ji mít nedostatek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2013 1:43 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Napíšem svoju skúsenosť s dlhoročnou plynatosťou a riešenie.

V 20r ma začala trápiť plynatosť. "Zdravšej" výžive som sa venoval už pred tým a vyskúšal som si rôzdne stravovanie niekoľko rokov - či už išlo o makrobiotiku, vegetariánstvo, ajurvéda, podľa výživových skupín a iné "uznávané" stravovacie smery.

Dá sa povedať, že sa mi výrazne polepšilo keď som pred 2 rokmi prešiel na vegánstvo.

Akonáhle som prestal konzumovať mäso (akékoľvek), mliečne tuky,srvátku, vajcia plynatosť ustúpila a ja som konečne začal pocitovať klud v žalúdku aj po jedle, počas neho, po ňom.
Vylepšil som to ešte správnou kombináciou potravín - striktnou delenou stravou, vyradením sóje,obilovín. Jedením samotného ovocia do 12h a ľahkého surového zeleninového obedu aj večere. Medzi jedlami len ovocie.
Zaradením kurkumy,saturejky,oregána,cayenskeho korenia/inych chilly do jedla a ocisty pomocou klystírov raz za týžden.

Plynatostou už netrpím ak správne kombinujem potraviny podľa ich skupín. http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm
Zvykol som si na tento systém a vyhovuje mi (ľahké ranajky,desiata/hutnejší obed s minimalnym mnozstvom tukov/lahky olovrant/tucnejsi salat na veceru).

Moje tipy ktore mi tiez pomohli :
20min pred jedlom vypijem viac vody - posledny krat/ 1-1,5h po jedle nepijem vobec/ nepijem viac ako 4dl naraz/ kazde rano vypijem 0,5-1l cistej prefiltrovanej vody pripadne ovocno,zeleninovej stavy s 1 lyzickou jablcneho octu / okrem vody a stiav pijem sem tam urinu vzdy na lacny zaludok.

Strava je pre mna na prvorada a preto pri jedeni nesludujem TV/nelistujem v casopise/nerozpravam sa s ludmi/jem pomaly a prezuvam intenzivne aj ked jem melon.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2013 7:45 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Tak jsem se držela vašich rad a jídelníček zjednodušila a dnes si dávám půst (snad \":lol:\" ).

Na příští týden jsem objednaná k doktorce. Udělá mi testy na vitamíny a minerály, krev, moč a pošle mě na vyšetření. Chci si být na 100% jistá, že je vše v mém střevě/játrech OK a že mi něco nechybí. Tak uvidíme.

Zkoušela jsem si dělat plivací test na kandidu a je pozitivní, takže asi po půstu budu držet protikvasinkovou dietu. Nemáte nějaký kvalitní odkaz na dietu, která fakt funguje? Vím, že je toho plný internet, ale ne vše funguje... Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2013 9:19 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Laika píše:
Tak jsem se držela vašich rad a jídelníček zjednodušila a dnes si dávám půst (snad \":lol:\" ).

Na příští týden jsem objednaná k doktorce. Udělá mi testy na vitamíny a minerály, krev, moč a pošle mě na vyšetření. Chci si být na 100% jistá, že je vše v mém střevě/játrech OK a že mi něco nechybí. Tak uvidíme.

Zkoušela jsem si dělat plivací test na kandidu a je pozitivní, takže asi po půstu budu držet protikvasinkovou dietu. Nemáte nějaký kvalitní odkaz na dietu, která fakt funguje? Vím, že je toho plný internet, ale ne vše funguje... Díky.

Zkus tenhle odkaz:http://www.ulozto.cz/xk5XkTA/protikvasinkova-dieta-tabulka-121002-by-sakul-xls

A procti se tema Candida a Chlamydioza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2013 7:07 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Tak z půstu byl akorát půst od snídaně a jedla jsem až oběd \":lol:\" Nejsem ještě připravená.. Nebo spíše řečeno, mamka vařila oběd a navíc můj oblíbený, donesla meruňky, v lednici byl zbytek tofumisu, takže se nedalo, takže to odkládám buď jak pojedu do zahraničí, nebo jak pojedu do Brna na byt, alespoň budu mít čas se učit a nebudu muset nic vařit a chystat do školy na svačinku \"8)\"

Četla jsem si ty protikvasinkové diety. Ale já z toho vůbec nic nejím, tak jak můžu mít kvasinku? Vždyť to už by musela být za ty 2 roky, co nic takového nejím (nebo pouze opravdu málokdy např. občas tu koncentrovanou jablečnou šťávu - bez cukru 100% jablko, tím si jednou za půl roku poliju nějaký krém, občas marmeládu bez cukru na palačinky, těstoviny z bílé mouky také jednou za půl roku - moučné výrobky obecně skoro vůbec nepoužívám, a pokud jo, tak pouze z CZ mouky, ale většinou používám pouze celá zrna, protože moučné výrobky nemám ráda, zahleňují.. a nic jiného ze seznamu nepovolených potravin nejím), mrtvá, ne? Nevím, jak mám tu protikvasinkovou dietu držet, když nic z toho, co nemůžu, vlastně nejím..??

Jinak mám malý pokrok. Připadá mi, že už ta plynatost není tak častá \":)\" Dávám si o hodně menší porce, více piji (to byl můj častý problém - hrozně málo jsem pila) a snažím se méně kombinovat a dělat jednodušší jídla (večeře pouze zeleninové rizoto - na cibulce mrkev a cuketa, přidána CZ rýže a k tomu nastrouhaná mrkev a ředkev = salát). Dneska jsem krom čočkové polévky neměla žádnou luštěninu. Tak jestli to nebude i tím množstvím bílkovin (jedla jsem těch luštěnin moc)? Že to mé tělo nedokáže strávit. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Určitě dám vědět. Děkuji Vám všem za Vaše rady! Díky nim se z toho možná dostanu \":-)\"

Mám ještě dotaz. Myslíte, že by mi mohlo pomoci i ten "snídaňový půst"? Že místo snídaně si dám půst a jíst budu až oběd? Takže si střevo a žaludek odpočine od snídaně nebo to raději nedělat? Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2013 8:10 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Laika píše:
Tak z půstu byl akorát půst od snídaně a jedla jsem až oběd \":lol:\" Nejsem ještě připravená.. Nebo spíše řečeno, mamka vařila oběd a navíc můj oblíbený, donesla meruňky, v lednici byl zbytek tofumisu, takže se nedalo, takže to odkládám buď jak pojedu do zahraničí, nebo jak pojedu do Brna na byt, alespoň budu mít čas se učit a nebudu muset nic vařit a chystat do školy na svačinku \"8)\"

Četla jsem si ty protikvasinkové diety. Ale já z toho vůbec nic nejím, tak jak můžu mít kvasinku? Vždyť to už by musela být za ty 2 roky, co nic takového nejím (nebo pouze opravdu málokdy např. občas tu koncentrovanou jablečnou šťávu - bez cukru 100% jablko, tím si jednou za půl roku poliju nějaký krém, občas marmeládu bez cukru na palačinky, těstoviny z bílé mouky také jednou za půl roku - moučné výrobky obecně skoro vůbec nepoužívám, a pokud jo, tak pouze z CZ mouky, ale většinou používám pouze celá zrna, protože moučné výrobky nemám ráda, zahleňují.. a nic jiného ze seznamu nepovolených potravin nejím), mrtvá, ne? Nevím, jak mám tu protikvasinkovou dietu držet, když nic z toho, co nemůžu, vlastně nejím..??

Jinak mám malý pokrok. Připadá mi, že už ta plynatost není tak častá \":)\" Dávám si o hodně menší porce, více piji (to byl můj častý problém - hrozně málo jsem pila) a snažím se méně kombinovat a dělat jednodušší jídla (večeře pouze zeleninové rizoto - na cibulce mrkev a cuketa, přidána CZ rýže a k tomu nastrouhaná mrkev a ředkev = salát). Dneska jsem krom čočkové polévky neměla žádnou luštěninu. Tak jestli to nebude i tím množstvím bílkovin (jedla jsem těch luštěnin moc)? Že to mé tělo nedokáže strávit. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Určitě dám vědět. Děkuji Vám všem za Vaše rady! Díky nim se z toho možná dostanu \":-)\"

Mám ještě dotaz. Myslíte, že by mi mohlo pomoci i ten "snídaňový půst"? Že místo snídaně si dám půst a jíst budu až oběd? Takže si střevo a žaludek odpočine od snídaně nebo to raději nedělat? Děkuji moc.

Laiko, kdyz nekde neco hnije a smrdi, tak je idealni to vyhodit a vymyt \":lol:\" . V tvym pripade je jasne prvni ocista strev, at uz aspon klystyry nebo radeji sanka, protoze ta vymeje celou travici soustavu. A pak se zabyvat proc to tam hnilo. Nemyslim si, ze jis tak spatne, i kdyz muzes treba zkusit vynechat lusteniny... A v kazdym pripade bych dal mimo ocisty strev i ocisty jater a pripadne zaludku na zlepseni traveni. Samozrejme na vsechno by pomohl i pust, tedy poradny, ne snidanovy, jak ti tu nekdo radil, ale to je trochu narocnejsi a stejne by to chtelo nejdriv vycistit streva. Nicmene doporuceni jsi dostala spoustu, tak si muzes vybirat \":lol:\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2013 8:18 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Děkuji. Zkusím tu Šanku a ten klystýr. Jen já se toho bojím \":lol:\" Nejraději bych měla po ruce někoho zkušeného, kdo by mi říkal co a jak.. Nechci si nějak ublížit.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 24, 2013 8:40 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
klystiru sa neboj... ale chapem ta tiez som sa bala \":D\" ale nic to nie je \":)\" sanku som skusala raz ale akosi sa nezadarilo.... uvazujem teraz o tej espomskej soli...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 8:56 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Asi jste měli pravdu s těmi obilninami, pomalu, ale jistě na to začínám přicházet. Dnes jsem měla na snídani 5 meruněk a hrstku jahod (vše RAW) a žádný problém! Mám plno energie, cítím se sytá a fajn. Dokonce mám krásně ploché břicho (občas ho mám takové vyklenuté - hlavně večer po všem tom jídle) a vůbec mě to nenadýmá! \":shock:\" Asi začnu být RAW! \":lol:\" Díky moc za všechny Vaše rady!! \":)\"

Na ten klystýr se chystám. Už mám doma všechno potřebné "náčiní". Ale musím si to ještě načíst a zvolit vhodný den, kdy rodina nebude doma \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 9:06 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
ivko: díky mo za Tvé poznatky. Maso, vejce, mléko atd. vůbec nejím, takže to mě nemůže nadouvat. Myslím, že Tvůj systém má něco do sebe, protože když jsem si dneska dala lehkou ovocnou snídani, tak je mi opravdu fajn a žádná plynatost! Oběd sice budu mít vařený, ale večeři si dám zase RAW - asi nějaký ten salátek, třeba s mandličkami, ať mám ten tuk, jak mi tu ostatní radili. A s tím TV, mluvením s lidmi atd. musím také přestat a věnovat se jen jídlu, to bude asi také můj problém. Díky díky díky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 9:15 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
ono ten klystir na precistenie.... mal by sa robit takto: prvy tyzden kazdy den, druhy tyzden kazdy druhy den, treti tyzden kazdy 4ty den (nepamatam si to presne) a stvrty tyzden raz... opravte ma ak sa mylim.... takze zo zaciatku ho treba robit castejsie...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 12:20 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Laika zmínila "půst od snídaně". To je ale zavádějící, nikoliv obecně platné. Každý člověk je jiný. Někdo je "sova", tedy se pořádně nažere navečír a jede do půli noci, pak prochrápe celé dopoledne, snídá až ve dvě po poledni. Jiný je skřivan, vstává s východem slunka, což je v létě tady kolem čtvrté. Nelze již déle spáti. Tož se nasnídá již kolem páté, šesté, co jiného.
Ono je také potřebí respektovat svůj typ. Nelze jíst tak, jak jedí druzí, když jsi jiný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 1:12 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Já jsem asi ta sova. Ale hlad na snídaní mívám až tak kolem půl 9 (vstávám v 6). A musím říct, že to ovoce na snídani mi udělalo moc dobře. Oběd jsem měla vařený - čočka, jáhly (jsou zásadotvorné), na cibulce květák a cuketa, vše smícháno do "rizota", ochuceno římským kmínem, solí, bazalkou. Dala jsem si malou porci a musím zaklepat - VŠE OK! \":)\" Na večeři plánuji zeleninový salát s mandličkami, abych doplnila zdravé tuky. Nějaký tip na dobrý lehký salát? \":P\"

Martina72: máš naprostou pravdu! Zcela souhlasím. Díky za Tvůj názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 1:31 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
No vidíš, lepšíš se. Lehký salát? Nyní? Velmi, ale velmi, zralé a prosluněné rajče, hafo pampeliškového listí, malounko spařených kopřiv, šnytlauch, čerstvý kopr (malounko), vopich (u většiny lidí libeček), malounko, zralé salátové okurky, olivový olej, ten nejlepší (u nás bohužel nejdražší). Trošku čerstvé šťavnaté cibule.
Chléb normální, ne z krámu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2013 3:55 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Musela jsem dojíst tiramisu, které mi zbylo v lednici, nechtěla jsem ho vyhodit a už to zase cítím (plyny a cítím to i v krku) \":?\" A to tam bylo jen tofu a CZ sušenky. Takže nic takového už jíst nebudu, nestojí mi to za ty problémy \":?\"

Bohužel nemám se momentálně jak dostat k takové zeleni, která by byla čistá.. Mrknu, co je v lednici. Ale děkuji moc za tip, musím si sehnat ty zelené listy a vyzkouším! \":)\"

Mám tu ale čerstvé meruňky, rybíz, angrešt a maliny.. Tak možná si udělám spíše ovocný salát a zítra bude zeleninka \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz