Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned črc 21, 2013 10:06 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Dobrý den,
Potřebuji radu, jsem už zoufalá a nevím, jak pokračovat \":-(\" Je mi 20 let, měřím 175 cm, vážím 52-53 kg. Stravuji se zdravě zhruba 4-5 let, poslední 2 roky úplně naprosto bez "úletů" - tzn. nejím žádnou bílou moukou (pouze cca 1-2x za měsíc bílé těstoviny, bílou rýži basmati nebo jasmínovou nebu kuskus, jinak jím vše celozrnné), žádné maso kromě 1x za půl roku kousek ryby, žádný cukr ani výrobky z něj ani jiná sladidla (sladím pouze přírodními rýžovými, ječmennými, kukuřičnými a jinými slady a sirupy, příp. jablečným koncentrátem), žádné sladkosti, žádné pečivo ze supermarketů (pečivo nejím skoro vůbec, jen občas si udělám domácí koláč ze špaldové mouky s ovocem nebo nějaký řez či palačinky nebo mamka občas dělá domácí kváskový celozrnný chléb, perník s ovocem nebo vánočku - vše toto je bez cukru, bílé mouky, droždí atd. podle makrobiotických zásad), žádné mléčné výrobky (mám na ně od dětství alergii), žádné droždí (používáme jen kvásek), nejím také žádné tropické ovoce, naše syrové ovoce jsem jedla v minulosti vcelku málo, teď jsem zařadila syrového ovoce víc, nepiji alkohol, neberu drogy, ani žádné léky nebo vitamíny, nekouřím. Jím 3x - 4x denně, možná méně piji, ale jím hodně vodnatou stravu (pít bych asi měla více, že?). Ráno mívám různé kaše (rýžová, kroupová, ovesná atd.) s dušenou nebo napařenou zeleninou, semínky a něčím zeleným nebo miso polévku. Na oběd mívám občas polévku + jako hlavní jídlo obilovinu (jáhly, CZ rýže, kroupy, špalda, kuskus, těstoviny, bulgur, polenta atd.), zeleninu na různé způsoby s luštěninou, pickles, syrovou zeleninu (třeba nějaký zeleninový salát nebo jen čerstvou zeleninu), občas "řízečky" ze zeleniny obalené v hrašce a smažené nebo zeleninové/luštěninové karbanátky, tofu, řasy.. A na večeře buď ohřátý zbytek z oběda + čerstvou zeleninu + napařenou zeleninu nebo úplně čerstvé jídlo. Na svačinku mám čerstvé ovoce nebo mnou udělaný nějaký zdravý dezert či koláč (podle makrobiotických zásad), ale to jen teď v létě, většinou jím jen 3x denně hlavní jídla.

Můj problém je obrovská a velmi zapáchající plynatost, která mě ale trápí až v poslední době. Nepamatuji si, že bych dříve něco takového měla. A pokud ano, tak rozhodně ne tak zapáchající! Někdy je to opravdu hrozné. Úplně se za to stydím. Nejhorší je to hlavně večer, ale i přes den. Občas mívám i různé kručení a divné zvuky, pohyby a žbluňkání v žaludku večer když si jdu lehnout, nebo i ihned po jídle / před jídlem. Také občas mívám bolest v břiše, zejména ráno.

Dělala jsem si test se šťávou z kysaného zelí, abych zjistila, kolik nánosů ve střevech mám. Nalila jsem si trošku této vody do skleničky a vypila, ale žádné plyny jsem po tom vůbec neměla (až za 45 min. jen trošku, což asi s tím nesouviselo?). Ale připadá mi, jako kdyby mi v tom střevě něco zahnívalo, tak ty plyny smrdí. Přitom jím zdravě, mám ve stravě potraviny, které čistí tělo od různých škodlivin: řasy, houby shitake, daikon a ředkvičky, kysané zelí, domácí pickles, kořen lopuchu, cibule, lotus. Se střevy mám problémy už dlouho. Jako malá jsem měla hrozné bolesti břicha, mamka mě musela vyzvedávat ze školy, protože jsem se nemohla ani pohnout, jak mě to bolelo (pak to nějak přešlo..) a taky jsem měla velké problémy jít na stolici, měla jsem ji velmi tuhou a nešla mi vůbec vytlačit. Moje teta pracuje s energiemi a říkala mi, že má střeva pracují pouze na 20 %. Také nemám menstruaci (měla jsem ji, ale po asi roce nepravidelné MS se sama ztratila a teď je to již 3 rok, co ji nemám - měla jsem brát HA, ale nechtěla jsem to svinstvo do sebe cpát, tak jsem to nechala tak a nic s tím nedělala). Dostala jsem radu, že by to mohlo být tím, že jím málo tuku (tuku mám v těle 14,9). To je pravda, zeleninu sice dělám na tuku, ale oleje tam dávám opravdu minimum a na tuku ji dělám jen na oběd, zbytek je většinou na vodě. Ale jím častěji smažené řízečky z Hrašky smažené v oleji. Také jím často opražená semínka (dávám si je hojně na obiloviny). Také mi bylo doporučeno jíst 1-2x týdně ryby, což bych ráda dodržovala, ale bohužel nemám nikde v okolí rybárnu a rybám ze supermarketu nevěřím (chovají to v hrozných podmínkách a je to plné svinstev). A taky mi poradili jíst více produktů z bílé mouky - bílé těstoviny, kuskus, bílá rýže atd., že prý možná mám až moc vlákniny, když jím pořád CZ produkty (hlavně CZ natural rýži). Co myslíte?

Jinak se cítím zdravá, nemám jiné problémy krom 3 bradaviček na pravé ruce a občas tuto ruku mívám velmi suchou, levá ruka je hebká, bez problémů a také občas mívám velmi suché rty (asi to nějak souvisí s těmi střevy - vždy mě začnou svědit, pak mi oschnou, vzniknou mi na nich šupinky, ty pak slezou a rty jsou zase pěkné jako předtím). Mám čistou pleť, bez akné. Stolici mám pravidelnou, většinou normální konzistence 1-2x denně. Neujídávám mezi jídly a vždy mám mezi jídly rozestupy min. 2 hodiny, ale většinou 5 hodin. Pozorovala jsem, že když si dám koláč nebo jiný dezert, kde je obilovina + ovoce, tak se plyny zvýší (možná mi tato kombinace dělá zle?), ale nejsem si tím na 100 % jistá. Tvoří se mi i po večeři nebo i delší dobu po jídle např. ve městě, takžo těžko říci.

Budu moc ráda, když mi někdo poradíte, co mám dělat. Jsem už z toho opravdu zoufalá. Říkám si, vždyť přeci jím zdravě, tak proč mě toto trápí a ostatní lidé vedle mě, kteří jedí nezdravě (pizza, hranolky, tučná jídla, alkohol, brambůrky a sladkosti), tyto problémy nemají? Mám snad v těle opravdu moc vlákniny z té CZ stravy? Nebo je to nějaká eliminace? Co bych mohla vyzkoušet, abych se toho zbavila, případně spíše podpořila eliminaci a vyčistila vše zevnitř? Na normální stravě jsem nic takového nemívala, ale k té se vrátit nehodlám, nemám na ni vůbec chuť.

Děkuji mockrát všem za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 5:58 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
ja by som vyradila vsetky obiloviny vcetne tých bezlepkovych, aj rôzne prírodné slady sú cukor, tiež preč, zaradila by som pokojne živočíšne produkty, hlavne domáce vajíčka, aj kvalitné mäso a kopu tukov.
Občas domáci Kefir, jogurt.
Čiže klasická low carb diéta.
Tuky pokojne dobré maslo, kacaci tuk, ak vôbec smazit, určite nie na oleji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 6:21 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Jenže já jsem na všechny mléčné produkty alergická již odmalička. Měla jsem velmi silné atopické ekzémy, takže je nemohu zařadit, pouze sojové. Mohla jsem jako malá pít pouze sojové mléko (z lahve). A abych pravdu řekla, tak maso nejím proto, protože mi nechutná. Nikdy jsem ho nemusela.. Jako malá jsem ho nikdy nechtěla jíst, ale vždy se ho do mě nějak snažili nacpat \":lol:\" A teď jsem ráda, že ho již jíst nemusím, dělá se mi z něj zle, takže to také nemohu. Jediné, co mi chutná, je ryba (losos nebo bílé rybí maso). Jinak ty přírodní slady využívám opravdu minimálně, pouze při přípravě dezertů a do dezertů jich dávám opravdu trošku, protože na sladké nejsem zvyklá... Takže v tom bych problém neviděla. Jiné sladidla nepoužívám. Pouze teď za sezóny jím čerstvé nebo tepelně upravené ovoce. Což jsem ale tak cca poslední půl rok skoro vůbec nejedla a tyto problémy měla stejné, takže tím to nebude.. Smažévala jsem i na ghí, ale už ho nemáme. Jinak používám kvalitní oleje ze zdravé výživy (řepkový, sezamový atd.). Vůbec právě nevím, co by to mohlo být \":cry:\" Myslím si, že kandida ne, když nejím věci, co by ji živily. Ted sice jím dezerty a ovoce, ale bez cukru a půl roku předtím (i víc) jsem skoro nic nejedla, pouze 3x denně hlavní zeleninová jídla, takže to by přeci za ten půlrok nemohla přežít a navíc mě se to začala objevovat, tyto mé problémy, až v roce 2013. A taky by mě zajímalo co dělat s tou chybějící menstruací. Cpát do sebe antikoncepci nechci, jak mi to radí lékaři. Existuje i něco jiného? Možná, že mi chybí i dostatek pohybu. Jak pořád chodím do školy, a když nechodím do školy, tak pracuji, tak ho asi nemám tolik, kolik bych měla mít \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 6:41 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
ok, takže častejšie ryby, vajíčka by bolo fajn, a vyradiť tie obiloviny, to je základ,
alergia nasvedčuje tomu, že je zanesene črevo, tiež to potvrdzuje ta plynnatost. ako som písala, sladké vyradiť úplne.
Kandidu kŕmi aj múka či iné skroboviny, hoc aj celozrnné.
Všetko preč.
Ak si vyliecis črevo striktne bezskrobovou stravou, mala by zmiznúť aj alergia.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 8:01 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
[quote="Laika"2zdl8nem]Dobrý den,
Potřebuji radu, jsem už zoufalá a nevím, jak pokračovat \"-(\" Je mi 20 let, měřím 175 cm, vážím 52-53 kg. Stravuji se zdravě zhruba 4-5 let, poslední 2 roky úplně naprosto bez "úletů" - tzn. nejím žádnou bílou moukou (pouze cca 1-2x za měsíc bílé těstoviny, bílou rýži basmati nebo jasmínovou nebu kuskus, jinak jím vše celozrnné), žádné maso kromě 1x za půl roku kousek ryby, žádný cukr ani výrobky z něj ani jiná sladidla (sladím pouze přírodními rýžovými, ječmennými, kukuřičnými a jinými slady a sirupy, příp. jablečným koncentrátem), žádné sladkosti, žádné pečivo ze supermarketů (pečivo nejím skoro vůbec, jen občas si udělám domácí koláč ze špaldové mouky s ovocem nebo nějaký řez či palačinky nebo mamka občas dělá domácí kváskový celozrnný chléb, perník s ovocem nebo vánočku - vše toto je bez cukru, bílé mouky, droždí atd. podle makrobiotických zásad), žádné mléčné výrobky (mám na ně od dětství alergii), žádné droždí (používáme jen kvásek), nejím také žádné tropické ovoce, naše syrové ovoce jsem jedla v minulosti vcelku málo, teď jsem zařadila syrového ovoce víc, nepiji alkohol, neberu drogy, ani žádné léky nebo vitamíny, nekouřím. Jím 3x - 4x denně, možná méně piji, ale jím hodně vodnatou stravu (pít bych asi měla více, že?). Ráno mívám různé kaše (rýžová, kroupová, ovesná atd.) s dušenou nebo napařenou zeleninou, semínky a něčím zeleným nebo miso polévku. Na oběd mívám občas polévku + jako hlavní jídlo obilovinu (jáhly, CZ rýže, kroupy, špalda, kuskus, těstoviny, bulgur, polenta atd.), zeleninu na různé způsoby s luštěninou, pickles, syrovou zeleninu (třeba nějaký zeleninový salát nebo jen čerstvou zeleninu), občas "řízečky" ze zeleniny obalené v hrašce a smažené nebo zeleninové/luštěninové karbanátky, tofu, řasy.. A na večeře buď ohřátý zbytek z oběda + čerstvou zeleninu + napařenou zeleninu nebo úplně čerstvé jídlo. Na svačinku mám čerstvé ovoce nebo mnou udělaný nějaký zdravý dezert či koláč (podle makrobiotických zásad), ale to jen teď v létě, většinou jím jen 3x denně hlavní jídla.

Můj problém je obrovská a velmi zapáchající plynatost, která mě ale trápí až v poslední době. Nepamatuji si, že bych dříve něco takového měla. A pokud ano, tak rozhodně ne tak zapáchající! Někdy je to opravdu hrozné. Úplně se za to stydím. Nejhorší je to hlavně večer, ale i přes den. Občas mívám i různé kručení a divné zvuky, pohyby a žbluňkání v žaludku večer když si jdu lehnout, nebo i ihned po jídle / před jídlem. Také občas mívám bolest v břiše, zejména ráno.

Dělala jsem si test se šťávou z kysaného zelí, abych zjistila, kolik nánosů ve střevech mám. Nalila jsem si trošku této vody do skleničky a vypila, ale žádné plyny jsem po tom vůbec neměla (až za 45 min. jen trošku, což asi s tím nesouviselo?). Ale připadá mi, jako kdyby mi v tom střevě něco zahnívalo, tak ty plyny smrdí. Přitom jím zdravě, mám ve stravě potraviny, které čistí tělo od různých škodlivin řasy, houby shitake, daikon a ředkvičky, kysané zelí, domácí pickles, kořen lopuchu, cibule, lotus. Se střevy mám problémy už dlouho. Jako malá jsem měla hrozné bolesti břicha, mamka mě musela vyzvedávat ze školy, protože jsem se nemohla ani pohnout, jak mě to bolelo (pak to nějak přešlo..) a taky jsem měla velké problémy jít na stolici, měla jsem ji velmi tuhou a nešla mi vůbec vytlačit. Moje teta pracuje s energiemi a říkala mi, že má střeva pracují pouze na 20 %. Také nemám menstruaci (měla jsem ji, ale po asi roce nepravidelné MS se sama ztratila a teď je to již 3 rok, co ji nemám - měla jsem brát HA, ale nechtěla jsem to svinstvo do sebe cpát, tak jsem to nechala tak a nic s tím nedělala). Dostala jsem radu, že by to mohlo být tím, že jím málo tuku (tuku mám v těle 14,9). To je pravda, zeleninu sice dělám na tuku, ale oleje tam dávám opravdu minimum a na tuku ji dělám jen na oběd, zbytek je většinou na vodě. Ale jím častěji smažené řízečky z Hrašky smažené v oleji. Také jím často opražená semínka (dávám si je hojně na obiloviny). Také mi bylo doporučeno jíst 1-2x týdně ryby, což bych ráda dodržovala, ale bohužel nemám nikde v okolí rybárnu a rybám ze supermarketu nevěřím (chovají to v hrozných podmínkách a je to plné svinstev). A taky mi poradili jíst více produktů z bílé mouky - bílé těstoviny, kuskus, bílá rýže atd., že prý možná mám až moc vlákniny, když jím pořád CZ produkty (hlavně CZ natural rýži). Co myslíte?

Jinak se cítím zdravá, nemám jiné problémy krom 3 bradaviček na pravé ruce a občas tuto ruku mívám velmi suchou, levá ruka je hebká, bez problémů a také občas mívám velmi suché rty (asi to nějak souvisí s těmi střevy - vždy mě začnou svědit, pak mi oschnou, vzniknou mi na nich šupinky, ty pak slezou a rty jsou zase pěkné jako předtím). Mám čistou pleť, bez akné. Stolici mám pravidelnou, většinou normální konzistence 1-2x denně. Neujídávám mezi jídly a vždy mám mezi jídly rozestupy min. 2 hodiny, ale většinou 5 hodin. Pozorovala jsem, že když si dám koláč nebo jiný dezert, kde je obilovina + ovoce, tak se plyny zvýší (možná mi tato kombinace dělá zle?), ale nejsem si tím na 100 % jistá. Tvoří se mi i po večeři nebo i delší dobu po jídle např. ve městě, takžo těžko říci.

Budu moc ráda, když mi někdo poradíte, co mám dělat. Jsem už z toho opravdu zoufalá. Říkám si, vždyť přeci jím zdravě, tak proč mě toto trápí a ostatní lidé vedle mě, kteří jedí nezdravě (pizza, hranolky, tučná jídla, alkohol, brambůrky a sladkosti), tyto problémy nemají? Mám snad v těle opravdu moc vlákniny z té CZ stravy? Nebo je to nějaká eliminace? Co bych mohla vyzkoušet, abych se toho zbavila, případně spíše podpořila eliminaci a vyčistila vše zevnitř? Na normální stravě jsem nic takového nemívala, ale k té se vrátit nehodlám, nemám na ni vůbec chuť.

Děkuji mockrát všem za odpověď![/quote2zdl8nem]
Taky se mi to stává, zvlášt když za den dám a to i s velkým časovým odstupem ovoce a maso nebo domácí chleba celozrnný ( při kůře habanero od K. Eidem ). Celkem slušně to řeší i několik klystýrů po sobě stačí jen po 500ml. Problémy taky reguluje zelený jíl (večer namočit lžičku do vody a ráno vše vypít). Nyní jedu ateroklerotickou kůru od J. Kaspříka, kde je zahrnuto aktivní uhlí a ani po polévce zelňačce nebyl výraznější problém. Když mám náhodou občas domácí maso, po něm dávám nealko pivko a 1-2 kapsle betain HCL. Jak píše ovekyska, hodně záleží na stravě, asi největší průser jsou mouky a cukry. Pokud teda už smažit brrr, tak na kokosovém tuku. Někdy se tvoří plyny jen po obyčejné přepařené zelenině, jak tu kdosi psal. Možná by bylo dobré zkusit jíst kokosový tuk, eliminuje kandidu, popíjet jablečný ocet, dost lidem je však z něj nevolno i mě při více jak lžíci. Mimochodem ty šupiny bych zkusila potírat právě rozumně naředěným jablečným octem s vodou - poměr chce vyzkoušet, každý to snese jinak, a natřít nejlépe marihuanovou mastí z kokosového tuku nebo jen kokostukem, popřípadě kalciovou nebo zinkovou mastí z lékárny.
Bradavice se řešily zde


Naposledy upravil jani dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 8:52 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Laika píše:
Dobrý den, Potřebuji radu, jsem už zoufalá... ..Děkuji mockrát všem za odpověď!

Dobrý den, moje doporučení je mimo jiné univerzální krok ke zlepšení téměř čehokoli = alespoň týdenní půst například podle:: http://knihy.abz.cz/prodej/na-jidelnim-listku-pust
a v období půstu studium těchto stránek \":-)\". Pokud tohle týden vydržíte vsadím svého koně proti Vašemu ranči že plynatost bude pro Vás neznámým pojmem... Držím palce
btw držet půst teď v létě jde téměř samo...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 9:40 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Laika píše:
Ráno mívám různé kaše (rýžová, kroupová, ovesná atd.) s dušenou nebo napařenou zeleninou, semínky a něčím zeleným nebo miso polévku. Na oběd mívám občas polévku + jako hlavní jídlo obilovinu (jáhly, CZ rýže, kroupy, špalda, kuskus, těstoviny, bulgur, polenta atd.), zeleninu na různé způsoby s luštěninou, pickles, syrovou zeleninu (třeba nějaký zeleninový salát nebo jen čerstvou zeleninu), občas "řízečky" ze zeleniny obalené v hrašce a smažené nebo zeleninové/luštěninové karbanátky, tofu, řasy.. A na večeře buď ohřátý zbytek z oběda + čerstvou zeleninu + napařenou zeleninu nebo úplně čerstvé jídlo. Na svačinku mám čerstvé ovoce nebo mnou udělaný nějaký zdravý dezert či koláč (podle makrobiotických zásad), ale to jen teď v létě, většinou jím jen 3x denně hlavní jídla.

Můj problém je obrovská a velmi zapáchající plynatost, která mě ale trápí až v poslední době. Nepamatuji si, že bych dříve něco takového měla. A pokud ano, tak rozhodně ne tak zapáchající! Někdy je to opravdu hrozné. Úplně se za to stydím. Nejhorší je to hlavně večer, ale i přes den. Občas mívám i různé kručení a divné zvuky, pohyby a žbluňkání v žaludku večer když si jdu lehnout, nebo i ihned po jídle / před jídlem. Také občas mívám bolest v břiše, zejména ráno.

Zdravím,
mne se to jako moc zdravá výživa nepozdává,speciálně pro někoho ,kdo má problémy se střevy.Zkuste na pár týdnů najet na protiplísňovou dietu a uvidíte ,zda plynatost zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 10:33 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Klystýr ani Šanku jsem v životě nedělala. Přemýšlela jsem o tom, ale dost se toho bojím, co jsem četla komentáře lidí na internetu, že jim z toho týden bylo špatně nebo si zničili zažívání z Šanky atd. Myslím si, že je to velký zásah do organismu a sama, bez někoho vedle sebe, kdo to zná, bych si na to netroufla, a raději bych nějakou méně drastickou metodu.

Jinak mouku jím opravdu málo. Tak 1x za dva týdny. Dalo by se říci, že skoro držím bezlepkovou dietu \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 10:35 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Tomasv: a co se Ti na tom nepozdává? To by mě zajímalo \":-)\" Jako ta obilovina?? Vždyť CZ rýže, jáhly, kroupy, polenta.. To vše je zdravé nebo snad, ne? \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 11:09 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Jinak tím obědem myslím že mívám makrobiotický talíř - tzn. obilovinu, dušenou zeleninu, syrovou zeleninu, pickles a kondiment - občas k tomu i polévku. Nemyslím tím, že mívám jen obilovinu nebo jen zeleninu, abyste to špatně nepochopili \":)\" \":wink:\" A to samé mívám i na večeři.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 5:48 pm 
Offline

Registrován: pon črc 22, 2013 5:45 pm
Příspěvky: 1
Jestli nebude trošku problém v té makrobiotice, takový ,,mišmaš" k obědu i k večeři...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 6:07 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Můžu poprosit o detailnější vysvětlení o jaký "mišmaš" se jedná? Snažím se o pestrou stravu, abych vždy na talíři měla obilovinu, luštěninu, vařenou zeleninu, syrovou zeleninu, pickles, semínka, něco zeleného (pažitka, petrželka, řeřicha, cibulka), případně kondiment. Je na tom něco špatně? Nebo je těch věcí na talíří už moc? Jsou to špatné kombinace pro střeva? Budu ráda za detailnější info. Snažím se vycházet z principů jin a jang, podle mě to fakt takto funguje, už se mi to několikrát na sobě potvrdilo.. Díky moc všem za Vaše myšlenky a názory! Budu moc ráda za jakkýkoliv další, který by mi mohl pomoci! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 6:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Myslím, že by to mohlo vězet v té překombinovanosti. Tedy čím méně na jeden zátah - tím lépe pro trávení. To se zase osvědčilo mě...\</div

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 6:17 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
Napíši dnešní jídelníček:

8:30 snídaně: kroupová kaše, semínka, petrželka + na vodě dušený pórek a mrkev, ochucené natto misem
12:00 oběd: miso zeleninová polévka s houbami shitake a soba nudlemi; bílá jasmínová rýže, semínka, petrželka, dušená kapusta, fazolové karbanátky a jako salát strouhaný okurek smíchaný se domácím zelným pickles (= kvašené zelí)
15:30 svačinka: 2 malé ks kváskového švestkového koláče a 1 meruňka
18:45 večeře: viz. oběd (to samé) + napařená mrkev

Mezi tím na pití čistou přefiltrovanou vodu (je vlažná); ráno vždy piji, hned jak vstanu, vlažnou vodu nebo vlažnou vodu s citronem na pročištění střev a jater.

Budu ráda za komenty, co je na tom špatně. Díky moc.

Btw. snažím se jíst večeři vždy do 18 (až 19) hodiny, z 95 % nejím později, abych nechodila spát s plným žaludkem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 6:20 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 9:07 pm
Příspěvky: 28
prokera: hm, to by mohlo být.. Snažím se vždy do každého jídla dát co nejvíce druhů zeleniny a aby byl talíř rozmanitý, abych měla všechny vitamíny, minerály a živiny. Když si napařuji zeleninu, tak si napařuji třeba 5 druhů - od každého druhu zeleniny kousek, abych měla tu pestrost... Zkusím dělat jednodušší jídla. A jak třeba upravit ten dnešní jídelníček? Myslíš, že je moc překombinovaný?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz