Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 7:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 6:12 pm 
Offline

Registrován: pon bře 11, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 7
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jsem v 5. dni půstu, chtěl bych dosáhnout 15 dní...dnes jsem aplikoval již podruhé během půstu kávový klystýr...Až teĎ jsem se více zamyslel a napadlo mně, že to možná není dobře a narušil jsem průběh půstu vstřebáváním kávy skrze střevo.

Nevíte zdali se trávení, které bych již měl mít zastavené nějak naruší kávou ve střevech? Myslel jsem si, že to bude dobrý zlepšovák, ale tohle mi nějak nedošlo hned.

Na internetu jsem toho moc o dlouhodobých půstech a kávovém klystýru nenašel. Tak mám obavy, že dělám blbost...

Děkuji za jakoukoliv radu!

Snad jsem to moc nepodělal \":(\"

Mějte se všichni krásně:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 9:00 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 7:03 pm
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Tak můžete dát trochu více, ale ono to stejně nejde udělat přesně, to uvidíte. Zbytek nenastane, spíše se vám dost často nedostane, ale to také nijak moc nevadí, tak dáte více vody.

A ten odstup mezi dávkami, prosím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 9:06 am 
Offline

Registrován: stř lis 13, 2013 8:57 am
Příspěvky: 2
Tak jsem tedy po prostudování včera dělala kávový klystýr-Mám candidu,několik parazitů a bolesti všech vnitřních orgánů.No na poprvé se mi to moc nedařilo.zavedla jsem hadičku příliš hluboko,takže jsem stolici udržela až na potřetí když jsem zavedla jen 5cm.Večer jsem nemohla usnout i když mi bylo příjemně a v noci jsem se potila.Ráno bolesti v bedrech/trpím tím několik let/stolice temně zelená-co je to?
Jinak velmi dobrý pocit \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 1:03 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 7:03 pm
Příspěvky: 11
po kávovém klystýru se mi třásly ruce, nesoustředěnost a přišla na mě únava, dokonce jsem usnula. Čím to může být způsobeno?
Klystýr jsem prováděla nalačno, cca hodinu před ním jsem vypila litr bylinkového čaje.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 6:47 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Kávové klystýry mohou způsobit četné vedlejší účinky, včetně infekcí , sepse (včetně Campylobacter sepse), závažné nerovnováhy elektrolytů , kolitida , polymikrobiální střevní sepse , proktokolitida , salmonely , abscesu mozku a srdečního selhání. Je-li vložena káva příliš rychle, nebo příliš horká, to by mohlo způsobit vnitřní spalování nebo rektální perforace . dlouhodobé užívání kávy klystýr může vést k malabsorpci tuků, vitaminů rozpustných v tucích, a vápník.

Použití kávy klystýr vedlo k několika úmrtím v důsledku závažné nerovnováhy elektrolytů, hyponatremie , dehydratace , pleurální a perikardiální výpotek.
http://en.wikipedia.org/wiki/Coffee_enema

...v těch návodech na přípravu KK je pěkný zmatek každý uvádí něco jiného a nikdo přesně neví který je ten správný.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 9:23 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Chci si udělat kávový klystýr, přečetla jsem si postup a měla bych otázku. První výplach si chci udělat urinou, na druhý je potřeba jen 300-500ml. Chci napoprvé použít raději cca 300ml, je tedy zbytečné, abych vařila celých 6 lžič kávy. Stačí tedy když povařím 1 lžíci v 250 ml a pak to doleju stejným množství vody? Spočítala jsem to správně? Je možné to tak provést?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 04, 2013 11:39 am 
Offline

Registrován: stř zář 28, 2011 11:28 pm
Příspěvky: 2
Zdravím.
Normálně si dej třičtvrtě litru vody do hrnce a dej 2 polévkové lžíce kávy (ne rozpustné). Pár minut to povař a nech zchladnout. Přes jemný cedník to slej a nálevu bude tak cca půl litru. Poté co bude mít nálev teplotu tak akorát (stačí do toho strčit prst na 5 vteřin a pokud to vydržíš, je teplota ok) provedeš aplikaci. Něco odteče hadičkou a něco v ní zůstane, takže v sobě máš cca 0,4l nálevu. Doporučuji pak následně ležet po pět minutách postupně na pravém boku - záda - levý bok. Po čtvrthodině se jít vyprázdnit. Pokud přijde nutkání dříve, jdi se vyprázdnit hned. Nehledej v tom žádnou vědu, návody na netu nejsou dogma. Je třeba si najít takový postup, který bude vyhovovat tobě a sledovat odezvu vlastního těla. Doporučuji provádět kávový klystýr denně po nějakou dobu, aby to mělo ten správný efekt. Kávovými klystýry se zabývám tři roky a teď už mám za sebou 90 dní každodenního kávového nálevu, bez jakýchkoliv problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv pro 12, 2013 1:19 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Kávový klystýr už nějakou dobu praktikuji a mám pocit,že má největší čistící schopnost.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned pro 15, 2013 12:14 am 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Mnoho lidí užívá kávové klystýry, protože silně stimulují střeva a

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon pro 16, 2013 10:41 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 4:52 pm
Příspěvky: 6
Je kávový klystýr stejně účinný jako očista jater pomocí oliv. oleje? Při jáké proceduře se vyloučí více balastu z jater? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 6:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Rebarborka píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou kávu mám použít. Dívala jsem se v Kauflandu, že je v akci Jacobs Kronenung
, ale já jsem zvyklá pít spíš Nescafé. Vadí to? Děkuji za odpověď.

To máte skoro jedno, spodem si ji zase tolik nevychutnáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 7:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bagoun píše:
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jsem v 5. dni půstu, chtěl bych dosáhnout 15 dní...dnes jsem aplikoval již podruhé během půstu kávový klystýr...Až teĎ jsem se více zamyslel a napadlo mně, že to možná není dobře a narušil jsem průběh půstu vstřebáváním kávy skrze střevo.

Nevíte zdali se trávení, které bych již měl mít zastavené nějak naruší kávou ve střevech? Myslel jsem si, že to bude dobrý zlepšovák, ale tohle mi nějak nedošlo hned.

Na internetu jsem toho moc o dlouhodobých půstech a kávovém klystýru nenašel. Tak mám obavy, že dělám blbost...

Děkuji za jakoukoliv radu!

Snad jsem to moc nepodělal \":(\"

Mějte se všichni krásně:)

Tak dobře to určitě není, při půstu na klystýr tak voda s citrónem, nicméně pokud sem píšete, tak jste si asi zase tak neuškodil, ale asi bych neviděl rozumné to opakovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 7:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
daguberta píše:
A ten odstup mezi dávkami, prosím?

Většinou jdou těsně po sobě, čili vyprázdníte a znovu napustíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 7:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Bobina2 píše:
Tak jsem tedy po prostudování včera dělala kávový klystýr-Mám candidu,několik parazitů a bolesti všech vnitřních orgánů.No na poprvé se mi to moc nedařilo.zavedla jsem hadičku příliš hluboko,takže jsem stolici udržela až na potřetí když jsem zavedla jen 5cm.Večer jsem nemohla usnout i když mi bylo příjemně a v noci jsem se potila.Ráno bolesti v bedrech/trpím tím několik let/stolice temně zelená-co je to?
Jinak velmi dobrý pocit \":)\"

Kafe uvolní obrovské množství žluče, tak předpokládám že stolice je obarvena žlučí. Jinak jste asi pěkně zamořená a určitě bych čistil pravidelně, pak ten průběh bude o poznání mírnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 7:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
daguberta píše:
po kávovém klystýru se mi třásly ruce, nesoustředěnost a přišla na mě únava, dokonce jsem usnula. Čím to může být způsobeno?
Klystýr jsem prováděla nalačno, cca hodinu před ním jsem vypila litr bylinkového čaje.
Děkuji.

Tak předávkování kofeinem, celkem běžné u lidí kteří kafe nepijí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz