Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2013 8:16 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
[quote="Whitemagic":30g0yrzi]Dovolte mi přispět se svojí troškou do mlýna. Klystýry provádím roky, vyzkoušel jsem všechny možné druhy od odvaru z heřmánku, po česnekový, přes klystýr s kokosovým olejem (mimochodem také skvělý) až po kávový, který je co do účinku a zdravotního benefitu opravdu fantastický hned po urinových.

[b:30g0yrzi]Kávový klystýr je zcela jedinečná očista tlustého střeva, při které dochází zejména ke:
[/b:30g0yrzi][list:30g0yrzi]Zlepšení funkce peristaltiky tl. střeva
Likvidaci parazitů a Candidy
Snížení cukru v krvi (na to pozor, pokud s tímhle máte problém tak se najezte před i po)
Stimulaci produkce Glutathione S-transferázy v játrech (tímto se tedy silně detoxikují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2013 8:31 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
Dobrý den,nemám filtrační konvici -mohu použít destilovanou vodu nebo převařenou vodu při výrobě klystýru?? Děkuji

Destilka je lepsi jak z filtracni konvice, takze urcite.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2013 2:17 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2013 3:52 pm
Příspěvky: 7
Dobry den.mozem si robit kavovy klystyr ked kojim?len ze ci ten klystyr nebude mat stimulacny ucinok na dieta.dcerka ma 17 mes,papa plus kojim,beztak je neposeda a stale beha,tak aby mi vobec zaspala:-) dakujem za odpoved.zaujima ma to kedze jaterni ocistu asi nemozem robit kym kojim,neviem to na den prerusit ani odsavat mlieko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2013 4:59 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Dle mého názoru káva, kterou běžně koupíte, a při způsobu vaření, takovém, jaké tady provozujeme, nemá vůbec žádné stimulační účinky. O dcerku bych se nebál. Potřeba spánku je čistě individuální věc a jsou děti, které spí třeba jen šest (znal jsem kluka, který spal v předškolním věku jen čtyři) hodin denně (a samozřejmě tím "mučí" své rodiče, ale to se nedá nic dělat).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 1:34 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2013 3:52 pm
Příspěvky: 7
Martina72 - dakujem za odpoved,asi jeden den vyskusam a porovnam aspon s beznym dnom \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 1:39 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Dobrý den,chci se zeptat zda-li je vhodný kávový klystýr při půstu -3 nebo 5denního.Děkuji za odpověd.ˇ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 7:13 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Zdravím vespolek příznivce zdravotně příznivých experimentů s vlastním tělem. Na provádění kávových klystýrů jsem zakoupil výplachovou stříkačku janette 150ml. Ale řeším jakou hadičku nasadit na ten konec. Máte s tím někdo zkušenost? Fotku přikládám.


Přílohy:
Janette.jpg
Janette.jpg [ 33.2 KiB | Zobrazeno 20178 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2013 11:25 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
R.A.M.I.X píše:
Jo, určitě pomáhá.... ze svých jater jsem kavovýma klystýrama vykutal několikrát "obláčky" kandidy \":-)\"

Tady velmi dobrý článek o kávovém klystýru: 7 příznivých zdravotních účinků kávových klystýrů

http://www.naturalnews.com/038429_healt ... detox.html

Kávové klystýry:

http://www.naturalnews.com/022905_coffe ... water.html

Musím říct,že kávový klystýr je opravdu BOMBA!!! Jak často je provádět při boji s kandidou?-a jak vypadají obláčky kandidy?-plavou na vodě v toaletě?-neklesají ke dnu,nebo co to je a jak poznám,že je to opravdu kandida?? Ještě vyšly tři hnědé oválky,takové polotuhé-ne měkké,smradlavé-to byly kamínky z jater nebo usazeniny ještě ze střeva-co myslíte? děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2013 8:06 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den, mám trochu negativní zkušenost s kávovým klystýrem. Bohužel vše je o člověku a tak chyba byla na mojí straně, když jsem špatně nastudovala návod. Na první napuštění bylo vše Ok. 500ml kávy a ihned vyprázdnit, ale na druhé napuštění jsem místo 500 ml použila 1,5-2l kávy a držela 10 min. Během dvou hodin jsem skončila v nemocnici totálně dehydrovaná, mimo a bylo mně zle jako nikdy. Proč to ale píšu. Mám dotaz. Pravděpodobně jsem ze sebe vyplavila úplně všechno a teď se nemůžu dostat zpátky do normálu. V nemocnici jsem dostala 2 kapačky všech základních miner.a vitam. a den po návratu jsem se cítila dobře. Od té doby se mi ale točí hlava, mám pocit, že každou chvíli omdlím, bolí mě hlava a hlavně musím pořád jíst, abych byla schopná fungovat. Tělo si žádá hlavně cukr, takže ho bohužel do sebe cpu, abych trochu fungovala. Máte někdo prosím nějaké doporučení jak docílit co nejdříve normálního stavu. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2013 11:04 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, mám trochu negativní zkušenost s kávovým klystýrem. Bohužel vše je o člověku a tak chyba byla na mojí straně, když jsem špatně nastudovala návod. Na první napuštění bylo vše Ok. 500ml kávy a ihned vyprázdnit, ale na druhé napuštění jsem místo 500 ml použila 1,5-2l kávy a držela 10 min. Během dvou hodin jsem skončila v nemocnici totálně dehydrovaná, mimo a bylo mně zle jako nikdy. Proč to ale píšu. Mám dotaz. Pravděpodobně jsem ze sebe vyplavila úplně všechno a teď se nemůžu dostat zpátky do normálu. V nemocnici jsem dostala 2 kapačky všech základních miner.a vitam. a den po návratu jsem se cítila dobře. Od té doby se mi ale točí hlava, mám pocit, že každou chvíli omdlím, bolí mě hlava a hlavně musím pořád jíst, abych byla schopná fungovat. Tělo si žádá hlavně cukr, takže ho bohužel do sebe cpu, abych trochu fungovala. Máte někdo prosím nějaké doporučení jak docílit co nejdříve normálního stavu. Díky

možná bych zkusila dodat mumio ( čisté, ne tablety, 5g polotuhý roztok, dávkování denně velikost jako je černá hlavička od sirky ( možná trošku víc ), chut na sladké myslím říká, že chybí chrom, také hořčík - zde bych dala chlorid hořečnatý, nějaký zinek, železo, zkus si koupit zeleninu typu rajče a okurku a toto si osolit himalájskou solí nebo černou lávovou solí. Dala bych vit. E, B, C,... Místo cukru bych asi zkusila odštavené sladké ovoce meloun, jabka, hrozno, dále dodat chlorofil v podobě odštavených zelených listů - vojtěška lucerka, jetel, jitrocel, řepíček, řebříček .... to bych asi zkusila já. Chut na sladké může značit i vymlácenou střevní mikrofloru, nizký krevní cukr, rozjetá kandida a jiné plísně a parazity. Já dělávala i delší dobu kávový klystýry,ale vždy jsem je musela ukončit z důvodu rozhození srdíčka, jinak jsem z nich měla dobrý pocit. Držím pěstičky, at je co nejdříve dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 7:23 am 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Jani, díky za odpověď. Postupně vše vyzkouším a uvidím. díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 9:10 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Idem si robiť kávový klystír, tento druh klystíru si idem robiť prvý krát.... Nemusím sa báť zníženia cukru v krve, keďže v krvi už v podstate žiaden nemám, nakoľko mi bunky fungujú už na ketóze (do tých 20g sacharidov denne konzumujem), však ? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 9:16 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
jajda22 píše:
Přilijte studenou přefiltrovanou vodu 1l - 2l vody podle potřeby pro ochlazení na teplotu 37C - 40C (nebo zchlaďte libovolným jiným způsobem)
Toto "kafíčko" přefiltrujte a nalijte do klystýru[/list]

Uvedomuje si ten, kto ten návod vymyslel, že zriedením 1,5-1,8 litra kávy vodou o množstve 1-2litre (čiže napr. 1,5 litra) bude 2X menej koncentrovaná než bez zriedenia, čo pri 500ml klystíru činí o 50% (!!!) menej kofeínu ??? ...
ASI MA DRBNE... Ale toto mi príde asi tak, akoby niekto odporúčal vypiť pre nejaký konkrétny účinok 50g epsomskej soli, ale zároveň napísal, že kľudne by stačilo aj 25g epsomskej soli (polovičná dávka).... To je tak "voľné" ??? ...

Navyše, čo znamená 6-8 lyžíc ??? V PRAXI TO ZNAMENÁ TO, ŽE NIEKTO SI MôŽE DAŤ AJ 3-4 KRÁT VIAC KOFEÍNU DO HRUBÉHO ČREVA, NEŽ NIEKTO INÝ, KTO SA TIEŽ DRŽAL POSTUPU............ Predstavte si dať si 8 lyžíc kávy ("polokopcovitých"), a dať si 6 lyžíc kávy (pol centimetra nad okraj lyžice)..... TO JE KĽUDNE DVOJNÁSOBNÝ ROZDIEL KONCENTRÁCIE KÁVY - KOFEÍNU.
Sme za opicami, že do návodov nedávame aj gramáž kávy ??? .... Potom môžu, ako som už písal, vzniknúť aj 4 násobné (!) rozdiely v koncentrácii kofeínu v klystíre......
TO SA VÁM ZDÁ NORMÁLNE ??? Mne nie, a preto tu vyjadrujem svoj názor, že také "od oka" odporúčania normálne NIE SÚ, a stojím si za tým.

edit : Ďalšie činitele, ktoré vplývajú na vstrebanie (určitého) množstva kofeínu cez hrubé črevo...... : .... Keď si urobím pred "11-minútovkou" so 4dcl kávového klystíru na ľavom boku ešte aj VÝPLACH s 1Litrom kávového klystíru (ako sa tu doporučuje), tak - môže trvať aj 30 minút, kým zo mňa všetká káva vyjde v úplnom možnom množstve.... A za tých 30 minút sa vstrebe cez hrubé črevo KOĽKO kofeínu ??? To sa tu nerieši ??? Bude teda určite podstatný rozdiel NIE LEN v riedení "klystírovej kávy" a v gramáži kávy (rozdielne kopce na lyžiciach, rozdielne lyžice), ale aj v tom, či si za očistu hrubého čreva pred "11 minútovkou" zvolím urinu (tá kofeín neobsahuje), alebo kávu.......
Inak povedané, z týchto všetkých činiteľov vyplýva, že rozdiely v strebaní kofeínu U JEDNOTLIVÝCH ĽUDÍ sa môžu líšiť asi kľudne aj 6 NÁSOBNE, a možno aj viacnásobne. Takže ako vidno, je to asi také doporučenie (ten návod), ako si vybrať, či si dáme napr. 1g vitamínu C, alebo rovno 10g, pričom ale v tomto prípade (kofeín a iné látky v káve) to môže byť brutálny rozdiel, aj dosť citeľný.
NEODRADZUJEM OD KÁVOVÝCH KLYSTÍROV, sám si ho teraz prvý krát robím, doplním večer, ako to na mňa pôsobilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 11:03 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Filip08 píše:
Dále mne napadlo, jestli by nebylo lepší vařit to kafe též v urině místo vody. Co říkáte?! Mohl by se tak ještě zlepšit účinek?!

Tu by som si nebol tak istý..... Vyvarená urina bude určite výraznejšie osmotická, na rozdiel od vody, ktorá bude sama o sebe osmotická minimálne. Klasický kávový klystýr neobsahuje žiadne soli (alebo ak áno, tak absolútne nepatrné množstvo - ak soli káva obsahuje...), urinový ale už HEJ. Preto by som si nebol istý, či vyvarenie kávy v urine bude určite lepší nápad, ako vo vode. Obe možnosti budú podľa mňa lepšie každá na NIEČO INÉ. Nie som si ale 100% istý. Ja osobne ale rozdelím urinový klystír s kávovým, nebudem vyvárať kávu v urine, kvôli tomu, že si nie som istý, ako to bude fungovať, nikde som o tom ani nečítal.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 11:14 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
catcher píše:
Jednou se mi stalo při záměrné maximalizaci "dávky" v rámci očekávání účinků (dal jsem 0,75 l poměrně "silné kávy", tj. 6 plných polévkových lžic čerstvě mleté kávy na dané množství vody), že jsem pak zůstal bez problémů v bdělém stavu celou noc (klystýr cca v 16h) a druhý den ráno jsem fungoval jako bych se vyspal, až do večera.

Tu si ale treba uvedomiť aj to, že kofeín nám vyčerpáva telo.... Nadobličky a obličky, kde sídli životná energia/sila. Kofeín ju vyčerpáva. Takže rozhodne by som neodporúčal robiť kávové klystýry každý deň, a ak, tak len krátku dobu. Môj názor.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz