Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 6:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte čer 04, 2013 8:10 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Pridávam nascanovaný článok


Přílohy:
k1.jpeg
k1.jpeg [ 115.26 KiB | Zobrazeno 20169 krát ]
k2.jpeg
k2.jpeg [ 112.75 KiB | Zobrazeno 20169 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 12:02 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Jarda píše:
Toto téma otevírám samostatně i přesto, že se zde některé poznatky k tomuto druhu klystýrů již roztroušeně vyskytují. V poslední době jsem totiž zaznamenal dost dotazů na toto téma a myslím, že někteří členové tohoto fóra mají s uvedeným druhem klystýrů solidní zkušenosti, proto vidím jako rozumné dopřát této špičkové očistné technice více prostoru. Každý kdo kávový klystýr někdy vyzkoušel ví, že jde přeci jen o něco jiného oproti ostatním druhům klystýrů a hlavně špičkový detoxikační efekt si všichni pochvalují, což mohu pouze potvrdit. Zde se již nejedná pouze o očistu střeva, ale dosah očisty je nesrovnatelně širší, hlavně svojí podporou a citelným zlepšením funkce jater a díky mimořádnému antioxidačnímu efektu kávy zavedené do těla touto cestou. Ono kávu nelze vždy hodnotit pouze negativně i když zrovna z této strany si ji asi uživatel tolik nevychutná, ale zase o to více pozitiv takto káva uživateli přinese.

Zdravim p. Jardu a vsetkych clenov...kedze som si vcera robila uz 14 ocistu pecene a stale vychadza menej a menej bordelu, kamienok, ktory je vidiet na sone - nevysiel...rada by som preto skusila aj kavovy klystyr na ocistu pecene, len sa chcem spytat
1. ako sa rozsiria zlcovody, aby mohol prejst kamienok ako pri klasickej ociste (olejogrep) tu znecitlivie a rozsiri zlcovody epsomska sol...
2. je tento kavovy klystyr bezpecny aj pre tych, ktori maju tvrdy kamienok viditelny na sone?
...dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 12:55 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
k tomu oscanovanemu clanku:

na zahranicnych forach sa doporucuje neprekracovat pri jednej davke max. mnozstvo vody v klystire - t.j. 2 salky (cca 4 dcl). dovod je ten, ze kava by nemala prejst z S- zahybu dalej do hrubeho creva. tym sa ucinok kavoveho klystiru moze znizit....
cize urcite by som pri kavovom klystire nepustil do creva 1 liter vody a pritom samozrejme je neziaduce robit nejake stojky a podobne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hlen po klystýru
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 3:55 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:37 am
Příspěvky: 5
Setkal jste se někdo, že byste po kávovém nebo urinovém klystýru měl několik dní rýmu (odhaduji to na vazomotorickou)?
Co může být toho příčinou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlen po klystýru
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 1:24 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ano.To je velice normální reakce.Kávový klystýr je střašně antiparazitický a antimykotický a ještě vyhání z těla těžké kovy.Já mám v plánu ho dělat minimálně rok každý den.No prvních 14 dní procedůry spustilo chřipku a horečky,nudle až za ušima,cáry kandidy o které jsem v tuto dobu neměl tušení.Teď už jsem v cajku a dá se říct že je mi líp než na začátku.
Jedno poznávací znamení jestli je v tobě ještě svinstvo nebo ne je že tě klystýr bude hrozně aktivovat-není to kofeinem ale jsou pro to 2 vysvětlení-buď vyloučený bordel tak dráždí nadledvinky k produkci adrenalinu a jiných hormonů že jsi doslova jak na baterky nebo se uvolnilo tolik odpadu a tělu se tak ulevilo že neví co s energií.Mě už kávový klystýr neaktivuje ale krásně zklidní a když mě po něm občas bolí hlava tak přemýšlím co se děje protože to nevěstí nic dobrého.
Jinak navrhuju tyto příspěvky přesunout do tématu kávový klystýr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlen po klystýru
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 6:14 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:37 am
Příspěvky: 5
Urinovy klystyr ma tyto ucinky taky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlen po klystýru
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 6:32 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ano,je velice efektivní v boji proti parazitům a k nastolení správného bakteriálního osazení.Když to doplníš konzumací megadávek laktobacilů tak se možná budeš divit co všechno se ti začne zlepšovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlen po klystýru
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 8:40 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:37 am
Příspěvky: 5
Super odpovědi. Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 8:53 am 
Offline

Registrován: čtv dub 04, 2013 9:21 am
Příspěvky: 2
Dobrý deň p. Jarda,
začala som s kávovým klystírom. Prvý krát som si ho urobila v sobotu ráno na lačno (do nádobky som dala 1l viac by som na prvý krát neznesiela) a cítila som sa po ňom veľmi dobre, v nedeľu ráno som ho zopakovala opäť ale cítila som nie úplne vyprázdnenie, počas dňa som mala pocit nafúknutého brucha. Cez týždeň keďže ráno vstávam do práce, vyskúšala som si ho urobiť včera večer po 9 hod. na lačno. Udržalo som to do 20min. a na to som išla na záchod ale tiež som pociťovala, že to vyprázdnenie nie je 100%, dokonca som po tom večernom kávovom klystíre nevedela zaspať do tretej rána. Takže dnes mám za sebou iba 3hod.spánok. Chcela som sa Vás opýtať, či je vhodné robiť klystír večer alebo iba ráno? A po kávovom klystíre nemala by som hneď zopakovať napr. harmančekový klystír aby som sa lepšie vyprázdnila a aj vyčistila po káve? Mám kávový klystír robiť každý deň? Alebo stačí iba cez víkend, ráno na lačno. Ako často si ho mám robiť aby sa zo mňa vyplavil odpad. Pri častom používaní klystíru nie je potrebné niečo užívať aby sa niečo vo vnútri nepoškodilo? Vyčítala som na Vašej stránke o urinovom klystíre, mala by som ho tiež robiť alebo u mňa to nie je potrebné? Zinok, ktorý mám od Vás som odložila pretože pokožka na stehnám, bruchu a rukách - sa mi lúpe, mám po ňom nepekné chrasty ako po popálenine. Som na zinok pravdepodobne alergická. Alebo ho skúsim vyskúšať ešte raz vnútorne tak o 2-3 mesiace, keď sa vyčistím klystírom a uvidím, či mi z neho opäť nebude zle.
Čo sa týka klystíru kúpila som ho aj našim domov, otcovi, mamine a sestrám - oni to robia ale s harmančekovým vývarom. Jedna sestra trpí už 16rokov epileptickými záchvatmi od svojim 16 rokoch, tak dúfam, že ak sa bude pravidelne ním čistiť a robiť si šťavy, tak záchvaty ustúpia. Čítala som niekde, že sa dá úplne z tej choroby dostať. Je to pravda?
Ak sa môžem ešte opýtať moja babka, budúci týždeň bude mať 90 rokov má dlhodobo problém s hlienami ale nechce sa čistiť klystírom lebo už poriadne nevládze ani chodiť. Dajú sa tie hlieny niečim zmierniť?

Vopred Vám p. Jarda veľmi pekne ďakujem za odpoveď na moje otázky.

S pozdravom a prianím pekného dňa,
Jarka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Noel píše:
Moc se mi to nezdá, všude se píše, že kofein je pro tělo špatný a lidi např. se špatnou prostatou by neměli pít kávu apod.... vím jen, že kofein je silný stimulant, ale o léčebných účincích jsem dosud neslyšel. Nebude to třeba jen subjektivní pocit navozený zesílenými účinky kofeinu?

Tak zde se obáváte zbytečně, opravdu výborně funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Peto píše:
Pre trochu neskúsených čo to je ten s záhyb?
Kupovať kávu celú a pomlieť alebo môžem kúpiť už pomletú?
Je aj nejaký rozdiel v sile kávy stupnice 1 až 6? 1-slabá, 6-extra silná
Pochopil som správne 4x klystír za sebou? Koľko času to zaberie? Zdá sa mi to trochu veľa. Najprv rýchlovka moč alebo citrón, potom káva, potom zase káva a nakoniec zase moč ,citrón alebo bylinky. Nestačilo by jeden kávový alebo prvý s močou na vyprázdnenie a potom kávový?

Koncová část tlustého střeva. Kávu můžete koupit mletou a sílu bych asi neřešil, to je otázka vyzkoušení. Chápete správně, klystýr se opakuje a celkově to dá tak hodinu až hodinu a půl. Stačí pochopitelně i cokoliv jiného a i jeden výplach je stále více než nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Po prvém kávovém klystýru z této soboty nemůžu říct, že bych viděl větší rozdíl oproti třeba s citrónem, ale vyšlo candidy dost a byla černá - asi se jí to nelíbí nebo se maskovala:-)

Tak kandidě kafe opravdu nechutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Zdravim p. Jardu a vsetkych clenov...kedze som si vcera robila uz 14 ocistu pecene a stale vychadza menej a menej bordelu, kamienok, ktory je vidiet na sone - nevysiel...rada by som preto skusila aj kavovy klystyr na ocistu pecene, len sa chcem spytat
1. ako sa rozsiria zlcovody, aby mohol prejst kamienok ako pri klasickej ociste (olejogrep) tu znecitlivie a rozsiri zlcovody epsomska sol...
2. je tento kavovy klystyr bezpecny aj pre tych, ktori maju tvrdy kamienok viditelny na sone?
...dakujem za odpoved

1)Káva má velice stimulační účinky a funguje skoro jako ten olej.
2)Neměl by s tím být problém, zatím jsem o tom nikdy neslyšel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jiddu píše:
k tomu oscanovanemu clanku:

na zahranicnych forach sa doporucuje neprekracovat pri jednej davke max. mnozstvo vody v klystire - t.j. 2 salky (cca 4 dcl). dovod je ten, ze kava by nemala prejst z S- zahybu dalej do hrubeho creva. tym sa ucinok kavoveho klystiru moze znizit....
cize urcite by som pri kavovom klystire nepustil do creva 1 liter vody a pritom samozrejme je neziaduce robit nejake stojky a podobne...

Máte pravdu zde není primárním cílem napouštět celé střevo, ale zajistit maximální vstřebávání a to opravu probíhá pouze v koncové části tlustého střeva, kde se zahušťuje stolice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
andelku83 píše:
Dobrý deň p. Jarda,
začala som s kávovým klystírom. Prvý krát som si ho urobila v sobotu ráno na lačno (do nádobky som dala 1l viac by som na prvý krát neznesiela) a cítila som sa po ňom veľmi dobre, v nedeľu ráno som ho zopakovala opäť ale cítila som nie úplne vyprázdnenie, počas dňa som mala pocit nafúknutého brucha. Cez týždeň keďže ráno vstávam do práce, vyskúšala som si ho urobiť včera večer po 9 hod. na lačno. Udržalo som to do 20min. a na to som išla na záchod ale tiež som pociťovala, že to vyprázdnenie nie je 100%, dokonca som po tom večernom kávovom klystíre nevedela zaspať do tretej rána. Takže dnes mám za sebou iba 3hod.spánok. Chcela som sa Vás opýtať, či je vhodné robiť klystír večer alebo iba ráno? A po kávovom klystíre nemala by som hneď zopakovať napr. harmančekový klystír aby som sa lepšie vyprázdnila a aj vyčistila po káve? Mám kávový klystír robiť každý deň? Alebo stačí iba cez víkend, ráno na lačno. Ako často si ho mám robiť aby sa zo mňa vyplavil odpad. Pri častom používaní klystíru nie je potrebné niečo užívať aby sa niečo vo vnútri nepoškodilo? Vyčítala som na Vašej stránke o urinovom klystíre, mala by som ho tiež robiť alebo u mňa to nie je potrebné? Zinok, ktorý mám od Vás som odložila pretože pokožka na stehnám, bruchu a rukách - sa mi lúpe, mám po ňom nepekné chrasty ako po popálenine. Som na zinok pravdepodobne alergická. Alebo ho skúsim vyskúšať ešte raz vnútorne tak o 2-3 mesiace, keď sa vyčistím klystírom a uvidím, či mi z neho opäť nebude zle.
Čo sa týka klystíru kúpila som ho aj našim domov, otcovi, mamine a sestrám - oni to robia ale s harmančekovým vývarom. Jedna sestra trpí už 16rokov epileptickými záchvatmi od svojim 16 rokoch, tak dúfam, že ak sa bude pravidelne ním čistiť a robiť si šťavy, tak záchvaty ustúpia. Čítala som niekde, že sa dá úplne z tej choroby dostať. Je to pravda?
Ak sa môžem ešte opýtať moja babka, budúci týždeň bude mať 90 rokov má dlhodobo problém s hlienami ale nechce sa čistiť klystírom lebo už poriadne nevládze ani chodiť. Dajú sa tie hlieny niečim zmierniť?

Vopred Vám p. Jarda veľmi pekne ďakujem za odpoveď na moje otázky.

S pozdravom a prianím pekného dňa,
Jarka

Postup máte blbě, káva se aplikuje pouze v malém množství, tak 3-4 dcl. Aplikovat ho večer je další blbost, to je stejné jako dát si na noc kafe, také neusnete. Dá se dělat denně a to i dlouhodobě, ale ne jako velký klystýr, to je špatně pochopeno. Urinové klystýry můžete využít jako vyčištění před, nebo po kávovém klystýru. Zinek jde aplikovat i ve velice malé dávce třeba i do koupelí, nebo zábalů, obkladů a podobně. Epileptické záchvaty může pravidelné čištění střeva zcela odstranit. U starých lidí se těžko aplikuje cokoliv nového, ale omezení obilí, mléka a masa hleny odstranit dokáže.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz