Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 9:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned led 11, 2015 10:52 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Zdravím Vás, když porovnáte očistu jater vajčnými žloutky + citron + olivový olej versus kávový klystýr. Co je účinější?

díky za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned led 11, 2015 11:52 pm 
Offline

Registrován: pát črc 18, 2014 9:43 pm
Příspěvky: 34
Zloutek,+citrus+olej+kavovy klystyr(30 minut po vypiti ovodzusoleje)=max pocet vyloucenych kamenu, neni nic ucinnejsiho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 8:30 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Díky za tip \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát úno 06, 2015 10:41 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2015 10:38 am
Příspěvky: 4
Přidám svoji zkušenost. KK jsem dělala poprvé. Udělala jsem slabší odvar, ale účinky byly šílené. Po výplachu běžným klystýrem jsem přestávala vidět. Myslela jsem že poklesem hladiny cukru i když jsem hladová nebyla , ale neostře vidím i čtvrtý den po KK. Setkal jste se s tím někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Zdravím, dnes můj první kávový klystýr podle návodu pana Jardy. Zatím tedy žádná znatelná reakce těla. Mám 2 otázky:

1. můžu místo 150 ml vody (kterou se posunuje dávka 150 ml kávy hlouběji do střeva) použít čerstvou urinu?

2. pokud ze mě třetí dávka ( 150 ml + 150 ml kávy) nevyšla, neměl jsem vůbec nutkání na stolici, je v tom nějaký problém?

Díky

To jsem nikdy nezkoušel, ale kafe silně zrychluje a urina spíše zklidňuje, já bych zůstal u vody. Pokud kafe nevyšlo asi se nic neděje, ale není to běžné, většinou odejde snadno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Zdravím Vás, když porovnáte očistu jater vajčnými žloutky + citron + olivový olej versus kávový klystýr. Co je účinější?

díky za odpověd

To bude skoro rovnocenné, ale dobrý nápad má člen looudus, ovšem to musí být pořádná darda, což každý asi nevydrží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
baby píše:
Přidám svoji zkušenost. KK jsem dělala poprvé. Udělala jsem slabší odvar, ale účinky byly šílené. Po výplachu běžným klystýrem jsem přestávala vidět. Myslela jsem že poklesem hladiny cukru i když jsem hladová nebyla , ale neostře vidím i čtvrtý den po KK. Setkal jste se s tím někdo?

To není zrovna běžná zkušenost, ale pokud nejste kafař, tak může být účinek velice intenzivní a skutečně zrychlení organizmu tak velké, že cukr spadne. Nicméně to by se mělo tak do hodiny porovnat, déle by se nic objevovat nemělo. Pokud problém přetrvává, jde o nějakou atypickou reakci na větší dávku kofeinu, ale neodhadnu jakou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 9:39 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Jarda píše:
To jsem nikdy nezkoušel, ale kafe silně zrychluje a urina spíše zklidňuje, já bych zůstal u vody. Pokud kafe nevyšlo asi se nic neděje, ale není to běžné, většinou odejde snadno.

Já při KK do sebe dam přímo 400 ml kávy, držím 20 minut a kávě se také ven nechce...O čem to svedcí? Jako bych vubec nepocitil vylucovaci reflex, nekdy se spise podari nejakou kavu vytlacit...Ale kdesi jsem myslim tady cetl, ze pri tomto mnozstvi k nutkáni vyloucit nemusi doji. U bezneho klystyru nemam problem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 7:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Já při KK do sebe dam přímo 400 ml kávy, držím 20 minut a kávě se také ven nechce...O čem to svedcí? Jako bych vubec nepocitil vylucovaci reflex, nekdy se spise podari nejakou kavu vytlacit...Ale kdesi jsem myslim tady cetl, ze pri tomto mnozstvi k nutkáni vyloucit nemusi doji. U bezneho klystyru nemam problem...

Tak kávový klystýr by se nijak dlouho zadržovat neměl, káva se poměrně rychle vstřebává a jde do jater, což je správně, ale člověk, který není na kafe zvyklý, může pak mít problém s předávkováním kofeinu. Pokud vám to nic nedělá, nehledal bych v tom problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned bře 22, 2015 12:18 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Podle mě je to problém v dehydrataci,tělo si tu vodu prostě vezme spodem.Večer před plánovaným KK je dobré se trochu zavodnit třeba solankou a totéž alespoň půl hodiny před KK.Určitě bych v sobě KK nezadržoval déle než je doporučeno protože by mohl dráždit střeva,to už bych to, v případě zadržení dlouhou dobu, radši vyklystýroval úplně větším objemem čisté vody.Často však bývá opačný problém a to je že KK nejde udržet,tady se mi osvědčilo přidat do KK trošku epsomské soli,která zklidní střevo i žlučník a člověk to pak udrží požadovaný čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Podle mě je to problém v dehydrataci,tělo si tu vodu prostě vezme spodem.Večer před plánovaným KK je dobré se trochu zavodnit třeba solankou a totéž alespoň půl hodiny před KK.Určitě bych v sobě KK nezadržoval déle než je doporučeno protože by mohl dráždit střeva,to už bych to, v případě zadržení dlouhou dobu, radši vyklystýroval úplně větším objemem čisté vody.Často však bývá opačný problém a to je že KK nejde udržet,tady se mi osvědčilo přidat do KK trošku epsomské soli,která zklidní střevo i žlučník a člověk to pak udrží požadovaný čas.

S tou epsomkou to je dobrá finta, mnoho lidí má opravdu velký problém kafe v sobě udržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2015 10:09 am 
Offline

Registrován: čtv říj 30, 2014 12:26 am
Příspěvky: 17
Mám dva dotazy ke kávovému klystýru:

1) Ta dávka 6 lžic kávy se může vzít v rámci jedné aplikace? A za další třeba 4 hodiny dalších 6 lžic? Ptám se, aby to se mnou neseklo, zatím jsem zkoušel 3 lžíce kávy v jedné aplikaci, ale 6, pokud je to snesitelné, bude mít patrně lepší efekt. Tak se chci jen ujistit, že se tím neodstřelím. Ještě doplním, že mám na mysli ty malé čajové/kávové lžíce, teď vidím, že v jednom z návodů se píše dokonce o velkých polévkových.

2) Budu-li brát kávový klystýr jako náhradu za očistu jater, která je uvedena zde na stránkách, jak dlouho a jak často bych jej měl aplikovat? Ať už v té úvodní "čistící" fázi, tak pak i ve fázi pravidelného "udržování".

Díky za informace!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2015 9:09 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Jarda píše:
mnoho lidí má opravdu velký problém kafe v sobě udržet.

Pokud není teplota mimo rozsah (20-42oC), přijde mi kafe zdaleka nejpříjemnější z různých dalších variant nálevů, až se mu kolikrát nechce ven, a když tak jen část.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2015 9:23 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
[quote="sajťas":43reycbh]Mám dva dotazy ke kávovému klystýru:

1) Ta dávka 6 lžic kávy se může vzít v rámci jedné aplikace? A za další třeba 4 hodiny dalších 6 lžic? Ptám se, aby to se mnou neseklo, zatím jsem zkoušel 3 lžíce kávy v jedné aplikaci, ale 6, pokud je to snesitelné, bude mít patrně lepší efekt. Tak se chci jen ujistit, že se tím neodstřelím. Ještě doplním, že mám na mysli ty malé čajové/kávové lžíce, teď vidím, že v jednom z návodů se píše dokonce o velkých polévkových.

2) Budu-li brát kávový klystýr jako náhradu za očistu jater, která je uvedena zde na stránkách, jak dlouho a jak často bych jej měl aplikovat? Ať už v té úvodní "čistící" fázi, tak pak i ve fázi pravidelného "udržování".

Díky za informace![/quote:43reycbh]
Mrkni se na článek z Regeny 06/2013, (druhá strana tohoto vlákna) tam je to docela polopaticky.
Já vařím litr vody se šesti plnými polévkovými lžícemi a mám to na 5 nálevů.
Z uvařeného kafe vezmu 2dl, přidám 2dl vody teplé(nebo studené) tak aby výsledek (4dl) byl cca 38-40oC. Dřív jsem dával 2,5+2,5dl, ale je to zbytečně moc, nejedná se o očistu střeva, ale jen o nálev do koncové části střeva po esovitou kličku, kde je vstřebávání nejúčelnější.
Pokud neřešíš něco akutního, ale jen šimráš

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2015 4:14 pm 
Offline

Registrován: ned úno 13, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 25
Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo podobné zkušenosti. Mám za sebou cca 20 káv. klyst. a po každém klyst. jde ze mnne množství hlenů.

Při očistě jater ze mne jdou jen malé kamínky a je jich opravdu jen pár. Je možné, že mám hlavně zanešené střevo? Nebo, že by to šlo ze sliznice?

Stravu mám Paleo asi přes rok, takže cukry téměř na nule. Ty neustálé hleny mne ale trochu znepokojují.


Díky za případnou reakci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz