Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 07, 2024 1:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 11:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
[quote="ehanas":2419vw0a]Môže kávový klystír ovplyvňovať pH moču? Neviem čím to je, ale ja mám v ten deň neskutočne nízke pH 5,5 farba žltá. Dnes mi nepomohla ani uhorková šťava s cibuľou /ináč je veľmi zlá/, stravu dodržiavam podľa Sakulovej tabuľky len 0-1-2 z trojky minimum a len odčas.. Dopĺňam HCL. Alebo by bolo dobre po kávovom klystíre to riešiť sódou čo veľmi nechcem. Prosím poraďte mi, chcem ho robiť dlhšiu dobu, ale to pH ma trocha desí. Ďakujem[/quote:2419vw0a]
Tak tento klystýr opravdu snižuje pH, ale zase vzhledem k jeho vysokému čistícímu efektu na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 11:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Stalo se někomu že při provádění klystýrů krvácel z konečníku...?Používám tento irigátor už delší dobu mažu ho při použití kokosovým olejem a klystýry provádím výhradně urinou a kávou už téměř tři roky.Za celou tu dobu se mě to stalo po druhé....Může docházet k nějakému dráždění střeva nevhodným irigátorem...nebo bude problém někde jinde.

Pochybuji, že s tímto vybavením dokážete nějak poškodit konečník, nebo střevní stěnu, podle všeho půjde o krvácení z vnitřních hemeroidů, nebo nějaké malé trhlinky na sliznici, ale stejně si nedovedu vysvětlit, jak by vám ji povedlo udělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 11:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
ehanas píše:
Pán Zajíček, potrebujem súrne poradiť. Dnes dopoludnia som si robila 3x za sebou kávový klystír a potom na vyčistenie s urinou. Mala som z toho veľmi dobrý pocit, lebo po urinovom klystíre vyšlo veľa kvasiniek. Tak som sa rozhodla, že si ešte dám kefír, ako miniklizmu. Používam na to takú striekačku zo zdravotníckych potrieb. A tu neviem čo som urobila, ale pri aplikácii kefíru som si neopatrnosťou zrejme poškodila črevo, lebo po vytiahnutí som na konci zbadala ale len malý náznak zarvavenia. Hneď som necítila nič, ale asi po 5-10 minútach začalo črevo bolieť a kefír som musela pustiť von. A vtedy som zbadala, že z čreva krvácam a bolo to riadne vidno aj na toaleťáku. Od vtedy črevo stále bolí neviem sedieť. Bojím sa niečo zjesť, aby som si prípadnú ranu ešte viac nepodráždila. Z vonku na konečníku nevidno nič, čiže ten problém je zvnútra. Poraďte mi čo mám robiť, aby som túto situáciu nepodcenila.. Uvažovala som nad urinovým klystírom, ale to by moje črevo nezvládlo. Klystír prevádzam už 3 roky a stále bez problémov.Ďakujem za radu, ktorú potrebujem veľmi súrne. S pozdravom Ehanas

Docela mě udivuje, že by jste dloubala koncem té stříkačky do střevní stěny tak silně, že jí poškodíte, to by muselo být dost cítit a nějaký ostrý konec snad nepoužíváte. Nicméně i když k poškrábání střeva došlo, nemusíte se moc bát, v naprosté většině případů jde o relativně nepatrná poranění, která se zpravidla zacelí v řádu desítek minut a je po problému. Vážné narušení střevní stěny by vyvolávalo mimořádně intenzivní bolesti a vyhledání lékařského ošetření by bylo nezbytné. Prostě vydržte bez jídla do další stolice, nebo alespoň půl dne a uvidíte jak to bude vypadat. Pokud již krev ve stolici nebude, nemusíte se tím dále zabývat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř úno 19, 2014 1:25 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
Jarda píše:
Docela mě udivuje, že by jste dloubala koncem té stříkačky do střevní stěny tak silně, že jí poškodíte, to by muselo být dost cítit a nějaký ostrý konec snad nepoužíváte. Nicméně i když k poškrábání střeva došlo, nemusíte se moc bát, v naprosté většině případů jde o relativně nepatrná poranění, která se zpravidla zacelí v řádu desítek minut a je po problému. Vážné narušení střevní stěny by vyvolávalo mimořádně intenzivní bolesti a vyhledání lékařského ošetření by bylo nezbytné. Prostě vydržte bez jídla do další stolice, nebo alespoň půl dne a uvidíte jak to bude vypadat. Pokud již krev ve stolici nebude, nemusíte se tím dále zabývat

Ďakujem za radu pán Zajíček. Stav nie ešte v poriadku tú krv tam stále vidieť, ale už nie je červená, ale skôr ružová, zrejme sa to začalo hojiť. Tak bolesti to boli silné včera som len ležala, v noci som nevedela spať, každý pohyb som cítila. Veľmi nepríjemné. Manžel ma chcel odviesť do nemocnice. Dnes bolesti sú už miernejšie, viem si aj sadnúť. Tá striekačka to je malý irigátor, má dve násadky, na konečník aj na vagínu. Len sa dosť ťažko z nej vytláča objem a ako som potlačila tak zrejme pod tým tlakom sa to muselo stať. Opatrnosti nikdy nie je dosť a mne sa to teraz riadne potvrdilo. Dúfam, že to krvácanie úplne prestane a čo najskôr bude všetko v poriadku. Ešte raz Vám ďakujem. Ehanas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř úno 19, 2014 1:32 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
[quote="Jarda":z9k318vi]Tak tento klystýr opravdu snižuje pH, ale zase vzhledem k jeho vysokému čistícímu efektu na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2014 10:35 am 
Offline

Registrován: ned úno 23, 2014 10:27 am
Příspěvky: 1
Hezký den všem,

chci se podělit o své zkušenosti- když jsem dělal kávový klistýr poprvé, nebylo možné udržet ve střevech kávu ani 3 minuty. Nejprve jsem zaujal polohu "tygra" ale tlak, ( i když jsem měl ventil puštěný málo) po 3 minutách byl neúnosný. Takže zkušenost ukazuje, že pro někoho je škoda použít 7 polévkových lžící kávy ihned poprvé a ještě větší škoda PRACNĚ PŘEVAŘOVAT MOČ. U mne to šlo až třetí den pravidelné očisty.
Další zkušeností je - dělat klistýry blízko skříně s poličkama a nohy si zapřít o ně, aby pánev byla výrazně výše. Až po několika minutách-když káva steče se otočit na pravý bok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2014 3:48 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Pane Jardo chtěl jsem se zeptat jak dlouho můžu prakticky každodenně užívat kávový klystýr ?
Teď ho užívám skoro každodenně asi měsíc a pokaždé se na něj těším \":D\"

Nejsou nějaké vedlejší účinky dlouhodobého užívání ? Možná závislost na kofeinu ?

Díky moc za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
keft píše:
Hezký den všem,

chci se podělit o své zkušenosti- když jsem dělal kávový klistýr poprvé, nebylo možné udržet ve střevech kávu ani 3 minuty. Nejprve jsem zaujal polohu "tygra" ale tlak, ( i když jsem měl ventil puštěný málo) po 3 minutách byl neúnosný. Takže zkušenost ukazuje, že pro někoho je škoda použít 7 polévkových lžící kávy ihned poprvé a ještě větší škoda PRACNĚ PŘEVAŘOVAT MOČ. U mne to šlo až třetí den pravidelné očisty.
Další zkušeností je - dělat klistýry blízko skříně s poličkama a nohy si zapřít o ně, aby pánev byla výrazně výše. Až po několika minutách-když káva steče se otočit na pravý bok.

Mnohdy stačí napouštět přerušovaně, prostě dáte trochu, počkáte a pak zase trochu, což umožní střevo napustit poměrně bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
Karl píše:
Pane Jardo chtěl jsem se zeptat jak dlouho můžu prakticky každodenně užívat kávový klystýr ?
Teď ho užívám skoro každodenně asi měsíc a pokaždé se na něj těším \":D\"

Nejsou nějaké vedlejší účinky dlouhodobého užívání ? Možná závislost na kofeinu ?

Díky moc za rady

Některé zahraniční prameny doporučují, zvláště u vážných onemocnění, dlouhodobou aplikaci i několikrát denně, tedy v tom co děláte nevidím problém. Myslím, že ani závislost na kofeinu se tak vypěstovat nedá, nebo jsem se s tím zatím nesetkal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon bře 31, 2014 1:39 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Díky moc za radu .. udělal jste mi radost \":)\"
Zrovna přicházím z "aplikace" je mi parádně \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 5:07 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Zajímalo by mě jestli někdo praktikuje klystýr i několikrát denně a jestli se všeobecně doporučuje nějaká konkrétní pozice těla při napouštění kávového klystýru a po napuštění těch 11 minut jeho působení.Praktikuji je pravidelně s jedno nebo dvoudeními pauzami už několik měsíců a vypozoroval jsem že jsem si vypěstoval na nich už celkem slušnou závislost...Více jak tří roky řeším stravou,očistami a vůbec celkovou změnou životního stylu alergii a vypozoroval jsem,že při pravidelné aplikaci kávových klystýrů se mě viditelně snížila rýma a naopak pokud si dám pauzu rýma se ve vetší intenzitě zase vrátí.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát dub 25, 2014 5:03 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Robievam si v poslednom čase pravidelne ráno káv. klystýr.Dnes som bola prekvapená-naozaj sa vyplavili zelené kamienky,presne ako pri očiste pečene,po stlačení ten istý zelenkavý mäkký obsah.Takže potvrdzujem,že naozaj čistí pečeň,žlčovody.... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 30, 2014 7:14 pm 
Offline

Registrován: stř dub 30, 2014 7:04 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, máte někdo vlastní zkušenost s působením kávových klystýrů na zrak? Údajně se má po kávových lystýrech zrak lepšit. Zajímalo by mě, jak často by se měl klystýr dělat, aby takto působil. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 01, 2014 8:39 am 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 8:13 am
Příspěvky: 19
[quote="kačkaajka":8k5w2vlf]Dobrý den, máte někdo vlastní zkušenost s působením kávových klystýrů na zrak? Údajně se má po kávových lystýrech zrak lepšit. Zajímalo by mě, jak často by se měl klystýr dělat, aby takto působil. Děkuji.[/quote:8k5w2vlf]
Ahoj,můžu vědět kde jsi se to dočetla? Také by mě zajímalo,jestli to funguje \":)\"
Jinak kávový klistýr čistí hodně

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát kvě 02, 2014 2:58 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 02, 2014 2:53 pm
Příspěvky: 2
Zdravím , po kávovám klyzmatu mi v ústech zhoustly sliny a páchne mi z úst.Mám opakovat kávové klyzma nebo zkusit jiný druh očisty?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz