Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:55 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2015 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sajťas píše:
Mám dva dotazy ke kávovému klystýru:

1) Ta dávka 6 lžic kávy se může vzít v rámci jedné aplikace? A za další třeba 4 hodiny dalších 6 lžic? Ptám se, aby to se mnou neseklo, zatím jsem zkoušel 3 lžíce kávy v jedné aplikaci, ale 6, pokud je to snesitelné, bude mít patrně lepší efekt. Tak se chci jen ujistit, že se tím neodstřelím. Ještě doplním, že mám na mysli ty malé čajové/kávové lžíce, teď vidím, že v jednom z návodů se píše dokonce o velkých polévkových.

2) Budu-li brát kávový klystýr jako náhradu za očistu jater, která je uvedena zde na stránkách, jak dlouho a jak často bych jej měl aplikovat? Ať už v té úvodní "čistící" fázi, tak pak i ve fázi pravidelného "udržování".

Díky za informace!

Správně vám odpovídá člen catcher a co se týká jater, tam není čištění nikdy dost, dá se používat třeba ostropestřec, chanca piedra, schizandra čínská, cholin s inositolem a mnoho mechanických postupů, tedy máte si z čeho vybírat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2015 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Pokud není teplota mimo rozsah (20-42oC), přijde mi kafe zdaleka nejpříjemnější z různých dalších variant nálevů, až se mu kolikrát nechce ven, a když tak jen část.

Jak vidno není to u každého stejné, nicméně mnoho lidí reaguje jak jsem popsal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2015 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
maricio píše:
Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo podobné zkušenosti. Mám za sebou cca 20 káv. klyst. a po každém klyst. jde ze mnne množství hlenů.

Při očistě jater ze mne jdou jen malé kamínky a je jich opravdu jen pár. Je možné, že mám hlavně zanešené střevo? Nebo, že by to šlo ze sliznice?

Stravu mám Paleo asi přes rok, takže cukry téměř na nule. Ty neustálé hleny mne ale trochu znepokojují.


Díky za případnou reakci.

Patrně kandida stále má z čeho žít, což je divné. asi by chtělo si stravu podrobněji sledovat na nutriční kalkulačce cronometer.com a předpokládám, že snadno zjistíte v čem děláte chybu. Jinak obecně kafe vytáhne z těla hromadu bordelu, tedy to možné je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte srp 25, 2015 1:24 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Stává se vám, že jste po kávovém klystýru extremně unaveni?

Po aplikaci kávového klystýru se tak cca hodinu až dvě cítím naprosto skvěle, lehce a energicky, ale pak na mne padne hrozná tíha a únava, jak po prodělané chřipce. Je to v pořádku? ... je to obvyklá reakce organizmu nebo je něco špatně?

Máte podobnou zkušenost?

díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte srp 25, 2015 5:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
jimikluk píše:
Stává se vám, že jste po kávovém klystýru extremně unaveni?

Po aplikaci kávového klystýru se tak cca hodinu až dvě cítím naprosto skvěle, lehce a energicky, ale pak na mne padne hrozná tíha a únava, jak po prodělané chřipce. Je to v pořádku? ... je to obvyklá reakce organizmu nebo je něco špatně?

Máte podobnou zkušenost?

díky

Pamätám, keď som sa silno tešil (nepreháňam) na kávové klystíry, lebo mi prišlo super, že sa dá takto detoikovať pečeň cez hrubé črevo formou kávových klystírov..........ALE......ja osobne som dosť citlivý na kofeín......Až tak, že som musel volať sanitku (stŕpnutie celého tela po kávových klystíroch). Nedal som si povedať, šiel som do toho znova, a volal som sanitku druhý krát (prišli teraz zdravotní bratia, predtým zdravotné sestry). Nebrali ma ani raz, lebo sa to zlepšilo kým prišli, ale ja som sanitku volal dva krát v živote, takže nech si nikto nemyslí, že som to preháňal, a že ju volávam bežne. Čo tým chcem povedať ? Nech si to každý vyskúša, ale ten kto bude mať blbé stavy (prisilné vybudenie, trpnutie, výrazná únava) po kávových klystíroch, NECH S NIMI NEPOKRAČUJE....... Takéto stavy nebudú mať nič spoločné s "detoxikáciou"...... To je proste precitlivelosť na kofeín.
Ja osobne nepijem ani kávu (pil som 10 krát v živote asi), ani colové nápoje, ani kofeínové čaje, nič........ Možno aj preto som tak drasticky reagoval. Kávové klystíry sa majú dávať viacero za sebou (návod tu je spomenutý), a takú frekvenciu ja už nezvládam.... Žiaľ, jeden nálev denne nestačí, tak mám smolu, musím pečeň detoxikovať doplnkovo nejak inak.......

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte srp 25, 2015 9:35 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
Stává se vám, že jste po kávovém klystýru extremně unaveni?

Po aplikaci kávového klystýru se tak cca hodinu až dvě cítím naprosto skvěle, lehce a energicky, ale pak na mne padne hrozná tíha a únava, jak po prodělané chřipce. Je to v pořádku? ... je to obvyklá reakce organizmu nebo je něco špatně?

Máte podobnou zkušenost?

díky

Ahoj Jimikluk,
Pred 2 tydny jsem si delala kavove klystyry 4 dny jdouci po sobe a extremne unavena jsem po nich nikdy nebyla, ale v zadech jsem to teda citila. Me pobolivaji zada po jakekoliv ociste, nebo i po odparazitovani, po ociste kloubu, vzdycky jen 1 den a pak je to uz zase dobry. 6 dnu po tech kavovych klystyrech jsem si udelala jeste i klasickou ocistu jater a byla me na druhy den takova neuveritelna zima (tady na Floride), to bylo proste neskutecne \":lol:\" Dalsi den se me vyrazil primo pod rtem takovy veliky opar, jeste ho tam stale trochu mam. Byla jsem prekvapena, protoze jsem zadny opar nemela uz spoustu let. To z nas lezou toxiny, proto se citis "nadraka". Spatne nic rozhodne neni, je to jedine dobre, ze to z nas leze ven a netrci to v nas, bud tomu rad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte srp 25, 2015 9:46 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
SemTamTuPrídem píše:
Pamätám, keď som sa silno tešil (nepreháňam) na kávové klystíry, lebo mi prišlo super, že sa dá takto detoikovať pečeň cez hrubé črevo formou kávových klystírov..........ALE......ja osobne som dosť citlivý na kofeín......Až tak, že som musel volať sanitku (stŕpnutie celého tela po kávových klystíroch). Nedal som si povedať, šiel som do toho znova, a volal som sanitku druhý krát (prišli teraz zdravotní bratia, predtým zdravotné sestry). Nebrali ma ani raz, lebo sa to zlepšilo kým prišli, ale ja som sanitku volal dva krát v živote, takže nech si nikto nemyslí, že som to preháňal, a že ju volávam bežne. Čo tým chcem povedať ? Nech si to každý vyskúša, ale ten kto bude mať blbé stavy (prisilné vybudenie, trpnutie, výrazná únava) po kávových klystíroch, NECH S NIMI NEPOKRAČUJE....... Takéto stavy nebudú mať nič spoločné s "detoxikáciou"...... To je proste precitlivelosť na kofeín.
Ja osobne nepijem ani kávu (pil som 10 krát v živote asi), ani colové nápoje, ani kofeínové čaje, nič........ Možno aj preto som tak drasticky reagoval. Kávové klystíry sa majú dávať viacero za sebou (návod tu je spomenutý), a takú frekvenciu ja už nezvládam.... Žiaľ, jeden nálev denne nestačí, tak mám smolu, musím pečeň detoxikovať doplnkovo nejak inak.......

Tak to je proste smula, ale co se da delat? Nic. Naslouchej svemu telu a co mu nesedi, to uz radeji vickrat nezkousej. Ja kdyz jsem delala kdysi davno svuj uplne 1. kavovy klystyr, tak jsem nespala celou noc a tu dalsi jsem usnula az nad ranem. Ani ja kavu nepiju. Predevcirem jsem si ji ale osel jeden dala, celkem slabou a miniaturni kavicku, nevim co me to raflo, proste jsem na ni dostala obrovskou chut po 100 letech a zase jsem 2 noci nespala, ne a ne zabrat ...no des a hruza! \":lol:\" Ale dobre me tak, nemam delat takove hluposti, kdyz vim, ze se to memu telicku vubec nelibi. A jsu ted uz myslim ze vylecena, no more! \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte srp 25, 2015 11:10 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Díky za reakce. Je vidět , jak to máme každý uplně jinak \":D\" Ja ted jedu trojčatko, a delal jsem urinovy a kavovy klystyry dva dny za sebou abych pomohl telu se procistit. Ale tak mrtvolně unavenej , jak po tech klystyrech, už sem teda dlouho nebyl. Tak dam zase s klystyrovanim pauzu. Pak uvidime jak dal \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř srp 26, 2015 12:56 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
jimikluk píše:
Díky za reakce. Je vidět , jak to máme každý uplně jinak \":D\" Ja ted jedu trojčatko, a delal jsem urinovy a kavovy klystyry dva dny za sebou abych pomohl telu se procistit. Ale tak mrtvolně unavenej , jak po tech klystyrech, už sem teda dlouho nebyl. Tak dam zase s klystyrovanim pauzu. Pak uvidime jak dal \":D\"

Nemas to nahodou z toho trojcatka? Ani bych se nedivila. Jak ho jedes dlouho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř srp 26, 2015 7:53 am 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Dnes 15 den. Možná i jo ... Dojedu to a pak napíšu jak to dopadlo. Dík za podporu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 1:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Dnes 15 den. Možná i jo ... Dojedu to a pak napíšu jak to dopadlo. Dík za podporu \":)\"

Tak na někoho ta kombinace dvou čistících postupů může být opravdu moc, asi je raději vyzkoušejte odděleně. Obecně sice s kávovým klystýrem není problém, ale u lidí co mají pomalou štítnou ji kafe dost zrychlí a můžou se dostavit nepříjemné stavy z nedostatku sacharidů v krvi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned pro 20, 2015 3:48 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Je podle Vás vhodné ihned po vyprázdnění se po klystýru cvičit cviky z jogy - Uddijana bandha, agnisara, nauli ? Na jednu stranu mi připadá že ještě více pomohou s vyprázdněním po klystýru ale někde jsem četl, že třeba udijanou se můžou natáhnout špatné bakterie z tlustého střeva až do tenkého střeva a kontaminovat ho. Co si o tom prosím myslíte nebo jaká je Vaše zkušenost?

děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2016 7:24 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Zdravím pane Zajíčku,

Kávový klystýr si robím už nejaký čas ale po prečítaní tohto vlákna sa chcem spýtať:

• vidíte nejaký problém pred samotnou "držacou" dávkou urobiť výplach jednou dávkou kafe s asi 1,5 litra - čisto iba napustíť a hneď vypustíť, ja to takto robím a vyhovuje mi to akurát som tu o tom vlastne nenašiel žiadnu zmienku

• ako kávu používam vaščinou Jihlavanku mletú \":)\" ale teraz uvažujem, asi by bolo lepšie kupovať zrnká a mleť pred použitím, je to tak?

• na dolievanie do kávy používam vodu z kohoutku, je to problém?

• ohladne tej závislosti, možno to nie je závislosť na kofeine ale na tom dobrom pocite po klystýry \":)\" ... nie je nejak nebezpečné ho aplikovať povedzme 3 krát do týždňa dlhodobo? T.z. jedna velká vyplachovacia dávka a jedna malá držacia dávka, nazáver ešte vypláchnutá napr. vodou

Díky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Je podle Vás vhodné ihned po vyprázdnění se po klystýru cvičit cviky z jogy - Uddijana bandha, agnisara, nauli ? Na jednu stranu mi připadá že ještě více pomohou s vyprázdněním po klystýru ale někde jsem četl, že třeba udijanou se můžou natáhnout špatné bakterie z tlustého střeva až do tenkého střeva a kontaminovat ho. Co si o tom prosím myslíte nebo jaká je Vaše zkušenost?

děkuji.

Tak teoreticky by to asi mohlo nastat, nicméně to by člověk ten cvik musel opravdu výborně ovládat a abych pravdu řekl, to bych v místních podmínkách skoro neočekával. Jinak jogíni si takto dovedou vyčistit nasáváním vody do konečníku jak tlusté, tak dokonce i skoro celé tenké střevo, tedy se mě nezdá že by tam bylo tak reálné riziko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
michal84 píše:
Zdravím pane Zajíčku,

Kávový klystýr si robím už nejaký čas ale po prečítaní tohto vlákna sa chcem spýtať:

• vidíte nejaký problém pred samotnou "držacou" dávkou urobiť výplach jednou dávkou kafe s asi 1,5 litra - čisto iba napustíť a hneď vypustíť, ja to takto robím a vyhovuje mi to akurát som tu o tom vlastne nenašiel žiadnu zmienku

• ako kávu používam vaščinou Jihlavanku mletú \":)\" ale teraz uvažujem, asi by bolo lepšie kupovať zrnká a mleť pred použitím, je to tak?

• na dolievanie do kávy používam vodu z kohoutku, je to problém?

• ohladne tej závislosti, možno to nie je závislosť na kofeine ale na tom dobrom pocite po klystýry \":)\" ... nie je nejak nebezpečné ho aplikovať povedzme 3 krát do týždňa dlhodobo? T.z. jedna velká vyplachovacia dávka a jedna malá držacia dávka, nazáver ešte vypláchnutá napr. vodou

Díky \":)\"

Pokud vám to nečiní žádné komplikace, nevidím problém. Dvojí dávkování může zvednout příjem kofeinu, jinak je to jedno. Kávu raději kvalitnější, ale jinak i uvedená vyhovuje. Voda nevadí pokud je z řádu, pokud by byla z vlastní studny je dobré ji raději převařit kvůli bakteriím. Časté aplikace také nevidím jako problém, mnoho lidí pije kafe i několikrát denně a také se jim nic nestane. Zde to je stejné, organizmus příliš nerozlišuje zda mu kafe dáte vrchem, nebo spodem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz