Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: očista
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2019 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
letnislunce píše:
minule jsem si dělala výplach jen sodou a taky jsem měla po něm nadýmání - a to opravdu hodně...dělám něco špatně nebo to je díky kvasince?
Asi to bude tím lapachem protože oproti sodě ze mě lezlo najednou strašně hodně breberek...jak dlouho si mám nechat pauzu od klystýru? Stačí větší přísun kefíru a jíst raději tekutější jídla? Děkuji mockrát za vaší odpověď moc si toho vážím

Jen sodou není správný výraz, soda je také velice silný likvidátor mnoha druhů šmejdů, proč po těchto zkušenostech nejedete prostě to co se běžně doporučuje jeden citrón na 2 litry vody. Pauza po klystýru nevím jak je myšleno, jíst se dá ihned po dokončení, pít také a klystýry lze dělat i dvakrát až třikrát denně, tedy nechápu na co se vlastně ptáte. Kefír neodhadnu, také není samospásný a ne každému musí nutně dělat dobře a tekutější jídlo nevidím důvod, stačí přeci dost pít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2019 1:29 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
KÁVOVÉ KLYSTÝRY – Mnoho lidí užívá kávové klystýry, protože silně stimulují střeva a

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2019 5:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="RaDu":21s1e0z2]KÁVOVÉ KLYSTÝRY – Mnoho lidí užívá kávové klystýry, protože silně stimulují střeva a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2019 7:44 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 01, 2019 7:33 pm
Příspěvky: 1
Kávový klystýr dělám každé ráno více jak 40 dní a nevím si rady, kdy skončit protože od 10-teho dne ze mě po každém i večerním klystýru vychází převážně provazcovití paraziti. Nehledě na to, že díky kávovému klystýrů nemám migrény, které jsou způsobeny tumorem v mozku. Trošku se bojím, aby mi střeva pak fungovala samostatně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Natylai píše:
Kávový klystýr dělám každé ráno více jak 40 dní a nevím si rady, kdy skončit protože od 10-teho dne ze mě po každém i večerním klystýru vychází převážně provazcovití paraziti. Nehledě na to, že díky kávovému klystýrů nemám migrény, které jsou způsobeny tumorem v mozku. Trošku se bojím, aby mi střeva pak fungovala samostatně...

Na tom asi moc nevymyslíte, ale pokud vím tak Dr.Gerson doporučoval i více kávových klystýrů denně na zvládnutí rakovin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2020 10:19 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 03, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 10
Zdravím, kafe nepiju a vždy mi po něm bylo blbě. Je pro mě ten postup uvedený na začátku vhodný? Případně na co bych si měl dát pozor? Nebo máte jidný doporučený návod pro začátečníka? Mám dlouhodobé střevní porblémy po velké dávce ATB (infekce), diagnostikované SIBO. Ale rád bych to nějak vyzkoušel. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pát pro 04, 2020 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
coltcha píše:
Zdravím, kafe nepiju a vždy mi po něm bylo blbě. Je pro mě ten postup uvedený na začátku vhodný? Případně na co bych si měl dát pozor? Nebo máte jidný doporučený návod pro začátečníka? Mám dlouhodobé střevní porblémy po velké dávce ATB (infekce), diagnostikované SIBO. Ale rád bych to nějak vyzkoušel. Díky

Káva i podaná spodem jde velice rychle do jater, prudce vyloučí žluč což by bylo v pohodě, ovšem zároveň také velice silně stimuluje štítnou žlázu což už tak v pohodě být nemusí pokud má člověk oslabené nadledvinky. Pokud vám kafe dělá blbě bude to asi spodem dost podobné tedy já bych zatím volil klystýry z vody s citrónem a na nich bych to jel nějakou dobu než se trochu pročistíte. Dává se šťáva z jednoho citrónu na dva litry vody a není potřeba si moc lámat hlavu tím zda je množství té šťávy přesně, prostě co dáte to dáte. Po nějaké době klidně vyzkoušet to kafe které není primárně určeno k čistění střeva, ale spíše k čištění jater. Pomoci by mohlo pravidelně konzumovat malé množství kimchi a možná bych vyzkoušel nějakou dobu jet na bezvláknité dietě cca do 20 g vlákniny denně. Tato dieta dovede vyhladovět některé bakterie a snížit jejich počty v trávicím traktu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned pro 20, 2020 11:15 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 03, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 10
Jarda píše:
Káva i podaná spodem jde velice rychle do jater, prudce vyloučí žluč což by bylo v pohodě, ovšem zároveň také velice silně stimuluje štítnou žlázu což už tak v pohodě být nemusí pokud má člověk oslabené nadledvinky. Pokud vám kafe dělá blbě bude to asi spodem dost podobné tedy já bych zatím volil klystýry z vody s citrónem a na nich bych to jel nějakou dobu než se trochu pročistíte. Dává se šťáva z jednoho citrónu na dva litry vody a není potřeba si moc lámat hlavu tím zda je množství té šťávy přesně, prostě co dáte to dáte. Po nějaké době klidně vyzkoušet to kafe které není primárně určeno k čistění střeva, ale spíše k čištění jater. Pomoci by mohlo pravidelně konzumovat malé množství kimchi a možná bych vyzkoušel nějakou dobu jet na bezvláknité dietě cca do 20 g vlákniny denně. Tato dieta dovede vyhladovět některé bakterie a snížit jejich počty v trávicím traktu.

Co je pls účelem čistícího klystýru? Pročistit střeva o bordel a stolic aby tam bylo prázdno? Dnes jsem podle velké Facebook skupiny o káv. klystýrech zkoušel dvoje vůbec první klystýry. Nejdříve vodní klystýr vodní 0,5 l. Měl jsme vůbec problém dostat tam vodu dostat, prostě tam netekla, musel jsem vždycky kousek hadičku irigátoru vytáhnout a pak vrátit. Prostě asi trochu ucpané. Měl jsem ale možná menší zácpu, ale byl jsem předtím ráno na velký. Každopádně dostal jsem tam vodu asi za 20 min. Pak jsme myslel že vypustím "vodu" a půjdu hned na kávový. Ale moc to ze mě neteklo, spíš jsem měl pocit, že mám přerušovaný průjem. As 3 krát ze mě něco po 10 minutách vyteklo, ale asi ne vše. Tak jsem šel na kávový (1l a 2 lžíce kafe - byla mi doporučena menší dávka) To už tam nateklo celkem v pohodě, ale stejnak tam asi nebylo čisto, protože to chvilku bylo ucpané pak se to jako prošťouchlo a stejnak jsem muset trošičku vytahovat a zatahovat. Po kávovém klystýru jsem běhal na záchod ještě další 2 hodiny, vždycky jsem vypustil nějakej sajrajtoprůjem (nic pěkného), mezitím i jednou normální hovínko a pak se to nějak zklidnilo. Ale celý den takový divný pocit nafouknutí břicha, pobolívání břicha a střev (to mě ale bolí už několik dnů). Celkově únava, divnej pocit bolesti hlavy, atd.

Tak nevím jestli jsem neudělal někde chybu. Jak pro vodní tak kávový klystýr v té skupině psali, že se má hadička zasunout až za ten ohyb 6-8 palců (viz příloha z té skupiny) Není to hodně? Asi jsem měl teda nakonec opravdu zkusit ty čistící citrónové jak radil p. Zajíček? nebo už tam bude trochu čistěji a třeba obden to zkusit znovu? Hmmm??


Přílohy:
117383290_3667086029988196_5733960177028067496_n.jpg
117383290_3667086029988196_5733960177028067496_n.jpg [ 99.9 KiB | Zobrazeno 13017 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned pro 20, 2020 11:25 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 03, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 10
Mimochodem v té Facebook skupině doporučují kafe z IKEY https://www.ikea.com/cz/cs/p/patar-mlet ... -10394577/

Doslova píší "carry organic, medium roast coffee made with Arabica beans" Nevíte kde se dá něco podobného koupit v běžném eshopu? Do IKEY kvůli tomu nepojedu \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 10:17 am 
Offline

Registrován: čtv pro 03, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 10
A poslední dotaz. Je za vás tahle destilovaná voda ok https://www.dm.cz/denkmit-destilovana-v ... 21526.html ? Bude tam nějaký rozdíl pro použití do klystýru oproti filtrované (použivám konvici Oáza s červeným filtrem)? Neb oproti dražším destilovaným vodám, třeba určeným do kapaček?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 2:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="coltcha":1pzmorac]Co je pls účelem čistícího klystýru? Pročistit střeva o bordel a stolic aby tam bylo prázdno? Dnes jsem podle velké Facebook skupiny o káv. klystýrech zkoušel dvoje vůbec první klystýry. Nejdříve vodní klystýr vodní 0,5 l. Měl jsme vůbec problém dostat tam vodu dostat, prostě tam netekla, musel jsem vždycky kousek hadičku irigátoru vytáhnout a pak vrátit. Prostě asi trochu ucpané. Měl jsem ale možná menší zácpu, ale byl jsem předtím ráno na velký. Každopádně dostal jsem tam vodu asi za 20 min. Pak jsme myslel že vypustím "vodu" a půjdu hned na kávový. Ale moc to ze mě neteklo, spíš jsem měl pocit, že mám přerušovaný průjem. As 3 krát ze mě něco po 10 minutách vyteklo, ale asi ne vše. Tak jsem šel na kávový (1l a 2 lžíce kafe - byla mi doporučena menší dávka) To už tam nateklo celkem v pohodě, ale stejnak tam asi nebylo čisto, protože to chvilku bylo ucpané pak se to jako prošťouchlo a stejnak jsem muset trošičku vytahovat a zatahovat. Po kávovém klystýru jsem běhal na záchod ještě další 2 hodiny, vždycky jsem vypustil nějakej sajrajtoprůjem (nic pěkného), mezitím i jednou normální hovínko a pak se to nějak zklidnilo. Ale celý den takový divný pocit nafouknutí břicha, pobolívání břicha a střev (to mě ale bolí už několik dnů). Celkově únava, divnej pocit bolesti hlavy, atd.

Tak nevím jestli jsem neudělal někde chybu. Jak pro vodní tak kávový klystýr v té skupině psali, že se má hadička zasunout až za ten ohyb 6-8 palců (viz příloha z té skupiny) Není to hodně? Asi jsem měl teda nakonec opravdu zkusit ty čistící citrónové jak radil p. Zajíček? nebo už tam bude trochu čistěji a třeba obden to zkusit znovu? Hmmm??[/quote:1pzmorac]
Tak účelem klystýru s vodou je čistit střevo a klystýru s kávou čistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="coltcha":36nyy5rg]Mimochodem v té Facebook skupině doporučují kafe z IKEY https://www.ikea.com/cz/cs/p/patar-mlet ... -10394577/

Doslova píší "carry organic, medium roast coffee made with Arabica beans" Nevíte kde se dá něco podobného koupit v běžném eshopu? Do IKEY kvůli tomu nepojedu \":D\"[/quote:36nyy5rg]
Prosím vás a co by bylo důvodem k tomu že spodem jde podávat jediné kafe a zrovna toto. Je to pochopitelně blbost, funguje každé kafe arabica a předpokládám i ostatní druhy, také proč by nemělo fungovat když kafe dráždí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
coltcha píše:
A poslední dotaz. Je za vás tahle destilovaná voda ok https://www.dm.cz/denkmit-destilovana-v ... 21526.html ? Bude tam nějaký rozdíl pro použití do klystýru oproti filtrované (použivám konvici Oáza s červeným filtrem)? Neb oproti dražším destilovaným vodám, třeba určeným do kapaček?

Jde o technickou destilku která se většinou dělá pomocí elektrod do nichž jde proud a drobné částice elektrod mohou být v té vodě obsažené. Kvalitu této konkrétní posoudit nedovedu nicméně na pití nebo jiné aplikace do těla ji moc vhodnou nevidím. Nakonec se to tam i píše že je nevhodná ke konzumaci. Navíc nevidím žádný logický důvod dělat klystýry destilovanou vodou protože pokud chcete plně očistit střevní stěnu je potřeba obrátit osmózu střeva, což nejlépe zajistí právě voda silně mineralizovaná tedy osolená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 4:10 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 03, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 10
Jarda píše:
Jde o technickou destilku která se většinou dělá pomocí elektrod do nichž jde proud a drobné částice elektrod mohou být v té vodě obsažené. Kvalitu této konkrétní posoudit nedovedu nicméně na pití nebo jiné aplikace do těla ji moc vhodnou nevidím. Nakonec se to tam i píše že je nevhodná ke konzumaci. Navíc nevidím žádný logický důvod dělat klystýry destilovanou vodou protože pokud chcete plně očistit střevní stěnu je potřeba obrátit osmózu střeva, což nejlépe zajistí právě voda silně mineralizovaná tedy osolená.

No tam byly výhrady hlavně kvli fluoru chloru, který asi uplně do těla nechceme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 7:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
coltcha píše:
No tam byly výhrady hlavně kvli fluoru chloru, který asi uplně do těla nechceme

Pokud je voda odstátá nebo převařená chlór nemusíte řešit a fluór se snad už ani vodárensky nepoužívá, ale to nevím jistě, možná to bude jak kde tedy se zeptat u vašeho dodavatele.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz