Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: sob pro 08, 2012 4:29 pm 
Offline

Registrován: sob pro 08, 2012 2:29 pm
Příspěvky: 2
Ates píše:

Toto vypadá, jako by si tuhle reklamu napsala sama paní Kazdová. První příspěvek od nového uživatele by tomu napovídal. Každopádně cena 700 Kč není právě lidová. Za to lze koupit sadu pro domácí hydrocolon, takže si pak mužete dělat hydrocolon proceduru zadarmo třeba každý den.

Přemýšlela jsem, jestli zmiňovat přímo jméno a stránky, aby to nevypadalo jako PR článek. Jen jsem se chtěla podělit o svou zkušenost a osobně si myslím, že ti dobří si tu "reklamu" opravdu zaslouží. A navíc to nasměruje případné ostatní zájemce o HC terapii, aby si nevybrali někoho, kdo jim jen ublíží.
Z přečtění většiny příspěvků mi totiž přišlo, jakoby HC většině spíš ublížilo. Proto jsem chtěla, aby bylo vidět, že to může jít i pozitivnějc. Na druhou stranu nepročetla jsem úplně všechno.

K tomu domácímu hydrokolonu.. Ačkoliv jsem nad tím jednu dobu sama přemýšlela, osobně si teď myslím, že to může být i nebezpečné. Pokud člověk nemá zkušenosti a není proškolen, jak s tím zacházet, tak může nadělat víc škody než dobroty. Hlavně pokud se jedná o absolutního začátečníka, jak jsem byla já tehdy. V tom případě bych se přiklonila spíš ke klasické klystýrové sadě.
Současně si myslím, že každodenní hydrokolon je špatně, musí to dost vyčerpat střevo. Klystýr je něco jiného, není tolik "invazivní".
Co se týká ceny, nemůžu to objektivně posoudit. Z mého subejktivního hlediska se mi to stále vyplatilo, když vezmu v úvahu, kolik peněz a času mě stálo každoroční "chřipka" a různé virózy, které se mně samozřejmě nikdy nevyhnuly :] Podobnou částku, ne-li větší nechám jen u zubaře při jedné návštěvě.
A potom přichází klasické přehazování odpovědnosti na někoho jiného - ano, byla jsem líná si dělat pravidelně sama klystýry. Nedělám si je zatím ani teď a doufám, že si své střevo udržím čisté vitariánskou stravou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned pro 09, 2012 12:17 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Hydrocolon považuji za razantnější a "rychloúčinnější" než šanku. Pochybuji, že šanka někomu vydloube ze stoupavé části tlustého střeva takové špunty, jako to bylo při druhé HCT u mne... Řekl bych, že odborná a vlídná asistence u hydrocolonu je velmi důležitá a nedovedu si moc představit použití domácí aparatury. V některých momentech i s asistencí výborné paní mi bylo "na chcípnutí"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned pro 09, 2012 10:04 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
tomaso píše:
Hydrocolon považuji za razantnější a "rychloúčinnější" než šanku. Pochybuji, že šanka někomu vydloube ze stoupavé části tlustého střeva takové špunty, jako to bylo při druhé HCT u mne... Řekl bych, že odborná a vlídná asistence u hydrocolonu je velmi důležitá a nedovedu si moc představit použití domácí aparatury. V některých momentech i s asistencí výborné paní mi bylo "na chcípnutí"...

To možná máte pravdu, protože šanka bez klystýrů je účinná jen málo. Na straně druhé vám pročistí celou trávicí soustavu a hydrocolon, ten pro někoho nebývá procedurou příliš příjemnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ates píše:
Toto vypadá, jako by si tuhle reklamu napsala sama paní Kazdová. První příspěvek od nového uživatele by tomu napovídal. Každopádně cena 700 Kč není právě lidová. Za to lze koupit sadu pro domácí hydrocolon, takže si pak mužete dělat hydrocolon proceduru zadarmo třeba každý den.

Toť otázka, pokud napsala, docela se snažila a pak ta cena není sice nízká, ale již jsem zde měl klienta který na jednom "renomovaném" pracovišti vyplázl za jednu kůru 2000,-Kč, což mě hlava nebere. Normální cena je tak 300-500,-Kč, ale ono to není pouze o ceně, zde dost záleží na zkušenostech terapeuta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: pon pro 31, 2012 9:08 pm 
Offline

Registrován: úte zář 13, 2011 9:29 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
dle diagnózy mám ztučnělá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 12:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ajka":1lzod9xy]Dobrý den,
dle diagnózy mám ztučnělá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hydrocolon
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2013 11:39 am 
Offline

Registrován: čtv dub 04, 2013 11:35 am
Příspěvky: 1
Dobrý den chtěla jsem se zeptat proč nemohu na Hydrocolon terapii při menstruaci. Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrocolon
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 11:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rony píše:
Dobrý den chtěla jsem se zeptat proč nemohu na Hydrocolon terapii při menstruaci. Děkuji za odpověď

To se ptáte na špatném místě, já ho neprovádím a odpověď by mělo tedy podat příslušné pracoviště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 21, 2011 4:15 pm
Příspěvky: 24
Pokud jde o paní Kazdovou, taky jsem u ní byla a můžu jen doporučit. Působila na mě jako člověk na svém místě, který ví, co dělá. S hydrocolonem u ní jsem neměla nejmenší problém, ačkoliv jsem měla před prvním obavy. Poradila mi i ohledně vitamínů a dalších věcí, přesně už si nepamatuju, je to pár let.

Každopádně teď dávám přednost šance, protože je důkladnější, skoro zadarmo a na nikom při ní nejsem závislá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 12:37 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... ocolon-v-2
...má někdo osobní zkušenost s toutu sadou na colonhydroterapii v domácích podmínkách

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2013 8:24 am 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
RaDu píše:
http://www.klinikshop.cz/klinikshop/eshop/2-1-Pomucky-na-klystyr/64-2-Vyplachove-sady-Hydrocolon/5/303-Hydrocolon-v-2
...má někdo osobní zkušenost s toutu sadou na colonhydroterapii v domácích podmínkách

Ano, několik let pomáhám pacientům v domácích podmínkách s aplikací klystýrů a domácích hydrocolonů a tuhle sadu znám. Dá se však sehnat levnější sada:
http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... ocolon-v-1
K ní si pak stačí jen opatřit třílitrovou PET lahev a máte kompletní a levnou sadu. Pokud nebudete vypouštět odpad hadicí přímo do záchodu (je například špatně dostupný od lůžka), stačí k sadě pořídit ještě druhou PET láhev na odpad. Jednoduše pak pomocná obsluha vždy jednu láhev naplní vodou a druhou s odpadem odnese vylít do záchodu. Takto lze opakovaně napustit a vypustit pacientova střeva libovolným množstvím vody, osobně doporučuji, aby jeho střevy proteklo celkem aspoň 15 litrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: stř říj 16, 2013 12:11 pm 
Offline

Registrován: stř říj 16, 2013 11:53 am
Příspěvky: 3
Všude se píše o tom jak colonhydroterapie odplavuje nánosy staré stolice až několik let, že odplísňuje, dokonce, že i vyplavila klubko červů z tlustého střeba, které způsobovallo epilespii... Mě to přijde všechno dost jako scifi. Když má jít člověk na colonoskopii, zhruba 2 dny drží bezezbytkovou dietu, podají se ještě léky na vyprázdnění a občas klizma, zavede se optika do střeva (světlo a barevná kamera), střevo se nafoukne vzduchem, aby se celá stěna střeva napnula a takto se vyšetří celé tlusté střevo. A nutno podotknout, že je vidět pouze růžová sliznice nebo případná nalezená patologie, ale žádná stolice, žádní červi a podobné věci. Tak mi prosím vysvětlete, co se opravedu děje o colonhydroterapie? Navíc se sliznice tlustého střeva několikrát za den obmění a vše odchází ven. Chápu, že tam může být stolice, ale jestli nebyla držena dieta, tak je to normální. A teorie, že průměrný dospělý američan, si ze své těžké stravy (smažené maso...) do střev uloží až 2,5 kila neztrávené potravy mi také přijde dost nereálné. Zajímalo by mě, kde se tedy tohle všechno schovává?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 4:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sestřička píše:
Ano, několik let pomáhám pacientům v domácích podmínkách s aplikací klystýrů a domácích hydrocolonů a tuhle sadu znám. Dá se však sehnat levnější sada:
http://www.klinikshop.cz/klinikshop/esh ... ocolon-v-1
K ní si pak stačí jen opatřit třílitrovou PET lahev a máte kompletní a levnou sadu. Pokud nebudete vypouštět odpad hadicí přímo do záchodu (je například špatně dostupný od lůžka), stačí k sadě pořídit ještě druhou PET láhev na odpad. Jednoduše pak pomocná obsluha vždy jednu láhev naplní vodou a druhou s odpadem odnese vylít do záchodu. Takto lze opakovaně napustit a vypustit pacientova střeva libovolným množstvím vody, osobně doporučuji, aby jeho střevy proteklo celkem aspoň 15 litrů.

To je opravdu výborná cena, na toto jsem zatím nikde nenarazil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kettynka píše:
Všude se píše o tom jak colonhydroterapie odplavuje nánosy staré stolice až několik let, že odplísňuje, dokonce, že i vyplavila klubko červů z tlustého střeba, které způsobovallo epilespii... Mě to přijde všechno dost jako scifi. Když má jít člověk na colonoskopii, zhruba 2 dny drží bezezbytkovou dietu, podají se ještě léky na vyprázdnění a občas klizma, zavede se optika do střeva (světlo a barevná kamera), střevo se nafoukne vzduchem, aby se celá stěna střeva napnula a takto se vyšetří celé tlusté střevo. A nutno podotknout, že je vidět pouze růžová sliznice nebo případná nalezená patologie, ale žádná stolice, žádní červi a podobné věci. Tak mi prosím vysvětlete, co se opravedu děje o colonhydroterapie? Navíc se sliznice tlustého střeva několikrát za den obmění a vše odchází ven. Chápu, že tam může být stolice, ale jestli nebyla držena dieta, tak je to normální. A teorie, že průměrný dospělý američan, si ze své těžké stravy (smažené maso...) do střev uloží až 2,5 kila neztrávené potravy mi také přijde dost nereálné. Zajímalo by mě, kde se tedy tohle všechno schovává?

Ona příprava na uvedené vyšetření zahrnuje velice projímavé a silně dráždivé přípravky, které ze střeva opravdu vypudí prakticky vše, což ovšem nelze pro pravidelnou aplikaci rozhodně doporučit. Pak je pochopitelně vidět celkem čisté střevo, ale dospělý amík má většinou teřich jako když bude mít za pár dní minimálně paterčata a tudíž střevo roztažené i bez nafukování do neuvěřitelných rozměrů. Pak se stolice nepohybuje v plném průřezu střeva stejnou rychlostí, část stolice prochází středem skrze kaly nalepené na střevní stěně a uchycené v záhybech takto roztaženého střeva. To již nemá s normální anatomií mnoho společného a tím pádem vše i jinak funguje, nebo spíše moc nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: pát bře 07, 2014 6:11 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 5:13 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
někde jsme slyšela, že hydrocolon terapie není vůbec šetrná. Po výplachu zmizí i prospěšné bakterie. A do takto imunity zbaveného střeva dát i sebe lepší dietní jídlo, je prý nemoudré. Co vy na to?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz