Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Na mé sestě za vnější i vnitřní očistou jsem se odhodlal k colonhydroterapii. Léta jsem trpěl častou plynatostí a pocitem, že velké množství stravy, které jím, není skoro vůbec využito (hubenost, málo energie...). Dle výsledků z irisdiagnostiky mi konečně docvaklo, že je potřeba (a je možné) něco změnit. Tedy- vzal jsem to za své, což je pro mne rozhodující krok k úspěchu. Po doporučení odkyselit celý organizmus a udržovat střevo v čistotě (plus mnoho dalších rad) jsem se rozhodl začít razantním krokem, tedy CHT. Intuitivně jsem na webu našel výbornou paní Snížkovou z Říčan a dohodl s ní 3 návštěvy. Vyšlo to obden. Poprvé jsme vyčistili běžný obsah tlustého střeva a dostali se do problémové oblasti slepého střeva a vzestupné části tlustého střeva. Prý, že do příště zaschlé nánosy nabobtnají va střevě zanechanou vodou a půjdou snáze odstranit. Přesně to se také stalo. Při druhém ošetření ze mne šly kusance starých nánosů za perfektní asistence a masírování břicha paní Snížkovou. Odhadl bych množství tak na 1 kg... Potřetí šlo něco podobného, ale o něco méně. Paní Snížková byla znepokojena vodou, která při vypouštění odcházela neb byla - prý nezvykle- zakalená. To přisuzovala velkému zaplísnění mého zažívání (což předtím také popsala paní Konrádová v irisdiagnostice). Candida a podobné potvory si totiž zřejmě velmi libují v kyselém prostředí, které jsem jí já "všemi silami" poskytoval. Požádal jsem ještě o jednu aplikaci za 3 dny. To už nešly kusy, ale ten zákal tam byl dál a velká plynatost... Tak jsme se rozhodli dál v CHT nepokračovat, ale co nejrychleji osadit střevo probiotickými bakteriemi a začít pracovat na snížení acidity organismu. Dost mě ta jednoduchá možnost odstranit letité potíže chytla a tak jsem hned uzpůsobil skladbu stravy, beru si minerálové tabletky, hodně piju čistou vodu a tak... Každé ráno si měřím Ph moči, které by mělo být přes 7...
Nechci dělat ukvapené závěry. Zatím tedy tolik: Po druhé aplikaci, kdy odešlo největší množství nánosů jsem vyšel na ulici a připadal si jako pouťový panák , který má na podrážkách připevněné pružiny... \":-)\" Na józe se cvičitelka nestačila divit, jak jsem vylepšil most, trikonásanu a podobné cviky... Inu, když vám z břich zmizí kilový betonový monolit... Kolem čtvrté aplikace bylo zažívání dost rozbouřené, ale teď po týdnu se vše krásně usazuje, i žaludek přestává být velmi citlivý na dotek. Stolice se normalizuje. Tělo působí vděčným dojmem a mám pocit zbystření smyslů... Ale tady opravdu nechci předbíhat. Kdyžtak písnu ještě časem. Mějte se krásně. Tomáš.

Tak důkladné vyčištění střeva většinou doprovázejí euforické pocity a mimořádný příliv energie, ono se ani není čemu divit, jak nekrmíte kvasinky a další šmejdy, tak zbude konečně energie i na vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 10:48 pm 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 7:32 am
Příspěvky: 10
Mám zájem o colonhydroterapii a rád bych se vyhl nějakému neodbornému personálu. Nemá někdo nějaký tip na dobré místo v Brně popřípadě Českých Budějovicích? Jde mi osobně o zkušenost a prevenci. Nerad bych se potýkal, jak tu bylo již v recenzích zmíněno nějakému rozhození střev a dalším komplikacím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 3:38 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Kaapik píše:
Mám zájem o colonhydroterapii a rád bych se vyhl nějakému neodbornému personálu. Nemá někdo nějaký tip na dobré místo v Brně popřípadě Českých Budějovicích? Jde mi osobně o zkušenost a prevenci. Nerad bych se potýkal, jak tu bylo již v recenzích zmíněno nějakému rozhození střev a dalším komplikacím.

V Brně je to paní Kazdová http://www.colon-hydro-terapie.cz/. Velice milá osoba, navíc zdravotní sestra takže má i širší ponětí o souvislostech. HC jsem u ní absolvoval několikrát a vždy k mé spokojenosti. Cena kolem 700Kč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2011 10:13 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:02 pm
Příspěvky: 9
Zdravím vás, nevíte někdo o místě, kde kvalitně a zasvěceně provádějí tuto očistu v Ústeckém kraji? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 10:50 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 10:33 am
Příspěvky: 3
Podělím se s Vámi o svou zkušenost. Asi před půl rokem jsem zkoušela sankhapraksalanu, vůbec mi to nešlo, tak mě to odradilo. I přes to, že jsem najela tehdy podle svého mínění na lepší stravu, skládající se hodně z obilovin a škrobu, tak se mé zdravotní problémy zhoršovaly - ženské potíže, bolesti břicha, nevolnosti, pobolívání na játrech. Potom si mi dostala do ruky kniha od Normana Walkera o čerstvých šťávách. Tak jsem se rozhodla, že vyzkouším hydrocolon. Jsem teprve po prvním výplachu. Moc příjemný nebyl, protože jsem byla hodně ucpaná a zaplyněná. Ale dalo se to vydržet. Asi 15 minut po terapii mě přepadla obrovská únava, odliv energie, začalo mi být špatně, dost jsem cítila

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Veronikasa":1w0cntg4]Podělím se s Vámi o svou zkušenost. Asi před půl rokem jsem zkoušela sankhapraksalanu, vůbec mi to nešlo, tak mě to odradilo. I přes to, že jsem najela tehdy podle svého mínění na lepší stravu, skládající se hodně z obilovin a škrobu, tak se mé zdravotní problémy zhoršovaly - ženské potíže, bolesti břicha, nevolnosti, pobolívání na játrech. Potom si mi dostala do ruky kniha od Normana Walkera o čerstvých šťávách. Tak jsem se rozhodla, že vyzkouším hydrocolon. Jsem teprve po prvním výplachu. Moc příjemný nebyl, protože jsem byla hodně ucpaná a zaplyněná. Ale dalo se to vydržet. Asi 15 minut po terapii mě přepadla obrovská únava, odliv energie, začalo mi být špatně, dost jsem cítila

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 7:44 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 10:33 am
Příspěvky: 3
Tak na druhý výplach jsem ani včera nedošla \":-)\" Čím více se to blížilo, tím více se tělo bránilo, začalo mi být dost špatně a zvýšila se mi teplota. Což mě po nějaké době přešlo, když tělo zjistilo, že tam jít nemusí \":-)\" Říkám si, zlatá sankhapraksalana, kterou jsem zkoušela před třičtvrtě rokem. I když se moc nevyvedla vypila jsem jen . 1,5 litru slané vody, trvalo dlouho, než mnou voda prošla, bylo mi u toho dost špatně, zbytek dne jsem byla úplně vysátá, ale byl to jen jeden den, a v důsledku jsem se cítila lépe, než po jednom výplachu. Takže až se trochu uklidním z této zkušenosti, tak se postupně raději vyčistím sankhapraksalanou. Snad překonám ten odpor k pití slané vody, který ve mě po prvním pokusu zůstal.
Tak mám za sebou jednu draze zaplacenou zkušenost s hydrocolonem. \":-)\" Ale chybami se člověk učí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Veronikasa píše:
Tak na druhý výplach jsem ani včera nedošla \":-)\" Čím více se to blížilo, tím více se tělo bránilo, začalo mi být dost špatně a zvýšila se mi teplota. Což mě po nějaké době přešlo, když tělo zjistilo, že tam jít nemusí \":-)\" Říkám si, zlatá sankhapraksalana, kterou jsem zkoušela před třičtvrtě rokem. I když se moc nevyvedla vypila jsem jen . 1,5 litru slané vody, trvalo dlouho, než mnou voda prošla, bylo mi u toho dost špatně, zbytek dne jsem byla úplně vysátá, ale byl to jen jeden den, a v důsledku jsem se cítila lépe, než po jednom výplachu. Takže až se trochu uklidním z této zkušenosti, tak se postupně raději vyčistím sankhapraksalanou. Snad překonám ten odpor k pití slané vody, který ve mě po prvním pokusu zůstal.
Tak mám za sebou jednu draze zaplacenou zkušenost s hydrocolonem. \":-)\" Ale chybami se člověk učí.

To je škoda, protože ono celkové vyčištění přinese skvělé pocity i celkovou pohodu, ale snad to zvládnete doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 10:47 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 10:33 am
Příspěvky: 3
On v tom hraje možná roli to, že všude píší, jak se jim po hydrocolonu ulevilo a jak to bylo příjemné. Čekala jsem, že očista může přinést nějaké zhoršení stavu, ale že to bude až takové, to jsem nečekala. A zvýšenou teplotu už vůbec ne. Hlavně jsem měla strach, že jsem si ještě více rozdráždila slepé střevo, které občas cítím a že by to nemuselo dopadnou dobře. Možná v tom hraje roli i to nepříjemné vykachlíkované studené prostředí jako v nemocnici. No každopádně, když teď vím, že i takto rozsáhlá reakce je normální, tak ještě zvážím, jestli pokračovat \":-)\" Opravdu nevím. Každý pokus očistit si střevo, ať už sankou nebo hydrocolonem pro mě vždy skončil nějakým zásekem \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Veronikasa píše:
On v tom hraje možná roli to, že všude píší, jak se jim po hydrocolonu ulevilo a jak to bylo příjemné. Čekala jsem, že očista může přinést nějaké zhoršení stavu, ale že to bude až takové, to jsem nečekala. A zvýšenou teplotu už vůbec ne. Hlavně jsem měla strach, že jsem si ještě více rozdráždila slepé střevo, které občas cítím a že by to nemuselo dopadnou dobře. Možná v tom hraje roli i to nepříjemné vykachlíkované studené prostředí jako v nemocnici. No každopádně, když teď vím, že i takto rozsáhlá reakce je normální, tak ještě zvážím, jestli pokračovat \":-)\" Opravdu nevím. Každý pokus očistit si střevo, ať už sankou nebo hydrocolonem pro mě vždy skončil nějakým zásekem \":-(\"

Pokud je střevo roztažené, prorostlé kvasinkou a v zánětu, tak se ani nic jiného očekávat nedá, ale po nějaké době se to vyčistí a problém zmizí. Je to naprosto stejné jako u odřeného kolena, to si asi také raději omyjete vodou a vydezinfikujete, než by jste si ho natřela vlastní stolicí. Nyní si představte jak to vypadá uvnitř, kde živá zanícená tkáň je natřena zahnívající a kvasící stolicí, představa nic moc a realita je ještě horší, čili čistit, čistit a zase čistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 3:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 10, 2011 2:46 pm
Příspěvky: 2
Absolvovala jsem kolonhydroterapii před dvěma lety. Měla jsem dlouhodobé potíže s plynatostí, která mě velmi trápila. Byly mi diagnostikovány plísně ve střevě. A tak jsem se chtěla pročistit. Procedura mi připadala velmi psychicky náročná. Možná to tak mám jen já, ale připadala jsem si hrozně nesvá, bylo to jako bych měla průjem, nemohla si zajít na záchod a někdo mě při tom pozoroval \":oops:\" .. navíc mám asi kratší konečník, protože hadice do mě nešla dobře zastrčit a několikrát při proceduře vyklouzla a udělala pode mnou pěkný nepořádek \":shock:\" (umíte si představit). Po tom jsem si připadala ještě více trapně. Po dvou procedurách jsem necítila žádný efekt, po třetí jsem se cítila krásně odlehčená, euforická \":D\" .. avšak ještě ten den večer jsem dostala horečku a týden jsem stonala. To mě odradilo od další návštěvy, ačkoli paní, která mi tu terapii prováděla mi pokračování doporučovala, neboť ze mě pořád ještě vycházely kusy stolice. Kromě euforie po 3. výplachu jsem efekt nezaznamenala. Možná jsem měla pokračovat, ale měla jsem už strach, abych si tím nezpůsobila ještě větší zdravotní obtíže. Nyní mě zase trápí špatné trávení, plynatost atd. Zajímám se o ajurvédu, která místo kolonhydroterapie doporučuje basti - do tlustého střeva je aplikován olej. Je to prý šetrnější ke sliznici (výplachy vodou ji prý vysušují?) a podporuje to růst příznivých miroorganismů. Problém u mě je, že se vždy rozhodím stresem, když cítím úzkost, uklidňuji se jídlem, čímž si rozhodím zažívání a dál si pěstuju ty kvasinky atd.. Tak nevím, jestli mají takové procedury pro mě nějaký smysl..\":(\" Snad se časem dám více do pohody neboť stav, ve kterém jsem teď, je dost mizerný..věčně úzkost, podrážděnost, deprese. Vždycky si řeknu: Až překlenu stresové období, budu se o své tělo vzorně starat.. jenže po odpočinku je další stresové období a tak jsem pořád tam kde jsem:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 9:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
adina motyl píše:
Absolvovala jsem kolonhydroterapii před dvěma lety. Měla jsem dlouhodobé potíže s plynatostí, která mě velmi trápila. Byly mi diagnostikovány plísně ve střevě. A tak jsem se chtěla pročistit. Procedura mi připadala velmi psychicky náročná. Možná to tak mám jen já, ale připadala jsem si hrozně nesvá, bylo to jako bych měla průjem, nemohla si zajít na záchod a někdo mě při tom pozoroval \":oops:\" .. navíc mám asi kratší konečník, protože hadice do mě nešla dobře zastrčit a několikrát při proceduře vyklouzla a udělala pode mnou pěkný nepořádek \":shock:\" (umíte si představit). Po tom jsem si připadala ještě více trapně. Po dvou procedurách jsem necítila žádný efekt, po třetí jsem se cítila krásně odlehčená, euforická \":D\" .. avšak ještě ten den večer jsem dostala horečku a týden jsem stonala. To mě odradilo od další návštěvy, ačkoli paní, která mi tu terapii prováděla mi pokračování doporučovala, neboť ze mě pořád ještě vycházely kusy stolice. Kromě euforie po 3. výplachu jsem efekt nezaznamenala. Možná jsem měla pokračovat, ale měla jsem už strach, abych si tím nezpůsobila ještě větší zdravotní obtíže. Nyní mě zase trápí špatné trávení, plynatost atd. Zajímám se o ajurvédu, která místo kolonhydroterapie doporučuje basti - do tlustého střeva je aplikován olej. Je to prý šetrnější ke sliznici (výplachy vodou ji prý vysušují?) a podporuje to růst příznivých miroorganismů. Problém u mě je, že se vždy rozhodím stresem, když cítím úzkost, uklidňuji se jídlem, čímž si rozhodím zažívání a dál si pěstuju ty kvasinky atd.. Tak nevím, jestli mají takové procedury pro mě nějaký smysl..\":(\" Snad se časem dám více do pohody neboť stav, ve kterém jsem teď, je dost mizerný..věčně úzkost, podrážděnost, deprese. Vždycky si řeknu: Až překlenu stresové období, budu se o své tělo vzorně starat.. jenže po odpočinku je další stresové období a tak jsem pořád tam kde jsem:)

Je zcela nesmyslné zkoumat jak se při tom cítím a je nutné docílit vyčištěného stavu. Dle mého názoru by vám pokračování pomohlo a šlo o běžnou detoxikační reakci, ovšem většina lidí se lekne a uteče. I ta vaše uvedená metoda s olejem je výborná, ovšem většině lidí se zase nedá radit, protože při tom se většinou zničí i hadička od irigátoru. Stres je veliký problém a chtělo by to srovnat hořčík a nadledvinky. Procedury určitě mají velký význam a mohou vám i zachránit život. Svoje uvažování budete muset obrátit na „Postarám se o tělo a nebudu mít deprese“.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 12:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 10, 2011 2:46 pm
Příspěvky: 2
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 7:58 am 
Offline

Registrován: pát kvě 13, 2011 8:25 am
Příspěvky: 12
Ma zkusenost: Mela jsem velke problemy se zazivanim a kamaradka mi poradila hydrocolonterapii, protoze ji pomohla. Ja jsem ji pote absolvovala. Dodrzela jsem pravidla stravovani dle doporuceni, pitny rezim a uzivala jsem i laktobacily. Bohuzel colonhydroterapie na me telo zapusobila tak, ze jsem mela pocit, ze mi streva prestala fungovat. Jako kdyby potrava prosla zaludkem a ve strevech skoncila a vubec nevedela o tom, ze by mela pokracovat dal. Zlepseni trvalo nekolik mesicu. Jsem toho nazoru, ze hydrocolonterapie neni vhodna pro kazdeho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Colonhydroterapie
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Iwett píše:
Ma zkusenost: Mela jsem velke problemy se zazivanim a kamaradka mi poradila hydrocolonterapii, protoze ji pomohla. Ja jsem ji pote absolvovala. Dodrzela jsem pravidla stravovani dle doporuceni, pitny rezim a uzivala jsem i laktobacily. Bohuzel colonhydroterapie na me telo zapusobila tak, ze jsem mela pocit, ze mi streva prestala fungovat. Jako kdyby potrava prosla zaludkem a ve strevech skoncila a vubec nevedela o tom, ze by mela pokracovat dal. Zlepseni trvalo nekolik mesicu. Jsem toho nazoru, ze hydrocolonterapie neni vhodna pro kazdeho.

Opravdu má svá rizika o tom není pochyb a hodně záleží na pracovišti, kde se provádí, ale pokud se to prubne jednou, tak se zpravidla nic neděje a pak již bohatě stačí dělat klystýry, nebo občas šankaprakšalánu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz