Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 8:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned srp 07, 2011 8:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
vladěna píše:
Má prosím někdo zkušenosti s klystýrem za použití kefíru nebo namnoženými laktobacily v mléce?
Jde mi vlastně o to, zda nevadí si do střev dávat mléko, byť plné laktobacilů.
Zkoušela jsem tobolky laktobacilů vysypat do vody a aplikovat jako mikroklyzma,
ale nemám pocit, že by to mělo nějaký efekt.
Předem děkuji za případné odpovědi.

Kefír se dá používat naprosto bez problémů a s tím mlékem nevím, ale asi by to také vadit nemělo, nicméně já bych raději dával ten kefír.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 12:01 pm 
Offline

Registrován: stř črc 13, 2011 8:34 pm
Příspěvky: 8
Tak po necelých dvou měsících už se cítím jako mistr klystýru. Udržím v sobě dva litry uriny 20 - 30 minut a klidně si po napuštění vše umyji a uklidím, udělám si snídani i další klidové činnosti. Pak jdu na toaletu. Hodně mi pomáhá když cítím tlak samozřejmě sevřít konečník, ale hlavně se soustředím na to místo tlaku a říkám si nahlas, jako tomu střevu, klídek, klídek a ono to zatím zabírá... ještě jsem se nemusel převlíkat ani vytírat:) Hodně štěstí při cviku ( začínal jsem na pár vteřinách a ted už i 30 minut než to pustím, spěchej pomalu, zpočátku jsem byl na kolenou a četl si u toho )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2011 7:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
roony1 píše:
Tak po necelých dvou měsících už se cítím jako mistr klystýru. Udržím v sobě dva litry uriny 20 - 30 minut a klidně si po napuštění vše umyji a uklidím, udělám si snídani i další klidové činnosti. Pak jdu na toaletu. Hodně mi pomáhá když cítím tlak samozřejmě sevřít konečník, ale hlavně se soustředím na to místo tlaku a říkám si nahlas, jako tomu střevu, klídek, klídek a ono to zatím zabírá... ještě jsem se nemusel převlíkat ani vytírat:) Hodně štěstí při cviku ( začínal jsem na pár vteřinách a ted už i 30 minut než to pustím, spěchej pomalu, zpočátku jsem byl na kolenou a četl si u toho )

Je vidět, že pravidelný trénink dělá mistra z každého a to může být silnou inspirací pro ostatní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jídlo po klystýru
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 11:09 am 
Offline

Registrován: ned zář 04, 2011 11:06 am
Příspěvky: 8
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak je to s jídlem po klystýru. Někde jsem četla, že je dobré minimálně 2 hodiny před a po nejíst (což jsem však ve Vašem návodu nenašla). Před mi to smysl dává, ale po klystýru mám ihned hlad, mohu se tedy najíst, nebo mám čekat?

Děkuji Klára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídlo po klystýru
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
dfgfh píše:
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak je to s jídlem po klystýru. Někde jsem četla, že je dobré minimálně 2 hodiny před a po nejíst (což jsem však ve Vašem návodu nenašla). Před mi to smysl dává, ale po klystýru mám ihned hlad, mohu se tedy najíst, nebo mám čekat?

Děkuji Klára

Před klystýrem skutečně nejíst, ale po je to jedno, tam můžete jíst prakticky ihned i když je asi vhodné nechat třeba hodinový odstup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 1:21 pm 
Offline

Registrován: stř led 13, 2010 10:05 pm
Příspěvky: 7
Popíšu své zkušenosti s klystýrem.
Dělám si nejprve 2 litry citronového nálevu (do sebe napustím nejprve ca. 1 litr, pak jdu za pár minut na záchod a pak zbytek, ten v sobě udržím i 10 min.)
Pak bez problémů do sebe napustím 2 litry kávového nálevu a udržím ho v sobě klidně i 1 hodinu.
Hned po nálevu je dobré si sednout na židli, aby se odstranily případné tlaky v konečníku.
Pokud nejsou žádné tlaky, tak udělám "svíčku" - lehnu si zadkem před stěnu, nohy dám nahoru na stěnu a odtlačím se od stěny - je to taková trochu šikmá svíčka. Stoj na hlavě bych nezvládl.
Pak se překlopím na pravý bok, aby nálev natekl do vzestupného trakčníku. To opakuji ca. 3x.
Pak cvičím na eliptickém trenažéru ca. 5 min. - dobře to protřepe obsah střeva.
Jinak je dobré kávový klystýr dělat např. o víkendu během dopoledne - na lačno.
Když si jej udělám po práci odpoledne, tak mám potom večer problém s usnutím - působení kofeinu.
Jinak jsem s kávovými klystýry spokojen, dobře čistí játra.
Je dobré užívat také Ostropestřec mariánský na čištění jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 3:18 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Jak to dokážete, že vstanete a vydržíte to ? Já sice dokážu zadržet v sobě vodu poměrně dlouho, i 20 minut, když chci, ale když vstanu, tak se jakoby spustí lavina a hned to jde ze mě ven. Používám výhradně urinové klystýry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 9:39 pm 
Offline

Registrován: stř led 13, 2010 10:05 pm
Příspěvky: 7
smajliss píše:
Jak to dokážete, že vstanete a vydržíte to ? Já sice dokážu zadržet v sobě vodu poměrně dlouho, i 20 minut, když chci, ale když vstanu, tak se jakoby spustí lavina a hned to jde ze mě ven. Používám výhradně urinové klystýry.

Záleží na druhu nálevu.
Citronový v sobě udržím pár minut, ale kávový (po předchozích citronových) mi nedělá problémy.
Hned jak vstanu, tak si na chvíli sednu na židli, aby mě přešly případné tlaky v konečníku, ale pak vydržím i několik hodin. Optimální doba je asi do 1 hod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 7:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pavelkase píše:
Popíšu své zkušenosti s klystýrem.
Dělám si nejprve 2 litry citronového nálevu (do sebe napustím nejprve ca. 1 litr, pak jdu za pár minut na záchod a pak zbytek, ten v sobě udržím i 10 min.)
Pak bez problémů do sebe napustím 2 litry kávového nálevu a udržím ho v sobě klidně i 1 hodinu.
Hned po nálevu je dobré si sednout na židli, aby se odstranily případné tlaky v konečníku.
Pokud nejsou žádné tlaky, tak udělám "svíčku" - lehnu si zadkem před stěnu, nohy dám nahoru na stěnu a odtlačím se od stěny - je to taková trochu šikmá svíčka. Stoj na hlavě bych nezvládl.
Pak se překlopím na pravý bok, aby nálev natekl do vzestupného trakčníku. To opakuji ca. 3x.
Pak cvičím na eliptickém trenažéru ca. 5 min. - dobře to protřepe obsah střeva.
Jinak je dobré kávový klystýr dělat např. o víkendu během dopoledne - na lačno.
Když si jej udělám po práci odpoledne, tak mám potom večer problém s usnutím - působení kofeinu.
Jinak jsem s kávovými klystýry spokojen, dobře čistí játra.
Je dobré užívat také Ostropestřec mariánský na čištění jater.

Tak kávové klystýry si většina lidí nemůže vynachválit a vaše zkušenost to pouze potvrzuje. Co se týká toho ostropestřce, ten na střeva přímý vliv nemá, ale regeneruje dobře játra, což v konečném důsledku na střeva vliv také má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 11:18 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Tak jsem právě poprvé absolvoval klystýr citronový a po něm kávový a musím říct, že je to super. Citronový jsem trochu přehnal a dal tam více citronu (nevěřil jsem, že bude tak účinný a dal tam celý citron na 1l vody) a zažil jsem podobnou věc jako u klystýru s MMS, tedy bolest jako při průjmu a masivní vylučování něčeho, zřejmě to byl hlen nebo candida (takové krátké provázky - spousty) ? Poté jsem aplikoval kávový klystýr a ten už jsem udržel v sobě jak dlouho jsem chtěl. Dokonce mi teď přijde, že klystýr s citronem zřejmě bude na vylučování (asi hlenu) účinější , než urinový, který jsem používal dodnes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 8:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Tak jsem právě poprvé absolvoval klystýr citronový a po něm kávový a musím říct, že je to super. Citronový jsem trochu přehnal a dal tam více citronu (nevěřil jsem, že bude tak účinný a dal tam celý citron na 1l vody) a zažil jsem podobnou věc jako u klystýru s MMS, tedy bolest jako při průjmu a masivní vylučování něčeho, zřejmě to byl hlen nebo candida (takové krátké provázky - spousty) ? Poté jsem aplikoval kávový klystýr a ten už jsem udržel v sobě jak dlouho jsem chtěl. Dokonce mi teď přijde, že klystýr s citronem zřejmě bude na vylučování (asi hlenu) účinější , než urinový, který jsem používal dodnes.

To bych neřekl, ono lze i urinu upravit a přidat do ní ten citrón, nebo ještě lépe jablečný ocet, to jsem zde již také popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 4:22 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dobri den ....uz 2 den si robim klistir na vecer a pred spanim si este naplikujem 3 deci vody s mms konkretne 3 aktivovane kvapky ...aplikujem si to a idemspat...podla mojej intuicie nic spatne nerobim ale predsa sa chem spitat \":)\" ...je to v poriadku ? : )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 6:17 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Rád bych zde popsal svoje dosavadní zkušenosti i když je pravda, že klystýr už moc často nedělám.
Jak tu kdysi někdo psal, že lze použít lugol a měl by vyloučit parazity a kvasinku, tak jsem začal na třech kapkách na nálev(asi 1,7l), nakonec jsem tam měl nějak 45 kapek, ale že by vycházely nějací paraziti to se říct nedá, jen vycházelo oproti jiným klystýrům docela dost takového tekutého nažloutlého hlenu, ještě i půl hodiny po plném vyprázdnění ze mě pár ml hlenu vyšlo.
Potom jsem zkoušel jablečný ocet, toho jsem si dal možná napoprvé moc, lil jsem to do nálevu od oka přímo z flašky tak přesně nevím kolik toho bylo, odhadem tak 2 pol. lžíce a to jsem se musel jít utíkat vyprázdnit už během napouštění, tak jsem znovu dopustil vodu a ještě jsem přidal zas trošku octa(to byla asi chyba), že to tentokrát musím vydržet, ale zase jsem to musel přerušit a od té doby jsem to víckrát nezkoušel.
POsledně jsem zkoušel klystýr s MMS, poprvé 5 kapek, udržel jsem to v sobě jen pár minut, ale výsledek o trošku horší jak s lugolem, podruhé jsem dal 12 kapek a ke konci napouštění jsem to zase musel utíkat ze sebe vypustit. Nevím jestli je to kvasinkou, o které si myslím, že ji mám relativně pod kontrolou, tak nevím. Jinak myslím, že taková zlatá střední cesta je používání uriny, to se dá relativně dlouho udržet a čistí taky docela dobře. Ten kávový, jak už se tu psalo, se opravdu dá udržet asi nejdýl ze všech možných.
Mohl by mi někdo prosím napsat jak přesně se ten kávový má dělat? Na netu jsem našel různé návody, tak nevím který je nejvhodnější a zkoušet to je ztráta času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zahlenění
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 11:17 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 10:13 pm
Příspěvky: 1
Važený pane Zajíčku, vážení diskutující, nemáte někdo recept na léčbu chronického zahlenění krku (hleny stékají z nosohltanu)? Při onemocnění např. angíně se zahlenění ještě zhoršuje, tedy předpokládám, že půjde o nějaký chronický zánět. Doktoři (aspon ti, které jsem navšítil) si neví rady. Imunologie neprokázala žádný imunodeficit nebo alergii, výtěry ok. Zkusil jsem snad vše - 1. přímá léčba nosohltanu - výplachy Vincentkou, aloe Vera, roztoky jodu. 2. léčba proti kandidě - kapky z grepového semínka, jablečný ocet, kyselina kaprylová atd. 3. detoxikace střev - chlorella, česnek, Aloe Vera. Výsledek 0. Nevím, jestli je problém přímo v krku, nebo někde jinde. Myslíte, že tento problém může souviset se střevy? Popřípadě, doporučil byste průplach střev, či jinou terapii? Předem děkuji za odpovědi. Míra J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 12:52 pm 
Offline

Registrován: stř led 13, 2010 10:05 pm
Příspěvky: 7
Igi píše:
Ten kávový, jak už se tu psalo, se opravdu dá udržet asi nejdýl ze všech možných.
Mohl by mi někdo prosím napsat jak přesně se ten kávový má dělat? Na netu jsem našel různé návody, tak nevím který je nejvhodnější a zkoušet to je ztráta času.

Já si dělám každý víkend kávový klystýr. Nejlépe večer předem nechám asi 2 min. převařit 2 l vody. Pak přidám 5 polévkových lžic mleté kávy. Chvíli to promíchám a nechám přejít varem. Pak to přiklopím a nechám stát do druhého dne.
Před káv. klystýrem si udělám 2 citronové klystýry po 1 l (aby se střevo vyčistilo).
Pak kávu opatrně přefiltruji přes kapesník. Jakmile se na kapesník dostane lógr, tak to protéká velmi pomalu. Přefiltrovanou kávu ohřeji ca. na 40°C (mírně teplá) a pak si udělám klystýr.
Po napuštění 2 l si nejprve sednu na židli, až se uvolní případné tlaky v konečníku.
Pak několikrát udělám svíčku (u stěny) a pak se překlopím na pravou stranu, aby se nálev dostal do vzestupného trakčníku.
Také je dobré se nějak pohybovat. Já ca. 5-10 min. cvičím na eliptickém trenažéru.
Klystýr je dobré udržet v sobě min. 20 min., ale není problém jej udržet třeba 1 hod.
Kofein se dostává do jater, které čistí (začne odtékat více žluči se škodlivinami).
Je proto dobré také užívat Ostropestřec mariánský na podporu jater a např. APO-Lactobacillus 10+ (je nejlepší) na podporu střeva.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz