Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 3:33 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Mohu tedy zakoupit chlorid hořečnatý - tento?

http://www.pro-zdravi-az.cz/chlorid-horecnaty/218-chlorid-horecnaty.html

S tím, že zachovám dávkování viz předešlý příspěvek, případně začnu na polovině odměrky, cca 2-3g
Mazat se mi nic nechce, to radši zvládnu "Ten je sice celkem hnusný"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 4:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Mohu tedy zakoupit chlorid hořečnatý - tento?

http://www.pro-zdravi-az.cz/chlorid-horecnaty/218-chlorid-horecnaty.html

S tím, že zachovám dávkování viz předešlý příspěvek, případně začnu na polovině odměrky, cca 2-3g
Mazat se mi nic nechce, to radši zvládnu "Ten je sice celkem hnusný"

Ano, je z pohledu obsahu hořčíku zhruba stejně silný jako ten citrát, jen o málo slabší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2019 5:29 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Zajímalo by mě, jestli “preventivní” klystýry mohou narušit mikrobiom a pak spustit autoimunitní onemocnění (třeba RS apod) ? Dávalo by mi to i smysl, ale nic takového jsem zatím nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2019 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Zajímalo by mě, jestli “preventivní” klystýry mohou narušit mikrobiom a pak spustit autoimunitní onemocnění (třeba RS apod) ? Dávalo by mi to i smysl, ale nic takového jsem zatím nenašel.

Předpokládám že ne, s takovou informací jsem se nikdy nesetkal a pokud by něco takového mohlo vzniknout určitě by se na netu takové info objevilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2019 10:37 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Dobrý den, včera jsem si po delší době udělala urinový klystýr a ačkoliv mi ve střevech křundalo a přelévalo, nic se nevyloučilo. Urina nevytekla. Není to divné? Kam se poděla? Co by to mohlo znamenat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2019 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Dobrý den, včera jsem si po delší době udělala urinový klystýr a ačkoliv mi ve střevech křundalo a přelévalo, nic se nevyloučilo. Urina nevytekla. Není to divné? Kam se poděla? Co by to mohlo znamenat?

Záleží kolik jste dala a jak moc jste dehydrovaná, tělo si ji prostě někdy stáhne do sebe a použije jako tekutinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2019 10:34 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Řekl bych, že dělám něco špatně. Nejsem schopný do sebe dostat 1,5l, už jsem klystýr dělal tak 7x.

Bud tu hadičku zasunu víc, třeba 10cm, snažím se s ní i hýbat, ale voda neproudí, prostě mrknu na nádobku a neubývá. A když jí skoro vytáhnu, třeba na 5cm, tak to začne proudit, ale hned to začne tlačit - ale směrem ven a jen běžím na záchod.

Většinou pak sedím 10-15min na záchodě a tlačím. Vždycky něco vyšlo, jen nevím, zda jen stolice nebo i něco víc - ale řekl bych, že tam bývá kousek červené papriky a slunečnicové semínka (jestli je to teda vubec možné?). Zkusil jsem to ted vysadit a uvidím, co ze mě vyjde dnes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2019 5:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Řekl bych, že dělám něco špatně. Nejsem schopný do sebe dostat 1,5l, už jsem klystýr dělal tak 7x.

Bud tu hadičku zasunu víc, třeba 10cm, snažím se s ní i hýbat, ale voda neproudí, prostě mrknu na nádobku a neubývá. A když jí skoro vytáhnu, třeba na 5cm, tak to začne proudit, ale hned to začne tlačit - ale směrem ven a jen běžím na záchod.

Většinou pak sedím 10-15min na záchodě a tlačím. Vždycky něco vyšlo, jen nevím, zda jen stolice nebo i něco víc - ale řekl bych, že tam bývá kousek červené papriky a slunečnicové semínka (jestli je to teda vubec možné?). Zkusil jsem to ted vysadit a uvidím, co ze mě vyjde dnes.

Musíte mít nádobku tak 0,5 m nad řitním otvorem a první zasunutí jenom mělké. Vy patrně zastrčíte hadičku do stolice to ji ucpe a nic neteče a jak ji povytáhnete špunt vylítne a velký tlak vás nutí hned na to reagovat. Musíte napouštět velice pomalu a delší dobu než si to osaháte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2019 7:29 pm 
Offline

Registrován: úte úno 05, 2019 3:22 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
jelikož s klystýrem jenom začnu, pročetla jsem sice tady i jinde toho spoustu, chci se však zeptat na čištění irigátoru. Psalo se tady o savu i HCl, jedná se o napuštění do celého vaku i trubičky a pak vypuštění a propláchnutí? A co dezinfece rektální cévky nebo trubičky, tu je potřeba nějak speciálně a víc čistit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2019 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JA ninka píše:
Dobrý den,
jelikož s klystýrem jenom začnu, pročetla jsem sice tady i jinde toho spoustu, chci se však zeptat na čištění irigátoru. Psalo se tady o savu i HCl, jedná se o napuštění do celého vaku i trubičky a pak vypuštění a propláchnutí? A co dezinfece rektální cévky nebo trubičky, tu je potřeba nějak speciálně a víc čistit?

Ten v ak se čistí blbě lepší je nádobka jako hrneček s výpustí, ale i tak asi nejjednodušší je to SAVO které rovnou z lahve nalijete do irigátoru napustíte i hadičku a tu pak strčíte koncem do irigátoru v kterém máte to SAVO. Takto necháte pár minut a vše zase vypustíte hadičkou do té lahve a můžete používat skoro do nekonečna. Následně je potřeba irigátor důkladně vymýt vodou raději několikrát a nechat vysmrádnout. Vzhledem k tomu že celý vak je více než jedna lahev tak by celý určitě neplnil stačí s tím zakvrdlat a tím koncentrátem pouze stěny opláchnout. Ostatní díly také vykoupejte v tom SAVU a pak opláchněte důkladně vodou, je to nejrychlejší postup který vymyslíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2019 10:38 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
JA ninka píše:
Dobrý den,
jelikož s klystýrem jenom začnu, pročetla jsem sice tady i jinde toho spoustu, chci se však zeptat na čištění irigátoru. Psalo se tady o savu i HCl, jedná se o napuštění do celého vaku i trubičky a pak vypuštění a propláchnutí? A co dezinfece rektální cévky nebo trubičky, tu je potřeba nějak speciálně a víc čistit?

Někdy jsem si dělala klystýr tak,že jsem do 4l láhve nalila asi 3litry roztoku,postavila jí na židli,dala do ní hadičku a jako když se vypouští voda z akvárka,trochu jsem vycucla,nasadila koncovku do konečníku a voda pěkně tekla.Aby hadice nevypadla,zatížila jsem ji pokličkou.Ten vak se opravdu špatně vymývá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2019 5:30 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 09, 2014 9:12 am
Příspěvky: 30
ZDENINA píše:
Někdy jsem si dělala klystýr tak,že jsem do 4l láhve nalila asi 3litry roztoku,postavila jí na židli,dala do ní hadičku a jako když se vypouští voda z akvárka,trochu jsem vycucla,nasadila koncovku do konečníku a voda pěkně tekla.Aby hadice nevypadla,zatížila jsem ji pokličkou.Ten vak se opravdu špatně vymývá.

Pouštění vody přepadem má poměrně malý tlak, to Vám takto natečou do střeva celé 3 litry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2019 5:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
D. Valentová píše:
Pouštění vody přepadem má poměrně malý tlak, to Vám takto natečou do střeva celé 3 litry?

Tlak není dán metodou kterou tekutinu přepravujete, ale výškou vodního sloupce který je tím postupem vytvořen tuším fyzika 6 třídy i když i já jsem tehdy chyběl a musel jsem si to později dostudovat, on totiž tehdy chyběl skoro každý. Z tohoto pohledu je pouze otázkou jak vysoko budete mít tu lahev ze které teče voda a pokud to budou dva metry myslím že to bude celkem fičák který málokdo ustojí. Na běžný komfortní nálev bohatě stačí rozdíl do 1 metru více není potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2019 6:06 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
D. Valentová píše:
Pouštění vody přepadem má poměrně malý tlak, to Vám takto natečou do střeva celé 3 litry?

Celý tři litry jsem do střeva nedostala,ale jen asi necelé 2,5litry..Já jsem sklenici dávala na koš na prádlo,ten je trochu vyšší a díky průhlednému sklu jsem viděla kolik toho mám v sobě.Je lépe když ta voda jde nižším tlakem
Jako děti jsme tak vyměnily vodu v 10litrovém akvárku,.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mikroklyzma s bakteriemi?
PříspěvekNapsal: sob bře 23, 2019 2:35 pm 
Offline

Registrován: stř lis 09, 2011 6:38 pm
Příspěvky: 5
Nemohu zde nikde najít, tak vznesu dotaz: Co kdybych do vody v mikroklystýru nasypal obsah tobolky např. přípravku Lacidofil a tyto bakterie (určené ovšem pro perorální užití) vpravil do konečníku? Když se už dělá i to, že pacientovi tam nacpou výkal ciziího člověka, právě kvůli bakteriím.. Máte na to někdo názor?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz