Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2018 10:38 am 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
Ako začiatočník by som mal prijať min. Aké množstvo vody v klistire? Ja som dal len 1liter po 10 min, tiez 1lieter po ďalších 10 min. Už len 0.5 lietra a po cca 30 minútach len cca 0.8 l. Uvedené objemy sú podľa mňa malé, kde môže byť problém. A taktiež ako najľahšie vykonať zavedenie, nakoľko mám s tým dosť problém cítim pri zavedení odpor a tlak ktorý sa ťažko prekonáva. Taktiež po uvedených klystiroch v záujme TSM mi bolo cca od 5 do cca 20 hodín dosť nevolno a pociťoval som tlak v oblasti hrubého čreva a tiež trochu konečníka. Vlastne pocity pre ktoré to robím, ktoré má obťažujú už vyše jedného roka. Viete mi poradit kde robím chyby? Sú v poriadku uvedené pocity?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2018 2:05 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
[quote="canonmp150":1w63z87s]Ako začiatočník by som mal prijať min. Aké množstvo vody v klistire? Ja som dal len 1liter po 10 min, tiez 1lieter po ďalších 10 min. Už len 0.5 lietra a po cca 30 minútach len cca 0.8 l. Uvedené objemy sú podľa mňa malé, kde môže byť problém. A taktiež ako najľahšie vykonať zavedenie, nakoľko mám s tým dosť problém cítim pri zavedení odpor a tlak ktorý sa ťažko prekonáva. Taktiež po uvedených klystiroch v záujme TSM mi bolo cca od 5 do cca 20 hodín dosť nevolno a pociťoval som tlak v oblasti hrubého čreva a tiež trochu konečníka. Vlastne pocity pre ktoré to robím, ktoré má obťažujú už vyše jedného roka. Viete mi poradit kde robím chyby? Sú v poriadku uvedené pocity?[/quote:1w63z87s]

Nějakých 0,8 litrů v klystýru vůbec nevyčistí střevo. Je potřeba dostat do střeva aspoň 2,5 litru až 4 litry vody. Dá se říct, že dva a půl litru je opravdu minimum, aby se střevo vyčistilo celé. Doporučiuji nastudovat si diskuzi na téma velkoobjemové klystýry:

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2018 7:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
canonmp150 píše:
Ako začiatočník by som mal prijať min. Aké množstvo vody v klistire? Ja som dal len 1liter po 10 min, tiez 1lieter po ďalších 10 min. Už len 0.5 lietra a po cca 30 minútach len cca 0.8 l. Uvedené objemy sú podľa mňa malé, kde môže byť problém. A taktiež ako najľahšie vykonať zavedenie, nakoľko mám s tým dosť problém cítim pri zavedení odpor a tlak ktorý sa ťažko prekonáva. Taktiež po uvedených klystiroch v záujme TSM mi bolo cca od 5 do cca 20 hodín dosť nevolno a pociťoval som tlak v oblasti hrubého čreva a tiež trochu konečníka. Vlastne pocity pre ktoré to robím, ktoré má obťažujú už vyše jedného roka. Viete mi poradit kde robím chyby? Sú v poriadku uvedené pocity?

Ideální je pochopitelně vypláchnout celé tlusté střevo a to zvládne až nálev kolem 2 l a větší, což se musí chvilku trénovat, to na první pokus asi nikdo nedá. Ideální poloha je na všech čtyřech s prověšeným břichem a hadičku zasunout pouze cca 7-10 cm, není potřeba do sebe ládovat půl metru. Dané pocity podle mě vznikají z podrážděného střeva a to by postupně mělo pravidelným čištěním odeznít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2018 3:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
[quote="Lukopren":zx5ubn06]Nějakých 0,8 litrů v klystýru vůbec nevyčistí střevo. Je potřeba dostat do střeva aspoň 2,5 litru až 4 litry vody. Dá se říct, že dva a půl litru je opravdu minimum, aby se střevo vyčistilo celé. Doporučiuji nastudovat si diskuzi na téma velkoobjemové klystýry:

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 8:14 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
canonmp150, děláš v technice podání klystýru určitě nějakou chybu. Já jsem před transplantací střevní mikroflóry dostala od sestřičky 6 klystýrů a vždy měřila teplotu vody teploměrem a zdůrazňovala, že teplota vody v klystýru musí být mezi 38 až 42 stupňů, protože pokud by byla voda chladnější, tak se střeva začnou stahovat a bude to bolet. Měříš si teplotu teploměrem? Pak taky hlídala, aby do mě tekla voda pomalu, maximální rychlost proudu vody by podle ní měla být maximálně jeden litr za jednu minutu, ale může to být i pomalejší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 9:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
DepresivniSlecna píše:
canonmp150, děláš v technice podání klystýru určitě nějakou chybu. Já jsem před transplantací střevní mikroflóry dostala od sestřičky 6 klystýrů a vždy měřila teplotu vody teploměrem a zdůrazňovala, že teplota vody v klystýru musí být mezi 38 až 42 stupňů, protože pokud by byla voda chladnější, tak se střeva začnou stahovat a bude to bolet. Měříš si teplotu teploměrem? Pak taky hlídala, aby do mě tekla voda pomalu, maximální rychlost proudu vody by podle ní měla být maximálně jeden litr za jednu minutu, ale může to být i pomalejší.

Rýchlosť podania som mal pomaly cca 1liter aj 5 minút a teploty vody so skúšal rukou aby bola ako teplota môjho tela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 7:29 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
canonmp150 píše:
teploty vody so skúšal rukou aby bola ako teplota môjho tela

To děláš špatně!!! Rukou se nedá odhadnou přesná teplota vody!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 11:48 am 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
Měření od ruky hodně zkresluje směrem ke studené vodě. Ruka vnímá jako teplou vodu i teplotu kolem 30 stupňů, ale když se naleje voda o teplotě 30 stupňů klystýrem do střeva, tak střeva ji vnímají jako studenou a začnou se křečovitě a bolestivě stahovat. To je asi ten nejčastější důvod, proč do sebe někteří lidé nedostanou dostatečný objem vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
DepresivniSlecna píše:
Měření od ruky hodně zkresluje směrem ke studené vodě. Ruka vnímá jako teplou vodu i teplotu kolem 30 stupňů, ale když se naleje voda o teplotě 30 stupňů klystýrem do střeva, tak střeva ji vnímají jako studenou a začnou se křečovitě a bolestivě stahovat. To je asi ten nejčastější důvod, proč do sebe někteří lidé nedostanou dostatečný objem vody.

Tak u začátečníků je to pravda, ale u pokročilých střevo zvládá velký rozsah teplot a dá se ve své podstatě otužovat stejně jako celé tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 3:13 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Jarda píše:
Tak u začátečníků je to pravda, ale u pokročilých střevo zvládá velký rozsah teplot a dá se ve své podstatě otužovat stejně jako celé tělo.

Ano, otužování přes střevo je zdravé, dá se do střeva nalít i studená voda o teplotě 17 stupňů, ale jak sám uvádíte, nesmí být člověk začátečník v klystýrech. Dále platí zásada i pro člověka s otužilými střevy, že první klystýr musí být proveden teplou vodou, až ten druhý se dělá studenou. Je prakticky nemožné, udělat první klystýr hned studenou vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob pro 08, 2018 11:27 pm 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Dobrý den.
Poprosim o rady a názory. Už asi rok si dělám jednou týdně klystyr, vždy ráno po spontánní defekaci. Stolici mám ale většinou spíše ridkou. Ať už jsem zkoušela jakekoliv diety, nic můj problém nevyřešilo dlouhodobě. Občas, tak 3x měsíčně mám stolici normální pevnou. Mám pocit, že mám ty střeva nějaké zrychlené či podrážděne. Když si dělám klystyr, zvládnu napustit tak 1,5l max 2l. Ale vodu dlouho neudržím. Sotva 5min a to se musím premahat. Výrazné kaly ze mě nejdou, jakoby střeva byla čistá. Mám za sebou i shankprakshalanu a taky ze mě nic moc nevyšlo.
Vyřešila jsem si nafoukle břicho a praskání. Ale proč nemůžu mít normální sisku každý den? :-/
Proč neudrzim při klystyru vodu déle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 09, 2018 7:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="valenta.klara":994a3ajw]Dobrý den.
Poprosim o rady a názory. Už asi rok si dělám jednou týdně klystyr, vždy ráno po spontánní defekaci. Stolici mám ale většinou spíše ridkou. Ať už jsem zkoušela jakekoliv diety, nic můj problém nevyřešilo dlouhodobě. Občas, tak 3x měsíčně mám stolici normální pevnou. Mám pocit, že mám ty střeva nějaké zrychlené či podrážděne. Když si dělám klystyr, zvládnu napustit tak 1,5l max 2l. Ale vodu dlouho neudržím. Sotva 5min a to se musím premahat. Výrazné kaly ze mě nejdou, jakoby střeva byla čistá. Mám za sebou i shankprakshalanu a taky ze mě nic moc nevyšlo.
Vyřešila jsem si nafoukle břicho a praskání. Ale proč nemůžu mít normální sisku každý den? :-/
Proč neudrzim při klystyru vodu déle?[/quote:994a3ajw]
Pokud je barva kaštanově hnědá je podle všeho problém v mikroflóře a chtělo by to trochu poladit brouky ve střevě. Pokud hnědá není pak je potřeba zlepšit HCl v žaludku a zaměřit se na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2018 12:00 am 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Děkuji za rady. Nevím, jak poladit. Zatím nezabraly probiotika ani probioticky multiplikator, ani kefirova houba, ani pickles. Barva je hnědá, někdy jakoby rezava. Zkusím HCl. Mám ji doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2018 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
valenta.klara píše:
Děkuji za rady. Nevím, jak poladit. Zatím nezabraly probiotika ani probioticky multiplikator, ani kefirova houba, ani pickles. Barva je hnědá, někdy jakoby rezava. Zkusím HCl. Mám ji doma.

Pokud je barva světlejší je potřeba zlepšit vylučování žluče tedy živočišné tuky, hlavně slanina funguje výborně a jinak hořké a kyselé potraviny. Můžete vyzkoušet i čaj chanca piedra, nebo hercampuri oba mám na e-schopu. Také by šlo vyzkoušet pankreatické enzymy ty jsou volně prodejné v lékárně a HCl pochopitelně určitě dodávejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2018 10:01 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
valenta.klara píše:
Dobrý den.
Poprosim o rady a názory. Už asi rok si dělám jednou týdně klystyr, vždy ráno po spontánní defekaci. Stolici mám ale většinou spíše ridkou. Ať už jsem zkoušela jakekoliv diety, nic můj problém nevyřešilo dlouhodobě. Občas, tak 3x měsíčně mám stolici normální pevnou. Mám pocit, že mám ty střeva nějaké zrychlené či podrážděne. Když si dělám klystyr, zvládnu napustit tak 1,5l max 2l. Ale vodu dlouho neudržím. Sotva 5min a to se musím premahat. Výrazné kaly ze mě nejdou, jakoby střeva byla čistá. Mám za sebou i shankprakshalanu a taky ze mě nic moc nevyšlo.
Vyřešila jsem si nafoukle břicho a praskání. Ale proč nemůžu mít normální sisku každý den? :-/
Proč neudrzim při klystyru vodu déle?

Na podobné problémy s trávením mé kamarádce zabrala křemelina.Klystýr by se měl první týden denně pak obden a asi od třetího týdne jednou týdně.Ale nevadí první měsíc ho dělat třeba denně a občas použít chladnou vodu pro lepší tonizaci střeva.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz