Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 5:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 10:27 am 
Offline

Registrován: sob zář 13, 2014 10:36 am
Příspěvky: 3
No chystám se příští týden na svůj první klystýr. Nijak se na to netěším, ale udělat se to pravděpodobně musí, jelikož ty problémy s bříškem za to nestojí. Podle článku http://www.pruvodcevyzivou.cz/detoxikace-strev-podpori-zazivani-i-imunitu/, jím celý týden jen ovoce, zeleninu, ryby a obiloviny a snažím se vyvarovat bílého pečiva apod. Už teď po týdnu je mi trošku lépe a myslím že jsem své tělo dostatečně připravila na ten klystýrek. Tak mi držte palce a pokud to přežiji, tak bych měla poreferovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 10:47 am 
Offline

Registrován: sob led 10, 2015 12:18 pm
Příspěvky: 17
Ahoj,mám toto http://www.lekarna.cz/irigator-setrny-vyplach-strev-plastova-nadoba-2litry/
No že to stačí zavést 5cm ro mi nikdo neřekl....já myslel že ta bílá haička se má do ři.. nacpat celá \":lol:\" No jak ses ptal,zavěšené to mám nad vanou na sušáku na prádlo a polohy ?no,v leže,z boku ,na kolenou v předklonu,,pořád je to ale nepříjemné a strop je pro mne jedna minuta. \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 11:08 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
ja som mala k irigatoru dve koncovky jednu dlhsiu jednu kratsiu (jedna je vaginalna)... pouzivam kratsiu a nezasuvam ju celu... aj tu na fore myslim pisali, ze staci tak 3-5 cm...

chce to asi cvik... nevzdavaj to... ja som zacinala s takym balonikovym malym klystirom a potom som si kupila ten s 2 l nadobou... skusaj \</div

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 11:11 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
[quote="EvcaRonicka":qnznbnsb]No chystám se příští týden na svůj první klystýr. Nijak se na to netěším, ale udělat se to pravděpodobně musí, jelikož ty problémy s bříškem za to nestojí. Podle článku [url:qnznbnsb]http://www.pruvodcevyzivou.cz/detoxikace-strev-podpori-zazivani-i-imunitu/[/url:qnznbnsb], jím celý týden jen ovoce, zeleninu, ryby a obiloviny a snažím se vyvarovat bílého pečiva apod. Už teď po týdnu je mi trošku lépe a myslím že jsem své tělo dostatečně připravila na ten klystýrek. Tak mi držte palce a pokud to přežiji, tak bych měla poreferovat.[/quote:qnznbnsb]
na klystir sa nejak zvlast neprirpavujem... teraz si ho robim len ked mam pocit, ze sa nieco zaseklo, nejde ako ma... nedavam si predtym ziadne dietne jedla, praveze mi pomoze klystir, ked som zjedla nieco nie prave zdrave, tazke... uprava stravy je vsak dobra z mnohych inych hladisk, nie len pred klystirom... skus urobit trvalu zmenu, nie len zmenu kvoli priprave na klystir...

inac drzim palce... fakt sa neboj a keby aj nieco nevyslo, nevzdaj to hned... skus na dalsi den... postupne to pojde ako po masle \</div

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 8:05 pm 
Offline

Registrován: pon bře 30, 2015 7:26 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň zhruba pred týždňom som sa dopracovala k týmto stránkam a po týždennom skúmaní som sa rozhodla začať s klystírom. Nemám nejaké vážne zdravotné problémy, chcela som to v ramci očisty organizmu a zhruba 2x v mesiaci ma bolieva žalúdok, tak som sa rozhodla to vyskúšať.\":-)\"
Ako začiatočníčka som sa dosť obávala že to nezvládnem, no po prečítaní celého vlákna ste mi dodali odvahu a kúpila som si irigátor 1litrový. Rovno som sa rozhodla pre urinový klystír, to je pre mňa najlahsia voľba a najrýchlejšia. \":)\"
Prvý deň som pre istotu napustila len pol litra jednodňovej uriny v prvej dávke a v pohode, v druhej dávke liter a v tretej tiež liter ale už rýchlejšie. Zakaždým som cvičila /sviečka,v lahu, sedela../
Druhý deň som napustila 1,5 litra uriny v prvej dávke, v druhej dávke 1,5 litra uriny +pol citron, potom ked už isla zo mna len čistá voda, napustila som este pol litra dvojdnovej uriny a mala ju v sebe do rána a tu sa chcem spýtať či je to ok?U niekoho som to tu čítala že to takto robí. Takto som pokračovala tretí aj štvrtý deň len so stavou s celého citronu do litra uriny. Vždy som vydržala 20minut v pohode, nebol by problém aj viac. Tie tri dávky aj s cvičením mi trvaju zhruba hodinu a pol. Zajtra chcem vyskusat jablčný ocot namiesto citronu. Neviem nešlo zo mna nič zvláštne zatiaľ, jedine odkedy robím klystír mám vetry čo som predtým tak často nemávala a cítim sa unavenejsia po klystíre, robím ho večer od 18tej. Čo myslíte robim to takto dobre?alebo by ste este niečo zmenili? Pripadne aký interval by stačil, zatiaľ som robila štyri dni za sebou. A chcem sa podakovat za tieto stránky, veľa nových informácií som si tu prečítala, ktoré chcem postupne aplikovat. Pekný večer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon dub 06, 2015 11:51 pm 
Offline

Registrován: sob črc 13, 2013 2:02 am
Příspěvky: 1
Dobrý večer , chtěla bych se Vás zeptat ohledně zácpy, která mě trápí už asi víc než půl roku, od doby, kdy jsem začala užívat antihelmintika a MMS - 3 krát denně 4 kapky . Pokoušela jsem se to upravit čajem sennou , který jsem si párkrát uvařila . Nicméně zácpa přetrvávala tak jsem zařadila klystýry - které jsem prováděla každý 3 den . Nyní mám pocit že bez klystýru už ani snad nepujdu na velkou . Jím hodně zeleniny a držím protikvasinkovou dietu . Před užíváním antihelmintik a MMS jsem chodila na velkou každý den . Děkuju za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
pepaz píše:
Koupil jsem si nádobu na klystýr 2l i s takovou nastavenou hadičkou asi 35cm dlouhou.Tu hadičku dostat do zadku celou není problém ale nevydržím v sobě zadržet ani 500ml vody po dobu jedné minuty...pocituju ve střevu tlak a hrozné nutkání na wc. \":?\" A doběhnout na wc to je závod s časem..Muže mi nědo poradit jak na to abych vydržel aspon 5 minut?

Dobře vám odpovídá člen redbat, prostě zopakovat vícekrát a pravidelně denně, za pár dní se zánětlivost střevní stěny utlumí a nebude s tím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
EvcaRonicka píše:
No chystám se příští týden na svůj první klystýr. Nijak se na to netěším, ale udělat se to pravděpodobně musí, jelikož ty problémy s bříškem za to nestojí. Podle článku http://www.pruvodcevyzivou.cz/detoxikace-strev-podpori-zazivani-i-imunitu/, jím celý týden jen ovoce, zeleninu, ryby a obiloviny a snažím se vyvarovat bílého pečiva apod. Už teď po týdnu je mi trošku lépe a myslím že jsem své tělo dostatečně připravila na ten klystýrek. Tak mi držte palce a pokud to přežiji, tak bych měla poreferovat.

Vy se na to chystáte jako na zájezd do exotických zemí, není se čeho bát, po pár provedeních to bude švihat jako Baťa cvičky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
annale píše:
Dobrý deň zhruba pred týždňom som sa dopracovala k týmto stránkam a po týždennom skúmaní som sa rozhodla začať s klystírom. Nemám nejaké vážne zdravotné problémy, chcela som to v ramci očisty organizmu a zhruba 2x v mesiaci ma bolieva žalúdok, tak som sa rozhodla to vyskúšať.\":-)\"
Ako začiatočníčka som sa dosť obávala že to nezvládnem, no po prečítaní celého vlákna ste mi dodali odvahu a kúpila som si irigátor 1litrový. Rovno som sa rozhodla pre urinový klystír, to je pre mňa najlahsia voľba a najrýchlejšia. \":)\"
Prvý deň som pre istotu napustila len pol litra jednodňovej uriny v prvej dávke a v pohode, v druhej dávke liter a v tretej tiež liter ale už rýchlejšie. Zakaždým som cvičila /sviečka,v lahu, sedela../
Druhý deň som napustila 1,5 litra uriny v prvej dávke, v druhej dávke 1,5 litra uriny +pol citron, potom ked už isla zo mna len čistá voda, napustila som este pol litra dvojdnovej uriny a mala ju v sebe do rána a tu sa chcem spýtať či je to ok?U niekoho som to tu čítala že to takto robí. Takto som pokračovala tretí aj štvrtý deň len so stavou s celého citronu do litra uriny. Vždy som vydržala 20minut v pohode, nebol by problém aj viac. Tie tri dávky aj s cvičením mi trvaju zhruba hodinu a pol. Zajtra chcem vyskusat jablčný ocot namiesto citronu. Neviem nešlo zo mna nič zvláštne zatiaľ, jedine odkedy robím klystír mám vetry čo som predtým tak často nemávala a cítim sa unavenejsia po klystíre, robím ho večer od 18tej. Čo myslíte robim to takto dobre?alebo by ste este niečo zmenili? Pripadne aký interval by stačil, zatiaľ som robila štyri dni za sebou. A chcem sa podakovat za tieto stránky, veľa nových informácií som si tu prečítala, ktoré chcem postupne aplikovat. Pekný večer

Tak pokud nic konkrétního neřešíte a nic z vás neleze, hlavně hleny, asi není nutné dělat výplach denně. Prostě bych to udělal jednou týdně, třeba o víkendu, kdy je na to klid a asi není nutné aplikovat ani ty agresivnější metody jako ocet, což je již dost silné. Ideální na běžné aplikace je jednoznačně urina, na tom vám nikdo nic rozporovat asi nebude. Také je mnohem vhodnější dělat klystýr ráno nalačno, než večer, ale zase pokud to někomu vyhovuje, proč ne večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
zuz0101 píše:
Dobrý večer , chtěla bych se Vás zeptat ohledně zácpy, která mě trápí už asi víc než půl roku, od doby, kdy jsem začala užívat antihelmintika a MMS - 3 krát denně 4 kapky . Pokoušela jsem se to upravit čajem sennou , který jsem si párkrát uvařila . Nicméně zácpa přetrvávala tak jsem zařadila klystýry - které jsem prováděla každý 3 den . Nyní mám pocit že bez klystýru už ani snad nepujdu na velkou . Jím hodně zeleniny a držím protikvasinkovou dietu . Před užíváním antihelmintik a MMS jsem chodila na velkou každý den . Děkuju za odpověd

Tak vyzkoušejte laktobacily, ale ve velkém, nicméně u zácpy bych se držel osvědčených věcí, tedy dost pít a jód, hořčík a tuk přijímat v dostatečném množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 10:10 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Dobrý den, už delší dobu si pravidelně čistím střeva pomocí klystýru s urinou, s heřmánkem či jinými bylinkami, poslední dobou také dělám kávové klystýry. Vždy v pohodě, žádný problém ani bolesti. Dva poslední dny ze mě vycházely po klystýru takové jako černé šlemy a pobolívá mě v podbřišku. Také mě trápí zvýšená plynatost. Čím by to mohlo být? Nedodávám žádné laktobacily a měla bych? Nebo mě napadlo, že bych si koupila Endiaron a vyhubila případné nežádostí bakterie ze střeva. Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2015 4:36 pm 
Offline

Registrován: sob čer 06, 2015 4:18 pm
Příspěvky: 14
Jarda píše:
Urina se nedá ničím kontaminovat a ani po dlouhé době, se v ní nic nenamnoží. Prameny se v údajích různí, ale dle mého názoru, je optimální doba 7 dní. Je možné ji po 7 dnech svařit na 1/4 celkového množství, pak zmrazit, rozmrazit a teprve poté použít, tím se získá neuvěřitelná účinnost, ale je třeba si to důkladně nastudovat (G. P. Malachov) a pro nepřipraveného člověka, by to zřejmě byl docela šok, protože detox je mimořádně intenzivní. Proto Vám doporučuji pouze čerstvou, což je mnohokrát slabší, ale také velice dobré.
Láhev není třeba zavírat, je vhodnější pokud alespoň některé těkavé látky odejdou, potom má urina lepší vstřebatelnost, která se právě dociluje tím 7 denním odstáním.

Je možné skladovat urinu za oknem- mám zahrádku?
Dnes jsem si dělala poprvé klyzma s urinou, dost to co ze mě vyšlo páchlo. Bříško mi splasklo, necítím hlad cítím se dobře vyprázdněná, ale musela jsem si jít lehnout a prospat se. Jsem totáně K.O.
To samé bylo když jsem si dělala minulý týden očistu jater.Třásla se mi kolena, jako by na mě šla chřipka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Dobrý den, už delší dobu si pravidelně čistím střeva pomocí klystýru s urinou, s heřmánkem či jinými bylinkami, poslední dobou také dělám kávové klystýry. Vždy v pohodě, žádný problém ani bolesti. Dva poslední dny ze mě vycházely po klystýru takové jako černé šlemy a pobolívá mě v podbřišku. Také mě trápí zvýšená plynatost. Čím by to mohlo být? Nedodávám žádné laktobacily a měla bych? Nebo mě napadlo, že bych si koupila Endiaron a vyhubila případné nežádostí bakterie ze střeva. Děkuji za radu.

Tak kávové klystýry jsou velice účinné a likvidují kvasinky velice dobře, což se může projevit i odchodem černých hlenovitých struktur ze střevní trakce. Plynatost bývá mnohdy způsobena kvasným procesem vznikajícím z nevhodné stravy, tedy zpravidla škroby, nebo mléčné produkty. Obsahují složité sacharidy, které mnoho lidí není schopno štěpit, ty pak kvasí a vyvolávají problémy. Vyzkoušejte je ze stravy vyřadit a uvidíte. Endiaron krátkodobě určitě aplikovat jde, v tom problém nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
karamelka píše:
Je možné skladovat urinu za oknem- mám zahrádku?
Dnes jsem si dělala poprvé klyzma s urinou, dost to co ze mě vyšlo páchlo. Bříško mi splasklo, necítím hlad cítím se dobře vyprázdněná, ale musela jsem si jít lehnout a prospat se. Jsem totáně K.O.
To samé bylo když jsem si dělala minulý týden očistu jater.Třásla se mi kolena, jako by na mě šla chřipka.

Tak odchod toxinů mnohdy provází divné stavy, ale to postupně odezní. Urinu venku skladovat pochopitelně můžete, ale musíte ji něčím přikrýt, aby vám tam nenalezl nějaký šmejd. Ideální je dát na hrdlo láhve ubrousek a zajistit gumičkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2015 11:29 am 
Offline

Registrován: sob lis 15, 2014 12:44 pm
Příspěvky: 3
[quote="Jarda":25z4wsw5][quote="babanci":25z4wsw5]Dobrý den, už delší dobu si pravidelně čistím střeva pomocí klystýru s urinou, s heřmánkem či jinými bylinkami, poslední dobou také dělám kávové klystýry. Vždy v pohodě, žádný problém ani bolesti. Dva poslední dny ze mě vycházely po klystýru takové jako černé šlemy a pobolívá mě v podbřišku. Také mě trápí zvýšená plynatost. Čím by to mohlo být? Nedodávám žádné laktobacily a měla bych? Nebo mě napadlo, že bych si koupila Endiaron a vyhubila případné nežádostí bakterie ze střeva. Děkuji za radu.[/quote:25z4wsw5]
Tak kávové klystýry jsou velice účinné a likvidují kvasinky velice dobře, což se může projevit i odchodem černých hlenovitých struktur ze střevní trakce. Plynatost bývá mnohdy způsobena kvasným procesem vznikajícím z nevhodné stravy, tedy zpravidla škroby, nebo mléčné produkty. Obsahují složité sacharidy, které mnoho lidí není schopno štěpit, ty pak kvasí a vyvolávají problémy. Vyzkoušejte je ze stravy vyřadit a uvidíte. Endiaron krátkodobě určitě aplikovat jde, v tom problém nevidím.[/quote:25z4wsw5]
Jen doplním pana Jardu. Dietou, kdy se jí jen jednoduché sacharidy, se zabývá SCD. U nás tuto dietu propagují na webu [url:25z4wsw5]http://www.uzdravtesejidlem.cz/co-je-scd/[/url:25z4wsw5] manželé, kdy se pánovi podařilo vyhnout odstranění části tlustého střeva. Možná najdete inspiraci.
S plynatostí jsem měl poslední půlrok také velké problémy (celkově se zažíváním). Je to většinou celostní problém, takže řešení nějakým práškem je jen dočasné. S plynatostí může souviset zdánlivě nesouvisející - například vyčerpaná

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz