Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 1:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Medy2 píše:
Zdravím trochu v tom tápu patřím k těm začátečníkům. Z důvodu časté zácpy chodím 3x týdně jsem se rozhodnul pro klistýr za použití uriny. Mohl by jste mi prosím po lopatě popsat správný postup, vím že jste se zmínil na stránkách,ale rád bych došel k co nejlepší očistě a odstranění kalů. Tedy jak často aplikovat abych si spíše neuškodil a jaké množství tekutiny? Radí se dva litry,ale našel jsem v diskusi že je to moc. Respektive že do sebe lidé nalejí 2 litry vidy a pak kulí oči ... \":D\" Je lepší tedy napustit půl litru a opakovat , nebo pokračovat a další den více aa více? Je ideální větší množtví 1-1,5 litru aplikovat třeba týden a pak ubírat. stačí toto množství,aby se tekutina dostala až na konec tlustého střeva.
Mnohokrát děkuji za odpověď a za Vaše stránky jsou pro ne velkým přínosem

Takovou radu nemůžete nikde získat, jak by mohl kdokoliv vědět kolik vaše střevo pojme vody. Prostě se musíte smířit s tím že nejdříve vyzkoušíte menší množství a postupně podle pocitů budete objem nálevu zvedat. Jinak se to udělat nedá a zda použijete k nálevu urinu, vodu, nebo cokoliv jiného není ani tak moc podstatné. Aplikace se v případě vážných onemocnění doporučuje třikrát denně, tedy ani zde to nemůžete nijak přehnat. Pokud si nebudete jistý klidně mě zavolejte a vše poladíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 1:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Denisa* píše:
Dobrý den, pane Jardo. Již pár měsíců denně čtu Vaše stránky a snažím se udělat něco pro své zdraví, které není nic moc. Hodně dlouho jsem se odhodlávala k tomu nejdůležitějšímu, ke klystýru. Prostě jakási psychická bariéra a strach. Přemohla jsem to a zatím týden se snažím praktikovat. Hodně mě ale překvapila jedna věc, při čištění ze mně jde hrozně moc různých semínek a v extrémním množství hlavně nabobtnalá chia semínka. Vypadá to, že se mi ve středech snad přilepují ke stěně. A to jich rozhodně nejím žádné velké množství, spíš tak popráším snídani... Říkala jsem si, jak nedělám dobře pro své zdraví.

Jardo nebo kdokoliv jiný ochotný, můžete mi prosím poradit, zda ta chia semínka mám vůbec jíst?

Předem velice děkuji za každý příspěvek.

Správně vám odpovídá členka Polívková, tedy pokud je důkladně nerozžvýkáte, asi by bylo vhodné je prohnat těsně před spotřebou tříštivým kávomlýnkem a problém podle všeho zmizí. Navíc jde o silně slizovitou potravinu, která se lepí přirozeně, tedy i to je problém navíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 2:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
srna píše:
Nádoba na klystýr-již jsem tady četla o možnosti "samovýroby",avšak problémem je pro mě sehnat osobu,která vyrobí kovovou součást k napojení hadičky. Napadlo mě, že spousta domácích čistidel(jar,tekuté mýdlo v dávkovači,ale i jiné),mají podobný a snad vhodný...čumák (dávkovač mýdla jen některý a po rozebrání pumpičky z tohoto,zůstane vám něco podobného jako je trubička z balonkového klysrýru,to se dá dát do víčka s dírou za použití kruh.těsnění,plno víček odpovídá rozměrům pet lahve ale dá se tam namotat silikonová těsnící páska) na který by se dala hadička nasadit,nemám zatím ale přehled o hadičkách.
No a samozřejmě pet flašce se odřízne dno,a tato se může zavěsit do připraveného pro toto zhotoveného doma sáčku ze záclonoviny (napadlo mě když se mi protrhlo oko na plastovém koupeném irig.).
Kdo z vás něco doma zkoušel vyrobit a vyzná se v hadičkách? Všechny zdravím a děkuji za případné reakce,nápady:-)
ještě mě ted napadlo,kupovaná pasta na zuby v plastovým obalu má plastový ....čumák-jakoby dutý šroub se závitem zvenku, toto celý ten "trychtýř se závitem" odstřihnout,vložit mezi láhev a víčko s udělanou dírou(kterou se čumák se závitem prostrčí),přidat těsnění....zda je čumák se závitem dost dlouhý na udržení hadičky..
Ještě jsem pohledala,přijde mi to jako rovnou k přišroubování na flašku...kdo rozumí popsaným rozměrům,zda se dá použít taková součástka, http://akvinaservis.cz/Mosazne-tvarovky ... MOSAZ.html ,případně jiné "hadicové spojky", s vnitřním závitem i z plastu,kdo se vyzná v rozměrech aby to šlo na plastovou flašku ...

No nevím, závit PET lahve nepasuje na jiné druhy šroubení, tedy vodařské věci určitě nebudou fungovat a zda bude na ten závit pasovat něco jiného, třeba od mýdla, nebo jiných výrobků, to netuším tak do hloubky jsem to nikdy nezkoumal. Silikonové hadičky, které jsou nevhodnější z hlediska údržby, se dají koupit v celkem široké škále rozměrů i síly stěny, ale raději volte trochu tvrdší s tím se lépe pracuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 3:08 pm 
Offline

Registrován: sob úno 06, 2016 6:58 pm
Příspěvky: 24
Víčko z PET lahve pasuje na Jar a opačně,příp.petku omotat silik.těsněním.Pak ještě pasuje na PET lahev víčko z napáječky pro králíky,které má asi 5 cm dlouhou trubičku kovovou,je v ní však kulička,a ta kdyby se povedla vyndat("nějak"vyštourat)...ta je tam pohyblivá ,aby voda nevytékala samovolně,na to se silik hadička lehce nasadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 8:04 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
No,mě spíš zlobí,že mi vždycky po pár měsících začne kapat kohoutek u toho kupovaného plastového klystýru a to,že hadička hrozně špatně vysychá a po čase se v ní tvoří až plíseň-někdy tam dám savo,ale po čase musím stejně koupit celý nový,protože domácí si sama nevyrobím-jak to děláte Vy???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2016 6:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
srna píše:
Víčko z PET lahve pasuje na Jar a opačně,příp.petku omotat silik.těsněním.Pak ještě pasuje na PET lahev víčko z napáječky pro králíky,které má asi 5 cm dlouhou trubičku kovovou,je v ní však kulička,a ta kdyby se povedla vyndat("nějak"vyštourat)...ta je tam pohyblivá ,aby voda nevytékala samovolně,na to se silik hadička lehce nasadí.

To víčko z napáječky by se dalo na brusce relativně snadno té kuličky zbavit, prostě se ten kraj odbrousí a kulička vypadne. Pokud je trubička nerezová, mělo by to mít i slušnou životnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2016 6:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
No,mě spíš zlobí,že mi vždycky po pár měsících začne kapat kohoutek u toho kupovaného plastového klystýru a to,že hadička hrozně špatně vysychá a po čase se v ní tvoří až plíseň-někdy tam dám savo,ale po čase musím stejně koupit celý nový,protože domácí si sama nevyrobím-jak to děláte Vy???

S tím kohoutkem se nic nevymyslí, ten prostě má tak nízkou životnost. Nejjednodušší je ho když začne kapat vyhodit a provozovat irigátor bez kohoutku, což sice vyžaduje trochu cviku, ale jde to v pohodě. Musíte se naučit jak hadičku správně ohnout, aby netekla dříve než chcete. Jinak to čištění Savem je ideální, nic lepšího neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Typy klystýru
PříspěvekNapsal: stř srp 03, 2016 4:29 pm 
Offline

Registrován: stř srp 03, 2016 4:20 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné napsat pár typů na různé druhy klystýrů. Kolik použít vody a co do ní dávat a v jakém poměru.
Já osobně mám zkušenost pouze s vývarem z heřmánku, ale vím, že se používá sůl, citron a další.
Chtěla bych klystýr použít jako podpůrný prostředek k detoxikaci a také na hemoroidy, je na to vhodné koloidní stříbro?
Pokud ano, tak kolik ml do jakého množství vody?
Děkuji
K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Typy klystýru
PříspěvekNapsal: stř srp 03, 2016 9:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Kikiinka píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné napsat pár typů na různé druhy klystýrů. Kolik použít vody a co do ní dávat a v jakém poměru.
Já osobně mám zkušenost pouze s vývarem z heřmánku, ale vím, že se používá sůl, citron a další.
Chtěla bych klystýr použít jako podpůrný prostředek k detoxikaci a také na hemoroidy, je na to vhodné koloidní stříbro?
Pokud ano, tak kolik ml do jakého množství vody?
Děkuji
K.

Netreba veľa vymýšľať, skús urinové klistýri \":-)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Typy klystýru
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kikiinka píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné napsat pár typů na různé druhy klystýrů. Kolik použít vody a co do ní dávat a v jakém poměru.
Já osobně mám zkušenost pouze s vývarem z heřmánku, ale vím, že se používá sůl, citron a další.
Chtěla bych klystýr použít jako podpůrný prostředek k detoxikaci a také na hemoroidy, je na to vhodné koloidní stříbro?
Pokud ano, tak kolik ml do jakého množství vody?
Děkuji
K.

Již jsem to zde dříve někde psal, že do klystýru se dá přidávat skoro vše co se jinak aplikuje třeba orálně, tedy různé byliny, olejíčky, dokonce roztoky mýdla, glycerín a mnoho dalších látek. Konec střeva je hodně odolný a vydrží mnohem více než sliznice jícnu a úst, například indiáni spodem aplikovali drogy, které by orálně užívat prakticky nešlo. Stříbro se pochopitelně dá použít, ale nepřehánět, ničí vše, tedy i prospěšné bakterie, stejně jako antibiotika. Vetšinou se dává poměrně málo, od jedné kávové do jedné polévkové lžíce na litr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cast streva ve stolici?
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2016 7:00 pm 
Offline

Registrován: ned zář 04, 2016 6:56 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, mohl bych poprosit o radu, co muze byt toto? Velikost je tak 1x1,5cm. Nasel jsem to ve stolici a neuvedomuji si, ze bych neco takove jedl. Dekuji a omlouvam se, pokud obrazek nekoho pohorsil (holt i toto patri k lidskemu telu).


Přílohy:
IMG_5179.jpg
IMG_5179.jpg [ 432.71 KiB | Zobrazeno 14401 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cast streva ve stolici?
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2016 8:45 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Trochu mi to připomíná kombuchovou houbu \":D\" Nebude to kus nějaké bakteriální a kvasinkové kolonie, co se odloupla od střevní stěny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2016 9:11 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 8:36 am
Příspěvky: 1
Jarda píše:
jajda22 píše:
No,mě spíš zlobí,že mi vždycky po pár měsících začne kapat kohoutek u toho kupovaného plastového klystýru a to,že hadička hrozně špatně vysychá a po čase se v ní tvoří až plíseň-někdy tam dám savo,ale po čase musím stejně koupit celý nový,protože domácí si sama nevyrobím-jak to děláte Vy???
S tím kohoutkem se nic nevymyslí, ten prostě má tak nízkou životnost. Nejjednodušší je ho když začne kapat vyhodit a provozovat irigátor bez kohoutku, což sice vyžaduje trochu cviku, ale jde to v pohodě. Musíte se naučit jak hadičku správně ohnout, aby netekla dříve než chcete. Jinak to čištění Savem je ideální, nic lepšího neznám.

Dobry den.
Ja na cistenie-dezinfikaciu pouzivam nariedenu HCl - Kyselina chlorovodikova - oznacovana aj ako kyselina solna
odporucane riedenie na dezinfekciu je v pomere 1:1 500
osobne to riedenie na dezinfekciu moc neriesim , kvapnem dve-tri kvapky 3,5% HCl do vaku s vodou - necham chvilu posobit a cez hadicku vypustim .

Pozor : V plnej koncentracii je HCl pomerne nebezpecna .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 1:15 am 
Offline

Registrován: pát zář 16, 2016 1:10 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,

jsem začátečnice. Chtěla jsem si pořídit sadu na klystýr, ale zjistila jsem, že vše je pouze z plastu a ani se nikdo neobtěžuje napsat info jaký je to plast a co obsahuje.
Existuje nějaká zdravá varianta? Nechci ani pet lahev. Nádobu nahradit umím, ale co s hadičkou?

A četla jsem si tady o čištění - úplně mi zatrnulo při tom savu. Jak se to savem čistí? A je to bezpečné i když se to savo následně opláchne? (Já používám doma na čištění pouze ocet a sodu...)

Děkuji předem za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 9:03 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Četla jsem, že na čištění je vhodný peroxid vodíku. Ale nevím, kde ho sehnat za rozumnou cenu.

S plastovou hadičkou bych si nedělala velké starosti, obzvlášť pokud se Vám podaří nahradit plastovou nádobu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz