Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 12:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned zář 28, 2014 12:41 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
NOWOCAYN_2 píše:
Divím sa tomu preto, lebo si to písala s výkričníkmi, akoby jej obyčajná soľ pri šanke uškodila, ČO NIE JE PRAVDA.
To o tej morskej soli "Marine" - je to vyriešené - sodík a chlorid sodný je ROZDIEL. Ale ako som už písal, Miram, himalájska soľ (a rovnako na tom bude aj morská, resp. veľmi podobne) obsahuje až 99,5% chloridu sodného. To stou morskou soľou Marine BOL ODŽUB zp strany konkrétnej morskej soli. Znamená to jediné - na obale písali, že sodík je v spomínanej morskej soli obsiahnutí v 39%....ale to preto, lebo prakticky 99,5-100% podielu chloridu sodného v spomínanej morskej soli je predsa ZMES SODÍKA A CHLORIDU - CHLORID SODNÝ.... Sodík je časť chloridu sodného. BOL TO LEN MARKETING Z ICH STRANY (aspoň ja to tak vnímam), aby si niekto povedal "Super, táto soľ má málo sodíka"....a pritom má 99,5-100% chloridu sodného. Inak povedané, AJ KUCHYNSKÁ SOĽ má "len" 39% sodíka, ale chloridu sodného má 99,9X percent \":)\" Podľa všetkého teda neexistuje soľ, ktorá by obsahovala len sodík, akurát tak chlorid sodný (kuchynská soľ). Takže treba sledovať aj tieto veci.
Himalájsku odporúčam samozreme, používam ju. Ale keby som ju nemal a mal by som si robiť shankapraksalanu obyčajnou kuchynskou soľou - ŽIADNY problém.
Inak čo sa týka ich chutí, tak pre môj jazyk je najhoršia chuť "silneeee sladká", "siiilneee kyslá".... Aby sa mi zle pila slaná voda, musel by som použiť asi 5 lyžičiek soli na liter vody... Rovnako nemám najmenší problém piť silne horkú epsomskú soľ v prípade očiste pečene... Každý máme inak citlivé chuťové vnemy. Veľmi dobre cítim chuť jedál, len mi proste nerobia problém extrémy v chutiach. Ani pálivé, čo som prekvapený, lebo som to nikdy "netrénoval"...
Možno ani Janula nebude mať ten problém. Keď nezoženie himalájsku soľ, poslúži jej na shankapraksalanu rovnako dobre akákoľvek iná (kuchynská, morská).

Ty jsi ale neodbytny, ty kvuli te soli dneska ani neusnes. \":lol:\"
Myslim, ze by to uz prodnesek stacilo, dej si relax.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 29, 2014 10:00 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Mam doma laktobacily a bifidobakterie 6 kmenov,5 miliard mikroorganizmov.
Ja sa v tom nevyznam, iba viem ze mi to v lekarni odporucili pri brani Antibiotik.
Mozem to uzit pri tej Sanke?Dnes poobede som ukoncila jednodnovy post a zajtra si dam sanku, ale ked tak citam ako niekedy nie velmi dobre prebieha,mam obavy...
Na ten klystir spoliehat nemozem, zatial to bol nevydareny pokus a nemam este potrebnu prax.
Preto mi ostava len dufat ze to bude mat normalny priebeh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 29, 2014 10:36 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Janula píše:
Mam doma laktobacily a bifidobakterie 6 kmenov,5 miliard mikroorganizmov.
Ja sa v tom nevyznam, iba viem ze mi to v lekarni odporucili pri brani Antibiotik.
Mozem to uzit pri tej Sanke?Dnes poobede som ukoncila jednodnovy post a zajtra si dam sanku, ale ked tak citam ako niekedy nie velmi dobre prebieha,mam obavy...
Na ten klystir spoliehat nemozem, zatial to bol nevydareny pokus a nemam este potrebnu prax.
Preto mi ostava len dufat ze to bude mat normalny priebeh.

Janulka, ja som nikdy nemal problém so Shankapraksalanou. Len Ti poradím - po každom vyprázdňovaní sa (hlavne, keď už nepôjde von stolica) si umývaj dierku (vieš akú myslím, a bez mydla), jemne ju osuš, a naolejuj napr. olivovým olejom, proste niečim, čo sa tak skoro nevstrebe do pokožky. Ja som to niekedy flákal (proste som si len utieral počas shankapraksalany s tým, že sa umyjem až na konci), a štípalo to ako fras, až mi išli slzy (bez plaču samozrejme \":D\"). Neviem ako to majú ostatní, ale u mňa to bolo tak, preto vždy keď si Shankapraksalanu robím (tak raz za mesiac, raz za mesiac a pol, lebo robím si aj klystíry), tak si dávam pozor, aby sa mi nepodráždila dierka, aj keď je to otravné, ale čo už.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 11:24 am 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Ahojte \":)\"
Tak ako som slubila,napisem teda moju skusenost so sankou...

Nedela-cely den post na vode.Od rana do 21 hodiny uplne ok.Ziadny extra hlad,iba chut.Energia v norme. Bola som v praci, co nevadilo pretoze som nemala cas sa zaoberat jedlom.
Lenze smena sa pretiahla do 3tej rana a to uz na mna dolahlo vycerpanie.Cesta do prace 2 h, potom 15 h v robote do 3 tej rana a znova 2 h cesty naspat a tak som sla spat az o 6tej rano.
Zobudila som sa o 11stej a bola som ako ozrata.Takze som planovanu sanku z pondelka presunula na dnes.

Takze rano som vstala a isla na potrebu ,co mi asi tiez sanku ulahcilo.Vypila som po litra vody.Dala som varit ryzu a caj.
Vypila som 3 litre slanej vody do cca 20min a nebolo mi dako zle, len som mala brucho ako vandel.Chcela som to urychlit, tak som sa vyvracala.A sifon sa nahodil.Najprv riedka stolica.Bezala som po dalsiu vodu a zacala ju pit na zachode.Ako som pila, tak to slo von.Potom sla daky cas silne zlta voda.Potom sa zacala riedit a po uplne poslednom pohari bola takmer priesvitna.Takze som zacala pit caj.Este daky cas sla cista voda a potom zase jemne zlta.Ale to bolo asi tym cajom.
Po dopiti poslednej tekutiny som chodina na wc kazde 4 min.
Cca 40min po vypiti caju som si dala ryzu.Neviem kolko tam dat toho masla, tak som tam zamiesala asi velku lyzizu masla.Ked to dojem,mam v plane dat si caj a zapit tie probiotika..Po pol hodine od najedenia.Smedna zatial niesom.

Citim sa dobre,ziadna unava a som rada ze som to zvladla bez klystiru. \":-)\"
Zatial stale beham po wc a ide zo mna zase dost silne zlta voda.Asi to uz nebude cajom, lebo ten bol hnedkasty.Asi to je zlc.Neviem ci to je dobre,alebo nie.
Konecnik si poctivo umyvala a natierala olejom, ale aj tak jemne stipe.
A pouzila som morsku sol, inu som nemala okrem teda kuchynskej, no morska sa mi zdala menej slana...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 3:39 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 1:55 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Tak nepropadejte panice, jak vám píše člen pv33, první pokusy bývají asi nejhorší. Mnoho, nebo málo soli, rychlé, nebo pomalé pití a k tom u nervy jako prase, že dělám něco nového, co by navíc žádný MUDr rozhodně nedoporučil. Asi největší roli zde hrají nervy, protože po pár provedeních je naprosto jedno jak slanou vodu aplikuji, jak rychle ji vypiji a mohu to dělat klidně i při nějaké nenáročné práci, což asi mnoho lidí překvapí. Rozhodně si vše v klidu projděte znovu a uvidíte, že nejde o žádný problém.

Děkuji všem za odpovědi a povzbuzení, nicméně, byla jsem už tak trochu těhotná, takže další (tentokrát správně provedená) šanka bude až kdoví kdy \":twisted:\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: sankhapraksalana kontraindikace
PříspěvekNapsal: stř říj 01, 2014 7:23 pm 
Offline

Registrován: ned črc 27, 2014 10:16 pm
Příspěvky: 2
CHtěla bych začít řešit své problémy /chronický zánět žlučníku a kámen ve žlučníku/ právě očistou tlustého střeva - Sankhapraksalanou, jak ji popisujete a dalšími doporučeními zde pro rozpuštění kamen v 1 fázi.
Píšete kontraindikaci - žaludeční vředy... Můžu poprosit o radu, zda se do toho pustit, když nemohu vyloučit zda žaludeční vředy, nebo náběh na ně nemám? V poslední době mě dost pobolívá i žaludek... Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř říj 01, 2014 9:33 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Janula píše:
Ahojte \":)\"
Tak ako som slubila,napisem teda moju skusenost so sankou...

Nedela-cely den post na vode.Od rana do 21 hodiny uplne ok.Ziadny extra hlad,iba chut.Energia v norme. Bola som v praci, co nevadilo pretoze som nemala cas sa zaoberat jedlom.
Lenze smena sa pretiahla do 3tej rana a to uz na mna dolahlo vycerpanie.Cesta do prace 2 h, potom 15 h v robote do 3 tej rana a znova 2 h cesty naspat a tak som sla spat az o 6tej rano.
Zobudila som sa o 11stej a bola som ako ozrata.Takze som planovanu sanku z pondelka presunula na dnes.

Takze rano som vstala a isla na potrebu ,co mi asi tiez sanku ulahcilo.Vypila som po litra vody.Dala som varit ryzu a caj.
Vypila som 3 litre slanej vody do cca 20min a nebolo mi dako zle, len som mala brucho ako vandel.Chcela som to urychlit, tak som sa vyvracala.A sifon sa nahodil.Najprv riedka stolica.Bezala som po dalsiu vodu a zacala ju pit na zachode.Ako som pila, tak to slo von.Potom sla daky cas silne zlta voda.Potom sa zacala riedit a po uplne poslednom pohari bola takmer priesvitna.Takze som zacala pit caj.Este daky cas sla cista voda a potom zase jemne zlta.Ale to bolo asi tym cajom.
Po dopiti poslednej tekutiny som chodina na wc kazde 4 min.
Cca 40min po vypiti caju som si dala ryzu.Neviem kolko tam dat toho masla, tak som tam zamiesala asi velku lyzizu masla.Ked to dojem,mam v plane dat si caj a zapit tie probiotika..Po pol hodine od najedenia.Smedna zatial niesom.

Citim sa dobre,ziadna unava a som rada ze som to zvladla bez klystiru. \":-)\"
Zatial stale beham po wc a ide zo mna zase dost silne zlta voda.Asi to uz nebude cajom, lebo ten bol hnedkasty.Asi to je zlc.Neviem ci to je dobre,alebo nie.
Konecnik si poctivo umyvala a natierala olejom, ale aj tak jemne stipe.
A pouzila som morsku sol, inu som nemala okrem teda kuchynskej, no morska sa mi zdala menej slana...

Tak, veľa šťastia v postupnom prečisťovaní sa \":wink:\" ... Ešte Ťa čaká dlhá cesta, ale to nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 12:06 am 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Nowocayn-
Dakujem ti za tvoje rady \":-)\" Dost pomohli...Mna by ta sanka ani nenapadla a vdaka tebe ju uz mam za sebou.Budem ju robit tak raz do mesiaca.
Este hladam nieco na precistenie ladvin,obliciek, no zatial som tu nic nemasla.Tusim sa tu spominala daka melonova ocista, len neviem kde ju hladat.Pecen necham na koniec, bojim sa tych bolesti.
Casom sa zabehnem a budem vsetko robit automaticky, no zatial som len taky testujuci amater \":-)\"

Fakt super stranka, kazdemu len doporucujem.
Najblizsie sa chystam na zbozi pana Jardu.Ma tam uzasne veci za zlomok ceny co som ja kupovala \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 8:24 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Janula : Očista pečene a bolesť ?..... To mi dokopy veľmi nejde \":-)\" Le je fakt, že sa radšej nemá robiť v zimnom období...Do novembra je alečas \":-)\" No je na Tebe, či ju stihneš do novembra, alebo začneš až na jar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 9:28 am 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Tak schvalne som sa kukla do temy post, lebo tam mi pisal Dezonero ze ocista pecene je dost tvrda a ked je vela kamenov, tak je to brutalna bolest.Tak neviem co je na tom pravdy.Mam 25 rokov, mozno tam tych kamenov uela nemam, no clovek nikdy nevie \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 10:22 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Janula píše:
Tak schvalne som sa kukla do temy post, lebo tam mi pisal Dezonero ze ocista pecene je dost tvrda a ked je vela kamenov, tak je to brutalna bolest.Tak neviem co je na tom pravdy.Mam 25 rokov, mozno tam tych kamenov uela nemam, no clovek nikdy nevie \":-)\"

Pre mňa ideálny vek \":P\".....
Dezonero si sotva robil bezbolestnú očistu pečene olivovým olejom a citrónovou/grepovou šťavou.
Veď zavítaj do témy "očista pečene", a tam sa kľudne spýtaj, či bolí spomínaná očista \":-)\"
A ver mi, kamienkov (nevravím že tých tvrdých ako kameň) a piesku budeš mať dosť. Už v tomto veku. To z nevhodnej stravy, atď.... 25 rokov je dosť na to \":-)\"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 4:58 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
\":D\" Idealny vek? Tak to musis mat potom 40 \":P\" Lebo dnes je taka doba, ze 50 rocny hladaju 20 rocne \":lol:\"

A co sa mi zlepsi tou ocistou pecene? Mas dake vypozorovane skusenosti co sa ti po ociste zlepsilo?Teda tvoja osobna skusenost je aka?Da sa to pit bez toho aby cloveka natahovalo?
Len tolko sa este opytam, nechcem moc rozoberat ocistu pecene, asi to tu nepatri...
Jasne, mrknem sa tam.Je lepsie si najprv nieco nastudovat a potom konat. \":-)\" A preco nieje vhodne ocistu pecene robit nawzimu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 5:39 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Janula píše:
:D Idealny vek? Tak to musis mat potom 40 \":P\" Lebo dnes je taka doba, ze 50 rocny hladaju 20 rocne \":lol:\"

A co sa mi zlepsi tou ocistou pecene? Mas dake vypozorovane skusenosti co sa ti po ociste zlepsilo?Teda tvoja osobna skusenost je aka?Da sa to pit bez toho aby cloveka natahovalo?
Len tolko sa este opytam, nechcem moc rozoberat ocistu pecene, asi to tu nepatri...
Jasne, mrknem sa tam.Je lepsie si najprv nieco nastudovat a potom konat. \":-)\" A preco nieje vhodne ocistu pecene robit nawzimu?

Mám o 2 roky viac ako Ty.
Napíšem to takto.... Keď je človek so životom viac než nespokojný, tak očisty ho síce prečistia, ale že bude žiariť ako anjel z nich, to očakávať nemôže. Vyzerám ale ZDRAVO, vďaka očistám lepšie ako pred nimi, a to "starnem" vekom ako každý, len u ňa to bude pomalšie než u drvivej väčšiny iných ľudí.
Som v znamení rak, a ich "najslabším článkom" je tráviaca sústava - v prípade, ak sú výrazne nespokojní v živote, atď. TAKŽE....BOJUJEM \":D\".... So sebou samým (tá najlepšia varianta), aby som sa zo života tešil...
(ale to nerozoberajme).
A prečo nie očisty pečene v zime ? Lebo vtedy má pečeň najmenej energie. Od konca marca jej už ale má znova dosť \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 6:21 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Ok, tak dakujem za prednasku \":-)\"
Tak to je velka pravda.Pokial je clovek nespokojny, ani ta najlepsia ocista ho nezachrani.Ano, pomoze mu precistit telo a urcite sa mu aj ulavi, no pokial bude mat stale negativny postoj k zivotu, sebe samemu, tak sa problem nikdy neodstrani, pripadne pride iny...Viem o com hovoris, ja nemam daky velky zdravotny problem a ocisty a zdravsi zivot chcem praktizovat aj pre lepsiu psychicku pohodu.Ved sa vravi v zdravom tele, zdravy duch \":-)\" A starobu by som rada travila aj inde ako u doktora \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 05, 2014 6:09 pm 
Offline

Registrován: pát srp 22, 2014 9:59 pm
Příspěvky: 26
Není možné přidat do slané vody bujón, aby to vzdáleně připomínalo polévku ? Samotná slaná voda je pro mně bohužel slepou uličkou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz