Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 7:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 2:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Dobrý den ,pravidelně dělám očistu jater pohromadě se Sankhapraksalanou, na závěr nepiju heřmánek, ale urinu. nechají se takto vyřěšit těžké kovy a paraziti ? Pavell


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 26, 2016 8:54 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Můžu místo soli použít mix himalájské soli s draselnou solí? Myslím si, že ano ale radši se ptám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2016 5:28 pm 
Offline

Registrován: úte zář 15, 2015 8:23 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,

minulý týden jsem byl silně zahlěněný a navíc se mi dostavovaly krátké "průjmy" (zelená stolice o malém množství, takový mix vody a blátička). Usoudil jsem, že je čas na Šáňku. Tu jsem provedl ve středu. Dnes je to týden a zahleněný jsem stále, jak věčně ucpaný nos a smrkání zeleného bordelu, tak vykašlávání hlenů. Nejhorší je to při sportu, to si musím jít kolikrát odplivnout. Stolice je bohužel taková nijaká - neformovaná, někdy plouvoucí na hladině někdy okamžitě klesá. Navíc se mi stává, že ráno vstanu v 5:30. Dojdu si na WC a za hodinu až hodinu a půl musím jít znovu, pak mám většinou do druhého dne klid.

Je správná volba o víkendu podstoupit ještě jednu Šáňku?

Děkuji,

Tak jsem schválně včera vynechal č. řepu, kterou jinak konzumuji denně (zajímala mě barva stolice). Dnešní výsledek byl, že stolice byla zelená, neformovaná (nebo spíše se jednalo o kulatý tvar - něco jako tenisový míček). Část byla nad hladinou a část byla pod hladinou, jak jsme psal barva byla zelená.
Takže výsledek je takový, že smrkám a kašlu žluté hleny a stolice je zelená. Neví někdo co to způsobuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 10:50 am 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Dobrý den,
mám dotaz ohledně neúspěchu Šánky.

Zkoušela jsem ji po druhé a po druhé se mi bohužel nepodařilo nahodit syfon.
Jela jsem podle knihy "Učíme se jógu" od Lysebetha, kdy jsem pila vlažných šest hrnků slané vody (voda byla převařená s diamantovou himalájskou solí), mezi každým hrnkem jsem cvičila uvedené cviky, ale ani jednou mi to nenavodilo samovolné vylučování.
Přešla jsem tedy ke klystýru, mám klasický irigátor z lékárny http://www.biovara.cz/kosmetika-a-zdrav ... m-2000-ml/ (uvádějí, že je na 2l, ale ten plastový sáček je pouze na 1l vody). Podle návodu, který jste uváděl ze začátku, nejdříve jsem do sebe nalila litr vody a poté litr a půl.
Nepodařilo se mi však dopracovat k tomu, že by ze mě vycházela pouze čistá voda. Nevím, co dělám špatně \":(\".
Ještě mě zaujalo, že mám dost nestrávené potravy, třeba včera jsem měla salát s řeřichou a mám pocit, že ty malé lístky řeřichy ze mě vyšly tak jak jsem je spolkla...

Tak bych se chtěla zeptat, jestli je potřeba nejdřív jít na nějaké vyšetření před samotnou procedurou? Případně na jaké?

Měla jsem v plánu tento týden zkusit 3 dny půst a 3 dny dělat klystýry, byla by to tedy správná volba?

Bohužel už jsem tak trošku zoufalá, zhoršila se mi dost pleť a mám pocit, že během krátké chvilky jsem začala pozorovat nějak moc rychlé stárnutí na kůži.
5 let nejím maso a snažím se pokud možno co nejvíce ovoce a zeleniny + jsem doplňovala v zimě dost ořechy a semínka, vařené bezlepkové potraviny, pickles a klíčky. Nicméně koncem roku jsem měla úlet a jedla jsem kousek masa a trošku uzenin, tak nevím, jestli tohle může být příčina mých dosavadních problémů \":(\".

Děkuju za rady!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 12:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Zbrolenka píše:
Dobrý den,
chtěla bych se prosím zeptat. Očistu střev aplikuji na sobě a jsem s ní velice spokojená. Nyní jsem se rozhodla, že bych střevo zkusila vyčistit i své dceři (12 let), ale má bezmléčnou dietu. Tak jsem hledala a narazila na Vaše stránky. Mohl byste mi prosím poradit, čím nahradit máslo v prvním jídle, případně jak s prvním jídlem postupovat?
Děkuji moc za odpověď a přeji pěkný den.

Máslo není mléko, to je prakticky pouze tuk i když trochu znečištěný a pokud by i to vadilo, tak se dá vyrobit, nebo koupit ghí, tedy přepuštěné máslo a to je již pouze čistý tuk, který obecně problémy nevyvolává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 1:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Tak, doteraz som si robieval sankhapraksalanu o objeme 8 litrov vody so slanosťou 1 čajová kopcovitá lyžička himalájskej soli na 1 liter vody.
Dnes som si dal dvojnásobné množstvo soli do 8 litrov vody, ale vypil som len 3 litre... Viac nešlo, bolo mi z toho trochu zle... Musel som po poslednej dávke slanej vody (2x tak slanej ako som bol pri sankhapraksalane zvyknutý) vypiť 1 dcl vody bez soli, a hneď mi bolo lepšie... Potom som si urobil výplach žalúdka pomocou 1 litra vody, ale "sladkej" (bez soli).
Začal som očistu rogbiť trochu neskoro, takže až teraz idem jesť.
Pocity : je to silnejšia očista, než pri koncentrácii 1 lyžička soli na 1 liter vody...... "Čistá" voda zo mňa išla oveľa skôr, než je tomu u mňa zvykom pri sankhapraksalane, ktorú som doteraz robil s koncentráciou soli 1 lyžička/ 1 liter vody...
Pokúsim sa najbližšie dostať na 4 litre vody s 8 čajovými lyžičkami himalásjkej soli (teraz to boli 3 litre so 6 lyžičkami)...
Neviem ale čo je lepšie - či tých 8 litrov s 8 lyžičkami, alebo tie 4 litre s 8 lyžičkami...

To bude u každého jiné, někdo má kachní žaludek, třeba já to piji slané jak hrom a bez jakékoliv přestávky, ale ne každému to sedne, někdo takový pokus slavnostně zakončí vyhlášenou skladbou Arama Chačaturjana Šavlový tanec. Osobně doporučuji postupně vhodnou koncentraci a množství vyzkoušet, sám jsem k tomu co píšu došel tak, že málo soli bylo z mého pohledu na dlouhou dobu a já už od mládí nemám rád cokoliv co se vleče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kolik té vody doopravdy?
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzek píše:
děkuji za odpověď pane jardo. dnes zkouším očistu počtvrté. poprvé se nezdařilo:-(, podruhé naopak perfektně, měla jsem radost. třetí pokus mi překazilo zvracení slané vody a i když nejsem srábek, prostě jsem se slané vody už nenapila. dnešní pokus skončil opět zvracením, nicméně jsem opět začala pít slanou vodu a momentálně "čekám". ale co se chci zeptat - chce se mi vždycky po vypití slané vody opravdu hodně spát. kdyby mi tak nebublalo břicho, tak usnu jako špalek. jsem malátná, bolí mne hlava a opravdu mám co dělat, abych si na míse neustlala \":-)\"
pravdou je, že se očistit musím. nejím maso, jím velmi zdravě, cvičím a přesto musím mít pořád přebujelou kandidu. mám akné, které se mi během spánku stěhuje po obličeji zleva doprava, popraskané ústní koutky, které se nechtějí zahojit a pořád chuť na sladké.... tak už nevím....
ale díky za vaše stránky, stále nacházím mnoho poučných témat - jen "hardisk" už se asi zahltil, kolik je to informací \":-)\"
mějte se(omlouvám se za ta vlákna bokem:-))a budete-li mít minutku, písněte. zuzka
ps: vím, že to sem nepatří - ale jaký je váš názor na topinky? já tím nahrazuji pečivo a prakticky se dají chroustat i v práci a skoro ke všemu....
a ještě otázečka - pokud si krknu prakticky hned, co dojím, nemusím už řešit krkací test asi, že jo? \":-)\" \":-)\"
Hezký den přeji \":-)\"

Tak očistou rozkvrdláte v těle toxiny, tedy určitý stupeň únavy pociťuje asi každý. Informací je zde již opravdu docela dostatek, tedy si může vybrat skoro každý kdo se o sebe chce trochu starat a nespoléhá na zázraky moderní medicíny. Uvedené potíže většinou souvisí se střevem, chtělo by to tedy vyzkoušet třeba SCD, GAPS, nebo prostě doladit mikroflóru, třeba pomocí HSO probiotik. Topinky nepatří zrovna k vhodné stravě při podobných problémech, osobně bych si topinku asi nedal, ale pokud vám chutnají a dáte si na ní česnek a k tomu třeba dušenou pálivou zeleninu, tak teoreticky ano. To krkání těsně po jídle není příznak dobrého trávení pokud tedy nepolykáte vzduch, což někteří dělají. Jinak jde o důsledky kvasného procesu a většinou to značí nedostatek HCl v žaludku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 1:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Dobrý den ,pravidelně dělám očistu jater pohromadě se Sankhapraksalanou, na závěr nepiju heřmánek, ale urinu. nechají se takto vyřěšit těžké kovy a paraziti ? Pavell

Tak parazity takto patrně vyřešit lze, ale těžké kovy to nevím, něco možná ano, ale ty uložené hluboko ve tkáni to pochybuji, na ně fungují jiné věci, třeba kyselina alfa lipoová, nebo N-acetylcystein a další, ale většina z nich se nedá použít pokud má člověk amalgámové plomby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Můžu místo soli použít mix himalájské soli s draselnou solí? Myslím si, že ano ale radši se ptám.

Tak neměl by to být problém, ale toho draslíku bych dával raději méně, on dost odvodňuje a to nemusí být dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 1:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jony píše:
Dobrý den,

minulý týden jsem byl silně zahlěněný a navíc se mi dostavovaly krátké "průjmy" (zelená stolice o malém množství, takový mix vody a blátička). Usoudil jsem, že je čas na Šáňku. Tu jsem provedl ve středu. Dnes je to týden a zahleněný jsem stále, jak věčně ucpaný nos a smrkání zeleného bordelu, tak vykašlávání hlenů. Nejhorší je to při sportu, to si musím jít kolikrát odplivnout. Stolice je bohužel taková nijaká - neformovaná, někdy plouvoucí na hladině někdy okamžitě klesá. Navíc se mi stává, že ráno vstanu v 5:30. Dojdu si na WC a za hodinu až hodinu a půl musím jít znovu, pak mám většinou do druhého dne klid.

Je správná volba o víkendu podstoupit ještě jednu Šáňku?

Děkuji,

Tak jsem schválně včera vynechal č. řepu, kterou jinak konzumuji denně (zajímala mě barva stolice). Dnešní výsledek byl, že stolice byla zelená, neformovaná (nebo spíše se jednalo o kulatý tvar - něco jako tenisový míček). Část byla nad hladinou a část byla pod hladinou, jak jsme psal barva byla zelená.
Takže výsledek je takový, že smrkám a kašlu žluté hleny a stolice je zelená. Neví někdo co to způsobuje?

V tom dvojím vyprázdnění po ránu bych problém nehledal, to má docela dost lidí a nejde o žádný problém. Dělat očistu v nemoci se sice nedoporučuje, nicméně ani nezakazuje, tedy pokud vám po tom není vyloženě blbě nevidím problém ji zopakovat klidně po týdnu. Zelená stolice se dost často vyskytuje při bakteriální kontaminaci ve střevě a pokud neodezní po očistách chtělo by to asi nechat si udělat rozbor z výtěru a trochu šmejdy vypráškovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 1:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ZanyK píše:
Dobrý den,
mám dotaz ohledně neúspěchu Šánky.

Zkoušela jsem ji po druhé a po druhé se mi bohužel nepodařilo nahodit syfon.
Jela jsem podle knihy "Učíme se jógu" od Lysebetha, kdy jsem pila vlažných šest hrnků slané vody (voda byla převařená s diamantovou himalájskou solí), mezi každým hrnkem jsem cvičila uvedené cviky, ale ani jednou mi to nenavodilo samovolné vylučování.
Přešla jsem tedy ke klystýru, mám klasický irigátor z lékárny http://www.biovara.cz/kosmetika-a-zdrav ... m-2000-ml/ (uvádějí, že je na 2l, ale ten plastový sáček je pouze na 1l vody). Podle návodu, který jste uváděl ze začátku, nejdříve jsem do sebe nalila litr vody a poté litr a půl.
Nepodařilo se mi však dopracovat k tomu, že by ze mě vycházela pouze čistá voda. Nevím, co dělám špatně \":(\".
Ještě mě zaujalo, že mám dost nestrávené potravy, třeba včera jsem měla salát s řeřichou a mám pocit, že ty malé lístky řeřichy ze mě vyšly tak jak jsem je spolkla...

Tak bych se chtěla zeptat, jestli je potřeba nejdřív jít na nějaké vyšetření před samotnou procedurou? Případně na jaké?

Měla jsem v plánu tento týden zkusit 3 dny půst a 3 dny dělat klystýry, byla by to tedy správná volba?

Bohužel už jsem tak trošku zoufalá, zhoršila se mi dost pleť a mám pocit, že během krátké chvilky jsem začala pozorovat nějak moc rychlé stárnutí na kůži.
5 let nejím maso a snažím se pokud možno co nejvíce ovoce a zeleniny + jsem doplňovala v zimě dost ořechy a semínka, vařené bezlepkové potraviny, pickles a klíčky. Nicméně koncem roku jsem měla úlet a jedla jsem kousek masa a trošku uzenin, tak nevím, jestli tohle může být příčina mých dosavadních problémů \":(\".

Děkuju za rady!

Tak jednou za rok se trochu nabuřtovat nemůže být sebemenší problém, tam chybu nehledejte. Píšete že se vám očista nepovedla, ale zároveň píšete že z vás na konci nešla zcela čistá voda, tak to nechápu. Pokud šla skoro čistá voda, tak se očista určitě povedla. Poslední jídlo, zvláště syrová zelenina, nemusí být zcela strávena, ta se tráví obecně dost dlouho a při slabším trávení můžete vypláchnou nějaké nestrávené zbytky. Podle mě, pokud nemáte zásadní problémy, vyšetření nejsou třeba, člověk se postupně pročistí a vše začne fungovat jak má. Půst a klystýry také ničemu škodit nemůže, tím si nemůžete ublížit a tělo pročistíte. Pokud jsem nezodpověděl vše, což je možné, možná jsem dotaz plně nepochopil, tak mě klidně zavolejte a vysvětlíme si co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 4:54 pm 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Tak jednou za rok se trochu nabuřtovat nemůže být sebemenší problém, tam chybu nehledejte. Píšete že se vám očista nepovedla, ale zároveň píšete že z vás na konci nešla zcela čistá voda, tak to nechápu. Pokud šla skoro čistá voda, tak se očista určitě povedla. Poslední jídlo, zvláště syrová zelenina, nemusí být zcela strávena, ta se tráví obecně dost dlouho a při slabším trávení můžete vypláchnou nějaké nestrávené zbytky. Podle mě, pokud nemáte zásadní problémy, vyšetření nejsou třeba, člověk se postupně pročistí a vše začne fungovat jak má. Půst a klystýry také ničemu škodit nemůže, tím si nemůžete ublížit a tělo pročistíte. Pokud jsem nezodpověděl vše, což je možné, možná jsem dotaz plně nepochopil, tak mě klidně zavolejte a vysvětlíme si co a jak.

No maso a uzeniny jsem jedla opravdu jen koncem toho roku, pak už jsem nejedla vůbec žádné, od té doby se tomu zase vyhýbám, nicméně teď jsem párkrát zase bojovala se záchvatovým přejídáním, kdy jsem jedla zase hodně pečiva a nějaké konvenční sýry, většinou si tedy vybírám celozrnné pečivo, nicméně dobře mi to úplně nedělá \":(\". Pak nějaká jídla na oslavách, a toho jsem schopná se fakt přecpat k prasknutí, nikdy neodhadnu kdy mám dost, bojuji s tímhle návykem již od malička..

Co se týče té vody, tak právě vůbec nevypadalo, že by ze mě měla čistá voda jít, pořád ze mě vycházela dosti obarvená se zápachem, byla i načervenalá, ale to přisuzuji tomu, že jsem včera měla šťávu z červené řepy a mrkve. Pak jsem tedy tuto proceduru ukončila rozvařenou basmati rýží s přepuštěným máslem.

A co se týče nějakých problémů, neustálá únava, psychická nevyrovnanost, nemohu pořádně spát, v noci se dosti často budím s pocity toho, že se něčím dusím (ale to je i částečně zřejmě psychického původu), mám dost unavenou pleť s neustále se objevujícím akné, po kterém mi zůstávají tmavé flíčky a ráno se budím s vaky pod očima celá oteklá, teď mi 3 měsíce vynechala menstruace a podle krevních testů jsem měla hormony v rovnováze.
Když jsem si do práce dělala různě třeba zeleninu a jáhly, pohanku, amarant či quinou a po najezení jsem se cítila taková dost nacpaná, i když jsem toho jedla docela málo, po pickles mě hodně honí poslední dobou větry..
Takže se snažím teď jíst spíš klíčky a kupuji si k tomu hlávkové saláty a případně nějakou listnatou zeleninu (bohužel zatím ještě z dovozu), po které se cítím mnohem líp než na vařené stravě.
Pak si dělávám smoothie ze zmiňovaného salátu většinou s banánem nebo s jahodami, které tahám ještě z mrazáku.

Tak nevím, kde by mohla být chyba, byla jsem na krevních testech, kde mi dělaly testy ledvin a jater, tam bylo vše v pořádku, tak mě napadá ještě, jestli nemám něco se slinivkou.
Proto jsem se ptala i na nějaké vyšetření, asi by to nebylo od věci, co myslíte?

Jinak je možné po té dnešní proceduře si udělat ještě nějaké šťávy, třeba z mrkve?
Chystám se ještě udělat si zeleninový vývar podle Janči.
Ještě doplním, že mám momentálně sedavé zaměstnání, což mi teda nedělá vůbec dobře, i když se snažím chodit minimálně každou hodinu projít na pět minut i více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 3:29 pm 
Offline

Registrován: pát dub 08, 2016 2:35 pm
Příspěvky: 5
Dobry den, již dlouhou dobu mam problém s nadymanim. Vzhledem k tomu, ze na gastroenterologii mi nic nenašli, jsem usoudila, ze to budou premnozene bakterie nebo třeba giardie /mel je nas pes/ a myslela jsem, ze "šanka" to splachne a v kombinaci se zdravou stravou bez cukru by se to mohlo normalizovat. Šanku jsem provedla na joginsky způsob přesně dle instrukci včetně polykani laktobacilu, ale musím říct, ze se problémy s nadymanim po proceduře dost zhorsily, rapidně. A to i presto, ze nejim cukr a bílé pecivo taky ne. Dneska je to paty den po procedure a je to fakt spatne....Nevěděl by si někdo s tímto rady?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 5:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2016 5:08 pm
Příspěvky: 1
Bydliště: Kiruna
Zdravím všechny příznivce zdravi \":-)\"
Včera jsem poprvé provedla v rámci jarní očisty Šanku. Vzhledem k tomu, že jsem zvyklá na čištění tlustého střeva pomocí klystýru, třikrát jsem si naordinovala očistu jater (pití oleje a citronové šťávy), živím se převážně rostlinou stravou, občas ryby nebo mořské plody a docela dost se hejbu, předem jsem si malovala, že to půjde jako na drátkách....
Pila jsem první dávku po hrnkách a po každém hrnku prováděla sled cvičení. Po litru a půl jsem jsem vypadala jako v pátem měsíci těhotenství, ale nutkání se nedostavilo. Pokračovala jsem ve cvičení bez pití - stále nic, tak jsem si udělala klystýr.
Sifonový efekt se mi nakonec podařilo navodit a zbytek akce proběhl podle návodu. Zajímalo by mě ale, proč to na začátku né a né a nešlo \":-)\"
Děkuju za radu a přeju příjemný zbytek víkendu!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2016 9:42 am 
Offline

Registrován: pát úno 28, 2014 9:10 am
Příspěvky: 2
Zdravim,
prevadzam Sanku z dovodu oslabenia pankreasu.
Pocas procedury ide vsetko ako popisujete v navode.Vpodstate bez vacsich problemov.Dodrzujem presne postup.
Naposledy sommal problem pri prvom jedle. Pripisujem to mozno velkemu objemu masla - tuku. Mavam bolesti brucha po tazkom jedle.Teraz po ryzi s maslom tie bolesti boli podobne.
Moja otazka je, ci je mozne maslo zamenit za nieco menej drazdiace pankreas.
Dakujem.

ML


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz