Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 22, 2009 12:25 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Lactobacily užívám permanentně již řádově měsíce (tabletu s každým jídlem), kvůli kandidě, i když mi připadá, že už mi nějak výrazně nepomáhají, aspoň co se subjektivních pocitů týče. Takže myslím, že mi nebrání nic v tom v nejbližší době proceduru opět provést. 1 krát za 14 dni je provádění docela optimální, z hlediska časového, protože procedura je časově náročná a následná rekonvalescence ještě více. Můžu říct, že po první proceduře, se momentálně cítím více vitální. Sportuji, takže při výkonu mi připadá, že mám více energie a samozřejmě i zažívání se určitým způsobem upravilo, i když kandida je zdatný protivník a místy jsou výpadky! A mám menší potřebu spánku....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 22, 2009 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Lactobacily užívám permanentně již řádově měsíce (tabletu s každým jídlem), kvůli kandidě, i když mi připadá, že už mi nějak výrazně nepomáhají, aspoň co se subjektivních pocitů týče. Takže myslím, že mi nebrání nic v tom v nejbližší době proceduru opět provést. 1 krát za 14 dni je provádění docela optimální, z hlediska časového, protože procedura je časově náročná a následná rekonvalescence ještě více. Můžu říct, že po první proceduře, se momentálně cítím více vitální. Sportuji, takže při výkonu mi připadá, že mám více energie a samozřejmě i zažívání se určitým způsobem upravilo, i když kandida je zdatný protivník a místy jsou výpadky! A mám menší potřebu spánku....

Lactobacily potřebují pro svůj život jiné pH, než kandida. Pokud provedete uvedenou proceduru, tak se pH na určitou dobu celkem slušně upraví, ale velice záleží na jídle, které potom jíte, jak rychle se obnoví špatné pH, vyhovující kandidě. Celkově procedura zabere stále míň času, jak ji postupně budete ovládat a dokážete poslouchat, co Vám Vaše tělo říká. Zvýšená energie je normální jev, to odpovídá nižší autointoxikaci těla ze střevního traktu. Trávení se také na nějakou dobu srovná, ale pokud kandidu zase nakrmíte, je problém zpět. Jak píšete kandida je zdatný protivník a je třeba na ni působit z více směrů, aby se odstranila. Také doporučuji hodně spát i když nemáte potřebu i to kandidě celkem vadí a lépe se s ní bojuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2009 8:57 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den, tak mám za sebou svou první Sankhapraksalanu. Celá procedura trvala asi 1,5h. Hodinku před jsem vypila litr vody pro zavodnění a už ta mne hnala na toaletu. Pak jsem si uvařila čaj a rýži a šla na věc. Po vypití prvního hrnce se nic nedělo, pouze tlak na žaludku, kterého jsem se zbavila říháním. Pár úklonů, stlačení žaludku a pořád nic. Po vypití půlky druhého hrnce, což bylo asi 10min od začátku pití, vyprazdňování začalo. Pak už to šlo celkem hladce. Nepříjemné bylo pouze množství vody vypité najedou, která tlačila na žaludek. Tento tlak jsem začala zvládat až po vypití třetího a čtvrtého hrnce. Po čtvrtém hrnci šla už jen čistá voda a začala se mnou třepat zima. Pak jsem ale vypila vlažný heřmánkový čaj a zima pominula. Vlastně se mi i ulevilo, že jsem vše zvládla. Asi za 40min jsem snědla jemně osolenou rýži s máslem a za půl hodinky se malinko napila čaje z máty a lípy. Nejhorší pro mne byly tlaky na žaludku. Slaná voda vůbec nic není. A i když jsem si osolila rýži, celý den jsem neměla pocit žízně. Popíjela jsem jen ten první šálek mátovo lipového čaje. Tento sobotní den jsem klasicky uklízela dům a vůbec jsem se necítila slabě a také mi nebyla zima. Byla jsem překvapená, jak se mi po duševní stráce udělalo hezky. Tak spokojenou, uvolněnou a příjenou náladu jsem už dlouho nezažila. Tak to je asi vše, příště do toho určitě půjdu zase. S pozdravem Andrea Kubjátová \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2009 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den, tak mám za sebou svou první Sankhapraksalanu. Celá procedura trvala asi 1,5h. Hodinku před jsem vypila litr vody pro zavodnění a už ta mne hnala na toaletu. Pak jsem si uvařila čaj a rýži a šla na věc. Po vypití prvního hrnce se nic nedělo, pouze tlak na žaludku, kterého jsem se zbavila říháním. Pár úklonů, stlačení žaludku a pořád nic. Po vypití půlky druhého hrnce, což bylo asi 10min od začátku pití, vyprazdňování začalo. Pak už to šlo celkem hladce. Nepříjemné bylo pouze množství vody vypité najedou, která tlačila na žaludek. Tento tlak jsem začala zvládat až po vypití třetího a čtvrtého hrnce. Po čtvrtém hrnci šla už jen čistá voda a začala se mnou třepat zima. Pak jsem ale vypila vlažný heřmánkový čaj a zima pominula. Vlastně se mi i ulevilo, že jsem vše zvládla. Asi za 40min jsem snědla jemně osolenou rýži s máslem a za půl hodinky se malinko napila čaje z máty a lípy. Nejhorší pro mne byly tlaky na žaludku. Slaná voda vůbec nic není. A i když jsem si osolila rýži, celý den jsem neměla pocit žízně. Popíjela jsem jen ten první šálek mátovo lipového čaje. Tento sobotní den jsem klasicky uklízela dům a vůbec jsem se necítila slabě a také mi nebyla zima. Byla jsem překvapená, jak se mi po duševní stráce udělalo hezky. Tak spokojenou, uvolněnou a příjenou náladu jsem už dlouho nezažila. Tak to je asi vše, příště do toho určitě půjdu zase. S pozdravem Andrea Kubjátová \":D\"

Jak vidíte, tak čištění není nikdy na škodu a musíte pochopit, že jde o první krůček k poznání možností svého těla. Již několikrát jsem zde psal, že jenom cvik dělá mistra a suchopárná teorie není k ničemu. Příště to půjde již mnohem lépe, protože budete vědět, co se bude dít. Také si lépe vyhovíte i v pití vody a tlak se nemusí dostavit vůbec. I to poznání úlevy, kdy se člověk zbaví letitého balastu, cítí se zase mladý a spokojený, není určitě k zahození. Uvědomte si, že mnoho lidí, většinu svého života, trpí díky své nevědomosti a nakonec na svoji nevědomost, či neschopnost naslouchat i zbytečně brzy zemřou. Poznání a schopnost naslouchat svému tělu, je něco, co se musí člověk naučit lépe než rodný jazyk. Jako vědní obor, je to celoživotní studium a je opravdu málo těch, co jej dokáží absolvovat na výbornou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 26, 2009 12:36 am 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Dobrý den,
v návodu na provedeni této procedury se doporučuje po jejím absolvování, v den provedení, neprovádět nějaké násilné cviky, mít klid a teplo a to stejné i den další, pokud jsem to dobře pochopil. V den očisty to plně chápu, protože jsem totálně KO a jsem rád, že ležím a vyloženě nic nedělám. Ale druhý den mi připadá, že se cítím už docela výborně a nic nebrání tomu, si zasportovat, např. zaběhat. Neříkám, že to musí být nutně nějaké vrcholné výkony. Nebo myslíte, že je lepší i druhý den zůstat v klidu a bez nějaké fyzické zátěže? Ovlivňuje to nějakým způsobem třeba "dojezd" procedury, nebo podobně....? Jsem člověk docela hodně aktivní, co se týče sportu a druhý den po proceduře, bych se už nejraději nějakým způsobem potil.....Díky za odpověď.....Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 26, 2009 8:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Dobrý den,
v návodu na provedeni této procedury se doporučuje po jejím absolvování, v den provedení, neprovádět nějaké násilné cviky, mít klid a teplo a to stejné i den další, pokud jsem to dobře pochopil. V den očisty to plně chápu, protože jsem totálně KO a jsem rád, že ležím a vyloženě nic nedělám. Ale druhý den mi připadá, že se cítím už docela výborně a nic nebrání tomu, si zasportovat, např. zaběhat. Neříkám, že to musí být nutně nějaké vrcholné výkony. Nebo myslíte, že je lepší i druhý den zůstat v klidu a bez nějaké fyzické zátěže? Ovlivňuje to nějakým způsobem třeba "dojezd" procedury, nebo podobně....? Jsem člověk docela hodně aktivní, co se týče sportu a druhý den po proceduře, bych se už nejraději nějakým způsobem potil.....Díky za odpověď.....Petr

Co si myslím já o Vašem organizmu, to je celkem nepodstatné, důležité je to, co si myslíte Vy. Předpokládám, že jste svéprávný a máte občanský průkaz, to Vás plně opravňuje se rozhodovat na základě svého rozumu. Já musím své návody a doporučení koncipovat pro velice široké spektrum věkových kategorií a i velice individuální možnosti inteligenčního potenciálu jednotlivých čtenářů. Snažím se napsat to tak, aby i ti méně chápaví měli co nejmenší pravděpodobnost vzniku nějakých komplikací. Já sám jsem se zde již někde vyjádřil, že pracuji i v den provedení procedury, ale své možnosti, za více jak 25 let zkušeností, dokonale znám. V předchozím příspěvku členka Andrea 81 píše. Tento sobotní den jsem klasicky uklízela dům a vůbec jsem se necítila slabě a také mi nebyla zima. Byla jsem překvapená, jak se mi po duševní stránce udělalo hezky. Tak spokojenou, uvolněnou a příjemnou náladu jsem už dlouho nezažila. Tak to je asi vše, příště do toho určitě půjdu zase. A vy píšete, v den očisty to plně chápu, protože jsem totálně KO a jsem rád, že ležím a vyloženě nic nedělám. Jak vidíte na těchto dvou případech, reakce organizmu se na uvedenou proceduru značně liší a sdělovat Vám, co si o tom myslím já je zbytečné. Musíte se naučit poslouchat své tělo a porozumět signálům, které Vám dává. Jinak na boj s jakoukoliv vleklou nemocí mi nějaká větší aktivita, mimo rychlé chůze, nepřipadá zrovna rozumná, ale je to Vaše tělo, tak ho poslouchejte a dejte mu to, co si žádá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Špatná pleť ...
PříspěvekNapsal: úte bře 10, 2009 1:45 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, ráda bych vyzkoušela Sankhapraksalanu, hlavně kvůli lehkým kožním potížím (akné) a celkově začínám vnímat vnitřní očistu organismu za více než důležitou.
Ráda bych také věděla jestli tím trpím kvůli nesrovnaným hormonům (cca 1 rok jsem bez antikoncepce a tělo se s tím asi stále nesrovnalo) nebo proto, že mám usazené střeva \":oops:\" .
Mám trošku obavy z jedné věci, zhruba před půl rokem jsem při stolici začala zažívat neuvěřitelná muka, bolesti, pálení, až jsem měla dojem, že vyplivnu celá střeva do wc mísy (měla jsem problém dojít do kanclu a vůbec dosednout na židli, jak bych sedala na miliony jehliček). Pak se to párkrát opakovalo a cca po měsíci ustoupilo, dalo by se říci, že je to ok, ale stále mě ta zkušenost straší v hlavě. Při konečníku se mi vytvořil takový výstupek…takže mi to napovídá bud´ na hemeroidy, nebo něco zásadního se střevy (to je mi teprve 25 let )…? Stolici mám pravidlenou a ok, celkově se cítím být zdravá. Myslím, že stravu mám taky v pořádku a na 170 cm vážím 62 kg (takže BMI 21.5 v normě)…jediné co mi chybí je pohyb (cca poslední 3 roky bez pravidelného sportu) a to je možná kámen úrazu …
Výše zmíněné potíže nepovažuji za tak zásadní, abych SP nemohla vyzkoušet, ale nemám s tím tolik zkušeností a znalostí ohledně fungování tlustého střeva, mikroflory atd. jako Vy. Nechtěla bych si tím třeba uškodit (strach z provedení SP nemám, naopak se na to těším \":-)\"

Díky díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatná pleť ...
PříspěvekNapsal: úte bře 10, 2009 3:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
aniu píše:
Dobrý den, ráda bych vyzkoušela Sankhapraksalanu, hlavně kvůli lehkým kožním potížím (akné) a celkově začínám vnímat vnitřní očistu organismu za více než důležitou.
Ráda bych také věděla jestli tím trpím kvůli nesrovnaným hormonům (cca 1 rok jsem bez antikoncepce a tělo se s tím asi stále nesrovnalo) nebo proto, že mám usazené střeva \":oops:\" .
Mám trošku obavy z jedné věci, zhruba před půl rokem jsem při stolici začala zažívat neuvěřitelná muka, bolesti, pálení, až jsem měla dojem, že vyplivnu celá střeva do wc mísy (měla jsem problém dojít do kanclu a vůbec dosednout na židli, jak bych sedala na miliony jehliček). Pak se to párkrát opakovalo a cca po měsíci ustoupilo, dalo by se říci, že je to ok, ale stále mě ta zkušenost straší v hlavě. Při konečníku se mi vytvořil takový výstupek…takže mi to napovídá bud´ na hemeroidy, nebo něco zásadního se střevy (to je mi teprve 25 let )…? Stolici mám pravidlenou a ok, celkově se cítím být zdravá. Myslím, že stravu mám taky v pořádku a na 170 cm vážím 62 kg (takže BMI 21.5 v normě)…jediné co mi chybí je pohyb (cca poslední 3 roky bez pravidelného sportu) a to je možná kámen úrazu …
Výše zmíněné potíže nepovažuji za tak zásadní, abych SP nemohla vyzkoušet, ale nemám s tím tolik zkušeností a znalostí ohledně fungování tlustého střeva, mikroflory atd. jako Vy. Nechtěla bych si tím třeba uškodit (strach z provedení SP nemám, naopak se na to těším \":-)\"

Díky díky

Píšete, že stolici máte pravidelnou a ok, ale nepíšete jakou, pokud je stolice pastovitá a lepivá, což poznáte tak, že po spláchnutí musíte použít štětku, tak to rozhodně není ok. Za tohoto stavu je třeba proplachovat střeva i odspodu, pomocí klystýru. Navíc nemá cenu aplikovat spodem opakovaně stejné dávky, ale je nutné je postupně zvyšovat, až na 1,5 litru na jedno napuštění, aby se voda dostala, do konce tlustého střeva, kde se nachází vstup tráveniny ze střeva tenkého. I tak pak musíte z vrchu protlačit, cca 7 metrů tráveninou ucpané trubky tenkého střeva a to není bez většího tlaku, zrovna jednoduché. Doporučuji minimálně jeden den před provedením této procedury, přijímat hypotonickou stravu, podle tématu v (Příkladu denního jídelníčku), uvedeného pod tlačítkem (Potraviny jako jedy i léky). Tato strava již sama o sobě zajišťuje velice dobrou defekaci a tak se provedení stane mnohem snazší záležitostí. Na celkové vyčištění je třeba pít slanou vodu tak dlouho, aby šla z konečníku úplně čistá voda. Tato procedura umí při pravidelném opakování vyřešit i hemeroidy v poměrně zanedbaném stavu, takže předpokládám, že u Vás to nebude problém. Pokud z Vás nešla při bolestech krev, tak bych to odhadl na zánětlivý problém a to rozhodně správné stolici nenasvědčuje. Sedavé zaměstnání také nic moc, zvláště na hemeroidy je to špatné, ale lze to kompenzovat pravidelným cvičením jeleního cviku a to je možné i v sedě u počítače.
Pokud se týká šankaprakšalány, tak při dodržení postupu není možné si uškodit, ale ve Vašem případě, bych raději preventivně vyčistil několikrát střeva klystýrem, nebo minimálně jedenkrát hydrocolonem a teprve poté provedl tuto proceduru. Po průplachu doporučuji užívat Lactobacillus acidophilus a tím obnovíte bakteriální kultury ve střevě. Návod si několikrát důkladně prostudujte a doporučuji si přečíst i celé toto vlákno, pro dokonalé pochopení případných reakcí organizmu. Vždy je lepší být připraven a tedy i lépe vyzbrojen, než něco pochopit pozdě a pak se tomu divit, případně zažít nějaké nepříjemnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob bře 14, 2009 1:05 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, tak jsem dneska šla do Sankhapraksalany. Vzhledem k tomu, že stolici mám ok, tím myslím, že ve většině případů (90%) bych po velké potřebě nemusela utírat nejen wc ,ale ani sebe \":shock:\" , nádobíčko na klystýr jsem si nepořídila (a věřila, že vše půjde hladce).
A ouha.
Zvládla jsem vypít jen litr slané vody (na ex), poté jsem měla co dělat, abych to v sobě udržela. Měla jsem stažené hrdlo a pocit, že to každou chvíli půjde ven. Přesto jsem provedla 2 série cvičení ala Lysebeth, abych to protlačila dál. Tak do 15 minut se to spustilo: po tuhé stolici následovala stolice ala průjem. Tak 3x jsem se zvedla z wc a pokaždé se zas vrátila, trvalo to zhruba 20 minut, celý ten čas jsem nepila nic, při představě slané vody se mi udělalo ihned špatně. Tak jsem to vyřešila tak, že jsem si naředila heřmánek s vodou v poměru 2:1 a pila po 0,3l v intervalu pár minut a vždycky ještě pár dalších minut trvalo, než to šlo ven. Celkem jsem naředěné heřmánkové vody vypila 2.5 l, ukončila jsem to poté, co ze mně šla ven jen světlounce žlutá voda, nikoli světle hnědá, ale světle žlutá (už bez zrníček). To trvalo zhruba 40 minut. Nebylo to ovšem tak, že bych do sebe lila horem a ihned teklo dolem, probíhalo to v intervalech. Zajímal by mně Váš názor, jestli ten průběh pití/vyprazdňování je v normě + jestli moje krizové řešení v pití naředěného heřmánku místo slané vody je v rámci možností v pořádku. Kdybych pila dál slanou, zaručuju, že bych se pozvracela, přesto prostě nejel vlak a celá očista by šla do kytek. Osobně z toho mám dobrý pocit tzv. úkol splněn \":D\" , jen mne trošku mate, že jsem celkem vypila 3,5l a ne třeba 5-6l. V podstatě to závisí od stupně zanesení střev, takže by to mělo být snad jedno...

Díky díky, zdravím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2009 12:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
aniu píše:
Dobrý den, tak jsem dneska šla do Sankhapraksalany. Vzhledem k tomu, že stolici mám ok, tím myslím, že ve většině případů (90%) bych po velké potřebě nemusela utírat nejen wc ,ale ani sebe \":shock:\" , nádobíčko na klystýr jsem si nepořídila (a věřila, že vše půjde hladce).
A ouha.
Zvládla jsem vypít jen litr slané vody (na ex), poté jsem měla co dělat, abych to v sobě udržela. Měla jsem stažené hrdlo a pocit, že to každou chvíli půjde ven. Přesto jsem provedla 2 série cvičení ala Lysebeth, abych to protlačila dál. Tak do 15 minut se to spustilo: po tuhé stolici následovala stolice ala průjem. Tak 3x jsem se zvedla z wc a pokaždé se zas vrátila, trvalo to zhruba 20 minut, celý ten čas jsem nepila nic, při představě slané vody se mi udělalo ihned špatně. Tak jsem to vyřešila tak, že jsem si naředila heřmánek s vodou v poměru 2:1 a pila po 0,3l v intervalu pár minut a vždycky ještě pár dalších minut trvalo, než to šlo ven. Celkem jsem naředěné heřmánkové vody vypila 2.5 l, ukončila jsem to poté, co ze mně šla ven jen světlounce žlutá voda, nikoli světle hnědá, ale světle žlutá (už bez zrníček). To trvalo zhruba 40 minut. Nebylo to ovšem tak, že bych do sebe lila horem a ihned teklo dolem, probíhalo to v intervalech. Zajímal by mně Váš názor, jestli ten průběh pití/vyprazdňování je v normě + jestli moje krizové řešení v pití naředěného heřmánku místo slané vody je v rámci možností v pořádku. Kdybych pila dál slanou, zaručuju, že bych se pozvracela, přesto prostě nejel vlak a celá očista by šla do kytek. Osobně z toho mám dobrý pocit tzv. úkol splněn \":D\" , jen mne trošku mate, že jsem celkem vypila 3,5l a ne třeba 5-6l. V podstatě to závisí od stupně zanesení střev, takže by to mělo být snad jedno...

Díky díky, zdravím

Máte pravdu, slaná voda je opravdu nechutná a já sám, ani po 25 letech, jsem si na ni nezvykl. Musím pít 1,5 litrové hrnky na jeden zátah a něž jdu poprvé na záchod, tak tam na ex šoupnu dva. Na pořádné protékání vody organizmem, je litr slané vody málo a Vaše metoda pití heřmánku, to ještě zbrzdila, protože protékat umí pouze slaná voda a heřmánek se již pije na vypláchnutí soli ze střeva a zastavení protékání. Nicméně pokud z Vás již šla jenom lehce žlutá voda, tak je to ok a lze proceduru považovat za zdárně dokončenou. Pokud by jste se pozvracela, tak se také nic neděje a v podstatě tak provedete, sice nechtíc, očistu žaludku, což také není na závadu a pak se dá znovu pít slaná voda, zpravidla se již nic neděje a voda dobře prochází. To, že jste nevypila celé množství s tím si hlavu nelámejte, je to množství, které spolehlivě vypucuje i 150 kilového chlapa a tuto váhu doufám nemáte, tak není nutné tolik vody vypít, ale když se Vám to příště povede, tak to rozhodně není na škodu, ba právě naopak. Předpokládám, že nyní jsou již pocity velmi dobré a celkově se cítíte jaksi lehce a plná energie. Příště již budete základ znát a lépe si při pití vody vyhovíte, čímž se celý proces zkrátí a nebude Vám připadat nijak obtížný, jak rád říkám, jen cvik, dělá mistra. Za týden, až 14 dní můžete proceduru zopakovat a uvidíte, že to půjde celkem samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2009 10:16 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den,
mám za sebou druhou Sankhapraksalanu. Vše proběhlo obdobně jako u prvního pokusu. Po vypití čisté vody proběhla první stolice. Při vypití prvního 1,5l hrnce vyšel ven ještě zbytek stolice z předchozího dne po ovozeleninovém jídle. U druhého hrnce byl neplánovaně proveden výplach žaludku. Asi 200ml jsem v sobě neudržela a musela jsem se vyzvracet. Ale pokračovala jsem dál, tak doufám, že to nebylo na škodu. Po druhém hrnci vycházela tmavě hnědá voda se slzičkami grepu nebo pomeranče. U třetího hrnce šla jen voda světle hnědá. A po čtvrtém hrnci byla voda zabarvena ostře žlutě. (myslím, že už to psala Silvie. Zeleninu ani ovoce si ničím nepřikořeňuji). Jako poslední jsem vypila heřmánkový čaj a ten vycházel již v jeho žluté barvě. Pak jsem snědla rýži s máslem, kterou jsem jedla celý den, celkem 1,5 sáčku. Kolik se jí má asi sníst? Po rýži mě ale strašně pálila žáha – normálně mě nepálí. A další věc byla únava a zima, která přišla k večeru po pracovně namáhavém dni venku v zimě. Příště bude lepší zůstat v teple a nedřít se se dřevem, nebo rytím zahrady....Jinak byly střeva po měsíci ovozeleninové stravy mnohem čistější, než poprvé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2009 11:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den,
mám za sebou druhou Sankhapraksalanu. Vše proběhlo obdobně jako u prvního pokusu. Po vypití čisté vody proběhla první stolice. Při vypití prvního 1,5l hrnce vyšel ven ještě zbytek stolice z předchozího dne po ovozeleninovém jídle. U druhého hrnce byl neplánovaně proveden výplach žaludku. Asi 200ml jsem v sobě neudržela a musela jsem se vyzvracet. Ale pokračovala jsem dál, tak doufám, že to nebylo na škodu. Po druhém hrnci vycházela tmavě hnědá voda se slzičkami grepu nebo pomeranče. U třetího hrnce šla jen voda světle hnědá. A po čtvrtém hrnci byla voda zabarvena ostře žlutě. (myslím, že už to psala Silvie. Zeleninu ani ovoce si ničím nepřikořeňuji). Jako poslední jsem vypila heřmánkový čaj a ten vycházel již v jeho žluté barvě. Pak jsem snědla rýži s máslem, kterou jsem jedla celý den, celkem 1,5 sáčku. Kolik se jí má asi sníst? Po rýži mě ale strašně pálila žáha – normálně mě nepálí. A další věc byla únava a zima, která přišla k večeru po pracovně namáhavém dni venku v zimě. Příště bude lepší zůstat v teple a nedřít se se dřevem, nebo rytím zahrady....Jinak byly střeva po měsíci ovozeleninové stravy mnohem čistější, než poprvé.

Pocit na zvracení vyvolá zpravidla velmi rychlé pití slané vody a správnou rychlost lze dodržet pouze podle pocitů, které poznáte na základě dlouhodobějšího provádění a trvalejších zkušeností, jak a co tělo zrovna potřebuje. Vyzvracení není na závadu, alespoň se vyčistí i žaludek. Ostře žlutá barva, pokud nejíte žádné koření, je žluč a je to důkaz, že žlučník se dokonale vyprázdní a vyčistí, což také není na závadu, ba právě naopak. Množství rýže není nijak omezeno, ale osobně bych to příliš nepřeháněl, lepší je rozhodně jíst méně, než je člověk zvyklý. Pokud se po průplachu zbytečně přejíte, tak to může vyvolávat různé nepříjemné pocity, včetně pálení žáhy. Na stránkách zrovna před námahou a prochladnutím důrazně varuji, to může i zpomalit trávení, což je druhá možná příčina pálení žáhy a nepříjemné pocity vyčerpání a chladu za to nestojí. No, ale zase to nyní máte alespoň vyzkoušené a příště budete již lépe vědět, co se sebou dělat a co ne. Jak vidíte, to co zde stále píšu, že "jen cvik dělá mistra", je vidět i po prvním provedení a každé další Vám usnadní pochopení předchozích chyb, které opakují pouze tupci, nebo ignoranti. Rozumný člověk se z vlastních chyb poučí a již je neopakuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2009 11:02 pm 
Offline

Registrován: ned bře 08, 2009 8:36 pm
Příspěvky: 6
Zdravím,
přidám se taky k diskuzi o provedené šankaprakšaláně. V mém případě zatím bohužel po prvním pokusu výsledky nejsou, nevím kde se stala chyba ... Vše jsem rozjel podle návodu, soli jsem do vody dal docela dost (zarovnaná polévková lžíce na litr dle Lysebetha, moc chutné to nebylo), vypil jsem po čtvrtkách 1,5 litru a efekt sifonu se nedostavil. Nausea sice taky ne, ale ani litrový klystýr nepomohl k efektu sifonu (jen ten litr zase ven). Asány dle jógy postupně 8 sestav a opět bez výsledku. Vypil jsem ještě půllitru a další sestavy cviků, ale nic. Voda se asi začala vstřebávat, nic moc příjemného, lehká bolest hlavy a únava ... Vamanadhautí jsem nezkoušel, po hodině trocha vařené rýže (pro jistotu:)) a to bylo vše. Možná byla na vině nežádoucí nervozita při premiéře mně dosud neznámé praktiky ... nevím. Zkusím znovu, možná musím víc pít (vypil jsem dva litry, některé prameny uvádějí min. tři a dále dle potřeby), mám ale trochu obavy z působení slané vody na moji tělesnou schránku, pokud by opět došlo ke vstřebávání (jeden z důvodů očisty střeva je hypertenze, 140/95, nemůže mít ta slaná voda v tomto směru špatný dopad ?). Možná bych měl věnovat víc pozornosti "změkčení" (parní sauna před)... nebo záleží i na aktuálním stavu střeva (byl by vhodný půst 24h před, popř. klystýr ?). Každopádně mě to neodradilo od dalšího pokusu, jen zkusím upřesnit solení vody, někde se uvádí jen jedna kávová lžička na 1litr ... Na hydrocolon se mi zatím jít nechce, podle Vašich informací a i z jiných pramenů se zřejmě nejedná o tak komplexní očistu střeva jako je šankaprakšalána. Na závěr bych se chtěl zeptat na doporučenou frekvenci provádění šankaprakšalány při zahájení detoxikace (48 let očistou netknuté střevo, pouze v současné době několik klystýrů vodou s citronovou šťávou), ovšem tak aby to tělo sneslo ... jednou týdně ? A co to udělá se střevní a žaludeční mikroflórou, je vhodné ji regenerovat tabletami latobacillus acidophillus nebo se srovná sama (přirozeně počítám následně s modifikovanou stravou, žádné maso a mléčné výrobky)?
Děkuji předem za vaši radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 10:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Prokop píše:
Zdravím,
přidám se taky k diskuzi o provedené šankaprakšaláně. V mém případě zatím bohužel po prvním pokusu výsledky nejsou, nevím kde se stala chyba ... Vše jsem rozjel podle návodu, soli jsem do vody dal docela dost (zarovnaná polévková lžíce na litr dle Lysebetha, moc chutné to nebylo), vypil jsem po čtvrtkách 1,5 litru a efekt sifonu se nedostavil. Nausea sice taky ne, ale ani litrový klystýr nepomohl k efektu sifonu (jen ten litr zase ven). Asány dle jógy postupně 8 sestav a opět bez výsledku. Vypil jsem ještě půllitru a další sestavy cviků, ale nic. Voda se asi začala vstřebávat, nic moc příjemného, lehká bolest hlavy a únava ... Vamanadhautí jsem nezkoušel, po hodině trocha vařené rýže (pro jistotu:)) a to bylo vše. Možná byla na vině nežádoucí nervozita při premiéře mně dosud neznámé praktiky ... nevím. Zkusím znovu, možná musím víc pít (vypil jsem dva litry, některé prameny uvádějí min. tři a dále dle potřeby), mám ale trochu obavy z působení slané vody na moji tělesnou schránku, pokud by opět došlo ke vstřebávání (jeden z důvodů očisty střeva je hypertenze, 140/95, nemůže mít ta slaná voda v tomto směru špatný dopad ?). Možná bych měl věnovat víc pozornosti "změkčení" (parní sauna před)... nebo záleží i na aktuálním stavu střeva (byl by vhodný půst 24h před, popř. klystýr ?). Každopádně mě to neodradilo od dalšího pokusu, jen zkusím upřesnit solení vody, někde se uvádí jen jedna kávová lžička na 1litr ... Na hydrocolon se mi zatím jít nechce, podle Vašich informací a i z jiných pramenů se zřejmě nejedná o tak komplexní očistu střeva jako je šankaprakšalána. Na závěr bych se chtěl zeptat na doporučenou frekvenci provádění šankaprakšalány při zahájení detoxikace (48 let očistou netknuté střevo, pouze v současné době několik klystýrů vodou s citronovou šťávou), ovšem tak aby to tělo sneslo ... jednou týdně ? A co to udělá se střevní a žaludeční mikroflórou, je vhodné ji regenerovat tabletami latobacillus acidophillus nebo se srovná sama (přirozeně počítám následně s modifikovanou stravou, žádné maso a mléčné výrobky)?
Děkuji předem za vaši radu.

Neprůchodnost je celkem normální jev, zvláště pokud nejíte hypotonickou stravu a stolice je tím pádem pastovitá a lepivá. Celkem se opakuji, ale stále dokola zde doporučuji, minimálně jeden den před provedením šankaprakšalány, přijímat hypotonickou stravu, podle tématu v (Příkladu denního jídelníčku), uvedeného pod tlačítkem (Potraviny jako jedy i léky). Tato strava již sama o sobě zajišťuje velice dobrou defekaci a tak se provedení stane mnohem snazší záležitostí. Není mi jasné, proč jste nepokračoval v pití slané vody, když Vám nebylo špatně od žaludku, po nějaké době by ta voda určitě prošla a pak se vstřebávání soli do těla nekoná, naopak se obrátí osmóza střeva a odchází velké množství škodlivin z těla, současně se stolicí a slanou vodou. Nervozita na celý proces může mít, dle mého názoru, spíše urychlující vliv. Já sám vypiji dvě várky, cca 3 litry slané vody v podstatě na ex, protože mi rozhodně nechutná a téměř ihned běžím na záchod. Poté vypiji ještě 2x 1,5 litru slané vody a nakonec 1,5 litru heřmánkového čaje, toto celé za cca 20 min. Pokud slaná voda projde, tak se do tkání nevstřebává a ten tlak, co uvádíte, také není tak dramatický, měl jsem pacienta s tlakem 170/130 a i v takovémto případě, to šlo i když je třeba zvýšená opatrnost. Změkčení, proč ne, ale půst rozhodně ne, dejte si tu hypotonickou stravu a uvidíte, že to půjde. Menší množství soli je nesmysl, to se budete trápit a voda se spíše vstřebá, naopak větší množství soli může osmózu otočit rychleji. Hydrocolon sice vyčistí pouze tlusté střevo, ale zase celkem důkladně a na škodu určitě není. Doporučuji provést šankaprakšalánu nejlépe v sobotu, pak další sobotu a poté již opakovat nejčastěji po 14 dnech, nebo s jiným vyhovujícím delším intervalem. Mikroflóru je vhodné, hlavně těsně po provedení průplachu, obnovit pomocí dodaných lactobacilů, což i v návodu důrazně doporučuji, ale pokud to někdo přesto neudělá, tak se srovná sama, akorát to trvá déle a nemusí mít ideální skladbu, tak proč se trápit. Tak po dvou dnech od provedení, je možné jíst i mléčně zakvašené potraviny pikles a ty dobře udržují zdravou skladbu bakterií v trávicím traktu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 1:51 pm 
Offline

Registrován: ned bře 08, 2009 8:36 pm
Příspěvky: 6
Děkuji za informace. Při svém prvním pokusu jsem postupoval striktně podle André Van Lysebetha, jak jej uvádí v knize Cvičíme jógu. Doporučuje pít slanou vodu po sklenicích 250ml a po každé sklenici provést jednu sérii v knize popsaných cviků.Po 6 sklenicích by mělo dojít k otevření vrátníku, což se u mne nestalo. Píše (Lysebeth),že pokud voda neprojde, vrátník se neotevřel a pak zbývá jen vamanadhautí, nebo vstřebání obsahu žaludku, takže jsem dál nepil (dal jsem si ještě dvě sklenice a skončil jsem). Zkusím podle Vaší rady cviky omezit a pití provést "na ex".
Jen bych si ještě chtěl upřesnit množství soli na 1 litr roztoku - někde jsem četl že to je 6 g - stačí to ? A voda stačí vlažná z kohoutku, jak píšete, nebo je vhodnější převařená ? Mám připraveny tablety Lactobacillus Acidophillus ND (bez mléčného cukru), jaké je dávkování po proceduře ? Jednorázové užití dvou kapslí při rýži nebo i při dalších jídlech následující dny? Další otázky mne momentálně nenapadají,to bude asi vše co bych ještě potřeboval doplnit pro přípravu na můj druhý pokus.
Ty fotografie za textem o šankaprakšaláně na Vašich stránkách jsou opravdu neuvěřitelné. Co to musí být za konzistenici, držící pohromadě takové provazce odpadu ...
Ještě mne napadlo zeptat se na jednu věc - píšete že po proceduře by aktér měl zůstat v klidu a v teple - je podle Vašeho názoru vhodná později v tento den hodinová terapie v 36oC teplé solné lázni (Floating tank)? Zjistil jsem, že v blízkém relax centru ji provozují a podle všeho by mohla mít solidní detoxikační účinky. Nezjistil jsem sice složení lázně (provozovatel to neví), ale pravděpodobně se jedná o zásaditou směs, což by mohlo navíc přispět k redukci acidózy kterou trpí většina z nás...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz