Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dokument píše:
Ďakujem za rýchlu odpoveď \":)\"
a čo myslíte Sankhapraksalana alebo hladovka bude pre mňa lepšia alebo najprv Sankhapraksalana a potom hladovka? \":)\"

Asi bych nejdříve čistil střeva, jinak je hladovění docela trápení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ambienta píše:
Kvasinky by to být mohly, mám všechny předpoklady, navíc kladný plivací test. Ještě k těm ledvinám, říkáte, pokud jsou zdravé, tolik soli nevadí. A pokud nejsou, např. jsou oslabené, náchylné (což já u sebe nevím, k lékařům nechodím, ani mě nikdy ledviny nebolí), je dobré provést doma nějaké opatření? Napadá mě po zbytek dne, poté co sním rýži, třeba více pít, aby se sůl vyplavila? A ještě jeden dotaz, je vhodné za týden po šance provést očistu jater?

Ano, na zdravé ledviny to nijak nevadí a oslabené ba jste minimálně při té kůře zaznamenala. Ledviny se navíc dají vyčistit ledvinovou kůrou, která je zde také popsána. Před jaterní kůrou je dobré střeva vyčistit vícekrát, aby se docílilo dobré průchodnosti, což má celkem zásadní vliv na případné problémy po kůře a nebude vám špatně z vlastní intoxikace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Má větší očistný účinek sankhapraksalana nebo klystýry urinou.

Ono to nejde takto specifikovat, každá kůra funguje jinak, čili by jste musel říci, co tím chcete řešit, třeba na kvasinky bych šel spíše urinou s přídavkem jablečného octa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 5:12 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Jarda píše:
Ono to nejde takto specifikovat, každá kůra funguje jinak, čili by jste musel říci, co tím chcete řešit, třeba na kvasinky bych šel spíše urinou s přídavkem jablečného octa.

...tímto způsobem očisty bych chtěl řešit alergii a problémy s afty.S kvasinkami si nejsem jistý při testu slina plave na hladině s tím,že menší část se ponoří jinak voda je čistá.Změnil jsem jídelníček s vyloučením pěti jedů a srovnal pH.Provádím klystýry urinou,detoxikace sanogelem,piji zeleninové a ovocné šťávy.Chystám si nechat udělat rozbor na minerály z krve.Uvažuji i o dalších očistách jen nevím jak zásadní význam by měly pro můj problém.Tu urinu s jablečným octem zkusím.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
...tímto způsobem očisty bych chtěl řešit alergii a problémy s afty.S kvasinkami si nejsem jistý při testu slina plave na hladině s tím,že menší část se ponoří jinak voda je čistá.Změnil jsem jídelníček s vyloučením pěti jedů a srovnal pH.Provádím klystýry urinou,detoxikace sanogelem,piji zeleninové a ovocné šťávy.Chystám si nechat udělat rozbor na minerály z krve.Uvažuji i o dalších očistách jen nevím jak zásadní význam by měly pro můj problém.Tu urinu s jablečným octem zkusím.

Možná by mimo ty klystýry nebylo špatné vyčistit játra a zjistit, jak jste na tom se zinkem a mědí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 9:00 am 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Dobry den,
dneska jsem se pokusila poprve provest tuto proceduru, ale stala se necekana vec, o ktere v popisu moc nepisete - asi po pul litru slane vody se mi zacal zvedat zaludek. Nicmene jsem se nenechala zaskocit a udelala nekolik cviku a po chvilce si dala dalsi dousek...ovsem ouha, vsechno to slo ven, ale jinudy \":-(\" Dodrzela jsem presne postup, tak jsem z toho trochu zmatena - co to znamena a jak tomu predjit? A v neposledni rade, mam pote pit hermanek a cekat pul hodiny, nebo se najist hned?
Dekuji mnohokrat za odpovedi.
S pozdravem
E.Bilkova


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Eva83 píše:
Dobry den,
dneska jsem se pokusila poprve provest tuto proceduru, ale stala se necekana vec, o ktere v popisu moc nepisete - asi po pul litru slane vody se mi zacal zvedat zaludek. Nicmene jsem se nenechala zaskocit a udelala nekolik cviku a po chvilce si dala dalsi dousek...ovsem ouha, vsechno to slo ven, ale jinudy \":-(\" Dodrzela jsem presne postup, tak jsem z toho trochu zmatena - co to znamena a jak tomu predjit? A v neposledni rade, mam pote pit hermanek a cekat pul hodiny, nebo se najist hned?
Dekuji mnohokrat za odpovedi.
S pozdravem
E.Bilkova

V návodu o tom sice nic nepíšu, ale v diskuzích je na toto téma rad opravdu dostatek, čili si to nastudujte a pokut vše vyšlo vrchem, nemusíte dělat nic z toho, co popisujete, prostě se najezte jenom jako když jste vyčistila žaludek, což je také dobré a ničemu to určitě nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 6:40 pm 
Offline

Registrován: stř črc 20, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 56
Dobrý den,provádím Šankhaprakšalánu něco přes půl roku.Techniku jsem vyčetl z knihy Očista těla a správná výživa (Gennadij Malachov),kde autor popisuje její techiku jinak,než je zde. Jsou v ní popsány menší dávky pití roztoku (tj.sklenice) a je v doprovodu čtyřmi cviky,které napomáhají celému procesu (otevření vrátníku,chodu roztoku traktem a na konci očisty uzavření vrátníku).
Popsaná metoda mi zabere asi 1,5 až 2hod. a zdá se mi i dost složitá naproti té vaší.

Moc rád bych prováděl tu vaši očistu,ale mám pochybnost v :
- jednorázovém vypití tak velkého obsahu 1,5l roztoku. (při velkém přijmu roztoku v následku nadměrnému roztažení střev a jeli je člověk vůbec schopen toto vypít.)
- a jestli mám na závěr mám vykonat "vamana dhauty" (vyzvracení čisté vody na závěr a UZAVŘENÍ VRÁTNÍKU)

Moc Vám děkuji za odpověď. Robert


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Další očisty
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 7:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 31, 2011 9:49 pm
Příspěvky: 2
Dobrý večer,
psala jsem vám 30. května po své první očistě střev. Od té doby jsem absolvovala ještě dvě už s normálním průběhem. Výsledky mě úplně nadchly, stolice každý den. Jenom jsem se chtěla zeptat, po vyprázdnění mám okamžitě strašný hlad a také, když něco sním, ještě nemám vypozorováno, po čem se mi to dělá, objeví se mi něco jako kopřivka, tak dva, tři pupínky na pažích, hrudníku. Co by to mohlo být, nějaká alergie?
A také se bohužel cítím hrozně unavená.
Děkuji za odpověď.
Pavla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 7:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rzsoulad píše:
Dobrý den,provádím Šankhaprakšalánu něco přes půl roku.Techniku jsem vyčetl z knihy Očista těla a správná výživa (Gennadij Malachov),kde autor popisuje její techiku jinak,než je zde. Jsou v ní popsány menší dávky pití roztoku (tj.sklenice) a je v doprovodu čtyřmi cviky,které napomáhají celému procesu (otevření vrátníku,chodu roztoku traktem a na konci očisty uzavření vrátníku).
Popsaná metoda mi zabere asi 1,5 až 2hod. a zdá se mi i dost složitá naproti té vaší.

Moc rád bych prováděl tu vaši očistu,ale mám pochybnost v :
- jednorázovém vypití tak velkého obsahu 1,5l roztoku. (při velkém přijmu roztoku v následku nadměrnému roztažení střev a jeli je člověk vůbec schopen toto vypít.)
- a jestli mám na závěr mám vykonat "vamana dhauty" (vyzvracení čisté vody na závěr a UZAVŘENÍ VRÁTNÍKU)

Moc Vám děkuji za odpověď. Robert

Já ji znám a zde uvedený návod z ní vychází, nicméně po letitých zkušenostech jsem si ji upravil a doporučuji dělat takto. Provádí ji jak vidíte množství lidí, nikdo zde nepíše o nějakých vážných problémech, čili z toho lze vydedukovat, že to bez problémů jde a nic špatného se neděje. Vyčištění žaludku na závěr procedury je vhodné, ale není nezbytně nutné, mnoho lidí má právě k tomuto poslednímu úkonu bytostný odpor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Další očisty
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 7:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lexova.p píše:
Dobrý večer,
psala jsem vám 30. května po své první očistě střev. Od té doby jsem absolvovala ještě dvě už s normálním průběhem. Výsledky mě úplně nadchly, stolice každý den. Jenom jsem se chtěla zeptat, po vyprázdnění mám okamžitě strašný hlad a také, když něco sním, ještě nemám vypozorováno, po čem se mi to dělá, objeví se mi něco jako kopřivka, tak dva, tři pupínky na pažích, hrudníku. Co by to mohlo být, nějaká alergie?
A také se bohužel cítím hrozně unavená.
Děkuji za odpověď.
Pavla

Nepíšete co sníte, ani jak se čistíte, hlad je normální, ale to ostatní ne, patrně tím vydráždíte kvasinky a bylo by vhodné si udělat plivací test. Pokud bude pozitivní, tak si nastudujte vlákno o kvasinkách a začněte dodržovat protikvasinkovou dietu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 4:47 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Nedávno jsem dělal svou čtvrtou šanku, ale poprvé s epsomskou solí.
Vypil jsem 6 litrů + 1 litr heřmánku, ale nechtělo to nějak všechno projít spodem, později jsem začal zvracet. Taky mě začaly hodně brnět končetiny, bylo mi strašně špatně, čím dál hůř a nakonec jsem chytl křeč do celého těla a od té doby si už nic nepamatuju, probudil jsem se až po dvou dnech v nemocnici na JIPce. Dostal jsem pár infuzí a už jsem celkem v pořádku, ale kdybych byl starší, tak jsem to prý nepřežil, takže to zas tak bezpečné nebude, zvlášť s epsomskou solí. Navíc když já už se čištěním těla zabývám asi tři čtvrtě roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 4:59 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
No a rekli vam z ceho to bylo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 5:16 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Hlavně minerálový rozvrat, možná ještě něco, podrobně jsem se neptal, já už totiž šanku dělat nikdy nebudu, tohle mi bohatě stačilo, ať už se stalo cokoliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 5:25 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
No me by to asi zajimalo, proc se mi to stalo. Mineralovy rozvrat zni docela drsne a trochu chronicky. V epsomske soli je horcik a sira. To nevim jestli jsou zrovna mineraly, co by neco rozvracely. Mozna ze ano, ale spis bych z toho podezrival normalni sul, pri ktere vam to ovsem nedelalo. Ta sanka probihala nejak spatne, sifon se nenahodil?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz