Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 8:08 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Co je to za rychlou očistu jater? Tu neznám. Je tu někde návod?

Ano, již jsem ji zde párkrát zmínil, ale není zdaleka tak účinná jako normální návod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Miwechek píše:
Dobrý večer,dnes první šanka poběhla vcelku bez problému.Podařilo se mi však do sebe dostat pouze 3litry slané vody.Potom už se mi zvedal silně žaludek.I tak šla voda ke konci uz téměř čirá,takže jsem s očistou spokojen.
Musím říci,že už mi leze rýže ušima.Je možné jíst i jiné-chutnější potraviny.Např.:piškoty,banán,atd.Děkuji za odpověd

Na chutě raději zapomeňte, právě správný start střeva je důležitý a ne ho hned zahnojit pšenicí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tersisska píše:
Dobrý den,
včera jsem poprvé prováděla šanku a po obavách i úspěšně. Dodržela jsem stravu, ale dnes před pár hodinami mě začaly bolet (asi) ledviny. Jakoby pod žebrama dole na kolem zad a boků. Z čeho by to mohlo být? Z té soli? Nevím,c o teď s tím mám dělat....

Tak sůl může trochu ledviny dráždit, ale problém většinou rychle odezní, spíše bych to viděl na zaplynovaná střeva, ty pak tlačí do ledvin a těm se to nelíbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jaJani píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je možná tato procedura u lidí s Crohnovou chorobou. Pokud ne, je v tomto případě možná nějaká jiná očista či nějaké doporučení? Děkuji Jana

V akutním stavu určitě ne, ale jinak by problém být neměl. Pokud se bude bát, tak dělejte klystýry, tím nic nepokazíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Dobry vecer. Viem ze ku ryzi sa ma dat maslo, ale len sa chcem opytat, co by sa stalo ak pouzijem mast? Dnes som prve jedlo mala klasiku maslo ryza,ale na veceru som si dala maslo, ryzu mast. Teda vlastne to bola mast co mi ostala z bravcoveho vypeku. Asi dve lyzice som si dala. Asi je najlepsie to maslo, ale uz mi to liezlo krkom. Este ma napadlo, preco je zakazane vsetko mliecne a maslo je tiez vyqobene z mlieka...Kefir viem zohnat len v supermarkete, neda sa nahradit zincicou? Samozrejme pit to budem az na druhy den po sanke.

Pokud to dáte až do druhého jídla neměl by být problém a máslo je v podstatě tuk, tedy vlastnosti mléka prakticky nemá. Správně se používá přepuštěné máslo Ghí a tam již z mléka není nic škodlivého. Kefír takto nahradit klidně můžete tam problém není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lev48 píše:
Při očistě jater uvádíte 2 polohy, na zádech a na boku. Lze použít při malé jaterce i polohu na zádech, anebo pouze na boku? A ještě jakou dobu po udělání šanky můžu provést očistu kloubů bobkovým listem? Děkuji za odpověd. M.

To je celkem jedno, obě fungují. Odstup očist alespoň týden, ideálně 14 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
888tony píše:
Dobrý večer. Dělal jsem ŠP několikrát dle knihy A V Lysebetha a jednou jsem vypil přes 20 l slané vody, a stále ze mne tekla lehce nažluotlá voda bez kalu, v knize Očistné Joginské Techniky - D.Simon,Ian Makowski, jsem se dočetl, že se při ŠP otočí funkce střevní stěny,která normálně nasává živiny do krve ze střeva, ted vypouští pomocí plazmy z krve do slané vody ve střevě toxiny,které následně odcházejí z těla ven.A to je druhá fáze této ŠP očisty,kdy se zapojuje celé tělo, ktéré se takto očištuje, opakováním se tato očista prohlubuje. Máslo je vhodné konzumovat přepuštěné , tzv GHÍ = čistý,průhledny, nažloutlý tuk bez sušiny. Pokud,už se tu někdo o tom zmínil,tak to berte jako opakování učiva. \":-)\" S pozdravem Tonda. Jo a ještě jedna vyzkoušená věc, konečník je dle mé zkušenosti nejlépe namazat vrstvou Pytiolu a nešetřit, zadek to ocení 20 litrů je 20 litrů \":D\" \":D\" \":D\" , zdar.

Tak to jste frajer, tolik jsem toho trubkama neprohnal nikdy a docílit absolutní čistoty odcházející tekutiny je opravdu složité, lehké zabarvení bude patrně skoro vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
saira77 píše:
Dobry den, mohu pri Sankhapraksalane pouzit ruzovou jemnou himalajskou sul nebo morskou ?
Lze tuto ocistu provadet behem menstruace?
A posledni dotaz....misto hermankoveho caje muzu pouzit i jjiny bylinkovy caj?
Dekuji.

Obě sole vyhovují, menstruace nevadí, ale asi potečete víc a heřmánek zklidňuje záněty, tedy nevím jaký jiný čaj, ale asi ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nepovedená SP
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 6:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sessue píše:
Dobry den,obracim se na pana Jardu i ostatní o radu.
Minulou sobotu t.j.17.1.2015 jsem celkem uspesne provedla 1.Sp presne podle navodu.Protoze jsem ranni ptace,zacala jsem ve 4 hod.rano.Vysledek celkem dobry.Rekla jsem si,ze po tydnu Sp zopakuji,abych streva vyčistila a po urcite době si udelala ocistu jater.Druhy den detska stolice s hnedymi hrudkami.Proste spokojenost,
Dnes t.j.24.1.2015 opet jsem zacala ve 4 rano,dle navodu,jen obyc.sul vymenila za Himalajskou,v pul pate vypila natřikrát první PETku,udelala uklony,masirovala bricho a nic,takze jsem zacala pit druhou lahev,kromne hrozneho tlaku v brise,opet nic,konec druhe lahve jsem vyzvrátila,rekla jsem si OK,ted vse pujde normalne jako posledne,pokracovala v piti,masaz bricha..opet nic,jen vse slo opet horem,zacla jsem hodne skytat a proste se ve mne nic neudrželo.nic jsem do sebe nedostala..podle rady jsem si tedy udelal klystyr,po nem se ze mne neco dostalo,ale proste jen to,co jsem nalila spodem,cekala,opet nic,nakonec jsem si tedy dala 1l
hermankoveho caje,pul sla ven opet horem,ale něco tam snad zustalo.
Na WC me to nenutilo a tak po pul hodine jsem snedla trochu ryze s maslem,vzala probiotika.zabalila se do deky a lezela.Nevim,kde jsem nyní udelala chybu,protoze první Sp byla skoro na jednicku.
dělala jsem vse stejne,jen rozdil byl v tom,ze včera,tedy v patek,jsem si vecer před spanim udelala klystyr s tim,ze rano proběhne vse snadneji.
Takze Sp neuspesna,urcite jsem nekde udelala chybu,snad jsem nic v sobe nepokazila.
Chtela bych poradit.Dekuji za kazdou odpověď.

Správně vám odpovídá členka miram a ty plynové bubliny mohou být trochu problém. Příště vyzkoušejte den předem minimálně nadýmavé jídlo a ideálně pít pomaleji, to pak většinou člověk plyny vykrká a voda projde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém při šance
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 6:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
nikiczech píše:
Dobrý den, ted akorát končím se svojí první očistou. Poctivě jsem vylila litr vody a než jsem začala s pitím slané vody šla jsem poprvé na WC. Pak jsem postupně do sebe vpravila cca 2 litry a cvičila. Pomalu to nastalo a já měla radost, že se daří a začala pít další sklenici, ale udělalo se mi blbě. Šla jsem zvracet a u toho mne začalo šíleně pálit na prsou, měla jsem pocit, že mi hrudní koš exploduje a tak jsem pod tlakem přestala zvracet - bylo to děsný. Divně to smrdělo , jako čpavek..neumím to popsat. Tak jsem se lekla, že jsem začala pít heřmánek a hned se mi udělalo lépe. Mohla jsem to přehnat ze solí? Myslím, že se to skoro povedlo, protože ze mne šla už jen lehce zabarvená voda. Mám chronický zánět jícnu a žaludku + brániční kýlu. Trpím na zácpu, nadýmání a otoky. Mám to zas zkusit? Děkuji. Petra

Tak opakování vidím vhodné, to postupně natrénujete a pokud se vám po proceduře udělalo lépe, není nad čím přemýšlet. Myslím, že méně soli by ve vašem případě asi bylo vhodnější, tím se bude méně dráždit poleptaný jícen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: shankaprakshalana
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
gertruda píše:
Dobry den, zkousela jsem shanku uz minuly rok nekdy v rijnu a povedla se mi bez jakychkoliv problemu, drzela jsem dietu cely mesic a citila jsem se skvele. Ovsem ted jsem ji zkousela podruhe pred tydnem a prubeh uz nebyl tak hladky. Mela jsem nejake potize s protekanim slane vody a tak me bricho trochu bolelo. Nevim,jestli jsem cvicila spravne jak mam.. Neni mozne,abych si timto natahla uvnitr svaly ci samotne streva? Od toho prvniho dne mam totiz takove lehci krece, nafoukle bricho,pali me zaha. Stolice se dostavila presne tak,jak je napsano ve vasem clanku. Jim pecivo( i sladke) a musim se priznat,ze jsem jedla houskove knedliky, bramborove take. Po tretim dnu bily jogurt.
Nejspis jsem vsechno to jidlo i malo pokousala.
Osobne si asi myslim,ze je problem v tom,ze spatne dodrzuji dietu. Nemohla jsem si tim za tech 7 dni nejak ublizit?
Dekuji za odpoved .

Tak pochopitelně jíst to co uvádíte a ještě málo kousat je asi velký problém a s procedurou tedy nejspíše vaše komplikace vůbec nesouvisí. Prostě bych očistu zopakoval a jedl normálně. Pravděpodobnost, že něco ve střevě tímto postupem poškodíte, je skoro nereálná, tedy toho bych se nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 16, 2015 12:06 am 
Offline

Registrován: ned úno 15, 2015 11:57 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chystám se na očistu, ale mám dotaz jaký jiný čaj by jste doporučil, protože na heřmánek jsem alergická, nebo stačí když budu pít čistou vodu? A mám ještě druhou otázku jsem opravdu malinká 155cm váha 45.....mám pocit že v celkově toho vypiju mnohem méně než ostatní, kolik si myslíte, že toho budu muset vypít? protože vypít 1,5 litru vody najednou a pak pokračovat pro mě zní neskutečně \":(\" děkuji moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 16, 2015 1:16 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
malutka píše:
Dobrý den,
chystám se na očistu, ale mám dotaz jaký jiný čaj by jste doporučil, protože na heřmánek jsem alergická, nebo stačí když budu pít čistou vodu? A mám ještě druhou otázku jsem opravdu malinká 155cm váha 45.....mám pocit že v celkově toho vypiju mnohem méně než ostatní, kolik si myslíte, že toho budu muset vypít? protože vypít 1,5 litru vody najednou a pak pokračovat pro mě zní neskutečně \":(\" děkuji moc za odpověď.

Moje mamča je taky drobek pod 160 cm. Zvládla při šance vypít 8 litrů. Však to jde z tebe všechno ven, nedrží se to v tobě. S heřmánkem bohužel neporadím. Jen to, že jsem ho po šance jednou nedala, protože jsem čaj zapomněla v práci a zjistila to až po. Šíleně mi natekly nohy v oblasti kotníků. Byla jsem nateklá asi tři dny, ale přežila jsem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 21, 2015 10:42 pm 
Offline

Registrován: sob úno 21, 2015 10:05 pm
Příspěvky: 6
Zdravím vespolek. Ač sem chodím již nějakou dobu na rozumy, teprve dnes jsem se registrovala a to taky proto, že dnešek se stal mým prvním dnem "Šanky".
Začínala jsem až kolem 10 dopoledne, ale to i proto, že jsem dospávala únavu z předchozích dnů. Vypila jsem litr vody, tedy spíše jsem ho popíjela během probouzení (mám vždy dlouhou dobu, než nažhavím motory). Taky se povedlo zajít na záchod, jako každé ráno, k mému překvapení vyšlo jen několik bobků. Včera jsem nejedla nic velkého, tekutin jsem měla dost, tak nevím...
Uvařila jsem heřmánek, připravila rýži, nechala v hrnci dojít, aby byla hodně měkká, připravila vše potřebné a to byl akorát čas začít se slanou vodou. První várka sice ne na ex., ale poměrně rychle a s úklony se zdálo, že prochází dál "do potrubí". Tak jsem v pití pokračovala, tedy žádná laskomina. Měla jsem v sobě 2/3 druhé dávky, ale nic moc se nedělo, ani velký tlak, ani šplochání, prostě nic. Naznala jsem, že vzhledem k "bobkům" bude dobře nahodit sifon klystýrem. Měla jsem ho připravený. Efekt v podstatě žádný krom toho, že se mi zároveň udělalo fakt šoufl a nevěděla jsem co dřív, jestli zvracet, nebo "vylívat" nálev. Zvracení mohutné, na třikrát vyletělo neskutečně vody a taky jsem se celá rozklepala a bylo mi fakt mizerně.
Abych se netrápila zbytečně, dala jsem si pauzu u počítače, po asi půlhodině vyšel nějaký plyn a po dalších asi 10 minutách jsem se proběhla na záchod. A sifon naskočil, i když ne nějak rychloprůtokový. Nejdrříve šly tuhé kusy, pak čím dál zředěnější. Tak jsem pila dál slanou vodu, už na záchodě, protože kdykoli jsem se jala místnost opustit, vše se pohnulo a musela jsem hned usednout zpět. Dokonce jsem zjistila, že pro urychlení průtoku mi stačí se postavit a zase usednout, prostě gravitace pomáhala jak jen mohla. Slané vody jsem ale už moc nezvládla, když jsem se jí pak napila, už mě pokaždé mocně natahovalo, ven šla hlavně voda tu a tam s nějakými malými kousíčky, proto jsem si napustila jen vlažnou vodu, už ne slanou a pokračovala aspoň tak, protože protékala a nedělala mi na zvracení.
Uzavřela jsem to celé asi litrem heřmánku, když už voda opravdu jen protékala.
Co mě překvapilo, že ze mě šlo hodně zrníček máku, který jsem jedla asi před týdnem. Takže je jasné, že jsou v mém střevě "skladová místa", kde se schovával.
Po asi půlhoďce, když už jsem ani nemusela na záchod, jsem dala první várku rýže, i když jsem teda vůbec necítila potřebu jíst, stále spíše s pocitem plného břicha (čeho?), ale jedla jsem, vědoma si nutnosti to udělat.
Celý proces nakonec trval skoro 4 hodiny, tak příště to snad bude rychlejší.
Začala mi být zima, cítím se celý den poněkud vycucnutě, zahřála mě až procházka se psem. Trochu pobolívá hlava a pálí mě oči. A mám trochu obavu jak mi bude zítra, protože jdu ráno do práce, kterou mám poměrně náročnou i fyzicky. Tak uvidíme.
Jinak hodnotím spíše pozitivně a skoro se těším na příští Šanku již se zkušeností z té první.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 25, 2015 7:46 pm 
Offline

Registrován: ned úno 05, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 33
Zdravím všechny. Zajímalo by mě jestli může být problém, když se pravidelně jednou týdně propláchnu himalájskou solí (někdy epsomkou)?Tzn. že ráno vypiju POUZE půllitru slané vody (jako při Shankapraksalane, ale proste jen pullitr) a to mě prožene asi třikrát nebo čtyřikrát na stolici. Cítím se potom jako po klystýru a je mi lehko. Stravuji se potom normálně jako každý den, nedělám si dietu jako po Šance. Taky by mě zajímalo do jaké míry ta sůl vyplaví střevní mikroflóru?Nazývám to "malá šanka" a nějak se to u nás zabydlelo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz