Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 5:55 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 4:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Andrie píše:
Dobrý den, mám dotaz: včera jsem provedla svoji první šanku. No, zážitek nemusí být dobrý, hlavně když je silný \":D\" Ale očista se povedla, včetně vamanadhautí (jak v průběhu - nechtěně - asi hodně soli a vypito moc rychle, tak na konci - cíleně - na ukončení sifonu, ale aspoň mám hezky vyčištěný i žaludek) a dostavil se celkem dobrý pocit zřejmě hlavně z toho, že to člověk vůbec dokázal \":D\" . Pak jsem si dala bílou rýži s máslem (cca v 9hod), k obědu zbytek rýže zase s máslem a večer jsem si cca v 17:30 uvařila těstoviny s máslem a malým kouskem goudy. Uvádí se, že první stolice se dostavuje 24-36hod poté. Proto se chci zeptat, zda je ok, že první stolici jsem měla už dnes, tj. cca 22hod po prvním jídle. Barva dle popisu zažloutlá a rozhodně ta rýže \":-D\". Děkuji.
Autorovi stránek děkuji za popis a rady. Na jaře dám další šanku a třeba se dokopu i k očistě jater. Přeji všem krásný podzim!

V tom problém nehledejte, každý má jinak rychlá střeva a pokud byla stolice jak od miminka, není problém a vše je v pořádku. Jinak, já mám rád trefné výrazy a ten váš "Zážitek nemusí být dobrý, hlavně když je silný" si určitě budu pamatovat, je výborný. On pokud člověk bere život s humorem, tak pro něj není problém potupně vtrhnout a ještě se tomu od srdce zasmát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 4:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
rychlyradim píše:
Já nevypil 6 litrů....já se nejprve napil 1 litr čisté vody na zavodnění, dle návodu. Poté jsem si udělal 1,5litru slané vody a nic. Tak jsem si přidělal další půllitr a také nic. Tak už jsem toho raději nechal, nebo jsem měl pokračovat?. Takže dnes mám celý den na jídlo kýbl rýže a hektolitr heřmánkového čaje. Teď si tedy říkám, kde jsem udělal chybu, nebo co je špatně?

Tak žádnou chybu jste neudělal, prostě jste moc rychlý, měl jste chvilku počkat, nebo pít dál a vše by proběhlo normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 4:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Martin26 píše:
Dobrý den, dnes jsem prodělal svoji 1. šanku. Vypil jsem jen 1.9 l slané vody, víc jsem prostě nemohl, neboť bych se pozvracel. Po vypití asi litru vody se za půl h dostavil efekt. Po vypití dalšího množství vody ze mě šla tmavá voda se zbytky stolice. Poté jsem pil jen heřmánkový čaj. Po něm už šla jen skoro čistá žlutá voda. Po snězení prvního jídla jsem nedal laktobacily, protože jsem si je zapomněl koupit, Myslíte, že když si je teď obstarám mohu to ještě napravit, popř. jaké dávkování?
Mám ještě jednu otázku a sice: Může se natrávit střevo mezi jednotlivými návštěvami wc, když budu např. nechávat dlouhé pauzy v pití slané vody, a ještě navíc když sifony přicházejí v jednotlivých vlnách, kdy je mezi nima třeba několik minut pauza?
Jinak po proceduře se cítím naprosto normálně, žádná zima atd. Pro úplnost uvádím: muž, 27 let, 68 kg, zatím na nezdravé stravě..
PS omylem jsem zalořil nové vlákno, teď už to snad dojdde správně tam kam má..

Toho se nebojte, tak rychle se střevo zase nepoškodí, na to by jste potřeboval několik hodin, tedy bez obav. Laktobacily nyní již velký význam nemají, tělo si mikroflóru založí samo a příště očistu můžete vyzkoušet správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 8:08 pm 
Offline

Registrován: ned lis 02, 2014 1:55 pm
Příspěvky: 17
Jarda píše:
Toho se nebojte, tak rychle se střevo zase nepoškodí, na to by jste potřeboval několik hodin, tedy bez obav. Laktobacily nyní již velký význam nemají, tělo si mikroflóru založí samo a příště očistu můžete vyzkoušet správně.

Nějak mi nejde dohromady, že po skončení šanky se musím do hodiny najíst, jinak se střevo naruší, protože jak píšete v návodu se nesmí nechat prázdné, ale v průběhu to nevadí. Děkuji za objasnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 08, 2014 2:39 pm 
Offline

Registrován: sob lis 08, 2014 2:31 pm
Příspěvky: 1
Také jsem zkusila šanku, poprvé a neúspěšně. Četla jsem o tom předtím snad všechno, co se dalo, aby mě nic nepřekvapilo a stejně nic. Vypila jsem první 1,5 l slané vody (1 pol. lžíce soli na litr), mezi pitím jsem i cvičila předepsané cviky, ale spíš jsem víc pila a nic. Udělala jsem tedy druhý hrnec s 1,5 litrem slané vody a pokračovala. Jednou jsem byla na stolici, byla normálně tuhá a bylo jí velmi málo. Stále jsem pokračovala, břicho už tuhé k prasknutí, pak jsem spíše víc cvičila a stlačovala břicho a stále nic. Několikrát jsem zkoušela jít na wc a nic ze mě nešlo. Dál jsem pokračovala v pití, vypila jsem cca 5 litrů slané vody (fuj tajksl) a žádný sifon se mi neotevřel. Celá neúspěšná procedura trvala několik hodin a stejně se kýžený efekt nedostavil, tušíte někdo PROČ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Moje prvni sanka
PříspěvekNapsal: ned lis 09, 2014 9:02 pm 
Offline

Registrován: ned lis 09, 2014 8:59 pm
Příspěvky: 1
Mily pane Jardo,
Dnes jsem uspesne provedla svou prvni sanku podle Vaseho navodu.
Po porvnim litru a pul jsem sla hned na zachod,dalsi litr a pul jsem na zachod vubec nesla,i tak jsem pokracovala dale a natocila si treti litr a pul a zde jsem sla na zachod az ke konci dopiti,pak uz vse fungovalo skvele!Nez se ale sifon spustil,mela jsem obrovske krece v brise (stejne jako po sennem caji) a ruce uplne jako z mraznicky.Nevite,co ty krece zpusobuje?
Mam uz vice jako rok obcas silne bolesti pod pravym zebrem,i jsem s tim byla v nemocnici,nakonec jsem ale odmitla,aby "se mi podivali" do bricha.
Sanku jsem si udelala hlavne taky proto,ze jsem se osypala ekzemem po celem tele - nejvice na brise a zadech (od mala jsem ekzematik,ale nikdy jsem nemela na tele).
Moc dekuju za odpoved,Romca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 09, 2014 9:44 pm 
Offline

Registrován: ned lis 09, 2014 9:35 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, dnes jsem prvně zkusila šanku a mám celkem smíšené pocity. Vypila jsem cca 2 litry, cvičila jsem o stošest a nic se nedělo, udělala jsem si klystýr půl litrem vody a střeva se dala do pohybu. Šla ze mě ale celou dobu pouze voda, jen asi dva mini bobky a to bylo vše. Dál už jsem nezvládla vypít víc slané vody bylo mi opravdu hodně na zvracení a jakoby se mi v krku zavírala záklopka, ještě asi půl hodinky jsem chodila na záchod, kdy ze mě šla pouze voda. Bylo mi hodně těžko v žaludku. Stolici mám normálně hodně tuhou a trpím na zácpy, kolikrát jdu na záchod až po 4 dnech od poslední stolice, přičemž normálně ty 4 dny jím. Občas mám hemeroidy. Myslíte, že ze mě šla jen voda, kterou jsem zavedla klystýrem a ta slaná mi zůstala v žaludku? Nedá se slaná voda něčím nahradit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tak jsem to dnes udělala
PříspěvekNapsal: úte lis 11, 2014 9:21 am 
Offline

Registrován: úte lis 11, 2014 9:13 am
Příspěvky: 1
Tak dnes jsem to zkusila a bylo to super, myslela jsem tedy že tu slanou vodu několikrát vrhnu zpět, ale zadařilo se a já to ustála. Vše proběhlo v pořádku, takhle hladký průběh jsem nečekala. Teď už jen spapat připravené jídlo. Jen doufám že mi rže na cel den bude stačit, já jsem totiž moz rozežraná \":lol:\". Očistu jsem doporučila i sestře, která trpí na zácpy, ale ta se toho dost bojí, já jsem se taky bála ale na WC jsem šla cca po 5ti minutách od vypití prvních loků vody, piola jsme to po půllitrech a připraveny jsem měla vždy dva. Celkem mi stačlo něco málo přes dva litry slané vody a pak heřmánkov čaj ten už se pil velice dobře \":D\" . Určitě to za půl roku opět zkusím, dbát na očistu těla se musí \":P\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsem to dnes udělala
PříspěvekNapsal: úte lis 11, 2014 12:24 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Anna83 píše:
Tak dnes jsem to zkusila a bylo to super, myslela jsem tedy že tu slanou vodu několikrát vrhnu zpět, ale zadařilo se a já to ustála. Vše proběhlo v pořádku, takhle hladký průběh jsem nečekala. Teď už jen spapat připravené jídlo. Jen doufám že mi rže na cel den bude stačit, já jsem totiž moz rozežraná \":lol:\". Očistu jsem doporučila i sestře, která trpí na zácpy, ale ta se toho dost bojí, já jsem se taky bála ale na WC jsem šla cca po 5ti minutách od vypití prvních loků vody, piola jsme to po půllitrech a připraveny jsem měla vždy dva. Celkem mi stačlo něco málo přes dva litry slané vody a pak heřmánkov čaj ten už se pil velice dobře \":D\" . Určitě to za půl roku opět zkusím, dbát na očistu těla se musí \":P\" .

Gratuluju. "Nikdy nic není tak horký, jak se uvaří" Pokud člověk dodržuje pravidla, tak se není čeho bát. Jen to odhodlání \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 16, 2014 2:31 pm 
Offline

Registrován: ned lis 16, 2014 2:23 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, pred par tyzdnami som vykonal svoju prvu SP podla navodu na Vasom webe. Po jej ukonceni som mal zacat so stravou medzi 1/2-1 hodinou. Bohuzial v tom case prisla k nam necakane navsteva, co zapricinilo, ze som si potrebu stravy uvedomil neskorsie, a tak som zacal jest ryzu az 1 1/2 hodinu po ukonceni SP. Odvtedy kde tu pocitujem pichanie alebo vnutornu bolest vychadzajucu zrejme z oblasti hrubeho creva. chcem sa preto opytat ohladom rizika a nasledkov/priznakov, ak sa so stravou nezacalo v potrebnom termine. dakujem. a.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 16, 2014 8:57 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
majdullka píše:
Dobrý den, dnes jsem prvně zkusila šanku a mám celkem smíšené pocity. Vypila jsem cca 2 litry, cvičila jsem o stošest a nic se nedělo, udělala jsem si klystýr půl litrem vody a střeva se dala do pohybu. Šla ze mě ale celou dobu pouze voda, jen asi dva mini bobky a to bylo vše. Dál už jsem nezvládla vypít víc slané vody bylo mi opravdu hodně na zvracení a jakoby se mi v krku zavírala záklopka, ještě asi půl hodinky jsem chodila na záchod, kdy ze mě šla pouze voda. Bylo mi hodně těžko v žaludku. Stolici mám normálně hodně tuhou a trpím na zácpy, kolikrát jdu na záchod až po 4 dnech od poslední stolice, přičemž normálně ty 4 dny jím. Občas mám hemeroidy. Myslíte, že ze mě šla jen voda, kterou jsem zavedla klystýrem a ta slaná mi zůstala v žaludku? Nedá se slaná voda něčím nahradit?

Nepises co bezne jis, ale vypada to, ze moc zeleniny zrejme nepojis, kdyz se vyprazdnujes kolikrat az za 4 dny. Alespon pred tou sankou tedy nejez par dni maso, syry, banany, snaz se jist co nejvic syrove zeleniny.
Ale je mozne, ze ti tam vznikla kvasenim bublina a branila pruchodu vody, takze se sifon neotevrel a nebo se ti neotevrelo hrdlo vratniku. To vypada, ze z tebe sla ven jen ta voda z klystyru, jinak by te tak asi nebolel zaludek. Obcas si staci jen rihnou, bublina splaskne a je to v pohode. Ty sis mela strcit prst do krku a vyhodit to ven, to taky pomaha ...pak se sifon okamzite nahodi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 22, 2014 3:55 pm 
Offline

Registrován: sob lis 22, 2014 3:44 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěl bych se jen zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi použitím (respektive výsledkem) přípravku Fortrans a samotnou procedurou Sankhapraksalana a jestli samotná sůl nemůže nějakým způsobem poškodit ledviny.
Děkuji za Vaši odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 22, 2014 4:14 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Laurin73 píše:
Dobrý den,
chtěl bych se jen zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi použitím (respektive výsledkem) přípravku Fortrans a samotnou procedurou Sankhapraksalana a jestli samotná sůl nemůže nějakým způsobem poškodit ledviny.
Děkuji za Vaši odpověď.

Fortrans se pouzit da, ale budes pak delsi dobu behat na WC, protoze ma daleko razantnejsi ucinek.
Pokud nemas problem s ledvinama, tak ti sul neublizi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 12:52 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 12:44 pm
Příspěvky: 2
Prave jsem zkousela ocisti strev pomoci slane vody...stihla jsem vypit pouze jedn 1,5 l hrnek s prvni davkou soli. Ke stolici doslo asi do 15 min., po te jsem vypila pouze pulku z 1,5 l davky a vse jsem do 2 sek. vyzvracela. Je tohle normalni reakce? Ted uz nemam odvahu pokracovat. Jak tu vodu do sebe mam dostat? Mate nekdo podobnou zkusenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 3:05 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 2:41 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,

mám dotaz ohledně vitariánství a Sankhapraksalany, které jídlo jí vitariáni po? A proč se nedoporučuje ovoce a nevař zelenina v prvních 24 hod? Předem díky za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz