Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 1:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv zář 11, 2014 10:33 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Peťan píše:
Dobrý den. Může mi někdo prosím poradit?
Dnes jsem prvně dělal očistu střev Sankhapraksalana. Po vypití prvního 1,5l jsem si nachystal druhý hrnek a šel na toaletu.
Začla ze mě vycházet po cca 3 minutových intervalech nažloutlá voda. Druhý 1,5l jsem pil cca 1 hodinu, měl jsem pořád pocit, když jsem pil, že jsem plný, ale těžko mi nebylo. Nicméně jsem pil druhou dávku pil hodinu. Třetí dávku a čtvrtou jsem pil dohromady další 1,5h. Ale POZOR. Třetí a čtvrtá dávka ze mě už nic nevycházelo. Při pití jsem krkal, měl jsem pocit plnosti, ale nic už nešlo. Tak jsem měl určitě vypito druhou a třetí dávku cca 3l + heřmánek 1,5l a nic nešlo. Koukal jsem na moje břicho a tam někde zůstalo 4,5l. Teď už to je 6h po očistě, je mi dobře, jen nevím kam ta voda šla. Zadnicí nevyšla. Mohl jsem tu vodu nějak strávit? Co jsem udělal špatně, že očista neproběhla jak měla? Prosím poraďte mi, budu muset dát ještě druhou a nerad bych ji dělal zase špatně.
Předem děkuji za radu. S pozdravem Peťan.

Pil jste to asi moc pomalu a ono se to vstrebalo. Ja piju prvni varku tak do 5 minut a ty dalsi me vezmou maximalne 10 minut. Jednou se me ale stalo, ze ze me nevysel hermanek, prestoze jsem ho vypila behem kratke doby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 12, 2014 10:22 am 
Offline

Registrován: čtv zář 11, 2014 6:34 pm
Příspěvky: 2
Děkuji Vám, to by mohlo být ono. Ale ta slaná voda se opravdu pije tak špatně, příště to tam hold budu pořádně lít, aby to mělo nějaký význam.
Ta nechuť mě donutila uvažovat o tom, že to odtéká pomalu a žaludek je plný. No tak uvidíme příště. Snad mi to žaludek odpustí, je to i pro jeho dobro né?
S pozdravem Petr H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 12, 2014 2:30 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Peťan píše:
Děkuji Vám, to by mohlo být ono. Ale ta slaná voda se opravdu pije tak špatně, příště to tam hold budu pořádně lít, aby to mělo nějaký význam.
Ta nechuť mě donutila uvažovat o tom, že to odtéká pomalu a žaludek je plný. No tak uvidíme příště. Snad mi to žaludek odpustí, je to i pro jeho dobro né?
S pozdravem Petr H.

Ja pouzivam himalajskou sul, piju to v sedacky na toalete a polykam a polykam a snazim se to mit co nejdriv za sebou a nad tim jak to chutna radeji ani nepremyslim. Jak zacnete delat male prestavky mezi par lokama, tak je to pak velmi tezke pit dal.
Drzim vam palce aby se to priste podarilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 13, 2014 11:53 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 1:55 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den přeji. Právě jsem prováděla svou první šankaprašalánu, první 1,5 l dávku jsem vypila, čekala tak 10 min a nic. Provedla jsem pár úklonů a začala zápasit s nutkáním na zvracení, až jsem nevydržela, ani na záchod jsem nedoběhla. Po vytření podlahy jsem vyždímala z hadru necelý litr vody, takže předpokládám, že ve mně zůstal tak půllitr. Asi po hodině "něco" málo vyšlo ven, zjištění, že sifon nakonce přece jen zafungoval, mě povzbudilo v pokračování (mezitím jsem nic nejedla a nepila, čekala jsem, co se bude dít), jenže další dávku slané vody jsem hned vyzvracela. Teď ještě počkám, co bude, nicméně, na další pití slané vody už nemám odvahu, taky mě z toho všeho hrozně bolí hlava. Z toho všeho usuzuji, že pokud všechno zvracím, šankaprašalána není pro mě, že mám zkoušet raději jiné očisty, což je trochu problém, nemám na to čas a prostor - mám velmi živé malé dítě. Leda tak colonhydroterapii, ale já nerada chodím do zdravotnických zařízení. Vlastně ani nevím, proč to sem píši, asi bych vás chtěla poprosit o připomínky či rady, pokud k tomu něco máte. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 13, 2014 5:26 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Alma píše:
Dobrý den přeji. Právě jsem prováděla svou první šankaprašalánu, první 1,5 l dávku jsem vypila, čekala tak 10 min a nic. Provedla jsem pár úklonů a začala zápasit s nutkáním na zvracení, až jsem nevydržela, ani na záchod jsem nedoběhla. Po vytření podlahy jsem vyždímala z hadru necelý litr vody, takže předpokládám, že ve mně zůstal tak půllitr. Asi po hodině "něco" málo vyšlo ven, zjištění, že sifon nakonce přece jen zafungoval, mě povzbudilo v pokračování (mezitím jsem nic nejedla a nepila, čekala jsem, co se bude dít), jenže další dávku slané vody jsem hned vyzvracela. Teď ještě počkám, co bude, nicméně, na další pití slané vody už nemám odvahu, taky mě z toho všeho hrozně bolí hlava. Z toho všeho usuzuji, že pokud všechno zvracím, šankaprašalána není pro mě, že mám zkoušet raději jiné očisty, což je trochu problém, nemám na to čas a prostor - mám velmi živé malé dítě. Leda tak colonhydroterapii, ale já nerada chodím do zdravotnických zařízení. Vlastně ani nevím, proč to sem píši, asi bych vás chtěla poprosit o připomínky či rady, pokud k tomu něco máte. Děkuji.

Kdyz jsem ja delala sanku uplne poprve, tak jsem zacala byt nervozni hned po prvnich 10 minutach (myslela jsem si totiz, ze po vypiti prvni varky to ma behem 5 minut vyjit z tela ven). Uvazovala jsem tedy, jestli nebude lepsi to vyhodit radeji vrchem ven, myslela jsem si, ze to nefunguje. Ale pak jsem si rikala, ze nebudu divocit a ze jeste chvili pockam a pak uvidim. K prujmu doslo az po 22 minutach a tak jsem pak pokracovala dal a to uz slo raz naraz ...prutokac.
Pri dalsich sankach jsem si tu sul uz radeji zacala odvazovat a davam o malinko vic nez jsem dala poprve. Tato davka me zcela vyhovuje ...15g, 12g, 9g a 6g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 13, 2014 5:36 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
A ta hlava vas mozna ze rozbolela jen z toho zmatkovani a z nervozity.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 13, 2014 9:10 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Alma píše:
Dobrý den přeji. Právě jsem prováděla svou první šankaprašalánu, první 1,5 l dávku jsem vypila, čekala tak 10 min a nic. Provedla jsem pár úklonů a začala zápasit s nutkáním na zvracení, až jsem nevydržela, ani na záchod jsem nedoběhla. Po vytření podlahy jsem vyždímala z hadru necelý litr vody, takže předpokládám, že ve mně zůstal tak půllitr. Asi po hodině "něco" málo vyšlo ven, zjištění, že sifon nakonce přece jen zafungoval, mě povzbudilo v pokračování (mezitím jsem nic nejedla a nepila, čekala jsem, co se bude dít), jenže další dávku slané vody jsem hned vyzvracela. Teď ještě počkám, co bude, nicméně, na další pití slané vody už nemám odvahu, taky mě z toho všeho hrozně bolí hlava. Z toho všeho usuzuji, že pokud všechno zvracím, šankaprašalána není pro mě, že mám zkoušet raději jiné očisty, což je trochu problém, nemám na to čas a prostor - mám velmi živé malé dítě. Leda tak colonhydroterapii, ale já nerada chodím do zdravotnických zařízení. Vlastně ani nevím, proč to sem píši, asi bych vás chtěla poprosit o připomínky či rady, pokud k tomu něco máte. Děkuji.

Almo, cely problem s sankou podle Jardova navodu jsou vysoke davky soli. Jak sam autor pise, cilem jeho vysokeho davkovani je rychlost ocisty. Ale problemy pri teto zrychlene ociste nastavaji u lidi, kteri jeste nejsou moc procisteni a kterym voda neprojde dostatecne rychle. A jsou i lidi, kteri nedokazou zvracet a kdyz se v nich ta presolena voda zadre, tak si boleni hlavy opravdu uzijou \":(\" . Ty jsi mela aspon stesti ze jsi to rychle vyzvracela \":D\" .

Predpokladam, ze te asi nenapadlo precist si poradne cely navod vcetne upozorneni
http://zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php píše:
Výše uvedené dávkování soli zajistí velmi rychlý průběh očisty, což je z mého pohledu ideální. Nicméně u někoho mohou tyto vysoké dávky soli vyvolat zvraceni, bolest hlavy, celkovou slabost a další příznaky, které jsou sice nepříjemné, ale zpravidla brzy odezní. Pro první provedení očisty tedy dávkujte sůl raději opatrněji, doporučuji vyzkoušet zhruba poloviční dávky soli. Při dalších očistách již můžete postupovat dle vlastních zkušeností a možností, nebo vycházet z nápadů a postřehů členů fóra uvedených v diskuzích k této očistě.
a dala jsi si plnou davku. Pak se nedivim, ze jsi to vyzvracela..., ja bych se z takove davky soli poblil taky \":)\" . Nekdo zkratka ma kachni zaludek a nekdo ne. Samozrejme sanka pro tebe je, ale s normalnim davkovanim. Podle mne je blbost zkouset hned pri prvni ociste rychloverzi, nic jineho, nez ze v optimalnim pripade usetris trochu casu, tim neziskas. Abych se neopakoval tak jeste jeden muj prispevek na dane tema, doporucuju si to precist http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=46310#p46310

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv zář 18, 2014 5:45 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Vcera jsem vysadila obrovske davky C-ecka, abych si mohla udelat konecne zase po delsi dobe sanku. Takze jsem se nejdriv zavodnila (1 litr vody) a po hodine jsem zacala s pitim Himalajske soli, uplne stejne odvazene davky soli, takove jako pokazde pri sance pouzivam. Nikdy zatim nebyl problem.
Ale vcera? ....no Mamma Mia! \":lol:\"
1. a 2. davku soli jsem vypila uplne v pohode a vse fungovalo tak jak melo, vrchem to prichazelo a spodem odchazelo. Ale pri 3. davce, asi tak v polovine obsahu, se me to v zaludku zaseklo a ja jsem citila jak me zaludek tvrdne a me zacinalo byt podezrele divne. Nejdriv jsem zacala skytat, sedela jsem na toalete a uz jsem si rikala, ze to asi nejspis neudrzim a tak jsem se postavila a nez jsem se otocila nad misu, uz to ze me letelo ...cista, trochu zpenena voda, ve ktere byly cire hleny nebo co to bylo, bylo to jakoby slizke. Pak se me draly hleny (cire barvy) nosem ven a ja jsem snad 8 minut smrkala, nez jsem to vsechno dostala ven.
Po par minutkach me bylo zase dobre, tak jsem po 11 minutach ten obsah, ktery zbyl ve flasce dokoncila. Rikala jsem si, no co, nic jinsiho nez se zase pozvracim se nemuze stat, tak vo co go?
No a ono to nadherne pokracovalo dal, sifon fungoval, nic me nebolelo, nebylo me spatne ani po 4. davce.
Pane Jardo prosim vas muzete mi rict, jestli na to mely vliv ty velike davky C-ecka? Od posledni davky C, kterou jsem pozrela uplynulo 12 hodin a pak jsem pila tu sul.
A nebo byl problem v tom, ze jsem prvni 2 varky vychlemtala moc rychle? Ja to piju nekdy na ex, ako smedny dromedar, nedela me zadny problem do sebe obratit jednu 1,5l davku za 2-3 minuty. Ale s tou 3. davkou me to obycejne trva dyl, ted jsem se divala do notesu a vidim, ze treti davku piju ze vsech uplne nejdyl (8-9 minut), pokazde po teto davce skytam (proc?) ... Ale jak rikam, nikdy predtim nebyl zadny problem. Nikdy to ze me nepreteklo vrchem. Tentokrat uz jsem tu posledni davku cucala pomalu, celych 8 minut, mela jsem tak trosku bobky to do sebe obratit na ex. Ale vse dopadlo nakonec dobre, pacient nezemrel a citi se super! \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 11:12 am 
Offline

Registrován: sob zář 20, 2014 11:09 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, dnes jsem poprvé dělal sanku, vše vyšlo, sifon se otevřel, co jsem vypil, to šlo dolem ven. Ale nevycházela dle návodu tvrdá stolice, pak měkčí, měkčí, až nakonec nažloutá voda. Ona nažloutlá voda ze mě vycházela hned od začátku, maximálně občas nějaké usazeninky, ale nic velkého..
Přitom si nemyslím, že bych byl pročištěný, podbřišek mám pořád nafouklý a pocit plnosti také přetrvává.
Nesetkal se s tím někdo? Děkuji moc za případné odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silná bolest hlavy
PříspěvekNapsal: ned zář 21, 2014 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Zuzana 8 píše:
Dobrý den,
před dvěma dny jsem myslím s úspěchem poprvé absolvovala SP pouze s menším problémem, že se mnou u druhého hrnce začala třást zima a sezení jsem absolvovala v bundě, jinak vše proběhlo velmi hladce a druhý den jsem se cítila báječně. Když mě viděl manžel, řekl si, že to taky zkusí a dnes ráno jsem mu pomáhala taktéž touto procedurou projít. Bohužel u něj to mělo trochu jiný průběh. Také s ním třásla zima a na zkrácení chvíle na toaletě si k tomu zapálil cigaretu ( je silný kuřák), z čehož jsem samozřejmě nebyla vůbec nadšená!! Po vypití heřmánku už neměl nucení a šel si s bolestmi břicha lehnout. Tak jsem mu se strachem po 30-ti minutách naservírovala rýži, kterou bez problémů snědl a chvilku si pospal, ale po probuzení měl strašné bolesti hlavy ( celkem často trpí na migrény). Proto se Vás chci zeptat, čím by ta bolest hlavy a břicha mohla být způsobena? A proč s námi tak třásla zima, kde jsem mohla udělat chybu? Děkuji za odpověď.

Tak chybu asi žádnou, zima je lidem po vyplavení rezervních zásob sacharidů z jater, což píšu i v návodu a je to spíše otázkou zvyku, při dalších opakováních se problém sníží, protože si lépe vyhovíte. Bolest hlavy zde také často zmiňuji, to je problém lidí se zaneseným tlustým střevem, ze kterého se při výplachu uvolní spousty toxinů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezdařená Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 22, 2014 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Peťan píše:
Dobrý den. Může mi někdo prosím poradit?
Dnes jsem prvně dělal očistu střev Sankhapraksalana. Po vypití prvního 1,5l jsem si nachystal druhý hrnek a šel na toaletu.
Začla ze mě vycházet po cca 3 minutových intervalech nažloutlá voda. Druhý 1,5l jsem pil cca 1 hodinu, měl jsem pořád pocit, když jsem pil, že jsem plný, ale těžko mi nebylo. Nicméně jsem pil druhou dávku pil hodinu. Třetí dávku a čtvrtou jsem pil dohromady další 1,5h. Ale POZOR. Třetí a čtvrtá dávka ze mě už nic nevycházelo. Při pití jsem krkal, měl jsem pocit plnosti, ale nic už nešlo. Tak jsem měl určitě vypito druhou a třetí dávku cca 3l + heřmánek 1,5l a nic nešlo. Koukal jsem na moje břicho a tam někde zůstalo 4,5l. Teď už to je 6h po očistě, je mi dobře, jen nevím kam ta voda šla. Zadnicí nevyšla. Mohl jsem tu vodu nějak strávit? Co jsem udělal špatně, že očista neproběhla jak měla? Prosím poraďte mi, budu muset dát ještě druhou a nerad bych ji dělal zase špatně.
Předem děkuji za radu. S pozdravem Peťan.

Podle všeho to správně vysvětluje členka miram, prostě si tu slanou vodu moc vychutnáváte, je třeba ji tam navalit co se snese a pak by vše fungovat mělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 22, 2014 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Moravak píše:
Dobrý den, prosím o info k množství kuch. soli. Proč doporučujete množství výrazně vyšší oproti klasickým jogínským doporučením (1 čaj. lžička/1 litr vody)? Jaký to má efekt oproti původní receptuře a proč původní recepturu nedodržovat?

Díky

M.

Vše probíhá výrazně rychleji, ale pochopitelně ji dodržovat můžete i když i jejich postupy se také mnohdy dost liší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2014 8:19 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Dobry vecer.
Chcela by som si touto metodou ocistit crevo.Ale nemam doma klystir a tak neviem ci sa to aj bez neho.Viem ze klystir treba pouzit ak tekutina ostane v tele a nedostane sa von.Na WC chodim pravidelne niekolko krat do dna.Dokonca staci par cvikou,beh a uz musim letiet. \":)\" Takze je velka pravdepodobnost ze klystir treba nebude.
Ale radsej sa opytam,az si dako neublizim
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2014 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Dezonero píše:
Jo, to jsem četl. \":)\"
Ale tady jsem právě neřešil MMS, ale spíš čištění organismu. A zda se toto dá brát za vyčištění, nebo alespon částečné.
Kromě toho půstu 40 dní jsem se nezajímal nijak o svá střeva. Ale prý na parazity fungují cibuloviny a hlavně česnek, a ty užívám v hojném množství. A co se týče pročištění těch usazenin na stěnách, tak mě právě zajímá, jestli toto mohlo být také to vyčištění, jelikož někdo tu psal, že neměl ty nabaleniny ve stolici a asi to bude tím, že měl pár týdnů předtím velké průjmy...
Teoreticky by tedy mělo tělo čistit i témto způsobem. Protože co jiného je ŠP než prostě průjem za průjmem? \":)\"

Tak pokud vás to profouklo tak důkladně jak popisujte, jde o efektivnější vyčištění než by se docílilo pomocí šanky. Jinak cibule a česnek na parazity sice fungují, ale spíše na malé šmejdy, velkým zrovna moc nevadí, nebo některým dokonce vyhovují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2014 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
linda píše:
Tak mám za sebou první Sanku. Nebyly větší problémy. Po prvním 1,5 l jsem měla břicho jak balon s mírnou nevolností, ale naštěstí jsem šla do pěti minut na záchod. Pak následovaly další litry sifon byl nahozen, hned to ze mě odcházelo v menších dávkách cca po pár minutách, takže jsem téměř celou dobu seděla na záchodě. Musela jsem kvůli nevolnosti pít pomaleji a dělat malé pauzy, protože jsem to nechtěla vyhodit vrchem. Už během druhé dávka ze mě šla téměř čistá voda. Při čtvrté dávce už mi bylo tak špatně od žaludku, že jsem trochu nechala, asi 0,3 l. A hned jsem se pustila do heřmánku. Bohužel jsem to již nezvládla a když mi zbývalo asi 0,5l heřmánku, tak to šlo ven ve dvou vlnách hned po sobě. První byla úplně bílá a druhá nažloutlá. Pak jsem dopila zbývajícího půl litru heřmánku. Ještě ze mě potom chvíli vytékala voda, ale změnu barvy jsem nezaznamenala. Čekala jsem před jídlem, jestli ještě něco žlutého nevyteče a když nic, tak jsem snědla rýži. Žádná větší zima mi není, asi deset minut se mi motala hlava a dostala jsem škytavku, která trvala taky asi 10 minut. Z průběhu mám docela dobrý pocit, myslím, že se to docela podařilo, jen toho heřmánku jsem měla tak asi 0,75 l. Tak teď nevím, jestli to není málo na odstranění zbytků soli.

Ničeho se nebojte, vše proběhlo na první pokus jak mělo i když to zvracení k tomu nutné není, ale příště si lépe vyhovíte v rychlosti pití a mělo by vše probíhat bez jakýchkoliv potíží. Jinak původní recept dokonce žádný heřmánek neobsahuje a sůl se nechává doznít bez vyplachování, ale je to dosti nepříjemné, každopádně to nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz