Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 5:44 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned čer 15, 2014 2:17 pm 
Offline

Registrován: ned pro 15, 2013 10:19 pm
Příspěvky: 10
Ahoj ahoj,

a je mozne namiesto slanej vody pouzit roztok (fortrans, moviprep) co sa dava pri kolonoskopickom vysetreni? Mam dojem, ze to vycistenie prebehlo pomocou roztoku ovela jednoduchsie (nebolo treba ziadne cviky, ziaden pocit na zvracanie a vycistilo to dokonale)

Dik za reakcie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned čer 15, 2014 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
julo píše:
Ahoj ahoj,

a je mozne namiesto slanej vody pouzit roztok (fortrans, moviprep) co sa dava pri kolonoskopickom vysetreni? Mam dojem, ze to vycistenie prebehlo pomocou roztoku ovela jednoduchsie (nebolo treba ziadne cviky, ziaden pocit na zvracanie a vycistilo to dokonale)

Dik za reakcie

Tak určitě by to šlo, nicméně ten přípravek tuším není volně dostupný, určitě je dražší než sůl a je zbytečně razantní. Navíc působí dost dlouho po poslední dávce, což zde nemusí být výhoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 16, 2014 7:12 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Dneska jsem si udelala sanku podruhe a probihalo to trochu jinak nez poprve. Po vypiti 1. davky slane vody doslo ke klasicke tuhe stolici a kdyz ze me stale neslo nic ridkeho, na nic jsem necekala a zacala jsem popijet druhou davku. Po vypiti asi tretiny druhe davky to konecne prislo, ale jen takova mirne obarvena voda a v ni zbytky asparagusu (chrestu). Kdyz jsem tuto (v poradi druhou) davku celou dopila, sla uz pak jen cista voda a tak to slo vlastne az do konce, po kazde davce uplne cista voda. Pri prvni sance ze me nevysel hermanek, ale pak jsem ho vycurala. Dneska sel hermanek tou spravnou cestou, tak jak se slusi a patri a ja si tedka jdu dat tu ryzi s maslem, mnam!
Dekuji hrozne moc panu Jardovi za tyto skvele stranky! M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv čer 26, 2014 7:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Dneska jsem si udelala sanku podruhe a probihalo to trochu jinak nez poprve. Po vypiti 1. davky slane vody doslo ke klasicke tuhe stolici a kdyz ze me stale neslo nic ridkeho, na nic jsem necekala a zacala jsem popijet druhou davku. Po vypiti asi tretiny druhe davky to konecne prislo, ale jen takova mirne obarvena voda a v ni zbytky asparagusu (chrestu). Kdyz jsem tuto (v poradi druhou) davku celou dopila, sla uz pak jen cista voda a tak to slo vlastne az do konce, po kazde davce uplne cista voda. Pri prvni sance ze me nevysel hermanek, ale pak jsem ho vycurala. Dneska sel hermanek tou spravnou cestou, tak jak se slusi a patri a ja si tedka jdu dat tu ryzi s maslem, mnam!
Dekuji hrozne moc panu Jardovi za tyto skvele stranky! M.

Tak jak vidíte střeva se pročistí a postupně jde vše snadněji, rozhodně tam není nic špatně. Hodně vám ale pomohl ten chřest, ten jde opravdu dobře vypláchnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát črc 11, 2014 9:02 am 
Offline

Registrován: čtv črc 10, 2014 8:24 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.mám velkou obavu ze do sebe nebudu schopen vypít během hodiny šest litru vody. Nechtěl bych zůstat někde v půlce cesty a tak me zajímá jestli je to opravdu tak snadné a jak na to. Nejde mi vůbec o chuť vody ale jen to množství mi dělá starosti.děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čištění - bolest hlavy
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 2:14 pm 
Offline

Registrován: ned črc 13, 2014 2:11 pm
Příspěvky: 1
Přeju krásný den, v úterý jsem si též úspěšně vyčistila střeva, šlo to hezky na poprvé. Následný den jsem měla ale dost velké bolesti hlavy, myslím, že by se klidně daly přirovnat k migréně. Neuvěřitelné tlaky a třeštění i při sebemenším pohybu. Naštěstí jsem byla doma, takže jsem moc nic nedělala, pospávala a odpočívala, takže se to dalo přežít. Jen by mě zajímalo, jestli je to vyplavováním toxinů a ,,odjedováváním se" a je to při očistě normální. Jestli třeba někdo nemáte podobnou zkušenost \":)\" Moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 19, 2014 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
janjasmín píše:
Dobrý den.mám velkou obavu ze do sebe nebudu schopen vypít během hodiny šest litru vody. Nechtěl bych zůstat někde v půlce cesty a tak me zajímá jestli je to opravdu tak snadné a jak na to. Nejde mi vůbec o chuť vody ale jen to množství mi dělá starosti.děkuji za radu

V množství problém nehledejte, to je to poslední co by představovalo nějakou problematiku. Již po vypití 1,5 litru dojde k rychlému procházení tekutiny střevem a z pohledu objemu vody se bude vaše tělo chovat podobně jako průtokový ohřívač. Tam také není možné docílit poškození přístroje objemem protékající vody. Již jsem to zde mnohokrát psal, že docílíte stavu, kdy kolik horem nalijete, spodem vyteče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čištění - bolest hlavy
PříspěvekNapsal: sob črc 19, 2014 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Annaa píše:
Přeju krásný den, v úterý jsem si též úspěšně vyčistila střeva, šlo to hezky na poprvé. Následný den jsem měla ale dost velké bolesti hlavy, myslím, že by se klidně daly přirovnat k migréně. Neuvěřitelné tlaky a třeštění i při sebemenším pohybu. Naštěstí jsem byla doma, takže jsem moc nic nedělala, pospávala a odpočívala, takže se to dalo přežít. Jen by mě zajímalo, jestli je to vyplavováním toxinů a ,,odjedováváním se" a je to při očistě normální. Jestli třeba někdo nemáte podobnou zkušenost \":)\" Moc díky.

Nepíšete sice jaké čištění, ale předpokládám šankaprakšalána. Určitě se procedurou uvolní obrovské množství toxinů a popisovaný stav je celkem normální, to se zde již rozebíralo. Je potřeba hodně pít, nebo si druhý den udělat klystýr, aby bordel z těla odešel. Prostě se chovat podobně jako po opileckém excesu, většina lidí dobře ví, že nejvíce blbě jim je do odchodu ranní stolice, jak vyloučí toxické zplodiny metabolizmu ráno do záchodu, většinou se stav radikálně zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 19, 2014 11:25 am 
Offline

Registrován: pát čer 20, 2014 2:51 pm
Příspěvky: 6
Zdravim vsetkych,
dnes rano som si urobil prvu Sanku.Postupoval som presne podla navodu navyse som cvicil cviky.Tie cviky su podla mojho subjektivneho nazoru vyborne a pomozu.
Prvy 1.5L pohar nic moc.Predsa ta chut nie je prijemna ale vcelku ok. Moj zlom bol pri dopiti 2. pohara kde som mal namale aby som nezvracal, ale pozrel som sa z kupelne na vychadzjauce slniecko nadychal sa fajn vzduchu a bolo dobre.Dalsie 3 pohare uplne bez problemov.Sifon efekt fungoval ako sa pise v postupe.
Harmancekovy caj a ryza....
Vodu po 2. pohari som mal len jemne nazltlu skoro priezracnu.
Taktiez zatial necitim ziadnu extra unavu, myslel som si ze to bude horsie.Urcite si vsak dam cely den off.
Pocity su vyborne a tesim sa ze to slo dobre, pripravoval som sa na to psychicky cely tyzden a precital postup asi 15x.Tiez vela prispevkov.
Urcite odporucujem a Panovi Jardovi dakujem za vyborne stranky a presny postup.

Jeden dotaz Pane Jardo: pred 6 tyzdnami som podstupil kolonoskopiu, cize som uzival fortrans.Teraz som si urobil Sanku.Moj prvy ciel je uspesne absolvovat ocistu pecene. kedze tam vidim potencialny zdroj mojich tazkosti.Zle travenie, bolesti...--> nie dobre fungujuci system pankreas,pecen,zaludok.Teraz k otazke, kedze som za 6 tyzdnov absolvoval sanku aj preplach s fortansom , moj subjektivny nazor je ze crevo je relativne vporiadku a ziadne extremne nanosy som nepostrehol ci by som mohol prejst na ocistu pecene o tyzden/dva alebo by som este pre istotu raz mal precistit crevo a az potom pecen?Dakujem.

M


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 20, 2014 9:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="majros":2mzq4byx]Zdravim vsetkych,
dnes rano som si urobil prvu Sanku.Postupoval som presne podla navodu navyse som cvicil cviky.Tie cviky su podla mojho subjektivneho nazoru vyborne a pomozu.
Prvy 1.5L pohar nic moc.Predsa ta chut nie je prijemna ale vcelku ok. Moj zlom bol pri dopiti 2. pohara kde som mal namale aby som nezvracal, ale pozrel som sa z kupelne na vychadzjauce slniecko nadychal sa fajn vzduchu a bolo dobre.Dalsie 3 pohare uplne bez problemov.Sifon efekt fungoval ako sa pise v postupe.
Harmancekovy caj a ryza....
Vodu po 2. pohari som mal len jemne nazltlu skoro priezracnu.
Taktiez zatial necitim ziadnu extra unavu, myslel som si ze to bude horsie.Urcite si vsak dam cely den off.
Pocity su vyborne a tesim sa ze to slo dobre, pripravoval som sa na to psychicky cely tyzden a precital postup asi 15x.Tiez vela prispevkov.
Urcite odporucujem a Panovi Jardovi dakujem za vyborne stranky a presny postup.

Jeden dotaz Pane Jardo: pred 6 tyzdnami som podstupil kolonoskopiu, cize som uzival fortrans.Teraz som si urobil Sanku.Moj prvy ciel je uspesne absolvovat ocistu pecene. kedze tam vidim potencialny zdroj mojich tazkosti.Zle travenie, bolesti...--> nie dobre fungujuci system pankreas,pecen,zaludok.Teraz k otazke, kedze som za 6 tyzdnov absolvoval sanku aj preplach s fortansom , moj subjektivny nazor je ze crevo je relativne vporiadku a ziadne extremne nanosy som nepostrehol ci by som mohol prejst na ocistu pecene o tyzden/dva alebo by som este pre istotu raz mal precistit crevo a az potom pecen?Dakujem.

M[/quote:2mzq4byx]
Tak asi udělejte ještě jednou šanku a pak klidně

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř črc 23, 2014 11:41 am 
Offline

Registrován: čtv bře 06, 2014 10:13 pm
Příspěvky: 7
Tak i já přidám svou trošku do mlýna,právě jsem skončil.
Začátek v 9,30 po hodině pauzy před kterou jsem vypil 1 litr vody.Použita byla himalájská sůl...
Po vypití poloviny první flašky-čisté,silné zvracení,krkání...
Dopití flašky a načnutí druhé -masivní zvracení,krkání,cítím se stále více nafoukle a cítím jak mám těžké břicho...
Jsem za polovinou druhé flašky-opět zvracení,krkání,stále pocity nafouklosti (ale řádné!!!) a krkání
Mám chuť to vzdát,poslední zvracení bylo zbarveno slabě červeně ...začínám mít strach,pak se mi vybavuje barva himalájské soli \":)\"
Dojíždím druhou flašku a konečně první čůrek...povzbudilo mě to a piju dál..
Třetí a čtvrtá flaška-strašné bublání a pazvuky z břicha/střev....neustále brkání,krkání.Vždy přišlo nejdříve silné krknutí,pak to zabublalo a už
šla zase trocha ven.U heřmánku to samé...
Konec v 11,00 pocity skvělé-lehký jako pírko,celkem příjemná únava a obrovský hlad,takže od toho se odvíjí můj názor,že vše dopadlo zdárně.
Teď už si dávám misku plnou rýže s kostkou másla...

Jen by mě zajímalo,proč jsem byl tak nafouklý (začalo to až po pití) a taky proč to ze mě šlo po částech,teda jestli se vám to taky tak děje.
Celá šaňka probíhala ve stylu -vypít půl litra nebo méně(okamžitě nafouklý,plný) a čekat tak 5 min-pak to přišlo-buď více nebo méně,zase se napít atd. atd.
Jinak kal, byl prvních pár čurknutí,pak už čistá voda.Nejspíše to bude tím,že jsem před dvěma měsícy prodělal (asi) salmonelózu a 3 dny z vysokýma horečkama
jsem chodil 3x za hodinu na záchod a to jsem se nestačil divit co za černé svinstva ze mě lezly.Spravil to až Endiaron s Colou.

Mějte se \":)\"


Jenom doufám,že jsem nic nezkazil,protože


Edit : První stolice po 30-i hodinách,žlutohnědá,kašovitá...takže to nedopadlo asi až tak dobře...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2014 2:56 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Známa skončila po prevedení šanky nedávno na ARE,v bezvedomí.Robila si očistu už asi päťkrát,no teraz to dopadlo dosť vážne.Údajne sa jej vyplavil sodík.Vodu pila rýchlo za sebou.Akurát som čítala článok o následkoch z veľkého príjmu vody naraz.Popísané prejavy sa zhodovali .Na fore som nečítala o takomto dramatickom priebehu,preto ma to prekvapilo .Zatiaľ mám vyskúšanú len jednu očistu s pomalým pitím vody a cvikmi,ale aj tak mám väčší rešpekt z očisty po tejto informácii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 8:39 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Janin diky za tuto informaci! Je moc dobre to vedet. Ja tu slanou vodu totiz piju taky dost rychlych tempem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2014 6:49 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den,

pane Zajíček, může se, prosím, po jednorázové očistě jater a žlučníku ihned na druhý den ráno provést shankaprasalana?

Moc děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šankhaprakšálana
PříspěvekNapsal: sob srp 09, 2014 7:04 am 
Offline

Registrován: sob srp 09, 2014 7:01 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
provedla jsem Šankhaprakšálana podle návodu - pila jsem slanou vodu po 2dcl - při 8. sklenici jsem se pozvracel - resp. jsem vyzvracela jen vodu. pak jsem vypila další sklenici, ale k vyprázdnění střev nedošlo. Jaká může být příčina?
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz