Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 9:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý den,tak po te shankre se prujem uz zastavil,jelikoz jsem dneska jeste nebyla. Ale boli me prava ledvina a natekla a zcervenala mi prava tvar,nevim jestli to souvisi s tim oparem nebo je to nejaka reakce po te ocite.mam jen cekat co se z toho vyvrbi nebo s tim neco delat,popr.pomohlo by na to neco?je to takova cervena otekla boule na tvari ve velikosti tenisaku ale ne az tak vystouple jen natekle... No a jsem take dost prekyselena a nejde mi zvednout ph,to je take normalni,zkousela jsem i odstavnit okurku s cibuli,citron a nic....
dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Arko píše:
Tak jsem zkusil svou první shanku.
No proběhlo to bohužel tak jak nemělo.

Postupoval jsem podle návodu zde, takže po zavodnění jsem začal pít slanou vodu (3x 0,5l).
Tady nastává problém, že sůl ihned spadne na dno sklenice, takže při pití je pak tato část výrazně slanější.
No vypil jsem 1l a začalo mi být dost nevolno, čekal jsem nějakou tu minutu, pak jsem rychle na ex dopil zbytek 0,5l. Nevolno po chvíli vymizelo.
Sifon se ale nedostavil, tak jsem udělal pár cviků, nakonec i podle jiného návodů, stále nic.
Tak jsem usedl k počítači, a tady na foru jsem si přečetl že mám pít slanou vodu dále.
Takže už asi po 45 minutách, řadě cviků a divných pocitů od počátku procedury jsem do sebe nalil ještě 1l vody se solí.
Pořád nic, tak jsem po pár minutách vypil asi 1l heřmánku.
Na chvíli si lehl a zhruba 1 hod a 30 min od počátku procedury mě začalo dost bolet břicho, takže jsem běžel na záchod.
Až teď se efekt dostavil, ale nic zvláštního to nebylo. V podstatě jako kdybych při mírném tlaku "močil" z konečníku a vylučoval jsem jen tu vodu a mezitím byli malé kousíčky výkalů různých barev.
Čekal jsem husté kaly, ale nic. Ani jsem necítil žádný pocit vyprázdnění střev.
Poté jsem dojedl už docela studenou rýži.

Příště to zkusím znovu, akorát pokud se efekt nedostaví do 10 minut od první sklenice, budu pít ty litry slané vody dále a počkám tak hodinu, než začnu pít heřmánek..
Snad tim nic nezkazím.

Chci se zeptat:
Proč to trvalo do efektu tak dlouho?
Má sifon stále svůj efekt i po takové době?

Tak snad není problém tu sůl ve sklenici promíchat. Jinak máte patrně dost unavené střevo a pak to holt chvilku trvá, nicméně to se časem zlepší. Efekt to určitě má, pokud vás procedura vyčistí, což evidentně nastalo, tak bylo efektu dosaženo a určitě by bylo vhodné ji opakovat, to už vám půjde mnohem lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,tak po te shankre se prujem uz zastavil,jelikoz jsem dneska jeste nebyla. Ale boli me prava ledvina a natekla a zcervenala mi prava tvar,nevim jestli to souvisi s tim oparem nebo je to nejaka reakce po te ocite.mam jen cekat co se z toho vyvrbi nebo s tim neco delat,popr.pomohlo by na to neco?je to takova cervena otekla boule na tvari ve velikosti tenisaku ale ne az tak vystouple jen natekle... No a jsem take dost prekyselena a nejde mi zvednout ph,to je take normalni,zkousela jsem i odstavnit okurku s cibuli,citron a nic....
dekuji za odpoved

Ten otok na tváři s tím podle mého názoru nijak nesouvisí, ale ledvina by mohla, čili dejte si nějaký ledvinový čaj, nebo větší množství okurkové šťávy, ta je plná draslíku a odvede z těla přebytečný sodík, který patrně způsobuje otoky. Překyselení bych srovnal třeba odkyselovačem Alkala-N, který normálně koupíte v lékárně. Normální to celé není, jde o dosti zvláštní průběh a problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 23, 2011 9:24 pm 
Offline

Registrován: úte led 04, 2011 11:07 am
Příspěvky: 27
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak se to s bílou rýží po šankaprakšaláně když mám přemnožené kvasinky. Jsem na protikvasinkové dietě a už jsem šanku několikrát dělala, ale teď mě napadá, jestli si krásně nevyčistím střevo a potom si tam naplácám bílou rýži a kvaasinky se zvesela nabaští. Není nějaká jiná vhodná alternativa, která by tolik nevyživila ty kvasinky?
Děkuju moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 8:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzanka píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak se to s bílou rýží po šankaprakšaláně když mám přemnožené kvasinky. Jsem na protikvasinkové dietě a už jsem šanku několikrát dělala, ale teď mě napadá, jestli si krásně nevyčistím střevo a potom si tam naplácám bílou rýži a kvaasinky se zvesela nabaští. Není nějaká jiná vhodná alternativa, která by tolik nevyživila ty kvasinky?
Děkuju moc za odpověď.

To vás zklamu v této oblasti laborace nedoporučuji, střevo je odšlemované a dráždí ho skoro všechno, což může být dost nepříjemné a rozhodně to nedoporučuji zkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 10:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jen potřebuju drobné ujištění... Celý den být v případě hladu výhradně na rýži s máslem a v rámci doplnění laktobacilů lze 30 minut před jídlem eventuelně použít Lepicol? Budou stačit ty 2-3 čajové lžičky/dávku nebo pro lepší kolonizaci vymeteného potrubí zkusit víc? Před první rýžový nášup ale asi Lepicol ještě nedávat, aby zapití větším množstvím vody nenahodilo sifon že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 12:04 pm 
Offline

Registrován: pát říj 07, 2011 11:55 am
Příspěvky: 8
dobry den, pane zajicek, jsem velice rada za tyto stranky a musim rict, ze kdyby od vas vysla kniha, tak ji jdu hned koupit, nebot vase rady mi pomohly nejvic ze vsech rad a metod. mam jen takovy maly dotaz ohledne teto ocistne metody tlusteho streva. uz nekolikrat jsem si delala shankhapraksalanu a vzdy kdyz ze me zacne sul vychazet, prijde mi, ze odchazi pouze zakalena voda, a ne huste kaly. vzdyt prece streva musi obsahovat velke mnozstvi tuhe hmoty a ze mne jde spise hneda voda, je to spravne nebo jak to mam chapat? vzdyt aby ze mne odesel cely obsah streva tak to by muselo byt neco jinyho nez voda? a ma spravne odejit vsechen obsah streva nebo ne? mooc Vam dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 8:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jen potřebuju drobné ujištění... Celý den být v případě hladu výhradně na rýži s máslem a v rámci doplnění laktobacilů lze 30 minut před jídlem eventuelně použít Lepicol? Budou stačit ty 2-3 čajové lžičky/dávku nebo pro lepší kolonizaci vymeteného potrubí zkusit víc? Před první rýžový nášup ale asi Lepicol ještě nedávat, aby zapití větším množstvím vody nenahodilo sifon že?

Stravu máte správně, ale já tam nepíšu Lepicol, nýbrž laktobacily v tobolkách, pokud si dáte Lepicol, tak stačí celkem málo, tak na jedno jídlo jedna lžička a rozhodně po jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
likik píše:
dobry den, pane zajicek, jsem velice rada za tyto stranky a musim rict, ze kdyby od vas vysla kniha, tak ji jdu hned koupit, nebot vase rady mi pomohly nejvic ze vsech rad a metod. mam jen takovy maly dotaz ohledne teto ocistne metody tlusteho streva. uz nekolikrat jsem si delala shankhapraksalanu a vzdy kdyz ze me zacne sul vychazet, prijde mi, ze odchazi pouze zakalena voda, a ne huste kaly. vzdyt prece streva musi obsahovat velke mnozstvi tuhe hmoty a ze mne jde spise hneda voda, je to spravne nebo jak to mam chapat? vzdyt aby ze mne odesel cely obsah streva tak to by muselo byt neco jinyho nez voda? a ma spravne odejit vsechen obsah streva nebo ne? mooc Vam dekuji za odpoved.

To dost záleží na tom, zda máte stolici normálně pevnou, nebo řidší, pokud je řidší, tak je to normální a jinak jde zpočátku pevná stolice, následně řídká a teprve poté ta zakalená voda. I tak to ničemu nevadí, prostě se stejně vyčistíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 2:50 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 09, 2011 11:24 am
Příspěvky: 30
dneska jsem dělala šanku (ne první) a překvapily mě dvě věci...téměř 3/4 procedury ze mě šla jen voda, sice ze začátku žlutá a pak až na konci čirá, ale i tak mi to připadá divné, že se tak málo čistím, když moje horší stravovací období jsou plná lepidel a toxinů..je možné,že větší usazeniny vyjdou až po několikáté šance? za čtrnáct dní plánuji další...

pak mě překvapilo, jak jsem měla od počátku žlutou stolici, opravdu hodně...může to být způsobeno tím, že jsem tento týden jedla vzorně, v pátek půst, včera džusing , trošku rýže s máslem a dnes šanka nebo je to signál problémů s játry (měla jsem před pár měsíci dost špatné jaterní cesty, od té doby jsem ještě nebyla na dalších odběrech)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 6:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:32 am
Příspěvky: 17
Dobrý den,

ráda bych se také podělila o mojí první zkušenost se šank prakšalanou \":)\" Vlastně už druhou, ta první byla neúspěšná, protože jsem vypila málo vody a až na těchto stránkách jsem zjistila, že jí musí být mnohem více.

Pít slanou vodu mi dělá trochu problém, ale zjistila jsem, že když jí piju z flašky místo ze skleničky, je to mnohem snesitelnější. Po asi dvou litrech slané vody, kdy voda úspěšně protekla do střev, už jsem nemohla. Břicho jsem měla plné vody, že jsem ani cvičit nemohla, a docela bolelo. Tak jsem čekala asi půl hodinky, přičemž jsem si občas prohmátla břicho, a konečně jsem mohla jít na wc a pak už to šlo ráz na ráz. První stolice tuhá, pak řidčí a pak už jen zakalená voda. Podle návodu jsem se po wc umyla a natřela olejem, ale konečník mě po nějaké době stejně bolel a pálil. Navíc jsem slanou vodu už nemohla ani cítit a byla mi dost zima, ačkoliv jsem byla normálně oblečená a zabalená v dece. Mohla to způsobit voda, která mi v lahvi už trošku vychladla?
Při posledním napití jsem si krásně vyčistila i žaludek, takže jsem alespoň zastavila sifon \":D\" ŠP jsem tedy ukončila dřív než jsem docílila vyloučení čisté vody. Útěchou mi bylo, že když jsem byla naposledy na wc, už to nesmrdělo \":D\" Tak snad jsem nic nepokazila a dočistím se zase příště.
Co se týče jídla, postupovala jsem podle návodu. Před chviličkou jsem dojídala poslední porci rýže s máslem a vařenou mrkví a upřímně se těším na jiné jídlo \":)\"
Celé toto vlákno jsem neprošla, ale pochytila jsem, že druhý den (a ty následující) je nutné jíst čerstvé ovoce a zeleninu a vyhýbat se masu... zkrátka nastupovat pomalu běžný (ovšem zdravý) režim. Nebo jsou ještě nějaká speciální pravidla ohledně stravy v dalších dnech po ŠP?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 9:13 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Můj druhý pokus dopadl stejně jako prvni. Vyprazdnění (velmi pomalé)nastalo 5-10 minut po 1 jídle. Ale trápí mně spíš velmi citlivy žaludek. První dva dny jsem jedl poctivě ryži s máslem a trochu ovocných štav(vždy jeden druch), všechno v pořadku. Ale v momentě kdy zkombinuju dvoje ovoce, třeba mrkev a banan, začne mně silně bolet žaludek.(a to jsem to jedl až druhý den večer)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
marcelka píše:
dneska jsem dělala šanku (ne první) a překvapily mě dvě věci...téměř 3/4 procedury ze mě šla jen voda, sice ze začátku žlutá a pak až na konci čirá, ale i tak mi to připadá divné, že se tak málo čistím, když moje horší stravovací období jsou plná lepidel a toxinů..je možné,že větší usazeniny vyjdou až po několikáté šance? za čtrnáct dní plánuji další...

pak mě překvapilo, jak jsem měla od počátku žlutou stolici, opravdu hodně...může to být způsobeno tím, že jsem tento týden jedla vzorně, v pátek půst, včera džusing , trošku rýže s máslem a dnes šanka nebo je to signál problémů s játry (měla jsem před pár měsíci dost špatné jaterní cesty, od té doby jsem ještě nebyla na dalších odběrech)?

Tak může to být acholická stolice, která signalizuje slabou slinivku a játra, nicméně to se na vyšetření uvidí, to zatím neřešte a snažte se jak játra vyčistit, pomocí ostropestřcové kašičky, tak podpořit slinivku, oboje je zde popsáno. Jinak z vás nemusí nutně vypadnout něco zajímavého, většinou jde pouze o slizovité povlaky kvasinek na střevní stěně, čili to většina lidí ani nezaznamená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Eyw píše:
Dobrý den,

ráda bych se také podělila o mojí první zkušenost se šank prakšalanou \":)\" Vlastně už druhou, ta první byla neúspěšná, protože jsem vypila málo vody a až na těchto stránkách jsem zjistila, že jí musí být mnohem více.

Pít slanou vodu mi dělá trochu problém, ale zjistila jsem, že když jí piju z flašky místo ze skleničky, je to mnohem snesitelnější. Po asi dvou litrech slané vody, kdy voda úspěšně protekla do střev, už jsem nemohla. Břicho jsem měla plné vody, že jsem ani cvičit nemohla, a docela bolelo. Tak jsem čekala asi půl hodinky, přičemž jsem si občas prohmátla břicho, a konečně jsem mohla jít na wc a pak už to šlo ráz na ráz. První stolice tuhá, pak řidčí a pak už jen zakalená voda. Podle návodu jsem se po wc umyla a natřela olejem, ale konečník mě po nějaké době stejně bolel a pálil. Navíc jsem slanou vodu už nemohla ani cítit a byla mi dost zima, ačkoliv jsem byla normálně oblečená a zabalená v dece. Mohla to způsobit voda, která mi v lahvi už trošku vychladla?
Při posledním napití jsem si krásně vyčistila i žaludek, takže jsem alespoň zastavila sifon \":D\" ŠP jsem tedy ukončila dřív než jsem docílila vyloučení čisté vody. Útěchou mi bylo, že když jsem byla naposledy na wc, už to nesmrdělo \":D\" Tak snad jsem nic nepokazila a dočistím se zase příště.
Co se týče jídla, postupovala jsem podle návodu. Před chviličkou jsem dojídala poslední porci rýže s máslem a vařenou mrkví a upřímně se těším na jiné jídlo \":)\"
Celé toto vlákno jsem neprošla, ale pochytila jsem, že druhý den (a ty následující) je nutné jíst čerstvé ovoce a zeleninu a vyhýbat se masu... zkrátka nastupovat pomalu běžný (ovšem zdravý) režim. Nebo jsou ještě nějaká speciální pravidla ohledně stravy v dalších dnech po ŠP?

Děkuji.

Ten průběh je u začátečníků celkem standardní a pocit zimy vyvolá vymytí rezervy glukózy z jater, proto tam píšu být v teple. Teplota vody, na to má vliv také, je vhodnější pít teplou, ale není to zásadní. Celkově jste to pochopila i udělala správně a druhý den již zásadní omezení nehledejte, nicméně není nutné se hned zase zaneřádit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 8:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
Můj druhý pokus dopadl stejně jako prvni. Vyprazdnění (velmi pomalé)nastalo 5-10 minut po 1 jídle. Ale trápí mně spíš velmi citlivy žaludek. První dva dny jsem jedl poctivě ryži s máslem a trochu ovocných štav(vždy jeden druch), všechno v pořadku. Ale v momentě kdy zkombinuju dvoje ovoce, třeba mrkev a banan, začne mně silně bolet žaludek.(a to jsem to jedl až druhý den večer)

To už se ozývají patrně kvasinky, čili jim ty ovocné šťávy nedávejte, vyzkoušejte třeba opatrně papáyu, ta v rozumném množství problémy vyvolávat nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz