Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2016 4:22 pm 
Offline

Registrován: pát srp 05, 2016 8:26 am
Příspěvky: 1
[quote="pv33":2h76zj3p]Pokud neznas, tak doporucuju prolezt vlakno

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2h76zj3p


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv srp 11, 2016 8:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Je možné v deň keď si spravím sanhkapraksalanu dať si liter doma vyrobeného kvalitného kefíru ? ...... Malachov píše, že sa do 24 hodín od urobenia sanhkapraksalany nemá jesť/piť nič kyslé, a mliečne...... Lenže keď sa môže maslo, prečo by sa nemohol kefír ? ...... Ako druhé jedlo po sanhkapraksalane.....
Má niekto z vás skúsenosť s tým piť kefír v deň keď si urobil sanhkapraksalanu ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 14, 2016 10:23 am 
Offline

Registrován: sob srp 13, 2016 3:17 pm
Příspěvky: 1
Zdravím všechny,dnes jsem vyzkoušela,jsem spokojena, 1/2 litru teplé,pak jsem si snížila dávku vody po 1 litru a sůl himalájskou jsem ubrala-1.rovná lžíce,2. 3/4,3. 1/2 a 4. asi 1/3 a zpočátku jsem si udělala pár uklonů vlavo a vpravo,střeva jsem evidentně neměla moc zaneřáděná(snažím se rostlinnější stravu),nakonec zelený čaj 1/2 litru,VYNIKAJÍCÍ NESLANÁ RÝŽE S MÁSLEM -tedˇpopíjím čaj(opět zelený neb nemám heřmánek).Velice ráda zopakuji na podzim,zimu,jaro a léto.Velké děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: maximální doba pití slané vody
PříspěvekNapsal: čtv srp 25, 2016 12:44 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 25, 2016 12:16 pm
Příspěvky: 1
Chtěl bych se zeptat,
1. zda dobře rozumím, že první jídlo se má sníst 1/2 hod až 1 hod od posledního napití heřmánku, bez ohledu, že pití slané vody trvalo třeba 5 hodin
2. je nějaká časová mez pro pití slané vody?
Prováděl jsem Sankhapraksalanu poprvé podle postupu od André van Lysebetha a pro různé potíže mi to trvalo před prvním jídlem asi 4 až 5 hodin. Nakonec jsem z obavy, že jde o příliš dlouhou dobu, to ukončil, přestože výtok byl stále žlutý (ale čirý).
Děkuji za odpověď
Tomáš

Omlouvám se, že jsem omylem vytvořil nové téma. Chtěl jsem to dát jako příspěvek do tématu Sankhapraksalana, ale nenacházím nějaké tlačítko pro nový příspěvek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řidká stolice
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 7:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
anonymni píše:
Dobrý den, dnes jsem poprvé vyzkoušela očitu metodou Sankhapraksalany. Vše probíhalo vcelku předpisově, jen jsem zaznamenala jednu výjimku. V textu popisujete, že první stolice bývá tuhá. Moje první stolice byla dost řidká, jen s trochou nečistot, připomínajících jakoby rostlinnou vlákninu. Následující stolice byla ještě čistší a od třetí už jsem vyměšovala pouze nezakalenou tekutinu zabarvenou do žluta. Je to snad tím, že jsem očistu neprovedla dostatečně správně (ačkoli jsem vše plnila tak, jak píšete), nebo jen prostě nemám střevo tak zanesené? Je mi 20 let, 4 roky se stravuji pouze rostlinně a poměrně dbám o svou životosprávu, tak jsem si říkala, že prostě možná jen nejsem tolik zanesená, ale těžko říct. Jaký je Váš názor?

V tom bych chybu nehledal, myslím že vše máte i děláte správně, první tuhá stolice je u lidí na normální stravě. Pokud jíte vysoko vláknitou stravu většinou stolice nijak tuhá nebývá a velký objem vody ji rychle naředí, tedy vše je správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
pololi píše:
Dobrý den, sama sankhapraksalanu praktikuji a vnímám její účinky. Teď ale k mému dotazu - Přítel má 6 let diabetes 1.typu a snažíme se o naprosté vyléčení. Doporučila jsem mu zahrnout i tuto praktiku. Po dlouhém studování se rozhodl, že by to chtěl absolvovat. Jediná jeho obava je ta, zda se u něj v pruběhu této praktiky nedostaví hypoglykemie a jak po očistě dostat cukry do těla. Předem Vám mockrát děkuji.

Zda se dostaví hypo těžko předvídat, hodně záleží kolik rezerv má v játrech, ale vzhledem k tomu že nejde o nějakou dlouhodobou aktivitu myslím že by problém nastat nemusel. Proces se navíc dá přerušit kdykoliv a prostě se něco lehčího sní, nebo klidně by si mohl dát přímo cukr, ten se vstřebá prakticky okamžitě a problém odezní. Jinak po očistě sní tu doporučovanou rýži, ale nedovedu odhadnout zda a kolik ji může sníst a dají se jíst i jiné potraviny o tom se zde již psalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Niickll píše:
Dobrý den,
tuto očistu jsem dělal po 3., ale nikdy sifon nepřišel tak brzy, jak píšete v článku. Poslední zkušenost je, že jsem nejdřív vypil cca. 3,5l slané vody. Po prvních 1,5l jsem poznal, že voda prošla do střev, takže bylo možno pít další. Nicméně několikrát jsem měl křeče v břiše (daly se přežít) a sifon začal až tak po 2,5 hodině. Po 6ti litrech voda stále nebyla čistá, tak jsem vypil další 3l slané vody, ale pořád nebyla taková, jak jsem ji vypil. Nakonec 1,5l heřmánkového čaje, ale změnu barvy na tmavší jsem nezaznamenal.
5 dní před jsem jedl pouze rýži s hráškem, fazole (bez ničeho), zeleninu, ovoce a občas oříšky a slunečnicová semínka

Kde může být chyba? jelikož 4 hodiny už jsou opravdu zdlouhavé a nepohodlné \":)\"

To je opravdu dlouhé, možná vyzkoušet slanější roztok, pokud vám z něj nebude na zvracení a asi dva dny před bych vynechal jakékoliv obiloviny, tedy i rýži, pohanku a jiné a byl pouze na zelenině s tukem. Patrně by bylo vhodné z dlouhodobého pohledu trochu změnit stravu a dodávat hořčík a tuk hlavně nasycený, třeba kokosák, máslo, oliváč, nebo živočišné tuky, sádlo vepřové, husí, nebo kachní, to zvýší vylučování žluče a zrychlí trávicí trakt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 7:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Je možné v deň keď si spravím sanhkapraksalanu dať si liter doma vyrobeného kvalitného kefíru ? ...... Malachov píše, že sa do 24 hodín od urobenia sanhkapraksalany nemá jesť/piť nič kyslé, a mliečne...... Lenže keď sa môže maslo, prečo by sa nemohol kefír ? ...... Ako druhé jedlo po sanhkapraksalane.....
Má niekto z vás skúsenosť s tým piť kefír v deň keď si urobil sanhkapraksalanu ?

Nevím, nedoporučuje se to, protože mléčná bílkovina vyčištěná střeva ihned zase zanáší a je otázkou zda tam nejsou nějaké další důvody, to jsem nikdy nezkoumal. Vzhledem k tomu že jde o postupy staré několik století je určitě jasné že to není zakázáno jen tak z leknutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
vlastovicka píše:
Zdravím všechny,dnes jsem vyzkoušela,jsem spokojena, 1/2 litru teplé,pak jsem si snížila dávku vody po 1 litru a sůl himalájskou jsem ubrala-1.rovná lžíce,2. 3/4,3. 1/2 a 4. asi 1/3 a zpočátku jsem si udělala pár uklonů vlavo a vpravo,střeva jsem evidentně neměla moc zaneřáděná(snažím se rostlinnější stravu),nakonec zelený čaj 1/2 litru,VYNIKAJÍCÍ NESLANÁ RÝŽE S MÁSLEM -tedˇpopíjím čaj(opět zelený neb nemám heřmánek).Velice ráda zopakuji na podzim,zimu,jaro a léto.Velké děkuji.

Gratuluji k úspěšnému provedení, předpokládám že při opakování to půjde ještě snadněji, člověk již ví do čeho jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: maximální doba pití slané vody
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2016 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
tomáš256 píše:
Chtěl bych se zeptat,
1. zda dobře rozumím, že první jídlo se má sníst 1/2 hod až 1 hod od posledního napití heřmánku, bez ohledu, že pití slané vody trvalo třeba 5 hodin
2. je nějaká časová mez pro pití slané vody?
Prováděl jsem Sankhapraksalanu poprvé podle postupu od André van Lysebetha a pro různé potíže mi to trvalo před prvním jídlem asi 4 až 5 hodin. Nakonec jsem z obavy, že jde o příliš dlouhou dobu, to ukončil, přestože výtok byl stále žlutý (ale čirý).
Děkuji za odpověď
Tomáš

Omlouvám se, že jsem omylem vytvořil nové téma. Chtěl jsem to dát jako příspěvek do tématu Sankhapraksalana, ale nenacházím nějaké tlačítko pro nový příspěvek.

1)Ano, to máte správně.
2)Není, jogíni jedou tuto očistu klidně i několik dní v kuse při přípravě na zkoušky na vyšší stupně.
Jinak ta žlutá vám asi tak snadno nezmizí, jde o žluč z jater a ta může vytékat skoro stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 23, 2016 6:41 pm 
Offline

Registrován: pon črc 07, 2014 5:50 pm
Příspěvky: 11
Pěkný večer, prosím Vás, rád bych si udělal Šankaprakšalánu (špatná funkce střeva pravděpodobně kvůli špatné skladbě mikroorganismů), po prvním jídle bych si dal 2 tablety probiotik Bio-kult (je možno více ?). Rád bych si laktobacily pořádně namnožil pomocí psyllia a inulinu, zhruba 10g rozmíchaných ve vodě každý den, je možné psyllium a inulin hned první den po očiště nebo raději počkat, přeci jen jde o vlákninu ? Hodinu a půl po prvním jídle bych si chtěl dát čaj (odvar) z lapacha a vilcacory, případně trochou lichořeřišnice, nebude to problém hned první den ? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 2:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
martin55 píše:
Pěkný večer, prosím Vás, rád bych si udělal Šankaprakšalánu (špatná funkce střeva pravděpodobně kvůli špatné skladbě mikroorganismů), po prvním jídle bych si dal 2 tablety probiotik Bio-kult (je možno více ?). Rád bych si laktobacily pořádně namnožil pomocí psyllia a inulinu, zhruba 10g rozmíchaných ve vodě každý den, je možné psyllium a inulin hned první den po očiště nebo raději počkat, přeci jen jde o vlákninu ? Hodinu a půl po prvním jídle bych si chtěl dát čaj (odvar) z lapacha a vilcacory, případně trochou lichořeřišnice, nebude to problém hned první den ? Děkuji.

Tak dost záleží na citlivosti střeva, ale nějaké menší množství psyllia po prvním jídle by zase tak velký problém znamenat nemuselo a ty čaje asi také ne, ale lichořeřišnici bych jako prášek nedával, pokud ji budete dávat, tak raději zase pouze jako čaj. Inulin bych dal až druhý den, ten může střeva dost dráždit, což by dobré nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2016 9:47 am 
Offline

Registrován: sob říj 08, 2016 9:13 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, provádím první pokus a ráda bych věděla, co dělám špatně. Postupovala jsem podle původního postupu (pití-cvičení-pití-cvičení), ale neúspěšně. Vše jsem si nastudovala a cviky provedla již před SP. Vypila jsem hrnky slané vody a cvičila, ale ani po hodině jsem nedošla na wc. Žaludek mě netlačí, cítím tlak ve střevech. Bohužel nemám irigátor na vytvoření sifonu. Mám počkat a pokud se sifon dostaví, tak pokračovat i kdyby to bylo po 3 hodinách? Anebo dnes nechat být a zkusit zítra? Navíc místo stolice spíš vychází moč. Voda byla slaná, že jsem ji málem vyvrhla, nedovedu si představit ji mít ještě slanější. Cítím, že tuto očistu potřebuju a ráda bych, aby byla úspěšná. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2016 7:00 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Robievam si sankhapraksalanu asi 1x mesačne už zopár rokov (asi 6 ?)....... Mám otázku ohľadom sankhapraksalany ako PREDPRÍPRAVY...
Predpípravy pred klystýrmi z uriny odmrazenej na 1/4 a potom tá časť čo nezamrzla (čiže 1/4 z pôvodného množstva uriny) sa zamrazí na pár dní, aby mnohonásobne vzrástli biostimulátory v urine....a bola vyslovene možno aj "megaúčinná"...
A čo sa chcem spýtať ? Či je sankhapraksalana vhodná ako predpríprava (prečistenie) s tým, že asi 6-8 hodín po jej vykonaní keď už hrubé črevo opustí prakticky všetka slaná voda, aplikujem do hrubého čreva cez "klistýrovač" "urinu omdrazenú na 1/4 plnú biostimulátorov". Taká urina sa v čistom čreve nebude "biť" so stolicou, plynmi, atď, a pekne dlho v čistom čreve pobudne a pekne dlho poúčinkuje...
Bolo by určite fajn dať si sériu štyroch pollitrových klystírov zložených z uriny odmrazenej na 1/4 a potom dodatočne zamrazenej (a samozrejme potom odmrazenej a ohriatej na telesnú teplotu)...... Sankhapraksalana vyčistí tráviaci trakt od "hrubej špiny", a taká špeciálna urina pomocou klistýrovania zas vytiahne vraj také hlieny, ktoré zničí len 20-25 dňový (a dlhší) pôst... LEN ČI FAKT TIE 4 POLLITROVÉ KLISTÝRI (dva v deň keĎ sa robila sankhapraksalana - pár hodín po nej.........ostávajúce dva na druhý deň doobeda) budú tak špeciálne účinkovať... \":)\"
Čo vy na to ? Má tu s tým niekto skúsenosti - so zavádzaním takto "upravenej" uriny do hrubého čreva niekoľko hodín po vykonaní sankhapraksalany ?
ZN : voľný čas treba využiť naplno... \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 13, 2016 10:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Da se kuchynska sul s vodou nahradit zajecickou horkou kyselkou? A muselo by se po vyprazdneni streva timto zpusobim take dodrzet ten stejny postup? Tim myslim aplikovat hermankovy caj a pote ryzi s maslem. Nebo pripadne dala by se misto kuchynske soli pouzit himalaska? Mam doma jen tu, jinak sul vubec nepouzivam.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz