Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Shankhprakshalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2015 6:44 am 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 11:14 am
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,
snažím se provádět shankhprakshalanu alespoň jednou do roka už par let. Při poslední akci jsem chvilkama pociťoval nepříjemné křeče v oblasti jater, ale přešly ihned po prvním vyprázdnění a v první stolici po očistě jsem pozoroval nazelenalou barvu jakoby žlučových kamenů. Mohu se prosí zeptat na Váš názor. Děkuji za odpověď i za dobré rady z Vašeho webu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2015 10:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 12, 2015 1:55 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
snažila jsem se projít co nejvíc příspěvků, ale odpověď na svou otázku, jsem nenašla, proto bych se chtěla zeptat- když se mi v úterý šanka moc nepovedla, ale dneska už ano, na jak dlouho jsem asi "vyčištěná"? Jsem na SCD dietě, takže doufám, že se zas tolik neznečišťuju... Slaná voda mi moc nejede. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: interval mezi očistama
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
atenaz27 píše:
dobrý den,chtěla bych si zkusit udělat očistu tlustého střeva dle vašeho návodu, a následně se chystám udělat si očistu i jater,chci se zeptat po jaké době očisty střeva můžu moci provést očistu jater, díky za odpověď Žaneta

Mnohokrát jsem zde na toto odpovídal, tedy znova, ideální odstup je 14 dní, ale dá se to jet i po týdnu, což bych ovšem nedoporučoval pravidelně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Martin26 píše:
Dobrý den, mám dotaz: Když po vypití prvních 2 várek slané vody potom budu pít jen čistou vodu, tak se osmoza střeva zase vrátí zpět a očista nebude tak důkladná? A ještě je možné aby se část slané vody a heřmánku odváděla skrz ledviny i když je sifon nahozen? Dost jsem totiž po proceduře močil. A poslední dotaz, vezme si tělo při očistě nějaké minerály z himalájské soli, nebo jen odejdou sifonem?

Pokud je již cesta profouknutá a vše běží, patrně s tím nebude problém a voda bude protékat, ovšem bude potřeba ji do sebe valit dost rychle, aby si ji tělo nestihlo brát. Tělo si ze soli za ideálních podmínek nebere nic, všechna projde a heřmánek vyžene ten zbytek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
didix píše:
Dobrý den pan Jardo,

Je vhodné provádět Sankhapraksalanu při protikvasinkové dietě? (Můj jídelníček je v podstatě složen jen z kokosového oleje, lněného oleje, zeleninových salátů, para ořechů, mandlí, goji, chlorelly a ječmene - již 4. den).

Je tato metoda účinější než klystýr urinou?

Děkuji s pozdravem Lukáš

Tak účinnější než urinové klystýry určitě je a zda je potřeba ji provádět, nebo ne, to těžko odpovědět, to záleží na tom co řešíte, ale kvasinky odplavuje dost dobře. Každopádně ten ječmen a goji na kvasinky zrovna ideální nebude, nad tím se ještě zamyslete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 11:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Satnehat píše:
Dobrý den,
snažila jsem se projít co nejvíc příspěvků, ale odpověď na svou otázku, jsem nenašla, proto bych se chtěla zeptat- když se mi v úterý šanka moc nepovedla, ale dneska už ano, na jak dlouho jsem asi "vyčištěná"? Jsem na SCD dietě, takže doufám, že se zas tolik neznečišťuju... Slaná voda mi moc nejede. \":)\"

To je dost individuální, někdo si střeva zahnojí za dva dny, jiném to vydrží i řadu měsíců, to poznáte podle defekace. Jak to nebude 1x-3x denně pěkná kaštanově hnědá šiška, která skoro nesmrdí, nemaže záchod a plave ve vodě, tak je to blbě a je vhodné zase gruntovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 12:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
atenaz27 píše:
Dobrý den,dnes jsem si zkoušela udělat tuto metodu. Proto ráda napíši svou zkušenost. První musím napsat,že mám prý dle doktorů jinak tvarovaný žaludek (zúžený) a proto to souvisí s mým problémem který trochu nastal u této metody očisty. Začala jsem tedy pít vodu se solí,dost byl pro mě problém nalít do sebe na ex tolik vody,první dávku jsem zvládla jen litr,strašně mi i vadila ta slaná chuť,po cvikách jsem tedy nakonec na WC šla do pěti minut. Druhou dávku s méně soli jsem si nachystala a po pár lokách jsem to bohužel vyzvracela. Ale nevzdala jsem to a vodu pila dál,jen jsem nezvládala pít 1,5 vody na ex,prostě mi to do žaludku nevlezlo a protože mám problém s vyprazdňováním žaludku,musela jsem to dělat po půllitrech a hodně u toho cvičit a vždy k vyprázdnění nakonec došlo. U třetí dávky už ze mě šla čistá voda a čtrvrtou dávku už jsem nezvládla. Nevím zda to hodně vadí či ne,když už ze mě šla čistá voda? Potom jsem vypila ten heřmánkový čaj. Tak snad to nevadí,že jsem tu slanou vodu nevypila v takovém množství jako je v návodu,ale žaludek to nezvládl. Možná příště i když nevím zda si na to ještě troufnu \":(\"

Ten objem tekutiny není podstatný, to jsem zde již několikrát psal, podstatné je aby šla ven čistá voda a to se vám povedlo, tedy na první pokus bych řekl výborný výsledek. Příště si lépe vyhovíte a problém by tedy asi již nastat neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 1:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ivana.va píše:
Dobrý deň pán Jarda. Včera som po dôkladnom naštudovaní začala ráno o 5:40 robiť sankhapraksalanu. Nebolo to 1. krát. Robila som ju 2x asi pred 10 rokmi. Pár dní predtým som vysadila úplne mäso, snažila som sa neprejedať. Včera všetko prebiehalo ako malo. Na záchod som išla prvý krát po 4 pohári vody. Potom to už išlo pohár vody-cviky-záchod. Niekedy hneď po vypití slanej vody, alebo po odcvičení jedného cviku. Asi po 8 pohári sa to trocha zastavilo, tak som pokračovala v pití slanej vody a cvikoch. Voda stále vychádzala kalná hnedá, neskôr už žltá. Nemohla som pokračovať až do úplne čistej vody, lebo som už mala neskutočne podráždený konečník. Tak som to ukončila malým klystírom, to už voda vyšla čistá. Nakoniec som vypila 3 poháre neslanej vody, tú som vyvrátila. Počas vykonávania sankhapraksalany som sa cítila dobre, zvládala som aj pitie slanej vody (solila som v pomere 1 polievková lyžica na 2 litre vody), aj cviky. Procedúru som skončila o 8:25. Celkovo som vypila 2,5 litra slanej vody. Po pol hodine som sa najedla rozvarenej ryže s mrkvou a olivovým olejom bez soli. Potom som sa napila čistej vody. V priebehu dňa som ešte zjedla dusenú cuketu s baklažánom a na večeru rozvarenú ryžu s duseným jablkom. Porcie boli primerané, neprejedala som sa. Do večera som priebežne popíjala čistú vodu. Po sankhapraksalane som sa cítila dosť unavená, poobede som 2x zaspala. Čakala som ako to bude dnes ráno po prebudení. Tiež som sa cítila dosť unavená. Som z toho mierne sklamaná, lebo viem, že vtedy pred 10 rokmi som sa cítila ako znovuzrodená a to sa mi ani nepodarilo dotiahnúť do konca. Ráno som vypila pohár vlažnej vody a zjedla som rozvarené ovsené vločky s jablkom, na obed cestovinu s dusenou cuketou a baklažánom. Celý deň dodržiavam pitný režim. Pijem čistú vodu a vypila som 1 bylinkový čaj z alchemilky. A teraz sa dostávam ku problému. Celý deň ma bolí hlava, dokonca sa to stupňuje tak, že sa to stáva neznesiteľným. Neviete čím to môže byť? Ako si môžem v tomto prípade pomôcť, lebo sa nedokážem na nič poriadne sústrediť? Kávu nechcem piť aspoň najbližší týždeň a nechcem si dávať ani tabletku od bolesti. A tiež sa chcem opýtať, či som neurobila zásadnú chybu, že som si nakoniec urobila klystír.
Za Vašu odpoveď ďakujem.
Ivana

Tak zásadní chybu jste neudělala nikde, nicméně to první jídlo nevím, já osobně radím držet se rýže s máslem s tím je problémů nejméně. Čistě teoreticky nemusíte snášet dobře tu vlákninu na vyčištěné střevo, to se pak rychle zahlení a z toho dost často hlava bolí. Klystýr vadit nemůže, to vám předpokládám ulevilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Shankhprakshalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="dusan":39e5wwk2]Dobrý den pane Jardo,
snažím se provádět shankhprakshalanu alespoň jednou do roka už par let. Při poslední akci jsem chvilkama pociťoval nepříjemné křeče v oblasti jater, ale přešly ihned po prvním vyprázdnění a v první stolici po očistě jsem pozoroval nazelenalou barvu jakoby žlučových kamenů. Mohu se prosí zeptat na Váš názor. Děkuji za odpověď i za dobré rady z Vašeho webu.[/quote:39e5wwk2]
Tak pokud jsou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 6:15 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Muze provadet sanku take ten, komu totalne z niceho nic vypovedely sluzbu obe dve ledviny najednou? Byl tedy odkazan na dyalizu, polezel si mesic ve spitale, je to uz asi 5 mesicu, lekari mu stale predepisuji tablety na vysoky tlak a pry ma leky take na nedoviravy jicen, srdicko je zrychlene, tep je stale kolem 100, huci mu a sumi v usich. S tema lekama to nevytrhne, to uz jsem mu rikala, zacal tedka delat klystyry (po prvnim mu bylo desne spatne), zmenil jidelnicek, odboural bile jedy (jinak maso pry neji uz 4 roky), proti paleni zahy si pomaha Betainem-HCL, protoze si nedavno udelal test na krknuti a nebylo to ani za hodinu. Test se slinou delal 4x (den po dni), ten byl pokazde negativni, takze candidu zrejme nema. Stale ho laka sanka, muze si ji udelat nebo radeji ne? A co jaterni ocistu, tu by si udelat mohl, ne? Poradte prosim, diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2015 12:24 pm 
Offline

Registrován: stř čer 03, 2015 12:15 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,

dnes jsem podle prostudovaných materiálů o Sankhapraksalaně zahájila očistu. Mám volný den tak jsem si přispala do 10:00 – vypila jsem asi litr vody čisté a začala si připravovat čaj, rýži a převařenou vodu + probatické tablety asi ve 12:00 jsem zahájila proceduru – teplá voda ani slaná voda mi nevadí, připravila jsem si první pul litr a vypila ho – chodila jsem, a chodila a nic zvedl se mi žaludek asi po 20 minutách a vodu jsem vyzvracela, připravila jsem si další a zas vypila – začala jsem i cvičit – po 40 minutách jsem si strčila prsty do krku a všechnu vodu vyzvracela . Proč to nefunguje ? Nějaká rada

Děkuji El


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2015 12:41 pm 
Offline

Registrován: sob bře 08, 2014 11:35 am
Příspěvky: 4
Dobrý den El, nevím jaké množství je uvedeno ve vašich materiálech.. osobně používám ten kde je uvedeno 6×250ml tj. PETka 1,5l které se snažím vypít cca kolem 15min... (první flaška je nejtěžší, než se nahodí sifon) a ty další flašky 2-3 podle obsahu střev než prochází jen čistá voda...celkem 4.5-6l... nakonec poslední flaška 1.5l caje..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2015 12:57 pm 
Offline

Registrován: stř čer 03, 2015 12:15 pm
Příspěvky: 2
ToNovy – děkuji za reakci tedy jsem měla ještě vydržet i když se po 40 minutách nic nedělo, nebo jsem měla pít více slané tekutiny? než ten první pul litr? jak je uvedeno na těchto stránkách v návodu... podle toho co jsem se dočetla na množství nezaleží - nechápu proč mi to nefunguje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2015 1:15 pm 
Offline

Registrován: sob bře 08, 2014 11:35 am
Příspěvky: 4
El, dle mé osobní zkušenosti je potřeba vypít vody tolik, aby vytvořila dostatečný tlak na tráveninu ve střevech a donutilo vás to jít na toaletu. U mě zafunguje zmiňovaných 1-1.5l vypité vody v čase 10-20 min. což je první dávka. Také jsem zastáncem provádění včasnější hodiny - viz biologické hodiny jednotlivých orgánů těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2015 1:34 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
eli píše:
ToNovy – děkuji za reakci tedy jsem měla ještě vydržet i když se po 40 minutách nic nedělo, nebo jsem měla pít více slané tekutiny? než ten první pul litr? jak je uvedeno na těchto stránkách v návodu... podle toho co jsem se dočetla na množství nezaleží - nechápu proč mi to nefunguje...

Pokud se vám nepodaří nahodit sifon po první dávce slané vody, udělejte si klystýr, stačí 0,5l.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz