Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,je možné provádět tuto očistu i když je možné,že ve střevě je nějaký zánět?
Je možné pít slanou vodu postupně třeba dvě hodiny?nevadí to to tomu jak píšte,že střevo nesmí být prázné déle jak hodinu,aby se nedělali srůsty?trvá mi to většinou dlouho než se začne něco dít,někdy i 3 hodiny...
děkuji

Akutní zánět by vadil, ale chronické záněty to slušně léčí, čili nevadí a délka procedury na to nemá vliv, záleží pouze na posledním odchodu vody, nebo heřmánku a od tohoto času se musíte nejdéle do hodiny najíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned zář 18, 2011 1:25 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2011 2:56 pm
Příspěvky: 41
Je niekde podrobny navod na Sankhapraksalanu?O ake cvicenia sa tam jedna?Dakujem...som uplna amaterka v tom...\":-(\"(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 6:54 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 12:53 pm
Příspěvky: 17
Chem sa podeliť o svoju skúsenosť s druhou šankou. Prvá prebehla asi pred mesiacom bey problémov. Druhú som robila v piatok ráno presne podľa postupu tu popísaného. Jedla som len ryžu s maslom, na obed a večer som vypila po pol litri čistej vody. Večer som si do nej pridala dve kvapky lugolu (chcela som začať s dopĺňanám jódu).
Ráno o druhej som sa zobudila na pocit pokazeného žalúdku a bolo mi na vracanie. Vyvrátila som len nejaké hlieny, mala som zimnicu, hnačku riedku ako pri šanke, a totálne biely jazyka sprevádzaný pachuťou v puse. Skúsila som zjesť jablko s probiotikami neskôr psýlium a ľahla som si spať. Ráno som vstala s teplotou, pokračujúcimi hnačkami a taktiež bielym jazykom. Zľakla som sa, že som si tým množstvom vody čo som predošlí deň vypila, navodila znova syfón, tak som hneď ráno volala pánovi Jardovy o jeho názor/radu (podľa všetkého išlo o následný detox po šanke, na zastavenie hnačky odporučená ryža s banánom/rozvarenou mrkvou a čierne uhlie).
Celú sobotu so mala vysokú teplotu nad 38 C, hnačka stále vodnatá a páchla strašne hnilobne (k večeru už bez zápachu). V črevách mi neprestajne doslova hrkotalo. Pila som veľa harmančekového čaju s citrónom a práškovým vit.C (8-10g v priebehu dňa) neutralizovaným hydrogénuhličitanom draselným. Jesť mi veľmi nechutilo, takže som za celý deň dostala do seba len za tanier ryže s banánom. Snažila som sa aj vypotiť aby teplota klesla no nepomohlo. K večeru sa teplota šplhala k 39 C, to už manžel zháňal po susedoch acylpyrín (doma sme ho nemali lebo sme ho pár rokov ani nepotrebovali a pokiaľ sa dá tak sa liekom vyhýbame).
Vzhľadom k stúpajúcej teplote som užila dve tablety a teplota klesla až úplne ustúpila. S klesajúcou teplotou sa mi upokojili aj črevá a prestalo ma preháňať. To už bolo okolo 11hod.v noci, tak som sa tešila že sa vkľude vyspím. Okolo pol noci mi zničoho nič opuchla nosová sliznica (pocit ako pri sennej nádche) nie len z vnútra ale nos bol viditeľne pripuchnutý aj z vonka. Začala som vkuse kýchať a z nosa mi neprestajne tiekol bezfarebný hlien. Kým sa mi to ako tak ukludnilo bolo asi pol druhej a to som už vyčerpaná konečne zaspala.
V nedeľu ráno som sa zobudila úplne bez problémov ako by sa v predošlí deň vôbec nič nestalo. Zostal mi však biely jazyk a nafúknuté podbruško (to u seba pozorujem už dlhodobo). Diagnóza? Kandida jako sviňa! Zatiaľ som si naordinovala GSE (extrakt z grep.jadier) a idem si robiť pickles na dopĺňanie probiotík, lebo tablety idú hodne do peňazí (asi si zoženiem aj tú tibetskú mliečnu hubu, no mám prístup len ku kravskému mlieku z automatu, no lepšie ako nič). Ráno a večer neutralizácia prekysleného organizmu hydrogenuhličitanom draselným (čajová lyžička rozpustená vo vode). Taktiež si tu musím riadne naštudovať stránky o kandide a ide sa nato....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sylvie63 píše:
Je niekde podrobny navod na Sankhapraksalanu?O ake cvicenia sa tam jedna?Dakujem...som uplna amaterka v tom...\":-(\"(

Návod je zde http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php a pokud se týká cviků, které já osobně zase za tak nezbytné nepovažuji, tak na netu je toho plno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
anuska píše:
Chem sa podeliť o svoju skúsenosť s druhou šankou. Prvá prebehla asi pred mesiacom bey problémov. Druhú som robila v piatok ráno presne podľa postupu tu popísaného. Jedla som len ryžu s maslom, na obed a večer som vypila po pol litri čistej vody. Večer som si do nej pridala dve kvapky lugolu (chcela som začať s dopĺňanám jódu).
Ráno o druhej som sa zobudila na pocit pokazeného žalúdku a bolo mi na vracanie. Vyvrátila som len nejaké hlieny, mala som zimnicu, hnačku riedku ako pri šanke, a totálne biely jazyka sprevádzaný pachuťou v puse. Skúsila som zjesť jablko s probiotikami neskôr psýlium a ľahla som si spať. Ráno som vstala s teplotou, pokračujúcimi hnačkami a taktiež bielym jazykom. Zľakla som sa, že som si tým množstvom vody čo som predošlí deň vypila, navodila znova syfón, tak som hneď ráno volala pánovi Jardovy o jeho názor/radu (podľa všetkého išlo o následný detox po šanke, na zastavenie hnačky odporučená ryža s banánom/rozvarenou mrkvou a čierne uhlie).
Celú sobotu so mala vysokú teplotu nad 38 C, hnačka stále vodnatá a páchla strašne hnilobne (k večeru už bez zápachu). V črevách mi neprestajne doslova hrkotalo. Pila som veľa harmančekového čaju s citrónom a práškovým vit.C (8-10g v priebehu dňa) neutralizovaným hydrogénuhličitanom draselným. Jesť mi veľmi nechutilo, takže som za celý deň dostala do seba len za tanier ryže s banánom. Snažila som sa aj vypotiť aby teplota klesla no nepomohlo. K večeru sa teplota šplhala k 39 C, to už manžel zháňal po susedoch acylpyrín (doma sme ho nemali lebo sme ho pár rokov ani nepotrebovali a pokiaľ sa dá tak sa liekom vyhýbame).
Vzhľadom k stúpajúcej teplote som užila dve tablety a teplota klesla až úplne ustúpila. S klesajúcou teplotou sa mi upokojili aj črevá a prestalo ma preháňať. To už bolo okolo 11hod.v noci, tak som sa tešila že sa vkľude vyspím. Okolo pol noci mi zničoho nič opuchla nosová sliznica (pocit ako pri sennej nádche) nie len z vnútra ale nos bol viditeľne pripuchnutý aj z vonka. Začala som vkuse kýchať a z nosa mi neprestajne tiekol bezfarebný hlien. Kým sa mi to ako tak ukludnilo bolo asi pol druhej a to som už vyčerpaná konečne zaspala.
V nedeľu ráno som sa zobudila úplne bez problémov ako by sa v predošlí deň vôbec nič nestalo. Zostal mi však biely jazyk a nafúknuté podbruško (to u seba pozorujem už dlhodobo). Diagnóza? Kandida jako sviňa! Zatiaľ som si naordinovala GSE (extrakt z grep.jadier) a idem si robiť pickles na dopĺňanie probiotík, lebo tablety idú hodne do peňazí (asi si zoženiem aj tú tibetskú mliečnu hubu, no mám prístup len ku kravskému mlieku z automatu, no lepšie ako nič). Ráno a večer neutralizácia prekysleného organizmu hydrogenuhličitanom draselným (čajová lyžička rozpustená vo vode). Taktiež si tu musím riadne naštudovať stránky o kandide a ide sa nato....

To máte pravdu, podle všeho jste svoji kvasinku dost naštvala, ale zase jí dost pochcípalo a někudy to ven musí. V očistách bych určitě pokračoval a na ty probiotika vyzkoušejte velice jednoduchou variantu speciálního domácího jogurtu, což je rychlé, tak velice levné. Do trojdecové sklenice dáte malou lžičku Lepicolu, do toho vysypete jednu tobolku lakobacilů od firmy Swiss s pěti kulturami, nebo i nějaké jiné, co máte. Trochu ten prášek promícháte a zalijete dvěma deci čerstvého mléka i z toho automatu, čím bude tučnější, tím lepší, nebo se dá přidat i trochu smetany. Několikrát za den to promícháte a za 24 hodin máte excelentní zdroj probiotik s prebiotikem, což obnovuje střevní mikroflóru velice dobře, zlepšuje defekaci, je to za pár korun a rychle hotové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 10:06 am 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2011 2:56 pm
Příspěvky: 41
Mozem pouzit morsku sol?Dakujem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 12:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sylvie63 píše:
Mozem pouzit morsku sol?Dakujem...

Ano, ale vhodnější je himalájská, nebo epsomská.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 1:42 pm 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 12:53 pm
Příspěvky: 17
....inak po absolvovaní prvej šanky som spozorovala hlavne to že už nemám také chute na "blbosti" (pečivo, keksíky...). Potom som to trochu po..... lebo sme šli na dovolenku do bulharska a tam som si dopriala aj pizzu, zákusky... (nie veľa no aj to stačilo), čím som sa dostala tam kde som bola a chute sa len navyšovali.
Po druhej šanke (už vyššie spomínanej) sa zase cítim fajn, vystačím si s malými porciami, chute sú pod kontrolou (dokonca môžem v obchode kľudne prejsť okolo regálov s "blbosťami"). To mi určite pomôže aj pri boji s candidou...
Ešte som zvedavá na obdobie pred menštruáciou kedy sa to zvykne s tými chuťami zhoršovať. No myslím si že keď budem udržiavať správne PH tak by nemali byť ani chute \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 7:11 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2011 2:56 pm
Příspěvky: 41
Pozerala som tie soli ktore odporucate na internete,ale vsetky boli doporucene len do kupelov..ani jednu som nenasla na konzumaciu...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 8:38 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý den,
dnes jsem provedla shakru a zapomnela jsem na to,ze se nesmi syrova zelenina a vypila v odpoledne zeleninovou cerstvou stavu navic i s citronem, vecer jsem manzelovi delala vyvar a nekolikrat ho oochutnala. Mohla jsem si nejak uskodit?jsem z toho ted nervozni.
dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 9:25 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý den,po tom vývaru mám pěkný průjem ,prosím poradte co s tím? asi budu muset jist ryzi ale bojim se ze to namnozi zase candidu....navic se mi udelal opar v nose....uz jsem z toho na prasky
prosim poradte
dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
anuska píše:
....inak po absolvovaní prvej šanky som spozorovala hlavne to že už nemám také chute na "blbosti" (pečivo, keksíky...). Potom som to trochu po..... lebo sme šli na dovolenku do bulharska a tam som si dopriala aj pizzu, zákusky... (nie veľa no aj to stačilo), čím som sa dostala tam kde som bola a chute sa len navyšovali.
Po druhej šanke (už vyššie spomínanej) sa zase cítim fajn, vystačím si s malými porciami, chute sú pod kontrolou (dokonca môžem v obchode kľudne prejsť okolo regálov s "blbosťami"). To mi určite pomôže aj pri boji s candidou...
Ešte som zvedavá na obdobie pred menštruáciou kedy sa to zvykne s tými chuťami zhoršovať. No myslím si že keď budem udržiavať správne PH tak by nemali byť ani chute \":wink:\"

No chutě na sladké vás asi neopustí nikdy, to si kvasinka ujít nenechá, aby vás trochu poškádlila, nicméně do nabídky jsem dal zajímavou novinku - Sladík, který je sladký až zbytečně a cukr neobsahuje, čili chutě vyřeší a navíc léčí spoustu problémů. Obecně, čistá střeva také závislost na sacharidech omezí, ale odstranit se opravdu nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sylvie63 píše:
Pozerala som tie soli ktore odporucate na internete,ale vsetky boli doporucene len do kupelov..ani jednu som nenasla na konzumaciu...?

Jsou ve farmaceutické kvalitě a je to tam napsáno, já nejsem lékárník a nemohu tedy prodávat sůl na orální aplikaci, nicméně na koupele ano a pokud vy to omylem sníte, to za vás už řešit nemohu, čili vlk se nažere a koza zůstane celá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 19, 2011 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,po tom vývaru mám pěkný průjem ,prosím poradte co s tím? asi budu muset jist ryzi ale bojim se ze to namnozi zase candidu....navic se mi udelal opar v nose....uz jsem z toho na prasky
prosim poradte
dekuji

Tak zásadní problém tím nevzniká, ale bez té rýže se asi neobejdete, nicméně použijte ve větším laktobacily a to by mělo fungovat. Pokud by to i tak nezabralo, zítra si dejte větší dávku živočišného uhlí a bude klid. Na ten opar můžete vyzkoušet aktivované MMS, pokud ho doma máte, myslím, že jsem to zde také popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 8:13 pm 
Offline

Registrován: stř říj 27, 2010 4:30 pm
Příspěvky: 20
Tak jsem zkusil svou první shanku.
No proběhlo to bohužel tak jak nemělo.

Postupoval jsem podle návodu zde, takže po zavodnění jsem začal pít slanou vodu (3x 0,5l).
Tady nastává problém, že sůl ihned spadne na dno sklenice, takže při pití je pak tato část výrazně slanější.
No vypil jsem 1l a začalo mi být dost nevolno, čekal jsem nějakou tu minutu, pak jsem rychle na ex dopil zbytek 0,5l. Nevolno po chvíli vymizelo.
Sifon se ale nedostavil, tak jsem udělal pár cviků, nakonec i podle jiného návodů, stále nic.
Tak jsem usedl k počítači, a tady na foru jsem si přečetl že mám pít slanou vodu dále.
Takže už asi po 45 minutách, řadě cviků a divných pocitů od počátku procedury jsem do sebe nalil ještě 1l vody se solí.
Pořád nic, tak jsem po pár minutách vypil asi 1l heřmánku.
Na chvíli si lehl a zhruba 1 hod a 30 min od počátku procedury mě začalo dost bolet břicho, takže jsem běžel na záchod.
Až teď se efekt dostavil, ale nic zvláštního to nebylo. V podstatě jako kdybych při mírném tlaku "močil" z konečníku a vylučoval jsem jen tu vodu a mezitím byli malé kousíčky výkalů různých barev.
Čekal jsem husté kaly, ale nic. Ani jsem necítil žádný pocit vyprázdnění střev.
Poté jsem dojedl už docela studenou rýži.

Příště to zkusím znovu, akorát pokud se efekt nedostaví do 10 minut od první sklenice, budu pít ty litry slané vody dále a počkám tak hodinu, než začnu pít heřmánek..
Snad tim nic nezkazím.

Chci se zeptat:
Proč to trvalo do efektu tak dlouho?
Má sifon stále svůj efekt i po takové době?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz