Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 2:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 1:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Děkuji pane Jardo za odpovědi, i za tu na můj první příspěvek \":wink:\"

Ve čtvrtek jsem absolvoval 2. Šanku kde nahození předcházely 2 flašky soli vrchem ven \":roll:\" Tím si myslím, že došlo ke kvalitní Vamanadhautí \":mrgreen:\" řekl bych, že po tom zvracení jsem se cítil dobře \":)\"
V pátek po 24h rýže s máslem jsem přešel na jablka jakožto přípravu na Jaterní očistu a dnes ji dokončil.

Nevadí, že jsem nedal větší odstup pane Jardo?

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 3:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzka.joginka píše:
Dobrý den, dělala jsem tuto očistnou techniku střev už asi před rokem, trvalo mi to asi třikrát déle než je v návodu a na konci to nebyla úplně čirá voda, ale lehce nazelenalá. Nevím, jestli je to v pořádku - že šlo např. o žaludeční šťávy? Prosím poraďte, chystám se na očistu znova \":)\" Děkuji...

Dle mého názoru nejde o žádný problém, z někoho jde tolik žluče, že čistou vodu nemá skoro šanci docílit, to chce svůj čas a pravidelné opakování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 3:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
Děkuji pane Jardo za odpovědi, i za tu na můj první příspěvek \":wink:\"

Ve čtvrtek jsem absolvoval 2. Šanku kde nahození předcházely 2 flašky soli vrchem ven \":roll:\" Tím si myslím, že došlo ke kvalitní Vamanadhautí \":mrgreen:\" řekl bych, že po tom zvracení jsem se cítil dobře \":)\"
V pátek po 24h rýže s máslem jsem přešel na jablka jakožto přípravu na Jaterní očistu a dnes ji dokončil.

Nevadí, že jsem nedal větší odstup pane Jardo?

Nevadí, ten odstup se tam dává spíše pro to, aby lidem nebylo blbě, nicméně pokud to snášíte v uvedeném režimu bez zjevných potíží, tak není problém. Na můj vkus do toho jdete "prsama" jako vojáci rudé armády na frontě, ale pokud přežijete, tak v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 8:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Od doby co jsem narazil na Váš web a fórum a pročetl si očisty, tak Dr. Greenstein má můj větší obdiv \":mrgreen:\"
Klystýr, výplach žaludku a Chynín...aby jste neřekli, že jsme Vás zde neléčili! \":lol:\"
Vy máte můj obdiv samozřejmě také! \":shock:\"

Žádný špatný stav jsem nezaznamenal, jen po těch cca 24h větry, takže už vím proč doporučujete ty lactobacily, ale neměl jsem.
Zítra chci nasadit Kefír ve větším množství...bude palba ostrýma! \":mrgreen:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
Od doby co jsem narazil na Váš web a fórum a pročetl si očisty, tak Dr. Greenstein má můj větší obdiv \":mrgreen:\"
Klystýr, výplach žaludku a Chynín...aby jste neřekli, že jsme Vás zde neléčili! \":lol:\"
Vy máte můj obdiv samozřejmě také! \":shock:\"

Žádný špatný stav jsem nezaznamenal, jen po těch cca 24h větry, takže už vím proč doporučujete ty lactobacily, ale neměl jsem.
Zítra chci nasadit Kefír ve větším množství...bude palba ostrýma! \":mrgreen:\"

Hašek byl velice inteligentní člověk a sice s humorem, ovšem psal plnou tristní pravdu. Podobný postup je potírat mandle lugolem, to jsem absolvoval na vojně a pamatuji si ten zážitek dodnes, nicméně to špičkově funguje a to ani nebudu mluvit o léčbě zánětu středouší, kdy mě pan plukovník do propíchnutého ucha nalil nějako dezinfekci. To byla bolest, že jsem ho málem pokousal, ale ten hajzl to měl dobře vymyšlené a držel mě hlavu předloktím v rohu místnosti vší silou, něž jsem se zklidnil. Musel se dost snažit, jinak šarže nešarže bych ho asi napadl, ovšem za dvě minuty bylo po všem a byl jsem vyléčený. No prostě některé postupy se do běžného civilního života tolik nehodí, což ovšem neznamená, že nejsou výborné v polních podmínkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 07, 2014 11:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 06, 2014 3:03 pm
Příspěvky: 1
Zdravím pana Jardu i ostatní \":-)\"
Našel jsem tento web teprve včera a o Sankhapraksalana jsem zde četl úplně poprvé.
Piju každé ráno na lačno počas půlhodiny až hodiny cca 2 litry vlažné vody s citrónem (limetkou) a pravdou je, že nikdy se ve mě nic nepohlo, jen mám hodinu břicho jako bych v něm měl cihlu, v krku knedlik jak pred zvracenim a chodím čůrat \":-)\"
Nyní je mi jasné, že od SP to má daleko, ale na plnou SP se dost bojím (i když jsem štír, hihi), kvůli dost rozvinutým hemeroidům.
Je vůbec prospěšné pít ráno tu kyselou vodu? Pomůže to něčemu? Za dvanáct let jsem nabral dvacet kilo nadváhu (BMI 31,7!! od sezení u PC plus nezdravé jídlo), které se chci zuby nehty zbavit a až poslední dva tři roky cvičím a snažim se jíst zdravě, ale i když jím převážně cizrnu, luštěniny, pohanku, zeleninu, ryby, sushi, ovoce, špalové testoviny atd, atd... a velmi výrazně eliminuji uzeniny, pečivo, chleba a rychlé cukry, pořád musím tu stolici tlačit, někdy je mazlavá a někdy zase ne a defakto vypadne sama (vyjímečně). Snažím se seč to jde ale nemůžu najít spojitost proč je to jednou tak a jindy zase jinak. Mám pocit, že si tělo dělá co chce a nevím jestli ty problémy nejsou už spíše psychosomatického původu (nebudu zatím vyjmenovávat svá "bebínka").
Pomůže mi SP tak výrazně, že se oplatí risknout ji přes hemeroidy?
Navíc, odkdy mám nadváhu, tak mám steatosu jater a trpím občas srdečními arytmiemi (FiSi), na které beru prášky... je to hrůza, vytáčí mě to, děsí mě to a dost se proto obávám i rychlých čistících kúr.

Existuje nějaký méne invazivní postup pro začínajícího "čističe"? Anebo mám vlítnout do střevní a jaterní očisty podle návodu a nic neřešit?
48 let jsem totiž nic neřešil a nedbal vůbec na nic (nikdy mi nic nebylo), a teprve poslední dva tři roky se ve mě pohnul rozum a začal jsem poslouchat své tělo, které už na mě doslova "řvalo", protože se problémy nabalují už snad i exponenciálně \":-)\"
Pokud existuje nějaká "rozjezdová" varianta očisty střeva i jater, než začnu s tou invazivní rychlou metodou, budu vděčný za rady a motivaci \":-)\"

P.S: mám kefírové houbičky a miluji kefír. Vypil jsem ho za léta tuny a zdá se mi, že se nic neupravilo. Jak dlouho ho můžu pít a v jakém množství? A je možné že mi to i škodí?

Přeji hezký den a předem děkuji za váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 07, 2014 11:50 am 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Dneska jsem absolvoval svou první Sankhapraksalanu. Po prvním vypití 1,5l se dostavilo první vyprazdňovaní tak po 15 minutách a několika cvicích, ale přišlo mi to jako uplně normální vyprázdňování jako každý den. Po druhé dávce už ze mě šla prakticky čistá voda, což asi znamenalo, že nejsem zas tak zanesený. Nejsem si jistý, protože jsem to niják neměřil, ale měl jsem pocit, že ze mě vyšlo mnohem méně tekutin než jsem do sebe nacpal. Šlo to ze mě v takových proudech cca po 1 - 3 dcl s rozestupama několika minut, myslel jsem si, že prostě ze mě vytryskne 1,5l vody naráz, tak nevím uplně jestli jsem to udělal správně. Musím říct, že jíž po první 1,5litrové nádobě slané vody jsem se těšil na heřmánkový čaj (a to ho nemám rád \":D\" ). Pocelou dobu očisty mi bylo docela mizerně, motala se mi hlava atd., ale nic co by se nadalo zvládnout. Tak v půlce očisty mi začla být i velká zima a docela jsem se klepal. Po ukončení a během následné konzumace rýže i dlouho po tom jsem chodil velice často na malou, což mě překvapilo, protože jsem myslel, že to má vše vyjít konečníkem, tak nevím teď jestli je to v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 07, 2014 9:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Jarda píše:
Hašek byl velice inteligentní člověk a sice s humorem, ovšem psal plnou tristní pravdu. Podobný postup je potírat mandle lugolem, to jsem absolvoval na vojně a pamatuji si ten zážitek dodnes, nicméně to špičkově funguje a to ani nebudu mluvit o léčbě zánětu středouší, kdy mě pan plukovník do propíchnutého ucha nalil nějako dezinfekci. To byla bolest, že jsem ho málem pokousal, ale ten hajzl to měl dobře vymyšlené a držel mě hlavu předloktím v rohu místnosti vší silou, něž jsem se zklidnil. Musel se dost snažit, jinak šarže nešarže bych ho asi napadl, ovšem za dvě minuty bylo po všem a byl jsem vyléčený. No prostě některé postupy se do běžného civilního života tolik nehodí, což ovšem neznamená, že nejsou výborné v polních podmínkách.

Švejk mě baví hodně a na pana doktora jsem nahlížel jako na sadistu, ale už ne....tak moc \":mrgreen:\"
Naštěstí na bolesti v uchu jsem netrpěl, ale dokážu si to velice dobře představit, jelikož menší píchání v uchu jsem párkrát zažil, takže chápu. Dokonce jedna kamarádka nedávno, taky díky sdělené zkušenosti jiné kamarádky, aplikovala své dceři na bolesti v uchu 1-2 kapky zahřátého na teplotu těla olivového oleje a do 5-10 minut bylo po bolesti.

Abych nebyl úplně off topic, tak dnes jsem byl podarován Pickles, takže jsem se dnes ládoval a už mám téměř 500ml sklenici snězenou a ještě jsem to prokládal kefírem. To bude zítra Šanka č.3 \":lol:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Potřebuji poradit
PříspěvekNapsal: čtv dub 10, 2014 11:13 am 
Offline

Registrován: čtv dub 10, 2014 10:47 am
Příspěvky: 3
Ahoj Jardo,

v úvodu před Vámi chci třikrát hluboce smeknout klobouk..! Vaše ochota provázet lidi při této procedůže přes skype a věnovat tak tomu svůj volný čas je pro mě inspirativní..krom všech Vašich znalostí a především ostrovtipu, kde jsem se při pročítání různých diskuzí nejednou od srdce zasmála, za to fakt veliké díky!! Chtěla bych někdy zažít takovouto diskuzi s Vámi osobně..ovšem já bych nechtěla být protistranou.. \":wink:\"

Teď už rychle k věci: již podruhé jsem se né moc vydařeně pokoušela a tuto očistu..zajímalo by mě, co dělám špatně..možná si hned v úvodu odpovím sama, ale budu doufat, že tomu tak nebude..

Mám s největší pravděpodobnoctí Candidu a díky ní jsem se propracovala krom jiných i k Vašim - pro mě v tomto směru nejcennějším stránkám. Jsem již tři týdny každý den v práci a to na dobu neurčitou, ale nafouklé břicho a né zrovna voňavá a téměř neustálá plynatost mě přinutila k okamžitému zákroku nejen kvůli kolegům. Řeším to tedy tak, že v daný den od probuzení nic nejím a jen piji vodu..co nejvíce vody..k procedůře jako takové se dostanu až kolem druhé, třetí odpolední..

Pak vše provádím poctivě podle návodu, ale i tak jsem se efektu sifónu dočkala jen při druhé procedůře a to navíc jen na chvíli..pak se mi zvedl žaludek, zvracela jsem - celkem řádně, až jsem měla obarvenou vodu do růžova - musela to být krev, nic červeného jsem ani den předtím nejedla. No ale každopádně mám pocit, že tak polovina vody ve mě stejně zůstala a střeva se rozhodně nepročistila pořádně..

Pár iformací pro bližší představu - je mi 28, tou dobou v zahraničí, nafouklé břicho a plynatost cca měsíc, přestala jsem před dvěma měsíceme kouřit a rvala do sebe sladké jako nikdy dřív, toť nejspíš důvodem k takové candiinvazi. Jinak dívčí mikózou trpím už roky, takže si tuto bakterii nevědomky chovám už dlooouhý pátek. Stolice před očistou střídavá - ráno dokonce trošku průjem, což mám zcela vyjímečně, spíš problém se pořádně vypdázdnit, někdy malý bobky s těží vytlačitelný, jindy klasika pastovitá a lepivá..

Může to být tím, že to nedělám ráno, jak je v návodu? Já ale bohužel nemám jinou možnost.. leda bych si přivstala tak ve čtyři ráno a hned poté šla do práce, což rovnou vylučuji, jelikož mám v práci celý den fyzickou dřinu..

Díky moc za odpověď a ZDRAVÍ ZDAR A SÍLU, PŘÍMÝ OPAK CANDIDĚ!!! \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji poradit
PříspěvekNapsal: pát dub 11, 2014 12:09 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Prejdi na nízkosacharidovú stravu s vysokým obsahom (živočíšnych) tukov..... A nasaď rôzne očisty spomínané v tomto fóre... + hladovku 1 deň v týždni... To sú moje rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji poradit
PříspěvekNapsal: pát dub 11, 2014 2:14 am 
Offline

Registrován: čtv dub 10, 2014 10:47 am
Příspěvky: 3
moc děkuju za radu.. jen nejsem zcela způsobilá vyhovět, jelikož jsem veganka, která jen vyjímečně sklouzne k vegetariánství..živočiné tuky tedy nepřipadají v úvahu..

každopádně mám ještě otázku, při Candidě je naškodu i sójové mléko, nebo to je ok? ve 100 ml obsahuje 4.9 mg carbohydratů z toho 2.6 g cukru..napište mi prosím, že toho se vzdávat nemusím.. \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji poradit
PříspěvekNapsal: pát dub 11, 2014 8:52 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kamila29 píše:
moc děkuju za radu.. jen nejsem zcela způsobilá vyhovět, jelikož jsem veganka, která jen vyjímečně sklouzne k vegetariánství..živočiné tuky tedy nepřipadají v úvahu..

každopádně mám ještě otázku, při Candidě je naškodu i sójové mléko, nebo to je ok? ve 100 ml obsahuje 4.9 mg carbohydratů z toho 2.6 g cukru..napište mi prosím, že toho se vzdávat nemusím.. \":|\"

Po precteni par clanku o soje bych se niceho ze soji nedotknul ani 5 metrovou holi. Tedy s vyjimkou fermentovanych sojovych produktu, natto, tempeh a miso, ktere jsou naopak velice doporucovane. Projdi si napriklad odkazy na http://www.naturalnews.com/soy.html nebo pokud to chces v cestine, tak treba
http://www.joga-online.cz/8-jidel-ktere-byste-nemeli-nikdy-znovu-jist.html píše:
Sojové mléko a sojové náhražky
Jedná se o největší zdravotnickou lež moderní doby. Většina dostupné soji, která není BIO, pochází z geneticky modifikovaných rostlin. Soja je zpracovávána s pomocí toxické chemikálie hexan. Ten je spojován s defekty novorozenců, problémy s plodností a rakovinou.
Nefermentovaná soja je také vysoce "estrogenická", což může při dlouhodobé konzumaci vést k značné hormonální nerovnováze.
Když soja, tak pouze BIO a nejlépe v podobě kvalitní sojové omáčky \":-)\"
Co se tyka nahrazek mleka, doporucuje se mandlove mleko, ktere si muzes sama vyrobit.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuji poradit
PříspěvekNapsal: sob dub 12, 2014 6:40 am 
Offline

Registrován: čtv dub 10, 2014 10:47 am
Příspěvky: 3
díky moc, jdu se vzdělávat..!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2014 4:22 pm 
Offline

Registrován: sob dub 19, 2014 3:35 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den Jaroslave,
dnes jsem si udělal podle Vašeho návodu očistu tlustého střeva-Sankhapraksalanu. Ale nejsem si jistý, jestli vše proběhlo jak mělo. Myslím si, že se stravuju celkem zdravě, hodně zeleniny, občas luštěniny, ráno často muesli. S vyměšováním ani s trávením nemám problémy.
Ráno jsem nalačno vypil cca 3/4 l vody a za 40min jsem vypil první odměrku 1,5 l vody a čekal že se dostaví sifonový efekt. Bohužel nic se nedělo, tak jsem asi po 10 min. udělal pár doporučených cviků ale zase nic. Asi po 15 minutách zmizel nepříjemný pocit v žaludku, tak jsem vypil další dávku slané vody. Znovu se dostavil nepříjemný pocit v žaludku, tentokrát již v polovině druhé dávky. Protože se ani po 30 min od začátku procedury průjem nedostavil, lehl jsem si na záda a začal si masírovat břícho. Asi po 5 min jsem začal chodit na záchod. Absolvoval jsem celý pitný proces a na konci ze mne skutečně šla už jenoim čistá voda. Takže jsem pokračoval dle návodu rýží, ale mám pocit že to nebylo "ono". Při sezení na záchodě jsem měl pocit, že ze mne rozhodně nejde tolik vody co jsem vypil. A moji domněnce nahrává i fakt, že jsem neměl žádnou žízeň, až nyní co Vám píšu, což je asi 5 hodin po skončení výplachu. Během ttéto doby jsem ale byl nejméně 5x vydatně močit. V této souvislosti mne napadá, že jsem kdysi dávno byl na gastro vyšetření, a lékař mi sdělil nějakou odchylku v umístění čehosi co se už nepamatuji, nevím jestli to nebyl vyústění ze žaludku nebo něco podobného. Co si o tom myslíte? Mohu to zkoušet znova? Je popsaný projev s močením O.K.? Děkuji za odpověď.
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: shankpraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 25, 2014 2:45 pm 
Offline

Registrován: pát dub 25, 2014 2:36 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
dnes jsem absolvovala shankpraksalanu, dělala jsem vše podle návodu, vypila 3/4l vody a po necelé hodině přešla na samotné pití slané vody. Vypila jsem 4 dávky po 1,5l a poté i 1,5l heřmánkového čaje. Čistá voda tekla už po dvou lahvích slané vody, ale i přesto jsem vypila i ostatní. Po vypití heřmánkového čaje jsem cca po 40 minutách snědla rýži s máslem, ale ne mnoho, moc to nešlo a 2 tablety lactobacilu. Problém je, že si nejsem jistá, zda ze mne všechno odešlo. Váha ukazuje o 2 kila víc než před procedurou a necítím se úplně ve své kůži. Chvilkami zimnice a trochu bolí záda, zřejmě ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz