Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2017 2:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Mam za sebou asi 50x sankhapraksalanu, doteraz bez problemu.
Teraz som vsak spravil chybu, a to s konkretnym jedlom po sankhapraksalane...
Doteraz som pl sankhapraksalane jedaval vacsinou mäso s maslovou omackou a zeleninou, pripadne sem-tam vajicka s tukom (vqcsinou maalo) a kvalitnym paradajkovym pretlakom + olivy. NIKDY nebol problem.
Dnes som si ale dal ako prve jedlo po sankhapraksalane 4 dni vykvasene rozmixovane pseno, uvarene a cez noc dodatocne sfermentovane s miso pastou. Pred jedenim som to zohrial a pridal som do toho bryndzu a maslo. Popravde, chutilo to vyslovene hnusne...ale zjedol som to. O 2-3 hodiny na to mi bolo tak zle, ze som rychlo prisiel z obchodu domov, vyslo zo mna z konecniku asi 2 litre slanej vody po sankhapraksalane ktora nestihla cela vyjst za 3 hodiny, a zvracal som (samovolne - z bolesti zaludka som nevracal asi...8 rokov ?).
Otazka znie... Ked som po 3 hodinach zvracal prve (a dnes teda aj posledne) jedlo po sankhapraksalane, tak je to to iste akoby som si po nej ziadne jedlo nedal ??? Lebo v navode sa jasne pise, ze po 30-60 minutach sa MUSI jest. Ked som to pred stravenim vyzvracal (mozno aj cely obsah jedla), tak mi nieco hrozi ?... Osobne si to nemyslim, ale...radsej sa pytam...
Inak, povodne som si zajtra chcel dat pôst (ekadaši), ale vzhladom na to ze sa zajtra radsej NAJEM (teraz mi uz nie je zle) aby som si pripadne neposkodil s tou sankhapraksalanou (pricina - nevhodne jedlo).... Takze si dam pôst 22.2., tiez bude ekadaši.
Dakujem za pripadnu odpoved, nazor \":-)\"

No to je dobrá ptákovina, blběji to snad udělat ani nejde, nicméně máte to za sebou a myslím že nic zásadního se dít nebude, ale určitě bych to dělal trochu rozumněji. Ono sice většinu jídla vyzvracíte, nicméně do střeva se dostanou nějaké části a hleny, což by mělo stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2017 3:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
to Jarda : mate pravdu, nic sa mi nestalo. Akurat som uz pevne rozhodnuty, ze pseno/jahly uz u mna nemaju svoje miesto. Nikdy mi to nechutilo...asi to bol signal... \":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2017 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
(Miloš) píše:
Zdravim vsechny,
tak jsem to dneska absolvoval poprve dle navodu, az na to, ze jsem musel cekat vic nez pet minut a pomoci tomu klystyrem, slo vsechno vicemene tak, jak je popsano. Jediny prekvapeni je, ze se zadny vetrelci, co jsou na obrazkach nekonali, jeden takovej cca peticentimetrovej pendrek, ktery vypadal nehezky a to je vse. Mam to brat tak, ze tam mam cisto, nebo je to potreba opakovat?
Zivotospravu nemam idealni, nicmene snazim ze si davat psylium s ovocnou stavou, semtam zel. jecmen, semtam klystyr...
Muzu na to navazat ocistou kloubu a popr. jater, nebo je lepsi to opakovat?

Tak ty obrázky jsou docela extrém tedy určitě plně vyhovuje co vypadlo z vás a asi bude rozumné ještě jedno opakování a pak bych se pustil do dalších očist. Ono čím více bude střevo čisté tím menší případné komplikace budou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2017 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
to Jarda : mate pravdu, nic sa mi nestalo. Akurat som uz pevne rozhodnuty, ze pseno/jahly uz u mna nemaju svoje miesto. Nikdy mi to nechutilo...asi to bol signal... \":)\"

Tak jáhly nemusí nutně znamenat problém, ale po šance a ještě nakvašené, to je pak síla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Problém s odchodem kalů
PříspěvekNapsal: sob bře 04, 2017 5:35 pm 
Offline

Registrován: sob bře 04, 2017 5:26 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, zkusila jsem tuto metodu minuly týden a nemela jsem s tim problem az na to, ze se výsledek dostavil az po pul hodině po vypítí první várky slané vody. Každopádně moje kamarádka (je uz rok veganka,ale nevim, jestli to má na tuhle proceduru nějaký vliv) to zkouší dnes, vypila litr a pul a uz to trvá hodinu a porad se nic nedostavilo. Ani se necítí plná, je úplně v pořádku, tak vypila jeste dalšího pul litru a porad nic. Zkoušela si promačkat i bricho, jak jste říkal. Nevíte, co je špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: shankaprakshalana - krev při zvracení
PříspěvekNapsal: ned bře 05, 2017 9:38 am 
Offline

Registrován: ned bře 05, 2017 9:26 am
Příspěvky: 4
Dobrý den, právě jsem úspěšně absolvovala shanku. V jednu chvíli se mi udělalo špatně a slanou vodu jsem začala i zvracet. Ke konci zvracení se objevila krev - čerstvá, červená. Jsem z toho vyplašená. Nevíte, čím toto může být způsobeno? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Moc děkuji za odpověď a přeji hezkou neděli! Naďa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 06, 2017 10:22 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Nada11 píše:
Dobrý den, právě jsem úspěšně absolvovala shanku. V jednu chvíli se mi udělalo špatně a slanou vodu jsem začala i zvracet. Ke konci zvracení se objevila krev - čerstvá, červená. Jsem z toho vyplašená. Nevíte, čím toto může být způsobeno? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Moc děkuji za odpověď a přeji hezkou neděli! Naďa

Jsi si jista, ze to byla krev? Nejedla jsi treba cervenou repu? Zkusil bych to zvraceni znovu a jestli to trva, tak bych se tim treba zabyval. Pokud uz ten problem neni, tak bych to, aspon ja, ignoroval. Rekl bych si, ze treba praskla nejaka zilka, nevim...

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 06, 2017 11:09 am 
Offline

Registrován: ned bře 05, 2017 9:26 am
Příspěvky: 4
pv33 píše:
Jsi si jista, ze to byla krev? Nejedla jsi treba cervenou repu? Zkusil bych to zvraceni znovu a jestli to trva, tak bych se tim treba zabyval. Pokud uz ten problem neni, tak bych to, aspon ja, ignoroval. Rekl bych si, ze treba praskla nejaka zilka, nevim...

Děkuji za reakci! Krev to byla určitě - i pachuť jsem cítila. Jinak jsem ale bez potíží. Našla jsem zde jeden stejně vyplašený dotaz, na který Jarda odpověděl, že se může jednat o krvácení z vlásečnic. Uklidnilo mě to, takže své téma smažu, ať neblokuji pro něco důležitějšího. Díky, krásný den a zdraví ZDAR! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 06, 2017 7:27 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Nada11 píše:
Dobrý den, právě jsem úspěšně absolvovala shanku. V jednu chvíli se mi udělalo špatně a slanou vodu jsem začala i zvracet. Ke konci zvracení se objevila krev - čerstvá, červená. Jsem z toho vyplašená. Nevíte, čím toto může být způsobeno? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Moc děkuji za odpověď a přeji hezkou neděli! Naďa

Určitě si můžete skočit na gastro, s tím přece není problém a budete mít info, pro klid duše. Doktorské rady, případně snahu něco léčit, můžete ignorovat, výsledky šetření ale mít můžete, ni?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon bře 20, 2017 11:41 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdravim.

myslim ze mam chytene priedusky, je nejaky problem robit shanku ? dal by som vyplach ale nemam nadobicko momentalne.\":-)\"

dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 12:15 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
laco píše:
zdravim.
myslim ze mam chytene priedusky, je nejaky problem robit shanku ? dal by som vyplach ale nemam nadobicko momentalne.\":-)\"
dik

Tak sanka je stejne lepsi, protoze vezme cely travici trakt, tedy i tenke strevo. A ja, kdyz mi neco je, vcetne dvou pripadu s pruduskama, dam sanku a pak pokracuji pustem dokud neni problem pryc \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 1:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
pv33 : Po shanke ale aj nieco zjes (napr. bielu ryzu s maslom), ze ? Taka skoda, ze sa po sanke musi jest... Napr. ked zjem druhe jedlo (t.z. posledne) dna o 14tej s tym, ze odteraz drzim hladovku, tak mozem, ale bez sanky... Sanka sa totiz dava rano nalacno, a po nej sa musi nieco zjest... JE TO SKODA... Ale nic sa asi neda robit... Takze z toho dovodu sa mi pred kratkym postom sanku robit neoplati...lebo si tym len skratim post prakticky o nejakych 19 hodin, kedz sanku skoncim o 9. hodine rano, a musim sa najest...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 1:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
SemTamTuPrídem píše:
pv33 : Po shanke ale aj nieco zjes (napr. bielu ryzu s maslom), ze ? Taka skoda, ze sa po sanke musi jest... Napr. ked zjem druhe jedlo (t.z. posledne) dna o 14tej s tym, ze odteraz drzim hladovku, tak mozem, ale bez sanky... Sanka sa totiz dava rano nalacno, a po nej sa musi nieco zjest... JE TO SKODA... Ale nic sa asi neda robit... Takze z toho dovodu sa mi pred kratkym postom sanku robit neoplati...lebo si tym len skratim post prakticky o nejakych 19 hodin, kedz sanku skoncim o 9. hodine rano, a musim sa najest...

Presne jak pises, taky mi to prijde lito. Ale prvni jidlo, ryzi s maslem, vzdycky dam. Druhe jidlo, kdyz pak davam pust, uz vynechavam. A pred kratkym pustem vetsinou jen dam caj z listu senny nebo si loknu ricinoveho oleje a to me trochu vycisti.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s odchodem kalů
PříspěvekNapsal: sob dub 01, 2017 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Terezah píše:
Dobrý den, zkusila jsem tuto metodu minuly týden a nemela jsem s tim problem az na to, ze se výsledek dostavil az po pul hodině po vypítí první várky slané vody. Každopádně moje kamarádka (je uz rok veganka,ale nevim, jestli to má na tuhle proceduru nějaký vliv) to zkouší dnes, vypila litr a pul a uz to trvá hodinu a porad se nic nedostavilo. Ani se necítí plná, je úplně v pořádku, tak vypila jeste dalšího pul litru a porad nic. Zkoušela si promačkat i bricho, jak jste říkal. Nevíte, co je špatně?

Špatně není nic, prostě má zpomalené střevo a musí buď dále pít a vytlačit to, nebo počkat a ono to projde po nějaké době samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 03, 2017 12:57 pm 
Offline

Registrován: pon dub 03, 2017 12:54 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, ráda bych zkusila tuto techniku, ale jsem veganka a nemohu kravské máslo, které se poté má s rýži sníst. Je to velký problém? Dá se to nahradit např. olejem? Díky Hanka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz