Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2008 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sankhapraksalana

Tato promyšlená a léty velice dobře prověřená technika očisty je obecně málo známá a panují značné obavy z jejího provádění. Sám mohu prohlásit, že již déle než čtvrt století nic lepšího neznám a veškeré obavy považuji za nesmyslné.

Stručný výtah z návodu na webu, této diskuze a dalších zdrojů je ke stažení zde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 6:38 am 
Offline

Registrován: stř zář 24, 2008 6:31 am
Příspěvky: 4
Mám dotaz nikdy jsem neměl klystýr ani sankhapraksalanu vyjde ze mne všechen obsah usazenin ze střev již při první sankhapraksalaně případně za jak dlouho ji opakovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dz.el píše:
Mám dotaz nikdy jsem neměl klystýr ani sankhapraksalanu vyjde ze mne všechen obsah usazenin ze střev již při první sankhapraksalaně případně za jak dlouho ji opakovat.


Sankhapraksalana je poměrně nekompromisní a dobře propracovaná technika dokonalé očisty celého trávicího traktu jedinou procedurou. Pokud se bavíme o správném provedení sankhapraksalany, tak to znamená, že slanou vodu budete pít tak dlouho, až z Vás bude vycházet naprosto čistá tekutina. K tomu zpravidla stačí množství zmiňované v návodu. Poté v záhybech roztaženého a unaveného tlustého střeva sice mohou zůstat nějaké nalepené nečistoty a skybala, ale jedná se o naprosto minimální množství, které zpravidla vyjde druhý den a ve zlatožluté stolici je uvidíte jako tmavé hrudky. Při velice masivním zanesení, jaké je vidět na obrázcích, už je možné, že ani touto razantní procedurou neodstraníte celoobvodové nánosy tlustého střeva jediným pokusem, ale pokud budete proceduru cca za jeden týden opakovat, což doporučuji, pak je odstranění usazenin prakticky jisté. Další očistu doporučuji provádět pravidelně jedenkrát měsíčně, nebo v případě zdravotních potíží častěji zpravidla 2x měsíčně. Provádění každý týden má již určitá zdravotní rizika a je vhodné se s nimi podrobněji seznámit, pro předcházení případným komplikacím z rozhození střevní mikroflory. Není problém se domluvit na osobní konzultaci a já Vám vše podrobně vysvětlím. Také je možné si nainstalovat do počítače komunikační program Skype a zakoupit za cca 100,- Kč sluchátka a já Vás provedu prvním pokusem očisty, kde Vám v průběhu očisty operativně zodpovím Vaše dotazy. Nebudete první ani poslední, kdo byl mnou takto veden při prvním pokusu a například některé sobotní dopoledne je ideální čas k takovéto spolupráci, pokud se na tom dopředu domluvíme.


Naposledy upravil Jarda dne ned říj 26, 2008 3:02 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát říj 03, 2008 10:43 pm 
Offline

Registrován: pát říj 03, 2008 10:05 pm
Příspěvky: 4
Nikde jsem nepostrehl zmíňku o přípravném kroku k proceduře Sankhapraksalana a to změkčení organismu. To je u některých autorů považováno za nejdůležitější krok k jakékoliv očistě a údajně na tom závisí úspěch celé procedury. Zajímá mě váš názor a zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob říj 04, 2008 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
petr píše:
Nikde jsem nepostrehl zmíňku o přípravném kroku k proceduře Sankhapraksalana a to změkčení organismu. To je u některých autorů považováno za nejdůležitější krok k jakékoliv očistě a údajně na tom závisí úspěch celé procedury. Zajímá mě váš názor a zkušenosti.


Sankhapraksalana, jako každá jiná očistná technika, má vždy ve své podstatě dva rozměry. Jeden je čistě materiální a zpravidla se můžeme bavit vždy i o rozměru duchovním. Člověk žijící ve střední Evropě bohužel mnoho toho duchovního nevnímá a ani vnímat nechce. I to je důvod proč se touto problematikou hlouběji nezabývám. Z čistě materiálního hlediska je postup tak jak je popsaný zcela funkční a dostupný i všem laikům v této oblasti. Pro ty, co se chtějí do problematiky ponořit hlouběji a vnímat oba rozměry očisty, je třeba vysvětlení proč široké veřejnosti předávám jen část informací, jak se na první pohled zdá. Pouze se snažím laikům umožnit co nejméně komplikovaný postup, který je nenutí k pochopení některých zákonitostí. Zde je třeba říci, že není pravda, že se o změkčení nezmiňuji. Jedná se o přípravnou část celé procedury, kde doporučuji intenzivní zavodnění organizmu, které dilatuje tkáně, posílí oběh a dojde k celkovému uvolnění, při němž je snadnější vyloučení škodlivin. Sám jsem vyzkoušel mnoho jiných postupů doporučovaných různými autory, ale vzhledem ke značné komplikovanosti, nebo časové náročnosti jsem je postupně zavrhl. Navíc jejich aplikace byla většinou vhodná, až pro obeznámené a připravené adepty a v některých případech si laik při neznalosti postupu mohl dokonce uškodit. Nevím, který z postupů změkčování jste nastudoval, ale od napařování, sauny a různých masáží se může jednat také o pití různých vývarů, macerátů, dokonce i oleje a rozpuštěného másla, případně o duchovní přípravu pomocí cviků a meditace. Neříkám, že jsem vyzkoušel veškeré návody co jsou dostupné, protože i já žiji ve střední Evropě a času nazbyt mnoho nemám, ale zkusil jsem toho za 26 let opravdu hodně. Nakonec mě mnohaletá zkušenost přivedla k pochopení, že postup je třeba vnímat jako co nejméně komplikovaný a zaměřit se pouze k meritu problému. Také si všimněte, že se nezmiňuji ani o žádných cvičeních v průběhu očisty, jako jiní autoři. Cviky sice nepovažuji za zbytečné, ale nejsou nezbytně nutné ke zdárnému provedení celé procedury, která je pro laika složitá až dost. Tím většinu jedinců odrazuje a je vnímána jako cosi značně náročného na znalosti i dokonalou techniku provedení. Tyto obavy nejsou opodstatněné, protože zjednodušeně řečeno pokud na horním konci přicpané trubky budu postupně přiléváním tekutiny ředit obsah a nemůže dojít ke vstřebání tekutiny stěnou trubky, což zajistí sůl v roztoku, tak postupně vlivem gravitace tento obsah spodním koncem trubky prostě vyteče. Navíc zde, proti uvedenému příkladu, pomáhá peristaltika střeva a osmotická reakce vyvolaná slaným roztokem. Teprve poté co vyzkouším tuto nejjednodušší přírodní zákonitost mohu se, pokud to pokládám za vhodné, zabývat tím ostatním jako je změkčování, cviky a meditace. To adepty vzhledem k náročnosti na čas i pochopení jednotlivých postupů pouze odrazuje od rozhodnutí nutného k prvnímu provedení sankhapraksalany. Dle mého názoru to je škoda, protože jde o vynikající techniku s mimořádným pozitivním vlivem na zdraví člověka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2008 8:43 pm 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2008 8:21 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den , mám dotaz ? Rád bych zkusil nějakou proceduru na vyčištění tl. střeva,po přečtení mě láká Sankhapraksalana jestli to zvládnu.ty tabletky se koupí v lekárně? Byl mi doporučen bodlákový olej firmy nahrin Färber-Distelöl,každé ráno malou lžičku. Prosím o Váš názor až budete mít chvilku času. Děkuji a zdarka farka .pepa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2008 12:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pepobil píše:
Dobrý den , mám dotaz ? Rád bych zkusil nějakou proceduru na vyčištění tl. střeva,po přečtení mě láká Sankhapraksalana jestli to zvládnu.ty tabletky se koupí v lekárně? Byl mi doporučen bodlákový olej firmy nahrin Färber-Distelöl,každé ráno malou lžičku. Prosím o Váš názor až budete mít chvilku času. Děkuji a zdarka farka .pepa

Sankhapraksalanu určitě zvládnete, v tom není žádný problém. Pokud se budete bát provádět poprvé sankhapraksalanu pouze podle návodu na stránkách, je možné se domluvit na osobní konzultaci a já Vám vše podrobně vysvětlím. Také si můžete nainstalovat do počítače komunikační program Skype a já Vás provedu prvním pokusem očisty. V průběhu očisty Vám tak mohu operativně zodpovědět Vaše dotazy. Nebudete první ani poslední, koho jsem takto vedl při prvním pokusu. Nejvhodnější je některé sobotní dopoledne, pokud se na tom dopředu domluvíme. U dotazu na tabletky nepíšete o jaké se jedná. Předpokládám, že jde o Lactobacilus Acidophilus, který se má užívat po prvním jídle pro obnovení bakteriokultur ve střevě. Lactobacilus Acidophilus zakoupíte v každé lékárně, ale kupte si pouze monokulturu Lactobacilus Acidophilus. Prodává se také podstatně dražší směs více laktobacilů, kterou Vám bude zřejmě lékárník nabízet, ale je to zbytečně drahé a nevyužitelné, protože naprostou většinu ostatních kultur zahubí žaludeční kyselina a do střeva se dostane nepatrné množství, za což je zbytečné utrácet. Dotaz na bodlákový olej neupřesňuje na co Vám byl doporučen, ani konkrétní způsob aplikace. Bodlákový olej přesně této značky bohužel neznám, na trhu se vyskytuje více druhů, ale obsah účinných látek se příliš neliší. V zásadě jde hlavně o omega-3 mastné kyseliny, které upravují poměr cholesterolu HDL a LDL v případě, že uváděnou lžičku oleje spolknete, ale dle mého názoru jde o velice malé množství k dosažení terapeutického účinku. V tomto případě lze během dne spotřebovat jako náhradu jiných olejů i 5 až 6 polévkových lžic například do zeleninových a ovocných salátů a s téměř stejným výsledkem lze použít oleje podstatně levnější, např. lněný, sezamový a olivový, vždy panenské z prvního lisu za studena lisované, nejlépe se značkou extra virgin. Některé postupy očisty doporučují olej převalovat v ústech po dobu cca 5 min a následně bílou emulzi do níž se natahují škodliviny vyplivnout. I zde je kávová lžička málo, spíše je vhodné množství 1 polévková lžíce a i zde platí, že užít k tomuto postupu lze i ostatní zmiňované oleje. Jinak obecně vzato Vám konzumace bodlákového oleje i v takto malém množství určitě spíše pomůže než uškodí, ale v kombinaci s pojídáním jiných tuků např. slunečnicový, kukuřičný a ztužené pokrmové tuky, které obsahují omega-6 mastné kyseliny, jde o vyhazování peněz, neboť tyto oleje pozitivní vliv oleje bodlákového užitého v takto malém množství bez problémů eliminují. Pokud Vám byl doporučen ještě jiný způsob aplikace, nebo z jiných terapeutických důvodů, tak prosím dotaz upřesněte a já Vám ho rád zodpovím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 21, 2008 1:17 am 
Offline

Registrován: pát lis 21, 2008 12:34 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, jsem bývalý sportovec (17 let aktivního hokeje), který přešel do kancelářského zaměstnání, kde mám managerskou pozici.Je mi 30 a mám BMI 27,8 což je nadváha. Po přečtení Vašeho příběhu jsem se rozhodl, že Vám napíšu. Zajímá mne ŠP a její účinky na správné trávení, energii, mozek a v neposlední řadě hubnutí...ale mám trochu obavy z nepříjemných příznaků, popřípadě z pocitů silné nevolnosti nebo dokonce poničení střev atd. Můj švagr je celkem blázen do těchto věcí a měl možnost ji před několika lety vyzkoušet. Vyprávěl mi, že zažil hodinu a půl mučení, kdy měl břicho k prasknutí, procvičoval celé tělo a voda ne a ne ven. Když už byl rozhodnut, že se půjde vyzvracet, zabublalo mu v břiše a hurááá....sifon se dostavil. Pak prý už je to hračka. Po vyprázdnění a vypití asi 6 litrů slané vody, kdy kolem něj lítala manželka a nosila mu láhve plné slané vody na záchod, sifon přerušil rýží a dostal strašnou zimnici, že si musel napustit vanu plnou horké vody, kde trávil 2 hodiny. Prý byl celý zbytek dne zesláblý, klepal se a vůbec mu nebylo dobře. Je možné, že odvodnění či nesprávné provedení ŠP může toto vyvolat? Je to opravdu tak lehké jak píšete ve Vašich příspěvcích...skoro bez cviků? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 21, 2008 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mayday píše:
Dobrý den, jsem bývalý sportovec (17 let aktivního hokeje), který přešel do kancelářského zaměstnání, kde mám managerskou pozici.Je mi 30 a mám BMI 27,8 což je nadváha. Po přečtení Vašeho příběhu jsem se rozhodl, že Vám napíšu. Zajímá mne ŠP a její účinky na správné trávení, energii, mozek a v neposlední řadě hubnutí...ale mám trochu obavy z nepříjemných příznaků, popřípadě z pocitů silné nevolnosti nebo dokonce poničení střev atd. Můj švagr je celkem blázen do těchto věcí a měl možnost ji před několika lety vyzkoušet. Vyprávěl mi, že zažil hodinu a půl mučení, kdy měl břicho k prasknutí, procvičoval celé tělo a voda ne a ne ven. Když už byl rozhodnut, že se půjde vyzvracet, zabublalo mu v břiše a huráááá....sifon se dostavil. Pak prý už je to hračka. Po vyprázdnění a vypití asi 6 litrů slané vody, kdy kolem něj lítala manželka a nosila mu láhve plné slané vody na záchod, sifon přerušil rýží a dostal strašnou zimnici, že si musel napustit vanu plnou horké vody, kde trávil 2 hodiny. Prý byl celý zbytek dne zesláblý, klepal se a vůbec mu nebylo dobře. Je možné, že odvodnění či nesprávné provedení ŠP může toto vyvolat? Je to opravdu tak lehké jak píšete ve Vašich příspěvcích...skoro bez cviků? Děkuji za odpověď.


BMI 27,8 je již poměrně vysoké, zvláště ve Vašem nízkém věku a předpokládám, že prudkém nárůstu váhy po ukončení aktivního sportování. Vystavujete se tím značnému riziku pozdějších zdravotních problémů. Já mám v 50 letech BMI necelých 21 a považuji za normální váhu BMI tak do 22. Obecně se jako normální váha uvádí BMI do 25, ale můj názor je, že každé kg navíc nad BMI 22 znamená potenciální problém v dalších letech. Také nepočítejte s tím, že jedno provedení sankapraksalany odstraní naráz letité překyselení organizmu a zbaví Vás nadváhy. Váhu neovlivňují nějaké kalorie, nebo jouly, jak se většina lidí mylně domnívá, ale hlavně překyselení organizmu s následným ukládáním kyselých zplodin v organizmu. To bez celkové změny stravovacího a životního režimu není možné odstranit, ale rozhodně provádění sankapraksalany není na škodu a organizmu tím jednoznačně prospějete. Nevím jak velký blázen je Váš švagr, ale při nesprávném provedení celé procedury se skutečně mohou dostavit negativní pocity a ztráta energie. Já sám v úvodním upozornění na http://www.zdravi-az.cz varuji před neuváženými pokusy s vlastním tělem a všem radím nechat se vést při prvním provedení sankapraksalány, buď mnou, nebo někým, kdo již má zkušenosti a je schopen Vám vysvětlit co se děje a poradit jak se případných potíží zbavit. Pokud jste pozorně pročetl můj návod k provedení na stánkách http://www.zdravi-az.cz tak tam jsou obě zmíněné varianty potíží popisovány, včetně postupu jak se jich vyvarovat, nebo je v průběhu očisty odstranit. Pro upřesnění zde je citace, kterou při pozorném čtení v textu jistě najdete:

Provádí se zásadně ráno a nalačno. Počítejte s tím, že celá očista trvá déle než hodinu, proto je k tomu vhodné sobotní nebo nedělní ráno. Tento ani příští den neprovádějte žádné násilné cviky a v den očisty je třeba mít klid a být celý den v teple.

Pokud ihned k vyprázdnění nedojde, obsah žaludku neprochází normálně do trávicí trubice a vyvolává pocit přeplněnosti až nevolnosti, chvilku můžeme počkat, tak pět minut, než ke stolici dojde, případně uděláme několik úklonů vpravo a vlevo a párkrát stlačíme oblast břicha a žaludku, aby voda postoupila do střev. Může se stát, že u některých osob plynová bublina vzniklá kvašením zabrání průchodu vody a vytvoření sifonu nebo to, že hrdlo vrátníku se neotevírá tak, jak by mělo. Pocit vymizení nevolnosti znamená, že průchod je otevřen, sifon se vytvořil a pokračujeme v pití slané vody. Jestliže by se výjimečně nedostavil výsledek, navodíme vyprázdnění pomocí klyzmatu o obsahu 1/2 litru zavedeného obvyklými prostředky (klystýr, irigátor). Je třeba, aby se vytvořil efekt sifonu (násosky). Jakmile vyjde první stolice a sifon není přerušen, ostatní už pokračuje automaticky.V nejnepříznivějším případě, to jest, že by voda vůbec nevyšla ze žaludku jsou možná dvě řešení. Vyprázdnit žaludek tím, že podráždíme kořen jazyka třemi prsty pravé ruky a vyvoláme reflex zvracení. Neděláme nic, voda se vstřebá a později ji vymočíme. Zatím jsem se s tím, že by voda neprošla nesetkal, ale André van Lysebeth tuto možnost zmiňuje, tak ji pro úplnost uvádím.


Ztráta pocitu tepla je u prvního nesprávného provedení možná, protože tělo při průplachu vyplaví rezervy glukózy z jater, ale pokud jste celý den v teple a nemáte zbytečně vysokou fyzickou zátěž, tak nic takového nehrozí. Tělo si postupně zvykne a po několika provedeních uvidíte, že není problém po proceduře pracovat normálně. Sám již pak poznáte varovné signály nedostatku energie včas, námahu zastavíte a zahřejete se. Já sám již mohu proceduru provést kdykoliv a za jakýchkoliv podmínek. Provedení mi netrvá déle než 1 hod včetně prvního jídla, ale je třeba upozornit, že zkušenosti mám již více jak dvacetileté. Navíc své tělo velice dobře znám a jsem schopen mu vyhovět, což mi negativní vjemy zcela odstraňuje a nemám ani pocit strachu, který cítím z Vašeho dotazu. Asistenci manželky také samozřejmě nepotřebuji. Do fáze prvního jídla je vše zcela bez rizika a maximálně se vyzvracíte, pokud voda vrátníkem neprojde. Zvracení vypustí plynovou bublinu a poté již voda jistě projde, když po vyprázdnění budete pokračovat v pití. Ovšem po průplachu, a na tuto část textu upozorňuji na http://www.zdravi-az.cz tučným písmem je riziko relativně větší. Zvláště u osob s poškozenou stěnou trávicí trubice, ale to ve Vašem věku nepředpokládám, může dojít ke srůstům, pokud se nenajedí nejdéle do hodiny po provedení sankapraksalany. Pokud dodržíte postup přesně podle návodu nehrozí, až na uvedené kontraindikace žádné riziko poškození střeva, ani jiných orgánů. Cviky nejsou nutné, ale pokud je budete provádět je vše snazší. Pozitivní vliv má sankapraksalana na každý bod uváděný ve Vašem dotazu, ale nevyřeší veškeré problémy. Navození ztracené rovnováhy znamená pochopení a dodržování více souvislostí, nezbytně nutných k udržení jak stabilní váhy tak zdraví. V tomto Vám samozřejmě mohu být nápomocen a formou osobní konzultace Vás seznámit se vším, co je třeba dodržovat pro zachování stálého zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 13, 2009 11:41 am 
Offline

Registrován: úte led 13, 2009 11:33 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, dnes jsem úspěšně již potřetí praktikovala sankhapraksalanu... Průběh předpisový, dokonce od jistého okamžiku mi stačí pít obyčejnou vodu a k vyprazdňování dochází i bez cvičení.. Nicméně dnes jsem si všimla, že na konci, ačkoliv vycházející voda byla již čirá a bez jakýchkoliv usazenin, měla ostře žluté zabarveni (ne nahnědlé či zakalené, ale opravdu jasně žluté barvy...) Je to v pořádku? Dnes jsem sankh. dělala asi po půl roce a u předchozích pokusů jsem si ničeho takového nevšimla... Čím by to mohlo být, popřípadě co je špatně, nemůže to poukazovat na nějaký problém? děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 13, 2009 5:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Silvie píše:
Dobrý den, dnes jsem úspěšně již potřetí praktikovala sankhapraksalanu... Průběh předpisový, dokonce od jistého okamžiku mi stačí pít obyčejnou vodu a k vyprazdňování dochází i bez cvičení.. Nicméně dnes jsem si všimla, že na konci, ačkoliv vycházející voda byla již čirá a bez jakýchkoliv usazenin, měla ostře žluté zabarveni (ne nahnědlé či zakalené, ale opravdu jasně žluté barvy...) Je to v pořádku? Dnes jsem sankh. dělala asi po půl roce a u předchozích pokusů jsem si ničeho takového nevšimla... Čím by to mohlo být, popřípadě co je špatně, nemůže to poukazovat na nějaký problém? děkuji...

Na základě Vašich informací mohu odpovídat pouze teoreticky, dotaz nejde dostatečně do detailů. Já doporučuji pít na závěr heřmánek a ten sám o sobě je žlutohnědý, nicméně pokud jste pila na závěr čistou vodu, tak se domnívám, že jde o vyloučení žluči k čemuž normálně u této procedury dochází a může mít různou barvu. Zpravidla je žlutozelená, někdy žlutohnědá a u Vás třeba čistě žlutá. Také první stolice má mít zlatožlutou barvu a to zabarvení způsobuje právě žluč. Další možností je pravidelné kořenění kurkumou, nebo kari. Obě koření obsahují žluté barvivo kurkumin, ten se poměrně dlouho drží střevní stěny a k vyloučení dojde až na závěr procedury, kdy je již málo vody ve střevě a naopak nános kurkuminu se uvolňuje nejvíce. Jinak ani vyloučení hlenu, někdy i s krupičkami krve v hlenu, není nutno ihned brát jako vážný problém. Zpravidla stačí proceduru několikrát zopakovat a drobná poškození střevní stěny se zacelí. U mnoha lidí je střevo natráveno a drobně krvácí, jako když vykašlete hlen s trochou krve. Jde o porušení drobných cévních zakončení, která se normálně nedají zaznamenat, ale v čisté vodě na závěr procedury, jsou dobře markantní na bílém podkladu záchodové mísy. V naprosté většině případů by je nezaznamenal, ani test na krvácení do střev, jak jsou tato krvácení drobná. Jako vážnější problém lze uvažovat opakovanou větší příměs krve na závěr procedury, ale pravidelnou očistou střev a dodržením správného stravovacího režimu, lze poměrně úspěšně vyřešit veškerá onemocnění střev a dokonce i onkologii střeva bez operačního zásahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2009 7:55 pm 
Offline

Registrován: ned úno 08, 2009 4:44 pm
Příspěvky: 3
Ahoj,kde se dá sehnat ta bílá rýže a co to je


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2009 8:20 pm 
Offline

Registrován: pon led 26, 2009 7:40 pm
Příspěvky: 14
Ahoj, bílá rýže je úplně obyčejná rýže. Je to ta, co máte doma v kuchyni \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2009 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mitus píše:
Ahoj,kde se dá sehnat ta bílá rýže a co to je

Členka léňa_87 má pravdu, jedná se o naprosto nejběžnější druh rýže, která jde zakoupit kdekoliv na celém světě. I z tohoto důvodu si tuto očistu tak hodnotím, protože se dá provádět naprosto všude, kde mají rýži, máslo a sůl. Je opravdu málo civilizovaných míst na zeměkouli, kde se tyto suroviny nedají sehnat. Jen pro upřesnění nejvhodnější je rýže kulatozrnná, která se nejsnadněji rozvaří na kašovitou hmotu, ale není to podmínkou, použít lze jakoukoliv, akorát se rozváří déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2009 10:02 pm 
Offline

Registrován: ned úno 08, 2009 4:44 pm
Příspěvky: 3
Brý večer,díky za odpověď.Ono v dnešní době,když se řekne bílá rýže,tak člověk hned přemýšlí,co je to za extra rýži,protože na našem trhu je přehršle druhů.Tak jeden pak neví,co je tím myšleno.Ale když by bylo napsáno,že se jedná o klasiku v 1kg balení,myslím že není pak nad čím přemejšlet.A teď když už je jasno,nejpozději do středy to vyzkouším,poprvé po 50ti letech a pak dám vědět,jak to dopadlo.Ahoj \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz