Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2009 7:55 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ty 4 dkg je porce másla na jedno jídlo, čili jíte v průběhu dne celkem třikrát 4 dkg másla, za celý den tedy 12 dkg. Osobně mám vyzkoušeno jako nejlepší, jíst ten první den pouze na kaši rozvařenou rýži s máslem a nic do ní nepřidávat. Různí autoři tam doporučují luštěniny a jiné přísady, ale mě se to moc neosvědčilo. Velice důležité je po jídle doplnit laktobacily a být v teple.


Tie laktobacily mozem doplnit aj malym kuskom bryndze? Nechce sa mi kupovat tabletky. To mnozstvo myslim tak 25g bryndze na jedlo, alebo aj bryndza spada pod "ziadne kysle mliecne vyrobky"?
Cize vlastne ta ryza by bola v 40g masla a 25g bryndze.

Inak, klystir som este nerobil, ani nevlastnim irigator, takze chcem ist do Sanky bez moznosti klystiru, coho sa trochu obavam, kedze sa moze stat, ze sa to nepusti, preto som tri dni jedol iba hrozno a rano vzdy zacinal ananasom, co by snad malo precistit traviacu trubicu (bolo aj par prehanok \":-)\", takze snad potreba klystiru nebude nutna a crevo bude pekne priechodne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Xion dne čtv říj 15, 2009 9:42 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2009 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tie laktobacily mozem doplnit aj malym kuskom bryndze? Nechce sa mi kupovat tabletky. To mnozstvo myslim tak 25g bryndze na jedlo, alebo aj bryndza spada pod "ziadne kysle mliecne vyrobky"?
Cize vlastne ta ryza by bola v 400g masla a 25g bryndze.

Inak, klystir som este nerobil, ani nevlastnim irigator, takze chcem ist do Sanky bez moznosti klystiru, coho sa trochu obavam, kedze sa moze stat, ze sa to nepusti, preto som tri dni jedol iba hrozno a rano vzdy zacinal ananasom, co by snad malo precistit traviacu trubicu (bolo aj par prehanok \":-)\", takze snad potreba klystiru nebude nutna a crevo bude pekne priechodne.

Nic z mléka bych nezkoušel, kdysi dávno za socializmu, jsem podobný pokus udělal a měl jsem křeče v břiše až zbytečně dlouho.
Asi by jste s tím po takovéto přípravě problém mít neměl, ale je vhodné pro všechny případy si koupit alespoň balónek na provádění miniklyzmat, určitě budete klidnější a půjde to snadněji. Psychická pohoda je přeci jen dost důležitá a pokud budete mít obavy, tak se pohoda nekoná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 3:54 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
No ja sa toho, ze by to neslo von, nebojim, verim si. \":-)\"
Co by sa mohlo v najhorsom stat, keby ta slana voda ostala v creve, a nesla von? Ved raz by musela odijst, a vstrebat by sa pri tej koncentracii nemala.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 7:13 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Dříve jsem dělal Sankhapraksalanu podle první knihy o józe, co se u nás dala koupit a tam psali, že ta voda je vlastně slaná jako běžná polévka. Takže když nevyjde, klidně se vstřebá a vůdec nic se neděje. \":D\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
No ja sa toho, ze by to neslo von, nebojim, verim si. \":-)\"
Co by sa mohlo v najhorsom stat, keby ta slana voda ostala v creve, a nesla von? Ved raz by musela odijst, a vstrebat by sa pri tej koncentracii nemala.

Toho, že by slaná voda nevyšla, se zase tak moc bát nemusíte, to je málo pravděpodobné. Slaná voda má mimořádně silné projímavé účinky a že by ve vás zůstala, by byla opravdu velká výjimka. Pokud by se to přesto přihodilo, voda se vstřebá to těla i se solí, která pak odchází přes ledviny, což je pro ledviny značný nápor. Moc vhodné to sice není, ale rozhodně vám to nemůže nijak zásadně uškodit, problém by byl pouze v tom případě, že byste měl ledviny ve velice špatném stavu a to jste nikde zatím nepsal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Dříve jsem dělal Sankhapraksalanu podle první knihy o józe, co se u nás dala koupit a tam psali, že ta voda je vlastně slaná jako běžná polévka. Takže když nevyjde, klidně se vstřebá a vůdec nic se neděje. \":D\"

No nevím jak moc si stojíte polévku, ale pokud tolik, jako já doporučuji solit vodu při šankaprašaláně, tak to jste teda opravdu těžký frajer. To, že se vůbec nic neděje pokud voda nevyjde, také není zcela pravda, pokud budete mít špatné ledviny, tak to může znamenat docela vážný problém. Rozhodně je lepší celou proceduru udělat tak, aby proběhla jak má, být na to dobře připravený a nesnažit se o vynalézání nových postupů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 17, 2009 12:31 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ako skoro po sanke je mozne dat kratku hladovku (1 dnovu alebo 3 dnovu) o vode. V prvy den jasne ze nie, to sa je iba ryza, v druhy den je uz doporucene jest normalne. Je nutne nieco jest, alebo uz v tento druhy den je mozne zacat hladovku?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 17, 2009 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ako skoro po sanke je mozne dat kratku hladovku (1 dnovu alebo 3 dnovu) o vode. V prvy den jasne ze nie, to sa je iba ryza, v druhy den je uz doporucene jest normalne. Je nutne nieco jest, alebo uz v tento druhy den je mozne zacat hladovku?

Řeknu na rovinu, že toto jsem nikdy nezkoušel. Můj osobní názor je, že ten první týden, nebo minimálně několik dní, bych raději nechal organismus srovnat a pak bych se zřejmě pouštěl do hladovění. Osobně si myslím, že provádět hladovky těsně po výplachu střevní trakce rozhodně není úplně ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 11:02 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
O víkendu chce mamka zkusit šanku. Předpokládáme, že bude dost zanesená,
má nějaké ženské zdravotní problémy a problémy se žaludek. Má tam kýlu
skrz bránici a trpí dost na pálení žáhy. Byla na hadici, v žaludku nemá
žádný vředy nebo tak - jen ji zjistili kýlu. Nevím na kolik to má vliv
na pálení žáhy.

Takže první otázka : Jakým způsobem ovlivnit pálení žáhy, zda se to dá
nějak řešit včetně té kýly.

Druhá otázka : při šankprakšalaně to pro ni bud nějak nebezpečné,
vzhledem k jejím potížím? Máme si dát na něco pozor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 9:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
O víkendu chce mamka zkusit šanku. Předpokládáme, že bude dost zanesená,
má nějaké ženské zdravotní problémy a problémy se žaludek. Má tam kýlu
skrz bránici a trpí dost na pálení žáhy. Byla na hadici, v žaludku nemá
žádný vředy nebo tak - jen ji zjistili kýlu. Nevím na kolik to má vliv
na pálení žáhy.

Takže první otázka : Jakým způsobem ovlivnit pálení žáhy, zda se to dá
nějak řešit včetně té kýly.

Druhá otázka : při šankprakšalaně to pro ni bud nějak nebezpečné,
vzhledem k jejím potížím? Máme si dát na něco pozor?

Pálení žáhy je jasný signál velice masivního překyselení organizmu. Jednoznačně by organizmus upřednostnil rychlé snížení kyselosti, než šankaprakšalánu, která je sice na vyčištění toxinů velice vhodná, ale překyselení nevyřeší, v tomto případě bych tedy asi postupoval jinak. Pokuste se pomocí čerstvých šťáv a vysoce zásaditých jídel docílit úpravu kyselosti do normálních hodnot. Například by pomohla několikadenní monodieta, složená z konzumace okurek a pití okurkové šťávy, kde se pH pohybuje okolo 9 pH a velice rychle se tak eliminuje překyselení. Souběžně s tím provádět pravidelně klystýry a teprve po úpravě nejhorších potíží, dle mého názoru by měl stačit asi týden, můžete vyzkoušet šankaprakšalánu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:22 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
ok, zkusíme a uvidíme \":-)\" bylo by vhodné zkusit masivní překyselení srazit jedlou sodou nebo to tady není příliš vhodné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
ok, zkusíme a uvidíme \":-)\" bylo by vhodné zkusit masivní překyselení srazit jedlou sodou nebo to tady není příliš vhodné?

Rozhodně je vždy lepší rovnat pH co nejpřirozenější cestou a to je přes potraviny. Jedlá soda by měla sloužit jako balíček poslední pomoci v krajní nouzi a na pravidelnou aplikaci ji rozhodně nedoporučuji. Také můžete vyzkoušet tento přípravek, http://www.samoleceni.cz/4045715120298/ ... rasek-150g, který alespoň dodá vhodné minerály, ale na dlouhodobé užívání také není, může zničit ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2009 8:15 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Zdravím všechny. Pročetl jsem si vlákno o SP a rád bych si pročistil nejdřív střeva a následně pak také

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2009 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Denny":121tl5d0]Zdravím všechny. Pročetl jsem si vlákno o SP a rád bych si pročistil nejdřív střeva a následně pak také

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:02 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 06, 2009 10:06 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Ahoj Jardo, čtu všechno ale pamatuji si málo. Proto jsem rád za každou odpověď a dobrou radu. Gewo např. mi radí - pít hodně vody na pročistění ledvin a pak se zbavit kamenolomu ve žlučníku a játrech. Ale před tím provést očistu střev. Ty jsi mi kůru ,,zjemnil,, jen na klystýry (zítra je mám v naší lékárně).
Vodu piju zatím 3 dny a bolesti zad mě téměř přešly \":shock:\" ,

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz