Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 23, 2024 1:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2016 9:14 am 
Offline

Registrován: pát dub 29, 2016 9:02 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,
dnes ráno jsem se pustila do popisované očisty. Trvalo asi 25 minut, než došlo k sif'onovému efektu, druhá dávka slaného rostoku ale neprotekla celá, začala jsem chodit spíš na malou. Z té třetí se mi povedlo vypít asi polovičku, pak jsem to už nedávala a vodu vždycky vyzvracela. Mám pocit, že jí také dost zůstalo v břiše (i z předchozího pití), protože jsem celá nafouklá. Teď se snažím o heřmánek, litr jsem vypila, ale zůstává uvnitř, opět chodím spíš na malou. Dopiju ho, počkám a dám rýži.
Mám pocit, že to tak ale být nemělo, možná jsem pila příliš pomalu, ale snažila jsem se. Když jsem vypila větší množství, tak jsem zvracela (jen tu vodu).
Kde je chyba? Je mi 35 let, měřím 168 cm a vážím 65-70 kilo (dost to kolísá). Moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2016 9:50 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Lori píše:
Dobrý den,
dnes ráno jsem se pustila do popisované očisty. Trvalo asi 25 minut, než došlo k sif'onovému efektu, druhá dávka slaného rostoku ale neprotekla celá, začala jsem chodit spíš na malou. Z té třetí se mi povedlo vypít asi polovičku, pak jsem to už nedávala a vodu vždycky vyzvracela. Mám pocit, že jí také dost zůstalo v břiše (i z předchozího pití), protože jsem celá nafouklá. Teď se snažím o heřmánek, litr jsem vypila, ale zůstává uvnitř, opět chodím spíš na malou. Dopiju ho, počkám a dám rýži.
Mám pocit, že to tak ale být nemělo, možná jsem pila příliš pomalu, ale snažila jsem se. Když jsem vypila větší množství, tak jsem zvracela (jen tu vodu).
Kde je chyba? Je mi 35 let, měřím 168 cm a vážím 65-70 kilo (dost to kolísá). Moc děkuji za odpověď.

Pokud se nepodaří nahodit sifon po první dávce vody, udělejte si klystýr, pak se sifon nahodí a vše jde již bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2016 9:57 am 
Offline

Registrován: pát dub 29, 2016 9:02 am
Příspěvky: 2
K tomu jsem se chystala, ale už nebyl potřeba. Spíš netuším proč se to pak přerušilo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2016 10:34 am 
Offline

Registrován: sob kvě 07, 2016 10:09 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, dnes sem zkoušel shankhaprakshalanu a řekl bych že se mi dle návodu celkem povedla. Dva dny dopředu jsem jedl doporučenou stravu, ze které jsem však měl řidší stolic. Sifon začal cca po 2 litrech slané vody, celkem sem použil cca 5l +heřmánkový caj a nakonec rýži s máslem. A teď na co se chci zeptat, prekvapilo mě, že se nekonaly žádné děsivé kaly jak na obrázcích, dokonce bych řekl, že jsem toho ze sebe nevyplách o mnoho víc než jidlo za poslednich nekolik dní, ale žádné dlouhodobé usazeniny, teda nic moc sem nepozoroval. Tak ted nevim jestli mám shankhu opakoval protože byla nedostatečná nebo je to tak v pořádku. Je mi 30, byla to první shankha, běžné jím všechno, většinou domácí kuchyně bez chemie, ale nijak moc se neomezuju , BMI mam 27. Dekuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2016 10:11 am 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2016 10:05 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
nevěděli bystě někdo o možnosti asistence u první šankhaprakšalány?
Ideálně v Praze nebo blízkém okolí.

Děkuji, Ondra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šankaprakšalána
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2016 10:03 am 
Offline

Registrován: pát kvě 13, 2016 9:39 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
dnes jsem se pokusila o Šankaprakšalánu. Po prvním litru a půl jsem začala zvracet, ale co mě vyděsilo, bylo, že jsem zvracela jasně červenou vodu, což mi až podle pachutí došlo, že je krev. V průbehu zvracení se to pak změnilo až na tmavě hnědou barvu. Myslím, že to nebyly žaludeční šťávy, ale opravdu krev.
Mám trochu obavy. Mohu mít nějaký zdravotní problém nebo se jednalo o podráždění žaludku solí?
Děkuji Vám za odpověď.
Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ZanyK píše:
No maso a uzeniny jsem jedla opravdu jen koncem toho roku, pak už jsem nejedla vůbec žádné, od té doby se tomu zase vyhýbám, nicméně teď jsem párkrát zase bojovala se záchvatovým přejídáním, kdy jsem jedla zase hodně pečiva a nějaké konvenční sýry, většinou si tedy vybírám celozrnné pečivo, nicméně dobře mi to úplně nedělá \":(\". Pak nějaká jídla na oslavách, a toho jsem schopná se fakt přecpat k prasknutí, nikdy neodhadnu kdy mám dost, bojuji s tímhle návykem již od malička..

Co se týče té vody, tak právě vůbec nevypadalo, že by ze mě měla čistá voda jít, pořád ze mě vycházela dosti obarvená se zápachem, byla i načervenalá, ale to přisuzuji tomu, že jsem včera měla šťávu z červené řepy a mrkve. Pak jsem tedy tuto proceduru ukončila rozvařenou basmati rýží s přepuštěným máslem.

A co se týče nějakých problémů, neustálá únava, psychická nevyrovnanost, nemohu pořádně spát, v noci se dosti často budím s pocity toho, že se něčím dusím (ale to je i částečně zřejmě psychického původu), mám dost unavenou pleť s neustále se objevujícím akné, po kterém mi zůstávají tmavé flíčky a ráno se budím s vaky pod očima celá oteklá, teď mi 3 měsíce vynechala menstruace a podle krevních testů jsem měla hormony v rovnováze.
Když jsem si do práce dělala různě třeba zeleninu a jáhly, pohanku, amarant či quinou a po najezení jsem se cítila taková dost nacpaná, i když jsem toho jedla docela málo, po pickles mě hodně honí poslední dobou větry..
Takže se snažím teď jíst spíš klíčky a kupuji si k tomu hlávkové saláty a případně nějakou listnatou zeleninu (bohužel zatím ještě z dovozu), po které se cítím mnohem líp než na vařené stravě.
Pak si dělávám smoothie ze zmiňovaného salátu většinou s banánem nebo s jahodami, které tahám ještě z mrazáku.

Tak nevím, kde by mohla být chyba, byla jsem na krevních testech, kde mi dělaly testy ledvin a jater, tam bylo vše v pořádku, tak mě napadá ještě, jestli nemám něco se slinivkou.
Proto jsem se ptala i na nějaké vyšetření, asi by to nebylo od věci, co myslíte?

Jinak je možné po té dnešní proceduře si udělat ještě nějaké šťávy, třeba z mrkve?
Chystám se ještě udělat si zeleninový vývar podle Janči.
Ještě doplním, že mám momentálně sedavé zaměstnání, což mi teda nedělá vůbec dobře, i když se snažím chodit minimálně každou hodinu projít na pět minut i více.

Tak vysedět se dají různé problémy, to je jasné, tedy je třeba minimálně hodinu denně chodit, to hodně pomáhá jak tělu tak psychice. Osobně bych si za dané situace spočítal stravu z pohledu nutričních hodnot na kalkulačce cronometer.com a viděl bych čeho dávám málo a čeho hodně, nebo jak to vlastně je. Podle všeho co píšete asi špatně štěpíte složité sacharidy a to pak přináší mnoho problémů. Můžete vyzkoušet stravu podle diety SCD, GAPS, nebo paleo, případně nějaká kvalitní HSO probiotika a uvidíte, zda se stav zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 12:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ZuzkaF píše:
Dobry den, již dlouhou dobu mam problém s nadymanim. Vzhledem k tomu, ze na gastroenterologii mi nic nenašli, jsem usoudila, ze to budou premnozene bakterie nebo třeba giardie /mel je nas pes/ a myslela jsem, ze "šanka" to splachne a v kombinaci se zdravou stravou bez cukru by se to mohlo normalizovat. Šanku jsem provedla na joginsky způsob přesně dle instrukci včetně polykani laktobacilu, ale musím říct, ze se problémy s nadymanim po proceduře dost zhorsily, rapidně. A to i presto, ze nejim cukr a bílé pecivo taky ne. Dneska je to paty den po procedure a je to fakt spatne....Nevěděl by si někdo s tímto rady?

Ono dost záleží na tom co po proceduře dále jíte a pokud jde o potraviny, které správné bakterie nepodporují může vznikat problém. Obecně se dá tvrdit že největší potíže tvoří obilí a mléko, ale může jít i o velký podíl hrubé vlákniny, ta také není pouze prospěšná a dost lidí na zdravé stravě s tím má problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 12:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lozanda píše:
Zdravím všechny příznivce zdravi \":-)\"
Včera jsem poprvé provedla v rámci jarní očisty Šanku. Vzhledem k tomu, že jsem zvyklá na čištění tlustého střeva pomocí klystýru, třikrát jsem si naordinovala očistu jater (pití oleje a citronové šťávy), živím se převážně rostlinou stravou, občas ryby nebo mořské plody a docela dost se hejbu, předem jsem si malovala, že to půjde jako na drátkách....
Pila jsem první dávku po hrnkách a po každém hrnku prováděla sled cvičení. Po litru a půl jsem jsem vypadala jako v pátem měsíci těhotenství, ale nutkání se nedostavilo. Pokračovala jsem ve cvičení bez pití - stále nic, tak jsem si udělala klystýr.
Sifonový efekt se mi nakonec podařilo navodit a zbytek akce proběhl podle návodu. Zajímalo by mě ale, proč to na začátku né a né a nešlo \":-)\"
Děkuju za radu a přeju příjemný zbytek víkendu!!

Mnohdy za tím stojí pouze stres, že se něco nového koná a nevím jak to dopadne, to má velký vliv. Organizmus je stažený a průchod tekutiny se silně brzdí. Předpokládám, že další opakování bude v pohodě, tam již ten stres nebude a vše půjde výborně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 12:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ML83 píše:
Zdravim,
prevadzam Sanku z dovodu oslabenia pankreasu.
Pocas procedury ide vsetko ako popisujete v navode.Vpodstate bez vacsich problemov.Dodrzujem presne postup.
Naposledy sommal problem pri prvom jedle. Pripisujem to mozno velkemu objemu masla - tuku. Mavam bolesti brucha po tazkom jedle.Teraz po ryzi s maslom tie bolesti boli podobne.
Moja otazka je, ci je mozne maslo zamenit za nieco menej drazdiace pankreas.
Dakujem.

ML

Tak můžete vyzkoušet olivový olej, ale myslím že to bude spíše horší než lepší a zcela bez tuku také nic moc, ale množství můžete snížit, třeba to bude lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 12:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lori píše:
K tomu jsem se chystala, ale už nebyl potřeba. Spíš netuším proč se to pak přerušilo...

Možné jsou dva důvody, jeden je málo soli ve vodě, ta pak projde normálně do těla a vyloučí se normální cestou a druhá možnost je že pití bylo pomalé a tělo vodu prostě vstřebá. Já bych spíše vsadil na množství té soli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
MartinK567 píše:
Dobrý den, dnes sem zkoušel shankhaprakshalanu a řekl bych že se mi dle návodu celkem povedla. Dva dny dopředu jsem jedl doporučenou stravu, ze které jsem však měl řidší stolic. Sifon začal cca po 2 litrech slané vody, celkem sem použil cca 5l +heřmánkový caj a nakonec rýži s máslem. A teď na co se chci zeptat, prekvapilo mě, že se nekonaly žádné děsivé kaly jak na obrázcích, dokonce bych řekl, že jsem toho ze sebe nevyplách o mnoho víc než jidlo za poslednich nekolik dní, ale žádné dlouhodobé usazeniny, teda nic moc sem nepozoroval. Tak ted nevim jestli mám shankhu opakoval protože byla nedostatečná nebo je to tak v pořádku. Je mi 30, byla to první shankha, běžné jím všechno, většinou domácí kuchyně bez chemie, ale nijak moc se neomezuju , BMI mam 27. Dekuji za odpověď

Já tam problém nevidím, podle mě ideální výsledek. On sice každý očekává, že něj vypadne minimálně Vetřelec, ale to je blbost. Mnohdy ten Vetřelec není vidět, jde pouze o bakterie a ty vidět ani nemusíte. Jde spíše o to jaké pocity se dostaví po proceduře ten den a další dny a pokud se celkově uleví tak vše fungovalo jak mělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
OndraK. píše:
Dobrý den,
nevěděli bystě někdo o možnosti asistence u první šankhaprakšalány?
Ideálně v Praze nebo blízkém okolí.

Děkuji, Ondra

Pokud hledáte někoho jako Strážce konečníku, což byla veledůležitá funkce na dvoře faraónů, to asi nyní neseženete, ale pokud jde o vedení telefonem v tom není problém, klidně zavolejte a vysvětlím co bude třeba to jsem zde již psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šankaprakšalána
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 1:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jaknive píše:
Dobrý den,
dnes jsem se pokusila o Šankaprakšalánu. Po prvním litru a půl jsem začala zvracet, ale co mě vyděsilo, bylo, že jsem zvracela jasně červenou vodu, což mi až podle pachutí došlo, že je krev. V průbehu zvracení se to pak změnilo až na tmavě hnědou barvu. Myslím, že to nebyly žaludeční šťávy, ale opravdu krev.
Mám trochu obavy. Mohu mít nějaký zdravotní problém nebo se jednalo o podráždění žaludku solí?
Děkuji Vám za odpověď.
Eva

Nepředpokládám že by šlo o nějaký závažný problém. Větší námaha při zvracení může vyvolat drobné krvácení z vlásečnic, což sice děsivě vypadá, ale člověka to nijak neohrožuje. Pokud ten den již krev není a druhý den není černá stolice, což by krvácení signalizovalo, není se čeho obávat. Jinak barva tmavě hnědá není moc o barvě krve, masivní krvácení by bylo jasně červené, to se nedá přehlédnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2016 7:19 am 
Offline

Registrován: pon kvě 23, 2016 7:16 am
Příspěvky: 1
Dobry den, prosim Vas v popise uvadzate harmancekovy caj.. Je mozne ho nahradit iny druhom? (Akym?) mam totiz silno alergicku reakciu na harmancek po vnutornom aj bonkajsom pouziti. Velmi pekne Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz