Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 13, 2016 11:13 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
johny54 píše:
Da se kuchynska sul s vodou nahradit zajecickou horkou kyselkou? A muselo by se po vyprazdneni streva timto zpusobim take dodrzet ten stejny postup? Tim myslim aplikovat hermankovy caj a pote ryzi s maslem. Nebo pripadne dala by se misto kuchynske soli pouzit himalaska? Mam doma jen tu, jinak sul vubec nepouzivam.

Ja som doteraz vždy (až na jeden prípad, keď som zabudol že nemám doma himalájsku soľ) robil sankhapraksalanu vždy len himalájskou soľou...... Obyčajnou kuchynskou už NIKDY....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2016 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Laurie píše:
Dobrý den, provádím první pokus a ráda bych věděla, co dělám špatně. Postupovala jsem podle původního postupu (pití-cvičení-pití-cvičení), ale neúspěšně. Vše jsem si nastudovala a cviky provedla již před SP. Vypila jsem hrnky slané vody a cvičila, ale ani po hodině jsem nedošla na wc. Žaludek mě netlačí, cítím tlak ve střevech. Bohužel nemám irigátor na vytvoření sifonu. Mám počkat a pokud se sifon dostaví, tak pokračovat i kdyby to bylo po 3 hodinách? Anebo dnes nechat být a zkusit zítra? Navíc místo stolice spíš vychází moč. Voda byla slaná, že jsem ji málem vyvrhla, nedovedu si představit ji mít ještě slanější. Cítím, že tuto očistu potřebuju a ráda bych, aby byla úspěšná. Děkuji.

Jednoznačně pokračovat tak dlouho až voda projde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2016 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Robievam si sankhapraksalanu asi 1x mesačne už zopár rokov (asi 6 ?)....... Mám otázku ohľadom sankhapraksalany ako PREDPRÍPRAVY...
Predpípravy pred klystýrmi z uriny odmrazenej na 1/4 a potom tá časť čo nezamrzla (čiže 1/4 z pôvodného množstva uriny) sa zamrazí na pár dní, aby mnohonásobne vzrástli biostimulátory v urine....a bola vyslovene možno aj "megaúčinná"...
A čo sa chcem spýtať ? Či je sankhapraksalana vhodná ako predpríprava (prečistenie) s tým, že asi 6-8 hodín po jej vykonaní keď už hrubé črevo opustí prakticky všetka slaná voda, aplikujem do hrubého čreva cez "klistýrovač" "urinu omdrazenú na 1/4 plnú biostimulátorov". Taká urina sa v čistom čreve nebude "biť" so stolicou, plynmi, atď, a pekne dlho v čistom čreve pobudne a pekne dlho poúčinkuje...
Bolo by určite fajn dať si sériu štyroch pollitrových klystírov zložených z uriny odmrazenej na 1/4 a potom dodatočne zamrazenej (a samozrejme potom odmrazenej a ohriatej na telesnú teplotu)...... Sankhapraksalana vyčistí tráviaci trakt od "hrubej špiny", a taká špeciálna urina pomocou klistýrovania zas vytiahne vraj také hlieny, ktoré zničí len 20-25 dňový (a dlhší) pôst... LEN ČI FAKT TIE 4 POLLITROVÉ KLISTÝRI (dva v deň keĎ sa robila sankhapraksalana - pár hodín po nej.........ostávajúce dva na druhý deň doobeda) budú tak špeciálne účinkovať... \":)\"
Čo vy na to ? Má tu s tým niekto skúsenosti - so zavádzaním takto "upravenej" uriny do hrubého čreva niekoľko hodín po vykonaní sankhapraksalany ?
ZN : voľný čas treba využiť naplno... \":D\" \":D\" \":D\"

No nevím, střevo je po provedení šanky hodně citlivé a nevím jak se na to bude tvářit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2016 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
johny54 píše:
Da se kuchynska sul s vodou nahradit zajecickou horkou kyselkou? A muselo by se po vyprazdneni streva timto zpusobim take dodrzet ten stejny postup? Tim myslim aplikovat hermankovy caj a pote ryzi s maslem. Nebo pripadne dala by se misto kuchynske soli pouzit himalaska? Mam doma jen tu, jinak sul vubec nepouzivam.

Vše se zde již probíralo, oboje je možné. Ukončení šanky je vhodné dodržet, ale ten heřmánek není nezbytně nutný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2016 9:43 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 10, 2016 9:24 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
Proč bych měl provádět Šankaprakšalánu, když se správně stravuji (ovoce, zelenina, ořechy, bylinky, koření), stolice odchází 2-3 denně a mám v pořádku bakterie ve střevech?
Proč bych správně fungující trávení měl restartovat, zanáší se snad něčím střeva při této stravě (když člověk opravdu nic špatného nesní, já vím že tohle říká téměř každý, ale moje disciplína je fakt velká, na špatnou stravu chuť nemám a kontrolu nad svou stravou mám pořád)?
Jak to při Šankaprakšaláně vypadá s bakteriemi ve střevech (i špatnými i dobrými, že píšete že poté se má obnovit mikroflóra, tak mě zajímá co se s tou předchozí stane)?
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 22, 2016 11:52 am 
Offline

Registrován: úte lis 22, 2016 11:43 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, 2x jsem zkoušela sankhapraksalanu, ale pokaždé ihned po vypití slané vody nastal nepříjemný pocit v žaludku a během chvilky šla voda ven, špatným směrem. Chci se zeptat jak se tomu dá zabránit, aby byl průběh správný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 22, 2016 9:01 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
ninja88 píše:
Dobrý den,
Proč bych měl provádět Šankaprakšalánu, když se správně stravuji (ovoce, zelenina, ořechy, bylinky, koření), stolice odchází 2-3 denně a mám v pořádku bakterie ve střevech?
Proč bych správně fungující trávení měl restartovat, zanáší se snad něčím střeva při této stravě (když člověk opravdu nic špatného nesní, já vím že tohle říká téměř každý, ale moje disciplína je fakt velká, na špatnou stravu chuť nemám a kontrolu nad svou stravou mám pořád)?

Nu, hleďte, vaše strava zrovna ideální není, byť jste ji zmínil jen rámcově a tedy jesti odpověď i podobně schematická.
Tvrdit o požívaném jídle, že je "správné a že disciplína je velká a kontrolu nad stravou mám pořád" není ouplně to pravé a následky si přičtěte sám.
Šanku neprovádějte, proboha. Proč? Nejprve si to srovnejte v hlavě ...

Ono se to zde leckdy převrací naruby. Dost lidí se snaží srounat sebe sama tím, že si srounají tělo. Hmmm, jde to, ale jen trošku a na chvíli. Nejprve musíte býti jakžtakž srovnán sám se sebou, mít se rád, mít rád tento svět, pak teprv něco dělejte s tělem (pokud to považujete za nutné).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 23, 2016 12:56 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Levandulka píše:
Dobrý den, 2x jsem zkoušela sankhapraksalanu, ale pokaždé ihned po vypití slané vody nastal nepříjemný pocit v žaludku a během chvilky šla voda ven, špatným směrem. Chci se zeptat jak se tomu dá zabránit, aby byl průběh správný.

Jestli nechceš, aby šla voda špatným směrem, tak dej míň soli. Maximálně jen tolik, kolik zvládneš, abys z toho nezvracela. Například na kurzech Jóga v denním životě dávají jen půl lžičky soli na litr. Předpokládám, že jsi dala několikrát víc. Jestli si myslíš, že čím víc soli tím líp, tak to tak není. Případně jsem k tomu napsal trochu víc tady http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=46310#p46310

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2016 5:35 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 08, 2016 5:33 pm
Příspěvky: 3
Dobry den. Ma tato ocista nejaky vliv na strevni bakterie? A dokaze vycistit zaludek stejne jako ocista zvracenim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2016 11:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Richard9 píše:
Dobry den. Ma tato ocista nejaky vliv na strevni bakterie? A dokaze vycistit zaludek stejne jako ocista zvracenim?

Tato ocista ma vplyb na crevne bakterie len sekundarne... Cize na tie, ktore su zahniezdene v tom, zo z teba vyjde po ociste. Ine bakterie (tie ktore nevyjdu) ostanu v tele. Bakterie sa vsak delia na zle a dobre, takze...osemetna otazka.
Ja hned po sankhapraksalane robim dodatocne ocistu zaludka. Tak sa zvykne tradicne. Zvracanie tonizuje svaly zaludka, sankhapraksalana nema ako... Ocista zaludoa zvracanim navyse ocisti zaludok lepsie, nez sankhapraksalana. Sankhapraksalana zaludkom len prejde, primarne cisti creva. Zaludok len minimalne.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2017 2:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ninja88 píše:
Dobrý den,
Proč bych měl provádět Šankaprakšalánu, když se správně stravuji (ovoce, zelenina, ořechy, bylinky, koření), stolice odchází 2-3 denně a mám v pořádku bakterie ve střevech?
Proč bych správně fungující trávení měl restartovat, zanáší se snad něčím střeva při této stravě (když člověk opravdu nic špatného nesní, já vím že tohle říká téměř každý, ale moje disciplína je fakt velká, na špatnou stravu chuť nemám a kontrolu nad svou stravou mám pořád)?
Jak to při Šankaprakšaláně vypadá s bakteriemi ve střevech (i špatnými i dobrými, že píšete že poté se má obnovit mikroflóra, tak mě zajímá co se s tou předchozí stane)?
Děkuji za odpověď

Pokud vám vše správně funguje nechápu proč to řešíte. Jinak šanka odplaví prakticky vše s tím že při správném startu namnožíte pouze to dobré i když nutno podotknout, že tělo si stav relativně snadno srovná samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2017 2:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Levandulka píše:
Dobrý den, 2x jsem zkoušela sankhapraksalanu, ale pokaždé ihned po vypití slané vody nastal nepříjemný pocit v žaludku a během chvilky šla voda ven, špatným směrem. Chci se zeptat jak se tomu dá zabránit, aby byl průběh správný.

Tak jistě, to se zde mnohokrát řešilo, tedy pít pomaleji, nebo méně slanou vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2017 2:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Richard9 píše:
Dobry den. Ma tato ocista nejaky vliv na strevni bakterie? A dokaze vycistit zaludek stejne jako ocista zvracenim?

Tak vymete veškerý bordel z celé zažívací soustavy a vyčistí tedy tělo dočista dočista.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2017 9:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Mam za sebou asi 50x sankhapraksalanu, doteraz bez problemu.
Teraz som vsak spravil chybu, a to s konkretnym jedlom po sankhapraksalane...
Doteraz som pl sankhapraksalane jedaval vacsinou mäso s maslovou omackou a zeleninou, pripadne sem-tam vajicka s tukom (vqcsinou maalo) a kvalitnym paradajkovym pretlakom + olivy. NIKDY nebol problem.
Dnes som si ale dal ako prve jedlo po sankhapraksalane 4 dni vykvasene rozmixovane pseno, uvarene a cez noc dodatocne sfermentovane s miso pastou. Pred jedenim som to zohrial a pridal som do toho bryndzu a maslo. Popravde, chutilo to vyslovene hnusne...ale zjedol som to. O 2-3 hodiny na to mi bolo tak zle, ze som rychlo prisiel z obchodu domov, vyslo zo mna z konecniku asi 2 litre slanej vody po sankhapraksalane ktora nestihla cela vyjst za 3 hodiny, a zvracal som (samovolne - z bolesti zaludka som nevracal asi...8 rokov ?).
Otazka znie... Ked som po 3 hodinach zvracal prve (a dnes teda aj posledne) jedlo po sankhapraksalane, tak je to to iste akoby som si po nej ziadne jedlo nedal ??? Lebo v navode sa jasne pise, ze po 30-60 minutach sa MUSI jest. Ked som to pred stravenim vyzvracal (mozno aj cely obsah jedla), tak mi nieco hrozi ?... Osobne si to nemyslim, ale...radsej sa pytam...
Inak, povodne som si zajtra chcel dat pôst (ekadaši), ale vzhladom na to ze sa zajtra radsej NAJEM (teraz mi uz nie je zle) aby som si pripadne neposkodil s tou sankhapraksalanou (pricina - nevhodne jedlo).... Takze si dam pôst 22.2., tiez bude ekadaši.
Dakujem za pripadnu odpoved, nazor \":-)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2017 3:36 pm 
Offline

Registrován: sob úno 11, 2017 3:21 pm
Příspěvky: 2
Zdravim vsechny,
tak jsem to dneska absolvoval poprve dle navodu, az na to, ze jsem musel cekat vic nez pet minut a pomoci tomu klystyrem, slo vsechno vicemene tak, jak je popsano. Jediny prekvapeni je, ze se zadny vetrelci, co jsou na obrazkach nekonali, jeden takovej cca peticentimetrovej pendrek, ktery vypadal nehezky a to je vse. Mam to brat tak, ze tam mam cisto, nebo je to potreba opakovat?
Zivotospravu nemam idealni, nicmene snazim ze si davat psylium s ovocnou stavou, semtam zel. jecmen, semtam klystyr...
Muzu na to navazat ocistou kloubu a popr. jater, nebo je lepsi to opakovat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz