Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 5:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 11:50 pm 
Offline

Registrován: ned srp 10, 2014 11:39 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,čím to může být že mě po šance už druhý den bolí ledviny? Přečetl jsem asi dvacet stránek tohoto vlákna a zkoušel i hledání bez úspěchu ale věřím že už se to tu řešilo,tak bych byl vděčný za odkaz děkuji

Edit: tak jsem si zjistil něco a sodíkovo draslíkový rovnováze,posnídal banány a zdá se že je to lepší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 4:20 pm 
Offline

Registrován: stř črc 23, 2014 5:05 pm
Příspěvky: 45
martin.m píše:
Dobrý den,čím to může být že mě po šance už druhý den bolí ledviny? Přečetl jsem asi dvacet stránek tohoto vlákna a zkoušel i hledání bez úspěchu ale věřím že už se to tu řešilo,tak bych byl vděčný za odkaz děkuji

Edit: tak jsem si zjistil něco a sodíkovo draslíkový rovnováze,posnídal banány a zdá se že je to lepší

V takovém případě se Shankou raději opatrně. Některým lidem to neděla 2x dobře (na ledviny). Možná, že jste jedním z nich. Se sodíkem - draslíkem to může souviset. Tot můj nazor.

Th.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šankhaprakšálana
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 10:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
helka píše:
Dobrý den,
provedla jsem Šankhaprakšálana podle návodu - pila jsem slanou vodu po 2dcl - při 8. sklenici jsem se pozvracel - resp. jsem vyzvracela jen vodu. pak jsem vypila další sklenici, ale k vyprázdnění střev nedošlo. Jaká může být příčina?
Děkuji za odpověď

Netuším, ale asi málo vody, málo soli a nedostatečná doba pití, přicpaná střeva prostě nepropláchnete za 5 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Michalll píše:
Tak i já přidám svou trošku do mlýna,právě jsem skončil.
Začátek v 9,30 po hodině pauzy před kterou jsem vypil 1 litr vody.Použita byla himalájská sůl...
Po vypití poloviny první flašky-čisté,silné zvracení,krkání...
Dopití flašky a načnutí druhé -masivní zvracení,krkání,cítím se stále více nafoukle a cítím jak mám těžké břicho...
Jsem za polovinou druhé flašky-opět zvracení,krkání,stále pocity nafouklosti (ale řádné!!!) a krkání
Mám chuť to vzdát,poslední zvracení bylo zbarveno slabě červeně ...začínám mít strach,pak se mi vybavuje barva himalájské soli \":)\"
Dojíždím druhou flašku a konečně první čůrek...povzbudilo mě to a piju dál..
Třetí a čtvrtá flaška-strašné bublání a pazvuky z břicha/střev....neustále brkání,krkání.Vždy přišlo nejdříve silné krknutí,pak to zabublalo a už
šla zase trocha ven.U heřmánku to samé...
Konec v 11,00 pocity skvělé-lehký jako pírko,celkem příjemná únava a obrovský hlad,takže od toho se odvíjí můj názor,že vše dopadlo zdárně.
Teď už si dávám misku plnou rýže s kostkou másla...

Jen by mě zajímalo,proč jsem byl tak nafouklý (začalo to až po pití) a taky proč to ze mě šlo po částech,teda jestli se vám to taky tak děje.
Celá šaňka probíhala ve stylu -vypít půl litra nebo méně(okamžitě nafouklý,plný) a čekat tak 5 min-pak to přišlo-buď více nebo méně,zase se napít atd. atd.
Jinak kal, byl prvních pár čurknutí,pak už čistá voda.Nejspíše to bude tím,že jsem před dvěma měsícy prodělal (asi) salmonelózu a 3 dny z vysokýma horečkama
jsem chodil 3x za hodinu na záchod a to jsem se nestačil divit co za černé svinstva ze mě lezly.Spravil to až Endiaron s Colou.

Mějte se \":)\"


Jenom doufám,že jsem nic nezkazil,protože


Edit : První stolice po 30-i hodinách,žlutohnědá,kašovitá...takže to nedopadlo asi až tak dobře...

Já bych naopak řekl, že to šlo výborně, co by jste také chtěl bez zkušeností a na první pokus. Párkrát proceduru zopakujete a uvidíte jak vše bude skvělé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 12:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Známa skončila po prevedení šanky nedávno na ARE,v bezvedomí.Robila si očistu už asi päťkrát,no teraz to dopadlo dosť vážne.Údajne sa jej vyplavil sodík.Vodu pila rýchlo za sebou.Akurát som čítala článok o následkoch z veľkého príjmu vody naraz.Popísané prejavy sa zhodovali .Na fore som nečítala o takomto dramatickom priebehu,preto ma to prekvapilo .Zatiaľ mám vyskúšanú len jednu očistu s pomalým pitím vody a cvikmi,ale aj tak mám väčší rešpekt z očisty po tejto informácii.

Toho bych se zase tolik nebál, pochopitelně určité riziko je u všeho, teoreticky můžete zemřít i po požití většího množství řízků, nebo jakékoliv jiné potraviny a stejně jak vidíte lidi běžně jedí a zrovna se u toho nešetří. Navíc nedovedu pochopit tu diagnózu, že se jí vyplavil sodík, toho přeci naopak navalí tou solí do organizmu kvantum, nebylo řečeno draslík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 12:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Th. píše:
Dobrý den,

pane Zajíček, může se, prosím, po jednorázové očistě jater a žlučníku ihned na druhý den ráno provést shankaprasalana?

Moc děkuji!

Ano, to zde dost lidí dělalo a problém neměl nikdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 12:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martin.m píše:
Dobrý den,čím to může být že mě po šance už druhý den bolí ledviny? Přečetl jsem asi dvacet stránek tohoto vlákna a zkoušel i hledání bez úspěchu ale věřím že už se to tu řešilo,tak bych byl vděčný za odkaz děkuji

Edit: tak jsem si zjistil něco a sodíkovo draslíkový rovnováze,posnídal banány a zdá se že je to lepší

Ano v některých případech se hodně zvedne sodík, ale zpravidla se poměrně rychle stav srovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv srp 21, 2014 2:34 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 12:47 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den, prosím o info k množství kuch. soli. Proč doporučujete množství výrazně vyšší oproti klasickým jogínským doporučením (1 čaj. lžička/1 litr vody)? Jaký to má efekt oproti původní receptuře a proč původní recepturu nedodržovat?

Díky

M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 23, 2014 9:04 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Kdyz si nedas dostatecne mnozstvi soli, hlavne na zacatku, kdy tam mas ve strevech bordylek, tak to nemusi dobre zabrat a nevyprazdnis se. Poprve sice davas trochu vrchovatejsi lzici (na 1,5 litru vody), ale pak uz jen zarovnanou ...trictvrte a nakonec polovinu lzice. Davka se snizuje. Pouzij Himalajskou sul.

http://diskuse.doktorka.cz/sankpraksala ... ista-tela/
27.1.2009 22:22 - rino
dává se 4-5 g soli na litr vody (jedna neplná polévková lžíce), a po litru a půl už víš, zda se daří nebo ne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon srp 25, 2014 9:02 am 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 12:47 pm
Příspěvky: 20
Dnes mám za sebou zcela mizernou sanku.dřívější lonske pokusy proběhly relativně dle návodu OK.před dnešní jsem držel 36hod půst a par dni před nim jedl vege.ma strava je obvykle 80% vege bez lepku a mléčných výrobků.dnes ráno: celkem 5 litru vody se soli,1 litr herma čaje.před započetím malý klystyr a ještě 1 v průběhu.anabáze zabrala cca hod a pul.vyšlo ze mne max litr vody.podbřišek mám vypouklý jak buben a nic.po každé sklenici s vodou jsem absolvoval předepsané cviky.kde je problém? Počítán,ze me ledviny mi děkovat nebudou.zřejmě jsem tím zmařil i očištěny efekt pustu.nevím,zda to budu kdy ještě absolvovat.co je špatně?díky M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon srp 25, 2014 9:35 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Moravak píše:
Dnes mám za sebou zcela mizernou sanku.dřívější lonske pokusy proběhly relativně dle návodu OK.před dnešní jsem držel 36hod půst a par dni před nim jedl vege.ma strava je obvykle 80% vege bez lepku a mléčných výrobků.dnes ráno: celkem 5 litru vody se soli,1 litr herma čaje.před započetím malý klystyr a ještě 1 v průběhu.anabáze zabrala cca hod a pul.vyšlo ze mne max litr vody.podbřišek mám vypouklý jak buben a nic.po každé sklenici s vodou jsem absolvoval předepsané cviky.kde je problém? Počítán,ze me ledviny mi děkovat nebudou.zřejmě jsem tím zmařil i očištěny efekt pustu.nevím,zda to budu kdy ještě absolvovat.co je špatně?díky M.

Mozna ze je spatne to, ze jsi pred tou sankou drzel ten pust, i kdyz byl tak kratky. Ze me jednou neodesel pouze ten hermankovy caj, ten se vstrebal, ale jinak ta slana voda mnou pokazde velmi rychle profrcela ihned po vypiti.

Me by zajimalo take to, po jak dlouhe dobe po odcerveni tinkturou z trojcatka, se muze provadet sanka? Za tyden? Nebo az 2 tydny? Nevi to tady nekdo nahodou? Prosim poradte, dekuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon srp 25, 2014 11:30 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
miram píše:
...Me by zajimalo take to, po jak dlouhe dobe po odcerveni tinkturou z trojcatka, se muze provadet sanka? Za tyden? Nebo az 2 tydny? Nevi to tady nekdo nahodou? Prosim poradte, dekuji!

Osobne bych dal sanku nasledujici den po ukonceni kury, aby se pripadne vyplavily chciple nebo trojcatkem oslabene potvory.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř srp 27, 2014 8:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
pv33 píše:
Osobne bych dal sanku nasledujici den po ukonceni kury, aby se pripadne vyplavily chciple nebo trojcatkem oslabene potvory.

Ahoj pv33, diky moc za odpoved. Zajimave je, ze jsem provedla odparazitovani v cervnu, skoncila jsem 7. cervna. Shanku jsem si tehdy udelala 16. cervna a nevyslo nic zajimaveho. Pak 26.-27. cervna jsem udelala jaterku a vysly kaminky. Dalsi jaterka nasledovala 16.-17. cervence, opet vyslo bahno a kaminky. Po epsomce sla jen cista voda. Pak jsem drzela pust od 28. cervence do 4. srpna (musela jsem, po tech ocistach me pokazde pobolivala dasna v ustech na ruznych mistech, potom me otekl jazyk, chtela jsem to pustem vyhnat z tela ven. Pri pustu se najednou vyvalil hnis ven a pak velmi rychle se to zahojilo. Tesne pred tim pustem jsem cetla o tom, jak je super kavovy klystyr a nedalo me to, abych to honem nevyzkousela. Takze jsem si ho udelala hned ten 1. den pustu, nevyslo nic, ale 3. den pustu jsem si udelala urinovy a ten den vysli parazite a udajne take psi tasemnice (jiste si pamatujes jak jsi me nasmeroval na Ing Blahovou). Divila jsem se i usima, ze ty mrchy ze me vysly az za tak dlouhou dobu po tom odparazitovani tinkturou (trojcatkem). Ti parazite byli obarveni bud tou tinkturou a nebo kavovym klystyrem? Meli hnedou barvu. Jsu z toho jelen a nevim vubec co je vlastne znicilo? Tak proto tedka premyslim, co mam vlastne udelat nejdriv, po ukonceni moji dalsi kury tou tinkturou? Nevim ani jestli je vhodne pouzivat kavovy klystyr tedka behem toho odparazitovani, nebo mam delat jen urinovy? (Kavovy klystyr udajne cisti jatra?) Co myslis? Co bys delal ty na mem miste? Diky za to, ze me jeste jednou poradis! Miram


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv srp 28, 2014 12:19 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="miram":31ycx50w]....Ahoj pv33, diky moc za odpoved. Zajimave je, ze jsem provedla odparazitovani v cervnu, skoncila jsem 7. cervna. Shanku jsem si tehdy udelala 16. cervna a nevyslo nic zajimaveho. Pak 26.-27. cervna jsem udelala jaterku a vysly kaminky. Dalsi jaterka nasledovala 16.-17. cervence, opet vyslo bahno a kaminky. Po epsomce sla jen cista voda. Pak jsem drzela pust od 28. cervence do 4. srpna (musela jsem, po tech ocistach me pokazde pobolivala dasna v ustech na ruznych mistech, potom me otekl jazyk, chtela jsem to pustem vyhnat z tela ven. Pri pustu se najednou vyvalil hnis ven a pak velmi rychle se to zahojilo. Tesne pred tim pustem jsem cetla o tom, jak je super kavovy klystyr a nedalo me to, abych to honem nevyzkousela. Takze jsem si ho udelala hned ten 1. den pustu, nevyslo nic, ale 3. den pustu jsem si udelala urinovy a ten den vysli parazite a udajne take psi tasemnice (jiste si pamatujes jak jsi me nasmeroval na Ing Blahovou). Divila jsem se i usima, ze ty mrchy ze me vysly az za tak dlouhou dobu po tom odparazitovani tinkturou (trojcatkem). Ti parazite byli obarveni bud tou tinkturou a nebo kavovym klystyrem? Meli hnedou barvu. Jsu z toho jelen a nevim vubec co je vlastne znicilo? Tak proto tedka premyslim, co mam vlastne udelat nejdriv, po ukonceni moji dalsi kury tou tinkturou? Nevim ani jestli je vhodne pouzivat kavovy klystyr tedka behem toho odparazitovani, nebo mam delat jen urinovy? (Kavovy klystyr udajne cisti jatra?) Co myslis? Co bys delal ty na mem miste? Diky za to, ze me jeste jednou poradis! Miram[/quote:31ycx50w]
Ahoj Miram, par uvah k tvym pokusum. K tomu ze jsi skoncila odparazitovani 7. cervna a dala sanku az 16. Nevim, co se vevnitr presne deje, ale i pokud ta kura nejake parazity prizabila nebo zabila, tak bud odesli za ten tyden se stolici a to si nevsimnes nebo se vstrebali nebo se z trojcatka vzpamatovali a zas se lip chytly \":)\" . Urcite jsi cetla nejakou verzi odparazitovani s konakem a ricinakem, viz napriklad

Přílohy:
toxocara.jpg
toxocara.jpg [ 4.21 KiB | Zobrazeno 7320 krát ]

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát srp 29, 2014 4:18 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="pv33":2qqhpg45]Ahoj Miram, par uvah k tvym pokusum. K tomu ze jsi skoncila odparazitovani 7. cervna a dala sanku az 16. Nevim, co se vevnitr presne deje, ale i pokud ta kura nejake parazity prizabila nebo zabila, tak bud odesli za ten tyden se stolici a to si nevsimnes nebo se vstrebali nebo se z trojcatka vzpamatovali a zas se lip chytly \":)\" . Urcite jsi cetla nejakou verzi odparazitovani s konakem a ricinakem, viz napriklad

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz