Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 1:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2015 8:24 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 02, 2014 11:42 am
Příspěvky: 5
Prosim Vas chystam sa urobit si sankhu... Zaujima ma, ci môžem použit Himalajsku sol, miesto masla do ryze pridat Ghi a ci miesto lactobacilovych tabliet môzem zjest radsej pár kefirovych zrn (kefir ako taky asi pit nemozem ze). Velmi pekne dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2015 10:19 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Vse je tu jiz nekolikrat popsano...staci hledat....nicmene himalajska sul ok...ghi taky ok (pouze aby mnozstvi bylo jaki je cisteho tuku ve 40g masla)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Muze provadet sanku take ten, komu totalne z niceho nic vypovedely sluzbu obe dve ledviny najednou? Byl tedy odkazan na dyalizu, polezel si mesic ve spitale, je to uz asi 5 mesicu, lekari mu stale predepisuji tablety na vysoky tlak a pry ma leky take na nedoviravy jicen, srdicko je zrychlene, tep je stale kolem 100, huci mu a sumi v usich. S tema lekama to nevytrhne, to uz jsem mu rikala, zacal tedka delat klystyry (po prvnim mu bylo desne spatne), zmenil jidelnicek, odboural bile jedy (jinak maso pry neji uz 4 roky), proti paleni zahy si pomaha Betainem-HCL, protoze si nedavno udelal test na krknuti a nebylo to ani za hodinu. Test se slinou delal 4x (den po dni), ten byl pokazde negativni, takze candidu zrejme nema. Stale ho laka sanka, muze si ji udelat nebo radeji ne? A co jaterni ocistu, tu by si udelat mohl, ne? Poradte prosim, diky!

Tak na to odpovědět neumím, ale spíše se domnívám, že by v tom mohl být problém. Tělo přijme v krátké době mnoho sodíku a pokud nebude schopno ho vyloučit, nevím jak by tělo zareagovalo, ale asi velkým růstem krevního tlaku. To by mu patrně byl schopen spíše zodpovědět lékař na dialýze. Neptal bych se ho pochopitelně na šanku o tom nic vědět nebude, ale na to co by se dělo pokud by si vzal polévkovou lžíci soli, aby si tím vyvolal průjem. Osobně vidím jako jistější ty klystýry, tím nic pokazit nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
eli píše:
ToNovy – děkuji za reakci tedy jsem měla ještě vydržet i když se po 40 minutách nic nedělo, nebo jsem měla pít více slané tekutiny? než ten první pul litr? jak je uvedeno na těchto stránkách v návodu... podle toho co jsem se dočetla na množství nezaleží - nechápu proč mi to nefunguje...

Na první pokus to chce trpělivost, nebo vedení někým kdo již zkušenosti má a stačí i po telefonu. Většina lidí totiž zbytečně zpanikaří, proceduru předčasně ukončí a pak zkoumají proč to nefunguje. Vždy to funguje, jenom je potřeba si vyhovět a odhadnout kolik snesu bez vyzvracení, nebo se k pití slané vody vrátit i po vyzvracení, vše se zde již mnohokrát probíralo, tak si to trochu lépe nastudujte. Pokud si nebudete ani tak jistá co a jak, klidně mě zavolejte a domluvíme se na provedení procedurou po telefonu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Margo píše:
Prosim Vas chystam sa urobit si sankhu... Zaujima ma, ci môžem použit Himalajsku sol, miesto masla do ryze pridat Ghi a ci miesto lactobacilovych tabliet môzem zjest radsej pár kefirovych zrn (kefir ako taky asi pit nemozem ze). Velmi pekne dakujem za odpoved

Jak vám správně píše člen beati_paoli mimo kefírek v tom nevidím problém, ale kefírky bych nedával, tam zůstaňte raději u těch laktobacilů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 1:53 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jarda píše:
Tak na to odpovědět neumím, ale spíše se domnívám, že by v tom mohl být problém. Tělo přijme v krátké době mnoho sodíku a pokud nebude schopno ho vyloučit, nevím jak by tělo zareagovalo, ale asi velkým růstem krevního tlaku. To by mu patrně byl schopen spíše zodpovědět lékař na dialýze. Neptal bych se ho pochopitelně na šanku o tom nic vědět nebude, ale na to co by se dělo pokud by si vzal polévkovou lžíci soli, aby si tím vyvolal průjem. Osobně vidím jako jistější ty klystýry, tím nic pokazit nemůže.

Moc Vam dekuji za odpoved!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2015 8:22 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Dnes mi napadla jedna vec......
Píše sa, že keď sa robievajú klystýry o objeme napr. 2 litre či možno aj 3 litre, tak to rozťahuje hrubé črevo, a tak to môže zhoršovať vylučovanie stolice v bežné dni.... A čo taká SANKHAPRAKSALANA ??? ... Veď keď si ju robím, tak bežne mám v hrubom čreve 3-4 litre slanej vody v ten istý moment.... To nerozťahuje hrubé črevo ? ............Rozťahuje... Ale tak, čo už, že ? ... Asi by sa to so sankhapraksalanou nemalo preháňať.... Koľko krát ročne by ste ju navrhovali robiť už prečistenému človeku ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2015 5:07 pm 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
Dobrý den,
dočetl jsem se na jednom webu, že při shankapraksalaně jde použít namísto slané vody zeleninový vývar (např. z cibule, pórku...). Jaký na to máte názor? Mně by to moc pomohlo, protože pití slané vody je pro mě hodně nepříjemné. Sám nevím, jak mám tuto informaci o zeleninovém vývaru zpracovat - zda jde u soli jen o to, aby namísto do močových cest tekla voda střevy, pak by to mohlo fungovat. Má-li ale sůl i jiný význam (čisticí), pak si nejsem jistý, zda vývarem dosáhnu obdobného efektu vyčištění střev. Poradíte prosím? Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2015 6:09 pm 
Offline

Registrován: ned čer 21, 2015 6:02 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěl bych se zeptat ... provaděl jsem tento postup přesně podle instrukcí, ale po 1.5l slané vody, mi bylo natolik blbě že jsem musel přestat ... i po 1.5 l slané vody doprovázené předepsánými cviky se sifonový efekt nedostavil a všechna voda byla vyloučena močí. Poté mi bylo velice blbě skoro na omdlení. Je mi 17 let jsem středního vzrustu a nízké hmotnosti, nevíte kde by mohla být chyba ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2015 6:14 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Killi píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat ... provaděl jsem tento postup přesně podle instrukcí, ale po 1.5l slané vody, mi bylo natolik blbě že jsem musel přestat ... i po 1.5 l slané vody doprovázené předepsánými cviky se sifonový efekt nedostavil a všechna voda byla vyloučena močí. Poté mi bylo velice blbě skoro na omdlení. Je mi 17 let jsem středního vzrustu a nízké hmotnosti, nevíte kde by mohla být chyba ?

Kód:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=7&t=33&start=2145#p74269


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 07, 2015 9:26 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 08, 2015 5:46 pm
Příspěvky: 7
Krásný večer
Trpím kandidou, začínám dietu a všechna opatření. Chci provést i šánku na očistu celého trávicího traktu, jen mám problém, a to, že mám od 5-ti let jednu ledvinu (operace, svrasklá). Vím, že většina vody a soli proteče, ale hodně lidí psalo, že se jim vstřebala do těla. BOjím se, že by tak enormní množství vody a soli mohlo udělat problémy. Sice ledvina je plně funkční, mírně zvětšená aby kompenzovala ztrátu druhé, ale stejně mám strach.
Druhý dotaz, když už píšu k tomuhle tématu. Můžu místo Nystatinu užívat Endiaron? jak dlouho proti kvasinkám,když píší v letáku 3 dny. Děkuji, krásný večer \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 10:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Dnes mi napadla jedna vec......
Píše sa, že keď sa robievajú klystýry o objeme napr. 2 litre či možno aj 3 litre, tak to rozťahuje hrubé črevo, a tak to môže zhoršovať vylučovanie stolice v bežné dni.... A čo taká SANKHAPRAKSALANA ??? ... Veď keď si ju robím, tak bežne mám v hrubom čreve 3-4 litre slanej vody v ten istý moment.... To nerozťahuje hrubé črevo ? ............Rozťahuje... Ale tak, čo už, že ? ... Asi by sa to so sankhapraksalanou nemalo preháňať.... Koľko krát ročne by ste ju navrhovali robiť už prečistenému človeku ?

Šankaprakšalána střeva neroztahuje, tam nenapouštíte nic navíc, ani se tam nesnažíte nic udržet jako u klystýru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
wlashack píše:
Dobrý den,
dočetl jsem se na jednom webu, že při shankapraksalaně jde použít namísto slané vody zeleninový vývar (např. z cibule, pórku...). Jaký na to máte názor? Mně by to moc pomohlo, protože pití slané vody je pro mě hodně nepříjemné. Sám nevím, jak mám tuto informaci o zeleninovém vývaru zpracovat - zda jde u soli jen o to, aby namísto do močových cest tekla voda střevy, pak by to mohlo fungovat. Má-li ale sůl i jiný význam (čisticí), pak si nejsem jistý, zda vývarem dosáhnu obdobného efektu vyčištění střev. Poradíte prosím? Díky!

To funguje a již jsem to zde několikrát zmiňoval. Nejsem si ale jistý, zda tím vývarem půjde tak snadno jako solí střeva nastartovat. Tento postup dělají jogíni při zkouškách na vyšší stupně a první výplach jedou solí a další pomocí vývaru z cibulovitých rostlin. Provádějí výplachy i 6 dnů v kuse a to by solí nešlo. Můžete vyzkoušet, nic se tím pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Killi píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat ... provaděl jsem tento postup přesně podle instrukcí, ale po 1.5l slané vody, mi bylo natolik blbě že jsem musel přestat ... i po 1.5 l slané vody doprovázené předepsánými cviky se sifonový efekt nedostavil a všechna voda byla vyloučena močí. Poté mi bylo velice blbě skoro na omdlení. Je mi 17 let jsem středního vzrustu a nízké hmotnosti, nevíte kde by mohla být chyba ?

Tak chyba je v tom, že jste nepokračoval, prostě ten objem vypité vody nestačil na naředění stolice a vyvolání průjmu. Psal jsem o tom zde mnohokrát, tak trochu pohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
papricka28 píše:
Krásný večer
Trpím kandidou, začínám dietu a všechna opatření. Chci provést i šánku na očistu celého trávicího traktu, jen mám problém, a to, že mám od 5-ti let jednu ledvinu (operace, svrasklá). Vím, že většina vody a soli proteče, ale hodně lidí psalo, že se jim vstřebala do těla. BOjím se, že by tak enormní množství vody a soli mohlo udělat problémy. Sice ledvina je plně funkční, mírně zvětšená aby kompenzovala ztrátu druhé, ale stejně mám strach.
Druhý dotaz, když už píšu k tomuhle tématu. Můžu místo Nystatinu užívat Endiaron? jak dlouho proti kvasinkám,když píší v letáku 3 dny. Děkuji, krásný večer \":)\"

Pokud bude voda se solí protékat, nevidím v tom problém. Pouze si připravte klystýr na případné uvolnění stolice, pokud by to nechtělo naskočit samo. Na ty prášky odpovědět s jistotou nedovedu, ale myslím že by to ničemu vadit nemělo. Užívat se dá klidně týden, ale záleží na denní dávce, každopádně bych se toho nijak nebál.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz