Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 2:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 3:23 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
zuzana1 píše:
Prave jsem zkousela ocisti strev pomoci slane vody...stihla jsem vypit pouze jedn 1,5 l hrnek s prvni davkou soli. Ke stolici doslo asi do 15 min., po te jsem vypila pouze pulku z 1,5 l davky a vse jsem do 2 sek. vyzvracela. Je tohle normalni reakce? Ted uz nemam odvahu pokracovat. Jak tu vodu do sebe mam dostat? Mate nekdo podobnou zkusenost?

Proc otviras nove tema? ...viewtopic.php?f=7&t=33
Cetla sis tady o tom vubec neco? Asi ne, jinak bys vedela, ze bublina, ktera se ti tam vytvorila kvasenim, ti uzavrela pruchod a ty jsi to proto vyzvracela. Ale pak jsi to mela zkusit pit znovu, pomalu, po hlteckach a ono by to zase po chvilince urcite slo, sifon by se otevrel. Taky se me to uz stalo, stalo se to uz hodne lidem. Tady nesmi clovek zacit panikarit, delej vsechny ocisty s klidkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 3:29 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Vendisek píše:
Dobrý den,

mám dotaz ohledně vitariánství a Sankhapraksalany, které jídlo jí vitariáni po? A proč se nedoporučuje ovoce a nevař zelenina v prvních 24 hod? Předem díky za odpověď!

• Za 30 (ne dřív) až 45 minut po SP sníst rýži s máslem, NEJPOZDĚJI do hodiny
• ve vodě rozvařená bílá rýže (ne přírodní!), měla by se rozplývat v ústech
• rýži lze doplnit dobře uvařenou čočkou, hrachem nebo karotkou
• hrách prý obnovuje flóru ve střevech
• rozvařená rýže výborně vymete střeva, jde o staletími ověřenou stravu po SP
• s rýží se musí při každém jídle sníst aspoň 40 g másla (rozpustit v rýži nebo sníst zvlášť)
• střeva se musí pokrýt vrstvičkou hlenu, který se při proceduře smyje
• tuk odstraňuje agresivitu žlučových šťáv
• sníst a mírně zapít 2 – 3 kapsle Lactobacilus Acidophilus (bakterie mléčného kvašení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 4:05 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 12:44 pm
Příspěvky: 2
Ano, ano...diky...pak jsem pokracovala pomaleji a ubrala sul a az jsem se uklidnila, tak jsem to cetla znovu (nevim, proc mi ta informace o zvraceni nezustala v hlave)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 4:06 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 12:44 pm
Příspěvky: 2
A nove tema jsem otevrela, protoze jsem tady nova a jeste se neorientuji \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 4:52 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Chcela by som sa opytat na konzumaciu masa v den sanky.
Su ludia, ktorí sacharidy nejedia, tak si daju maso.Jedneho poznam a vzdy je len maso, dokonca ako prve jedlo.
Viem ze sa to neodporuca, no ja som to uz 2 krat tiez tak urobila.
Prve jedlo klasika ryza maslo, postruhana mrkva a druhe jedlo cca o 5 hod neskor som dala maso, samotne.
Tak isto to bolo aj mesiac do zadu.
Tak sa chcem opytat, mate este niekto skusenosti s masom?
Ak si s tym mozem ublizit, tak napiste, ale ako pisem, jem to az ako druhe jedlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 5:08 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
A este ma napadlo, ze dufam ze nevadi ked v den sanky som popijala caj sypany co su susene kusky ovocia, skorice, korky z pomarancov atd...Lebo ovocie sa nemoze, tak hadam to nevadi pokial pijem len tu vodu, to susene ovocie nejem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 5:59 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Janula píše:
Chcela by som sa opytat na konzumaciu masa v den sanky.
Su ludia, ktorí sacharidy nejedia, tak si daju maso.Jedneho poznam a vzdy je len maso, dokonca ako prve jedlo.
Viem ze sa to neodporuca, no ja som to uz 2 krat tiez tak urobila.
Prve jedlo klasika ryza maslo, postruhana mrkva a druhe jedlo cca o 5 hod neskor som dala maso, samotne.
Tak isto to bolo aj mesiac do zadu.
Tak sa chcem opytat, mate este niekto skusenosti s masom?
Ak si s tym mozem ublizit, tak napiste, ale ako pisem, jem to az ako druhe jedlo.

FIRST MEAL
After SHANK PRAKSHALANA we absolutely must respect the following indications:
-to eat at least half an hour after but no more then an hour after the exercise; it is strictly forbidden to let the digestive tube empty for more than an hour.
-the first meal will consist of: white rice (not complete rice or rice with skin which would irritate the mucous membrane of the intestine) boiled in water, even very well boiled so as it melts in the mouth. It can be served with well boiled carrots. At this first meal it is necessary to ingest at least 40 grams of butter. It can be melted over the rice or eaten directly from a spoon.
In case we do not have any rice, we can replace it with a decoction of wheat, oat or pasta (macaroni or spaghetti) with grated cheese.

IMPORTANT
Under no circumstances will the rice be boiled in milk. For the next 24 hours after this technique, it is strictly forbidden to drink milk or eat yoghurt, kefir and other dairy products. Even more, during the following 24 hours the acid foods and drinks, raw fruit and vegetables are forbidden. Bread is allowed only for the second meal after the exercise. All hard or semi-hard cheese is allowed: all Schweitzer varieties, for example. White and fermented cheese is strictly forbidden, and also Brie pressed cheese or Camembert cheese.
After 24 hours you can return to normal diet, avoiding though any excess of meat.

BEVERAGES
The absorption of salty water will bring, by osmosis, a part of the body’s liquids to the digestive duct. It is therefore normal to feel a strong sensation of thirst after performing this technique. There is absolutely a must not to consume any kind of liquids, not even pure water, because we will continue to fuel the siphon and we will go to the toilet continuously. After the first meal, though, we can drink moderately water or mild infusions (tile, mint), but no sparkling water- just a mild mineral one. The alcohol, already not recommended in normal diets, especially for yogis, it is strictly forbidden during the next 24 hours after the exercise.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 6:05 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
zuzana1 píše:
Ano, ano...diky...pak jsem pokracovala pomaleji a ubrala sul a az jsem se uklidnila, tak jsem to cetla znovu (nevim, proc mi ta informace o zvraceni nezustala v hlave)

Verim, ze priste ti to uz pujde skvele! \":D\"
Hlavne se niceho neboj, vse si nejdriv poradne procti a pak to uz bude brnkacka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2014 9:36 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Miram, dakujem za namahu, ale neviem po anglicky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 27, 2014 9:00 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 27, 2014 8:45 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
dnes jsem vyzkoušela Sankhapraksalanu a píšu, protože nevím, jak řešit problémy, které po ní nastaly.
Udělala jsem si ji na lačno, po probuzení (ráda bych napsala ráno ale bylo to už téměř v době obědu, kdy vstávám). Nejdříve jsem vypila 1,5 l vody s nevrchovatou lžicí himalájské soli, počkala jsem, dokud to nezabere a pak jsem průběžně vypila ještě asi 2 l vody s asi tříčtvrtinou lžíce soli. Nakonec 1,5 l heřmánkového čaje.
I přesto, že kýžený efekt nastal asi 40 minut po vypití prvního doušku slané vody, neměla jsem pocit, že jsem vyprázdnila všechno, měla jsem plné břicho vody, i vyšší váhu asi o 1 kg, a i přes tu spoustu soli v sobě jsem až doteď nepocítila vůbec žízeň - ba naopak, piju jen proto, že se opravdu velmi nutím, je mi špatně i z vody. Spoustu vody jsem nakonec vymočila, takže teď mám strach, jestli se příliš soli nevstřebalo, a nebude to dělat neplechu.
Následně jsem snědla jeden pytlík rýže s asi 200 g másla. Po tom mi bylo špatně asi dvě hodiny, dokud jsem to zase nevyzvrátila (asi 80%, 20% prošel druhou stranou - bez známek trávení). Poté jsem se odvážila jíst ještě jednou, a opět se stejným efektem - asi dvě hodiny silný pocit na zvracení, a poté vyzvracení všeho.
Teď je asi 8 hodin večer, je mi stále velmi nevolno, cítím se přesolená, dehydratovaná a přitom se na vodu nedokážu ani podívat, kručí mi v břiše ale jíst nechci, když vím, že se to zastaví v žaludku a pak zase vrátí. A navíc i přes ten hlad mám velmi nafouklé břicho, cítím se jako po hostině, i když vím, že tam nic není.
Doufám, že budu mít to štěstí a odpovíte mi co nejrychleji, opravdu totiž nevím, co mám dělat, a mám strach, aby to zítra nebylo stejné jako dnes. Trávicí potíže mne totiž trápily vždy a snad ve všech podobách.
Předem moc děkuji za Vaši odpověď. Veronika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 27, 2014 11:27 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Gelody píše:
...dnes jsem vyzkoušela Sankhapraksalanu a píšu, protože nevím, jak řešit problémy, které po ní nastaly. ...

Kdyz jsi nafoukla a mas problemy i s vodou tak zkratka nic nejez a nepij a pockej, az se budes citit lip. Nebo jen po malych douskach vodu. Maslo jsi vyzvracela a s tou soli si musi telo nejak poradit. Navic je dobre, ze to byla himalajska sul. Pripadne bys mohla zkusit klystyr jestli to nepomuze nebo bych zkusil aktivni uhli, jestli ho do sebe dostanes.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 29, 2014 12:24 am 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
Hmm, tak dat si 200g masla namiesto 1/3 zo 125g balenia /cize namiesto 40g/ je silna kava. Proste ste mali zle nacitanu informaciu ohladne mnozstva tuku a mierne ste si uskodili. Ono sa to vsak spravi, nemajte strach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 29, 2014 12:28 am 
Offline

Registrován: čtv lis 27, 2014 8:45 pm
Příspěvky: 3
Zaspala jsem tu nevolnost a už je mi dobře, normálně jím i piji. Ale vyděsil mne hemoroid, který se mi mnohem zhoršil. Byl tam už dřív, docela dlouho, ale malinkatý a nevýrazný. Teď má asi centimetr a je výrazně modrý! Jsem opravdu v šoku a doufám, že se mi ho pomůže vyléčit dubovou kůrou, nebo čímkoli jiným, jít k lékaři mám strach (jsem fakt strašpytel na veškeré zákroky).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 29, 2014 12:31 am 
Offline

Registrován: čtv lis 27, 2014 8:45 pm
Příspěvky: 3
Zappy píše:
Hmm, tak dat si 200g masla namiesto 1/3 zo 125g balenia /cize namiesto 40g/ je silna kava. Proste ste mali zle nacitanu informaciu ohladne mnozstva tuku a mierne ste si uskodili. Ono sa to vsak spravi, nemajte strach.

Aha, tak tu informaci jsem měla opravdu špatnou. Doufám, že to bude v pořádku. Přece jen jsem to máslo pořádně nestrávila, ale zase vrátila stejnou cestou, kudy přišlo \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak často?
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 4:00 pm 
Offline

Registrován: stř pro 03, 2014 11:56 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, dnes jsem provedla očistu tlustého střeva pomocí Sankhapraksalany. Musím přiznat, že jsem se bála a už "vůně" soli, kterou jsem sypala do vody mi nedělala příjemně. První 1,5 litru jsem v sobě neudržela a část jsem vyzvracela. Další 1,5 litru jsem již udržela, ale k vyprázdnění nedošlo. I když píšete, že není třeba cvičit, šla jsem se rozhýbat, aby přišel očekávaný výsledek, ale nic. Zkusila jsem vypít další 1,5 litru, ale cítila jsem ve střevech, že jsem plná vody a břicho jsem měla vypouklé. Nebylo mi zle, ale nepříjemně. Chodila jsem po bytě a až po hodině došlo k vyprazdňování. Mezitím jsem už nepila. Při čištění nedošlo tedy k výtoku čisté vody, jak popisujete. Chci se tedy zeptat, jak postupovat příště, kdyby k vyprazdňování nedocházelo takhle dlouho, jestli mám pokračovat v pití nebo pokračovat v pití až po prvním vyprázdnění. Také bych ráda věděla, jestli můžu Sankhapraksalanu zkusit znovu za týden, když nedošlo k úplnému vyčištění z důvodu výše uvedené komplikace. Děkuji za odpověď.
Věra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz