Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 07, 2024 12:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2014 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
sudiiptasg píše:
Je mozne nahradit to maslo v ryzi s kokosovym olejom ?

Již jsem zde psal, že asi ano, ovšem já bych se raději držel původního a staletími prověřeného postupu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2014 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
Alma píše:
Dobrý den přeji. Právě jsem prováděla svou první šankaprašalánu, první 1,5 l dávku jsem vypila, čekala tak 10 min a nic. Provedla jsem pár úklonů a začala zápasit s nutkáním na zvracení, až jsem nevydržela, ani na záchod jsem nedoběhla. Po vytření podlahy jsem vyždímala z hadru necelý litr vody, takže předpokládám, že ve mně zůstal tak půllitr. Asi po hodině "něco" málo vyšlo ven, zjištění, že sifon nakonce přece jen zafungoval, mě povzbudilo v pokračování (mezitím jsem nic nejedla a nepila, čekala jsem, co se bude dít), jenže další dávku slané vody jsem hned vyzvracela. Teď ještě počkám, co bude, nicméně, na další pití slané vody už nemám odvahu, taky mě z toho všeho hrozně bolí hlava. Z toho všeho usuzuji, že pokud všechno zvracím, šankaprašalána není pro mě, že mám zkoušet raději jiné očisty, což je trochu problém, nemám na to čas a prostor - mám velmi živé malé dítě. Leda tak colonhydroterapii, ale já nerada chodím do zdravotnických zařízení. Vlastně ani nevím, proč to sem píši, asi bych vás chtěla poprosit o připomínky či rady, pokud k tomu něco máte. Děkuji.

Tak nepropadejte panice, jak vám píše člen pv33, první pokusy bývají asi nejhorší. Mnoho, nebo málo soli, rychlé, nebo pomalé pití a k tom u nervy jako prase, že dělám něco nového, co by navíc žádný MUDr rozhodně nedoporučil. Asi největší roli zde hrají nervy, protože po pár provedeních je naprosto jedno jak slanou vodu aplikuji, jak rychle ji vypiji a mohu to dělat klidně i při nějaké nenáročné práci, což asi mnoho lidí překvapí. Rozhodně si vše v klidu projděte znovu a uvidíte, že nejde o žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2014 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Vcera jsem vysadila obrovske davky C-ecka, abych si mohla udelat konecne zase po delsi dobe sanku. Takze jsem se nejdriv zavodnila (1 litr vody) a po hodine jsem zacala s pitim Himalajske soli, uplne stejne odvazene davky soli, takove jako pokazde pri sance pouzivam. Nikdy zatim nebyl problem.
Ale vcera? ....no Mamma Mia! \":lol:\"
1. a 2. davku soli jsem vypila uplne v pohode a vse fungovalo tak jak melo, vrchem to prichazelo a spodem odchazelo. Ale pri 3. davce, asi tak v polovine obsahu, se me to v zaludku zaseklo a ja jsem citila jak me zaludek tvrdne a me zacinalo byt podezrele divne. Nejdriv jsem zacala skytat, sedela jsem na toalete a uz jsem si rikala, ze to asi nejspis neudrzim a tak jsem se postavila a nez jsem se otocila nad misu, uz to ze me letelo ...cista, trochu zpenena voda, ve ktere byly cire hleny nebo co to bylo, bylo to jakoby slizke. Pak se me draly hleny (cire barvy) nosem ven a ja jsem snad 8 minut smrkala, nez jsem to vsechno dostala ven.
Po par minutkach me bylo zase dobre, tak jsem po 11 minutach ten obsah, ktery zbyl ve flasce dokoncila. Rikala jsem si, no co, nic jinsiho nez se zase pozvracim se nemuze stat, tak vo co go?
No a ono to nadherne pokracovalo dal, sifon fungoval, nic me nebolelo, nebylo me spatne ani po 4. davce.
Pane Jardo prosim vas muzete mi rict, jestli na to mely vliv ty velike davky C-ecka? Od posledni davky C, kterou jsem pozrela uplynulo 12 hodin a pak jsem pila tu sul.
A nebo byl problem v tom, ze jsem prvni 2 varky vychlemtala moc rychle? Ja to piju nekdy na ex, ako smedny dromedar, nedela me zadny problem do sebe obratit jednu 1,5l davku za 2-3 minuty. Ale s tou 3. davkou me to obycejne trva dyl, ted jsem se divala do notesu a vidim, ze treti davku piju ze vsech uplne nejdyl (8-9 minut), pokazde po teto davce skytam (proc?) ... Ale jak rikam, nikdy predtim nebyl zadny problem. Nikdy to ze me nepreteklo vrchem. Tentokrat uz jsem tu posledni davku cucala pomalu, celych 8 minut, mela jsem tak trosku bobky to do sebe obratit na ex. Ale vse dopadlo nakonec dobre, pacient nezemrel a citi se super! \":D\"

Céčko to podle mě vyvolat asi nemohlo, pravděpodobně vám to prostě nesedlo, mnohdy působí i postavení měsíce a mnoho jiných faktorů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2014 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
Lifeisafun píše:
Dobrý den, dnes jsem poprvé dělal sanku, vše vyšlo, sifon se otevřel, co jsem vypil, to šlo dolem ven. Ale nevycházela dle návodu tvrdá stolice, pak měkčí, měkčí, až nakonec nažloutá voda. Ona nažloutlá voda ze mě vycházela hned od začátku, maximálně občas nějaké usazeninky, ale nic velkého..
Přitom si nemyslím, že bych byl pročištěný, podbřišek mám pořád nafouklý a pocit plnosti také přetrvává.
Nesetkal se s tím někdo? Děkuji moc za případné odpovědi.

Po prvním provedení nejde o nic neobvyklého, ale určitě to tak být nemá, prostě postup opakujte a mělo by to samo zmizet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2014 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Dobry vecer.
Chcela by som si touto metodou ocistit crevo.Ale nemam doma klystir a tak neviem ci sa to aj bez neho.Viem ze klystir treba pouzit ak tekutina ostane v tele a nedostane sa von.Na WC chodim pravidelne niekolko krat do dna.Dokonca staci par cvikou,beh a uz musim letiet. \":)\" Takze je velka pravdepodobnost ze klystir treba nebude.
Ale radsej sa opytam,az si dako neublizim
Dakujem

To se nedá odhadnout, mnoho faktorů můžete mít jinak něž by člověk předpokládal a pak ho možná potřebovat budete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2014 11:25 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Jarda píše:
To se nedá odhadnout, mnoho faktorů můžete mít jinak něž by člověk předpokládal a pak ho možná potřebovat budete.

Dakujem za odpoved.
Tak klystir som dnes kupila a musela som ho hned vyskusat.Pouzila som 2l cistej vody s citronom,ale musela som napustat asi na 5 krat,nakolko hned po napusteni cca 3-4dc som musela bezat...Proste som to nevedela udrzat a tak som napustila, potom na zachod a znova a znova.Jeden pokus bol dost komicky,to som ani nestihla dobehnut na WC.Chvala bohu doma nikto nebol a bola to len cira voda asi 1dc co mi ubehlo.Ostatne som stihla dopravit na miesto urcenia. \":D\"
Znepokojuje ma jedna vec.Mam momentalne zapal m.ciest a neviem ci je to zase daka bakteria ,ktora sa tam nedopatrenim dostala, pretoze som mala pred 4 rokmi tie iste problemy a nasli tam E coli bakteriu.Preto sa obavam,ze ak tam aj znova nieje,tak ten moj klystir sance dost navysil,nakolko ta neudrzana tekutina tiekla kade tade a mam dojem ze aj ked som sa hned umyla,tak je velka pravdepodobnost ze sa tam mohla dostat.Precalen nachadza sa v tom konecniku...Takze sa mi dufam este nepohorsi,uz teraz mi ani antibiotika nezaberaju...
Nevydareny pokus ma velmi trapil,ale cvicenie robi majstra ako stale vravite,tak to este skusim s urinou a hadam uz ziadne nehody nebudu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 26, 2014 9:02 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Janula píše:
Dakujem za odpoved.
Tak klystir som dnes kupila a musela som ho hned vyskusat.Pouzila som 2l cistej vody s citronom,ale musela som napustat asi na 5 krat,nakolko hned po napusteni cca 3-4dc som musela bezat...Proste som to nevedela udrzat a tak som napustila, potom na zachod a znova a znova.Jeden pokus bol dost komicky,to som ani nestihla dobehnut na WC.Chvala bohu doma nikto nebol a bola to len cira voda asi 1dc co mi ubehlo.Ostatne som stihla dopravit na miesto urcenia. \":D\"
Znepokojuje ma jedna vec.Mam momentalne zapal m.ciest a neviem ci je to zase daka bakteria ,ktora sa tam nedopatrenim dostala, pretoze som mala pred 4 rokmi tie iste problemy a nasli tam E coli bakteriu.Preto sa obavam,ze ak tam aj znova nieje,tak ten moj klystir sance dost navysil,nakolko ta neudrzana tekutina tiekla kade tade a mam dojem ze aj ked som sa hned umyla,tak je velka pravdepodobnost ze sa tam mohla dostat.Precalen nachadza sa v tom konecniku...Takze sa mi dufam este nepohorsi,uz teraz mi ani antibiotika nezaberaju...
Nevydareny pokus ma velmi trapil,ale cvicenie robi majstra ako stale vravite,tak to este skusim s urinou a hadam uz ziadne nehody nebudu...

Janulka, tekutinu si do hrubého čreva púšťaj nie "naplno", ale ventilom rýchlosť púšťania obmedz. A púšťaj si ju dnu najlepšie po veľkej potrebe, aby ťa nenutkalo po pár sekundách ísť na WC...
S tou E coli.... Som názoru, že keby človek zdravo jedol, zdravo dýchal, zdravo sa hýbal a mal city/emócie pod kontrolou v tom dobrom slovazmysle (nie, ja nemám \":D\" \":D\" ), tak by bol odolný voči čomukoľvek... Pozrime na zvieratá vo voľnej prírode...Môžu piť z mláky, môžu požrať zdochlinu, a tak isto požierajú aj výkaly. A NIČ SA IM NESTANE. CHYBA JE V ČLOVEKU. Na druhej strane je pravda, že drvivá väčšina cicavcov si v tele vytvára vitamín C, ktorý môže veľmi nakopnúť imunitu, alebo k tomu výrazne dopomôcť. Myslím, že by bolo fajn, keby si skúsila užívať veľké dávky vitamínu C (ideálne v kombinácii 3:1 ... vitamín C : sóda bikarbóna), kľudne 10g denne, rozdelené na 3-4 časti. Kúp si práškovú formu vitamínu C za veľmi dobrú cenu v DM Drogerie, 100g LEN 2 EURÁ, alebo ešte lepšie, objednaj si od pána Jardy za ešte lepšiu cenu (síce poštovné je dosť veľké z Čiech, ale môžeš si objednať aj niečo iné k tomu z ponuky pána Jardy). Vysoké dávky vitamínu C nakopávajú rôzne biochemické procesy v organizme, ktoré bez vysokých dávok vitamínu C (ktorý si bohužiaľ z nejakého dôvodu my ľudia nevieme syntetizovať v organizme...) fungujú veľmi slabo, a niektoré vôbec. Ovocím a zeleninou nemáš šancu dodávať do tela také množstvo vitamínu C. Netreba sa báť vitamínu C v jeho syntetickej forme, JE TO TO ISTÉ ako v prírodnej forme izolovaný vitamín C.
Odporúčam si vodu rozrobenú s vitamínom C a sódou bikarbónou (prípadne kľudne do toho aj himalájsku soľ) "spinovať", môže tak mať väčší účinok.
Takže skús aj ten vitamín C.... PRAVIDELNE.
Viac o tom napr. tu : http://ulozto.cz/xCYiduuS/vitamin-c-liecba-pdf
Tak to skús, lebo to nie je len o čistení tela, ale aj o dodávaní do tela...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 26, 2014 6:24 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Nowocayn-Ty si tusim vsade,ale to je len dobre :lol

Tak ja som ten vitamin v praskovej forme brala,ale za 100g som platila 10eu...
Obiednala som si aj viamin D (5000IU) kvapkach-30 eu.Dalej vitamin B v naplastiach ,6 naplasti s obsahom 5000 metylkobaltinu,ci ako sa to vola \":)\" Tie stali 12 eu.Koenzym Q10 200mg-25 eu atd...Vtedy som mala strasne obdobie,tak mi bolo jedno co kolko stoji,bola som zufala.
Tieto doplnky som uzivala kazdy den asi mesiac a pol a teraz si dam nieco len ked ma napadne.Proste ak by som to mala vsetko brat kazdy den, je to hrst liekov.Este k tomu magnezium,rutin,multivitamin(uplne prirodny)a vitamin E v prirodnej forme.
Obiednavala som cez stranku Damian Vit.Spolupracuje so strankou Kampan za pravdu v medicine.Takze ako sam vidis, uzivala som toho dost \":)\"
Este mam doma lugol 5 percentny,ale ten vobec neuzivam.Vraj vecsina doplnkov je cisto prirodnych,ale proste uz to bola hrst liekov,tak som sa na to vykaslala...Hlavne ked clovek ma problemy,prosi o radu a poslu mu zoznam doplnkov tak v sume za 150eu... Teraz mi to stoji doma,ale asi sa polepsilo ked uz nemam potrebu nic uzivat \":-)\"Takze urcite to daky vyznam ma,az na tie cenove palky.

Tu vodu budem teda napustat pomalsie, mozno tam bola chyba.
Zajtra rano idem na tu sanku,ryzu mam,maslo tam je dake tatranske, 82 percent tuku,sol dam kuchynsku a cajik som si kupila.Tak dam vediet ako som dopadla.Najviac sa obavam toho, ze tolko vody do seba nedostanem.Sak ja po 1l mam pocit ze prasknem,tak to som zvedava ako to idem pit...Este som nasla morsku jodovanu sol,tak mozno dam tu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 26, 2014 8:49 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Janula píše:
Nowocayn-Ty si tusim vsade,ale to je len dobre :lol

Tak ja som ten vitamin v praskovej forme brala,ale za 100g som platila 10eu...
Obiednala som si aj viamin D (5000IU) kvapkach-30 eu.Dalej vitamin B v naplastiach ,6 naplasti s obsahom 5000 metylkobaltinu,ci ako sa to vola \":)\" Tie stali 12 eu.Koenzym Q10 200mg-25 eu atd...Vtedy som mala strasne obdobie,tak mi bolo jedno co kolko stoji,bola som zufala.
Tieto doplnky som uzivala kazdy den asi mesiac a pol a teraz si dam nieco len ked ma napadne.Proste ak by som to mala vsetko brat kazdy den, je to hrst liekov.Este k tomu magnezium,rutin,multivitamin(uplne prirodny)a vitamin E v prirodnej forme.
Obiednavala som cez stranku Damian Vit.Spolupracuje so strankou Kampan za pravdu v medicine.Takze ako sam vidis, uzivala som toho dost \":)\"
Este mam doma lugol 5 percentny,ale ten vobec neuzivam.Vraj vecsina doplnkov je cisto prirodnych,ale proste uz to bola hrst liekov,tak som sa na to vykaslala...Hlavne ked clovek ma problemy,prosi o radu a poslu mu zoznam doplnkov tak v sume za 150eu... Teraz mi to stoji doma,ale asi sa polepsilo ked uz nemam potrebu nic uzivat \":-)\"Takze urcite to daky vyznam ma,az na tie cenove palky.

Tu vodu budem teda napustat pomalsie, mozno tam bola chyba.
Zajtra rano idem na tu sanku,ryzu mam,maslo tam je dake tatranske, 82 percent tuku,sol dam kuchynsku a cajik som si kupila.Tak dam vediet ako som dopadla.Najviac sa obavam toho, ze tolko vody do seba nedostanem.Sak ja po 1l mam pocit ze prasknem,tak to som zvedava ako to idem pit...Este som nasla morsku jodovanu sol,tak mozno dam tu...

Ahoj Janula,
Porid si Himalajsou sul! ...moc dulezite u te sanky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 26, 2014 9:27 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Miram, ok tak teda si ju zozeniem a urobim ju s tou.
Pri tej sanke by som nerada behala este aj s klystirom,tak by som rada urobila zajtra najprv jednodnovy post a na druhy den tu sanku.Creva budu prazdnejsie a pojde to lahsie.
Samozrejme v pripade nudze pouzijem klystír, ale hadam ten jednodnovy post sifon nahodi a nebude tak potrebny...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 9:37 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Janula píše:
Miram, ok tak teda si ju zozeniem a urobim ju s tou.
Pri tej sanke by som nerada behala este aj s klystirom,tak by som rada urobila zajtra najprv jednodnovy post a na druhy den tu sanku.Creva budu prazdnejsie a pojde to lahsie.
Samozrejme v pripade nudze pouzijem klystír, ale hadam ten jednodnovy post sifon nahodi a nebude tak potrebny...

Neviem na akom základe ti Miram píše, že Hiimalájska soľ je veľmi dôležitá u šanky \":D\" \":D\" \":D\"
Mohla si si dnes robiť shankapraksalanu, ale podľa všetkého to odložíš, lebo nemáš himalájsku soľ.... Áno, je lepšie robiť shankapraksalanu s himalájskou soľou (aj ja to tak robievam, lebo ju stále mám doma, nakoľko ju stále kupujem), ale robil som to predtým X krát bez himalájskej soli. NIČ SA TI NESTANE, ABSOLÚTNE NIČ. Miram asi nevie o tom, že himalájska soľ má asi len o 2% (dve percentá) menej sodíka než bežná obyčajná soľ....TAKŽE JE V PODSTATE TAKMER ÚPLNE JEDNO, či budeš robiť shankapraksalanu s obyčajnou soľou, alebo himalájskou, TAK ČI TAK keď sa do teba určité množstvo z tej slanej vody čo vypiješ pri shankapraksalane vstrebe, bude to obsahovať veľa sodíka. Himalájska soľ to nijak nezachráni, akurát by sa ti spolu s ňou vstrebali aj iné minerály, ktorých je tam ale minimum.
Zhrniem to ešte takto : himalájska soľ bude lepšia PRI SHANKAPRAKSALANE (čiže sa nebavíme o užívaní do jedla či ako minerálny potravinový doplnok do vody v množstve, aby z toho nepreháňalo) len z jediného dôvodu - neobsahuje protihrudkovaciu chemickú látku. Ale - to nie je vôbec dôvod napísať vetu, že MUSÍŠ robiť shanku len himalájskou soľou, že je to veľmi dôležité, a ešte s výkričníkom.
Tak nech napíše Miram, prečo je to tak veľmi dôležité. Nechcem ťa napádať, Miram, ale OBJASNI, prečo je to tak veľmi dôležité. Aj tak osmózou vyjde z tela možno 4/5 prijatej vody pri shankapraksalane. Myslíš, že jej jedna lyžička obyčajnej soli uškodí ? \":D\" Sú ľudia, ktorí denne skonzumujú 25 a viac gramov obyčajnej soli, a žijú tu dlhé roky. Miram to neplánuje robiť, ona si dnes chcela urobiť shankapraksalanu. Mohla si ju spraviť, stačilo napísať, že "dobre, urob si ju, ale nabudúce radšej s himalájskou soľou - pre lepší pocit". LEBO O NIČ INÉ, NEŽ O LEPŠÍ POCIT NEJDE. V skutočnosti je prínos himalájskej soli vo vode oproti bežnej soli vo vode pri shankapraksalane ÚPLNE ZANEDBATEĽNÝ, ak vôbec nejaký je... Samozrejme, pri pravidelnom solení jedál je himalájska soľ jednoznačne lepšou variantou než obyčajná soľ, tu už s opodstatnením. ALE NIE OPODSTATNENÍM, že má menej sodíka. Čo je to mať o 1-2% menej sodíka na 100g, než obyčajná soľ ? TO JE TOTÁLNE ZANEDBATEĽNÉ. Čo robí himalájsku soľ citeľne menej slanú než klasickú kuchynskú soľ ? Tie 1-2% iných minerálov, ktoré majú takú silu, čo sa týka chuťového vnemu.
OPRAVA : pripomenul som si, aký obsah sodíka má himalájska soľ, a to tak, že som sa pozrel na jej obal (mám ju doma).... Himalájska soľ (podľa druhu) obsahuje až 99,4 - 99,5% sodíka. Zvyšok sú iné minerály, ktoré asi stačia v stopovom množstve.
Áno, himalájska soľ je vždy lepšia než bežná kuchynská soľ, ale kebyže niekto himalájsku soľ nemá doma a chce si urobiť shankapraksalanu, SMELO DO TOHO, ŽIADEN ROZDIEL V TOM NEBUDE. ŽIADEN.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 11:12 am 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Dakujem za rady.
Budem to tak brat,ze himalajska je lepsia,ale pokial ju doma mat nebudem, pouzijem obycajnu.
Dnes musim jednodnovu hladovku odlozit na zajtra, pretoze sme pozvany na obed k nasim.Tak este si to dnes uzijem a zajtra teda ta hladovka.Budem v praci,takze nebudem tolko mysliet na jedlo.
Na dalsi den, co je pondelok urobim sanku.Ci uz s obycajnou,alebo himalajskou,zalezi ci sa mi au bude chciet v ten den zhanat.Ale do buducna si ju kupim.
Takze v pondelok budem na ryzi cely den a dalsie dni uz budem jest normalne, teda co najzdravsie(co je asi moj najvecsi problem)
V pondelok vecer napisej ako som dopadla, tak drzte mi palce \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 5:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
NOWOCAYN_2 píše:
Neviem na akom základe ti Miram píše, že Hiimalájska soľ je veľmi dôležitá u šanky \":D\" \":D\" \":D\"
Mohla si si dnes robiť shankapraksalanu, ale podľa všetkého to odložíš, lebo nemáš himalájsku soľ.... Áno, je lepšie robiť shankapraksalanu s himalájskou soľou (aj ja to tak robievam, lebo ju stále mám doma, nakoľko ju stále kupujem), ale robil som to predtým X krát bez himalájskej soli. NIČ SA TI NESTANE, ABSOLÚTNE NIČ. Miram asi nevie o tom, že himalájska soľ má asi len o 2% (dve percentá) menej sodíka než bežná obyčajná soľ....TAKŽE JE V PODSTATE TAKMER ÚPLNE JEDNO, či budeš robiť shankapraksalanu s obyčajnou soľou, alebo himalájskou, TAK ČI TAK keď sa do teba určité množstvo z tej slanej vody čo vypiješ pri shankapraksalane vstrebe, bude to obsahovať veľa sodíka. Himalájska soľ to nijak nezachráni, akurát by sa ti spolu s ňou vstrebali aj iné minerály, ktorých je tam ale minimum.
Zhrniem to ešte takto : himalájska soľ bude lepšia PRI SHANKAPRAKSALANE (čiže sa nebavíme o užívaní do jedla či ako minerálny potravinový doplnok do vody v množstve, aby z toho nepreháňalo) len z jediného dôvodu - neobsahuje protihrudkovaciu chemickú látku. Ale - to nie je vôbec dôvod napísať vetu, že MUSÍŠ robiť shanku len himalájskou soľou, že je to veľmi dôležité, a ešte s výkričníkom.
Tak nech napíše Miram, prečo je to tak veľmi dôležité. Nechcem ťa napádať, Miram, ale OBJASNI, prečo je to tak veľmi dôležité. Aj tak osmózou vyjde z tela možno 4/5 prijatej vody pri shankapraksalane. Myslíš, že jej jedna lyžička obyčajnej soli uškodí ? \":D\" Sú ľudia, ktorí denne skonzumujú 25 a viac gramov obyčajnej soli, a žijú tu dlhé roky. Miram to neplánuje robiť, ona si dnes chcela urobiť shankapraksalanu. Mohla si ju spraviť, stačilo napísať, že "dobre, urob si ju, ale nabudúce radšej s himalájskou soľou - pre lepší pocit". LEBO O NIČ INÉ, NEŽ O LEPŠÍ POCIT NEJDE. V skutočnosti je prínos himalájskej soli vo vode oproti bežnej soli vo vode pri shankapraksalane ÚPLNE ZANEDBATEĽNÝ, ak vôbec nejaký je... Samozrejme, pri pravidelnom solení jedál je himalájska soľ jednoznačne lepšou variantou než obyčajná soľ, tu už s opodstatnením. ALE NIE OPODSTATNENÍM, že má menej sodíka. Čo je to mať o 1-2% menej sodíka na 100g, než obyčajná soľ ? TO JE TOTÁLNE ZANEDBATEĽNÉ. Čo robí himalájsku soľ citeľne menej slanú než klasickú kuchynskú soľ ? Tie 1-2% iných minerálov, ktoré majú takú silu, čo sa týka chuťového vnemu.
OPRAVA : pripomenul som si, aký obsah sodíka má himalájska soľ, a to tak, že som sa pozrel na jej obal (mám ju doma).... Himalájska soľ (podľa druhu) obsahuje až 99,4 - 99,5% sodíka. Zvyšok sú iné minerály, ktoré asi stačia v stopovom množstve.
Áno, himalájska soľ je vždy lepšia než bežná kuchynská soľ, ale kebyže niekto himalájsku soľ nemá doma a chce si urobiť shankapraksalanu, SMELO DO TOHO, ŽIADEN ROZDIEL V TOM NEBUDE. ŽIADEN.

Nowocayn, podle me je to dost dulezite pri sance ...bude se ji totiz pit daleko lepe. Me se alespon zda byt Himalajska sul chutove daleko prijemnejsi, nez bezna sul ...a navic ty ji pouzivas take, tak proc se tomu co pisu tak divis?

A jinak ti tady k tomu neco napsal uz kdysi driv Xion.

NOWOCAYN píše:
Bežne sa predáva jedna morská soľ (vypadol mi názov...asi niečo "Marine"..neviem..) v modrej krabici... 1kg.... Minule som si ju kúpil, lebo himalájsku mali vypredanú... Pozeral som si zloženie tej morskej soli, a bolo tam napísané : Sodík : 39% ......... ostatné minerály tam neboli spomenuté (ale logicky tam budú, z čoho iného by sa soľ skladala)...
1kg spomínanej morskej soli stojí LEN 69centov (hrubozrná).... V čom bude horšia od himalájskej, ktorá má tiež nejakých 37-39% sodíku, ale 400g sa dá zohnať za minimálne 1,35€ ?
Ďakujem za odpoveď.

Napriklad v cistote. Morska sol sa ziskava z mora, v ktorom plavu toxicke latky, ropa. Himalajska sol je z pramora, vtedy bolo este ciste. Takisto si myslim, ze predsalen, ked nieco sedimentuje prirodnou cestou miliony rokov, tak to bude nabite lepsim koktailom mineralov, ako ked nieco sedimentuje v nejakej chemickej tovarni par hodin. Domnievam sa teda, ze himalajska sol bude obsahovat sirsie spektrum mineralov, nez morska sol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 7:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Dakujem za rady.
Budem to tak brat,ze himalajska je lepsia,ale pokial ju doma mat nebudem, pouzijem obycajnu.
Dnes musim jednodnovu hladovku odlozit na zajtra, pretoze sme pozvany na obed k nasim.Tak este si to dnes uzijem a zajtra teda ta hladovka.Budem v praci,takze nebudem tolko mysliet na jedlo.
Na dalsi den, co je pondelok urobim sanku.Ci uz s obycajnou,alebo himalajskou,zalezi ci sa mi au bude chciet v ten den zhanat.Ale do buducna si ju kupim.
Takze v pondelok budem na ryzi cely den a dalsie dni uz budem jest normalne, teda co najzdravsie(co je asi moj najvecsi problem)
V pondelok vecer napisej ako som dopadla, tak drzte mi palce \":D\"

Hlavně v klidu a nespěchat, není tam žádný problém, to si stále opakujte a bude vše v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 9:15 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
miram píše:
Nowocayn, podle me je to dost dulezite pri sance ...bude se ji totiz pit daleko lepe. Me se alespon zda byt Himalajska sul chutove daleko prijemnejsi, nez bezna sul ...a navic ty ji pouzivas take, tak proc se tomu co pisu tak divis?

A jinak ti tady k tomu neco napsal uz kdysi driv Xion.

NOWOCAYN píše:
Bežne sa predáva jedna morská soľ (vypadol mi názov...asi niečo "Marine"..neviem..) v modrej krabici... 1kg.... Minule som si ju kúpil, lebo himalájsku mali vypredanú... Pozeral som si zloženie tej morskej soli, a bolo tam napísané : Sodík : 39% ...%...... ostatné minerály tam neboli spomenuté (ale logicky tam budú, z čoho iného by sa soľ skladala)...
1kg spomínanej morskej soli stojí LEN 69centov (hrubozrná).... V čom bude horšia od himalájskej, ktorá má tiež nejakých 37-39% sodíku, ale 400g sa dá zohnať za minimálne 1,35€ ?
Ďakujem za odpoveď.

Napriklad v cistote. Morska sol sa ziskava z mora, v ktorom plavu toxicke latky, ropa. Himalajska sol je z pramora, vtedy bolo este ciste. Takisto si myslim, ze predsalen, ked nieco sedimentuje prirodnou cestou miliony rokov, tak to bude nabite lepsim koktailom mineralov, ako ked nieco sedimentuje v nejakej chemickej tovarni par hodin. Domnievam sa teda, ze himalajska sol bude obsahovat sirsie spektrum mineralov, nez morska sol.

Divím sa tomu preto, lebo si to písala s výkričníkmi, akoby jej obyčajná soľ pri šanke uškodila, ČO NIE JE PRAVDA.
To o tej morskej soli "Marine" - je to vyriešené - sodík a chlorid sodný je ROZDIEL. Ale ako som už písal, Miram, himalájska soľ (a rovnako na tom bude aj morská, resp. veľmi podobne) obsahuje až 99,5% chloridu sodného. To stou morskou soľou Marine BOL ODŽUB zp strany konkrétnej morskej soli. Znamená to jediné - na obale písali, že sodík je v spomínanej morskej soli obsiahnutí v 39%....ale to preto, lebo prakticky 99,5-100% podielu chloridu sodného v spomínanej morskej soli je predsa ZMES SODÍKA A CHLORIDU - CHLORID SODNÝ.... Sodík je časť chloridu sodného. BOL TO LEN MARKETING Z ICH STRANY (aspoň ja to tak vnímam), aby si niekto povedal "Super, táto soľ má málo sodíka"....a pritom má 99,5-100% chloridu sodného. Inak povedané, AJ KUCHYNSKÁ SOĽ má "len" 39% sodíka, ale chloridu sodného má 99,9X percent \":)\" Podľa všetkého teda neexistuje soľ, ktorá by obsahovala len sodík, akurát tak chlorid sodný (kuchynská soľ). Takže treba sledovať aj tieto veci.
Himalájsku odporúčam samozreme, používam ju. Ale keby som ju nemal a mal by som si robiť shankapraksalanu obyčajnou kuchynskou soľou - ŽIADNY problém.
Inak čo sa týka ich chutí, tak pre môj jazyk je najhoršia chuť "silneeee sladká", "siiilneee kyslá".... Aby sa mi zle pila slaná voda, musel by som použiť asi 5 lyžičiek soli na liter vody... Rovnako nemám najmenší problém piť silne horkú epsomskú soľ v prípade očiste pečene... Každý máme inak citlivé chuťové vnemy. Veľmi dobre cítim chuť jedál, len mi proste nerobia problém extrémy v chutiach. Ani pálivé, čo som prekvapený, lebo som to nikdy "netrénoval"...
Možno ani Janula nebude mať ten problém. Keď nezoženie himalájsku soľ, poslúži jej na shankapraksalanu rovnako dobre akákoľvek iná (kuchynská, morská).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz