Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 7:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2009 9:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mitus píše:
Brý večer,díky za odpověď.Ono v dnešní době,když se řekne bílá rýže,tak člověk hned přemýšlí,co je to za extra rýži,protože na našem trhu je přehršle druhů.Tak jeden pak neví,co je tím myšleno.Ale když by bylo napsáno,že se jedná o klasiku v 1kg balení,myslím že není pak nad čím přemejšlet.A teď když už je jasno,nejpozději do středy to vyzkouším,poprvé po 50ti letech a pak dám vědět,jak to dopadlo.Ahoj \":)\"

Rozhodně je lepší se zdánlivě zbytečně zeptat, než být chytrý jako rádio a pak si vzhledem ke své univerzální moudrosti, zbytečně poškozovat své, již tak dost zničené orgány a zhoršovat i tak, zpravidla dost špatný zdravotní stav, vlastní blbostí. Všem doporučuji se raději zbytečně ptát, něž se neptat a stejně zbytečně trpět ve strachu, co jsem to vlastně všechno napáchal svojí božskou chytrostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2009 9:47 pm 
Offline

Registrován: ned led 18, 2009 8:48 pm
Příspěvky: 5
Zdravím Vás všechny a na mistra v oboru mám dotaz.
Tak jsem to taky zkusil! No napoprve tedy nic moc! Nalíval jsem se tou slanou vodou z petek, kam jsem si ji připravil a musím říct, že už po první mě málem prasknul pupek. Stále na mě nepřicházelo žádné nucení, tak jsem dle Vaší rady cvičil a masíroval žaludek i spodek toho balonu. S další lahví jsem si raději už sedl, ale ne, že by to teklo samo - musel jsem řádně vykulit oči! No s tou třetí a potom i s heřmánkem to bylo už o něco lepší, ale samo to též nešlo. I když jsem z celé procedury tedy na větvi nebyl, tak jestli za měsíc budu ještě živ, tak to zkusím znovu! Ale s lepší, myslím, chutnější vodou, než s tou co nám teče z vodovodu!
Teď k tomu dotazu.
Ten samý den po večeři, po mimochodem docela chutné kaši, se ozvala, někam do kouta zahnaná aritmie, na kterou mi asi před dvěmi roky dali nějakou chemii a trvá dodnes - už čtyři dny. Myslíte, že to vydržím než to odezní? Chemii beru na tlak stále stejnou a jinou jsem nebral ani na aritmii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2009 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bergsen píše:
Zdravím Vás všechny a na mistra v oboru mám dotaz.
Tak jsem to taky zkusil! No napoprve tedy nic moc! Nalíval jsem se tou slanou vodou z petek, kam jsem si ji připravil a musím říct, že už po první mě málem prasknul pupek. Stále na mě nepřicházelo žádné nucení, tak jsem dle Vaší rady cvičil a masíroval žaludek i spodek toho balonu. S další lahví jsem si raději už sedl, ale ne, že by to teklo samo - musel jsem řádně vykulit oči! No s tou třetí a potom i s heřmánkem to bylo už o něco lepší, ale samo to též nešlo. I když jsem z celé procedury tedy na větvi nebyl, tak jestli za měsíc budu ještě živ, tak to zkusím znovu! Ale s lepší, myslím, chutnější vodou, než s tou co nám teče z vodovodu!
Teď k tomu dotazu.
Ten samý den po večeři, po mimochodem docela chutné kaši, se ozvala, někam do kouta zahnaná aritmie, na kterou mi asi před dvěmi roky dali nějakou chemii a trvá dodnes - už čtyři dny. Myslíte, že to vydržím než to odezní? Chemii beru na tlak stále stejnou a jinou jsem nebral ani na aritmii.

První část dotazu celkem chápu, nyní Vám něco popíšu i když jsem Vás nikdy neviděl a schválně mi můžete pro zajímavost odpovědět, jak jsem se na dálku trefil. Předpokládám, že buď máte nějakou nadváhu a jste takový nepraktovský typ, případně jste štíhlý a máte balonek místo rovného břicha. Vaše stolice je předpokládám lepivá a zapáchá, čili po stolici musíte používat štětku, na uvedení toalety do původního stavu. Za těchto okolností je třeba si představit vaše střeva, jako unavenou línou tkáň, která tvoří v podstatě jakousi trubku, dlouhou cca 8,5 m a ta je plná hmoty, podobné bramborové kaši. Pokud by tentýž stav představovala trubka novodurová, stejně zanesená, tak ji určitě budete čistit z obou konců, jinak se obsah uvolní, až po dosažení poměrně značného tlaku, což je určitě nepříjemné. Při dokonalém nastudování návodu zjistíte, že se o tomto stavu obšírně zmiňuji a doporučuji navození sifonu z druhé strany, pomocí klystýru. Proces uvolnění stolice, pak probíhá mnohem snadněji a člověk se tak netrápí. Tento stav způsobuje hlavně lepek, obsažený v moučných jídlech a produkty z mléka. Při hypotonické stravě, bohaté na vlákninu, Vás mohu ujistit, že vypiji první dávku a již běžím. Poté je vhodné pít přímo na toaletě, nebo se od ní příliš nevzdalovat. Na další provedení nečekejte měsíc, ale proveďte ho za týden a pak po 14 dnech můžete tuto proceduru konat stále, až do dosažení požadovaného výsledku. Vodu měnit nemusíte, se solí je nechutná každá a důležité je aby byla vlažná, protože ani studená, ani teplá, nemá požadované projímavé účinky.

Vysvětlit aritmii lze třemi důvody, jedním je, že při takto pomalém provedení se může značná část soli i vstřebat a následně, než vyjde může způsobovat nějaké potíže, ale u aritmie se mi to moc nezdá, většinou se rozhodí tlak, nebo je slano v ústech, pokud jsou horší i ledviny. Další možnost je, že vyplavením nečistot se uvolní trvalý tlak, od roztaženého střeva a tělo může nějak reagovat. Jinak se dýchá, jinak tráví, srdce pracuje s nižší zátěží, atd. Osobně bych se o tom poradil ještě s lékařem, který Vám předepsal ty léky, ale pouze v rovině jeho oboru, nikoliv z hlediska posouzení této očistné metody. Pokud ji sám nikdy neprováděl, tak je jeho názor celkem k ničemu, protože se bude jednat o čisté domněnky, což by bylo stejné u mě v případě chemické léčby, na kterou odborník opravdu nejsem. Nicméně nepředpokládám, že by tato metoda očisty mohla ohrožovat, ale při podobných potížích bych doporučil metodu méně razantnější, pomocí pravidelného provádění klystýrů a teprve po nějaké době, až se stav střeva upraví, bych se vrátil k pití slané vody. Poslední možnost je čistě psychika, ta umí opravdu navodit i udržet množství různých nepříjemných stavů. I zde je na místě konzultace s lékařem a možná to bude nutné odblokovat chemicky. Pokud bych to měl řešit já, tak bych Vás musel vidět a vyšetřit, takto se jedná z mé strany pouze o dohady, možností je opravdu mnoho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2009 11:14 pm 
Offline

Registrován: ned led 18, 2009 8:48 pm
Příspěvky: 5
Musím Vám hned v úvodu říci, že jste nezklamal! Jsem nejspíše ten typ první/ BMI 32 /, manželka však nesouhlasí s nepraktovským typem. Správně jste odhadl i druhý typ, protože tak jsem vypadal tak před 30 lety. Za pravdu Vám musím dát
i v tom, že následné potíže které vznikly, byly zřejmě zapříčiněny pomalým a nedostatečným vyprazdňováním. Zapoměl jsem
Vám totiž včera napsat, že jsem pak velmi často chodil na malou, tedy logicky ve mě zůstalo asi dost vody - možná i slané.

Dám na Vás a udělám si další výplach v neděli, ale tedy jak? Mám začít po zavodnění první petkou per os z vrchu a druhou ze
spodu? A nebo by bylo lepší nejdříve místo výplachu z vrchu aplikovat nějakou dobu, jak se sám zmiňujete, výplachy spodem.
Poraďte prosím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 13, 2009 10:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bergsen píše:
Musím Vám hned v úvodu říci, že jste nezklamal! Jsem nejspíše ten typ první/ BMI 32 /, manželka však nesouhlasí s nepraktovským typem. Správně jste odhadl i druhý typ, protože tak jsem vypadal tak před 30 lety. Za pravdu Vám musím dát i v tom, že následné potíže které vznikly, byly zřejmě zapříčiněny pomalým a nedostatečným vyprazdňováním. Zapoměl jsem
Vám totiž včera napsat, že jsem pak velmi často chodil na malou, tedy logicky ve mě zůstalo asi dost vody - možná i slané.
Dám na Vás a udělám si další výplach v neděli, ale tedy jak? Mám začít po zavodnění první petkou per os z vrchu a druhou ze spodu? A nebo by bylo lepší nejdříve místo výplachu z vrchu aplikovat nějakou dobu, jak se sám zmiňujete, výplachy spodem.
Poraďte prosím.

Popsáním Vaší postavy slovy "nepraktovský typ", jsem se Vás nechtěl nijak dotknout, ale každý takto na dvě slova pochopí o jakou postavu jde, což bych jinak musel popisovat dosti obšírně.
Netuším, zda Vám již aritmie ustoupila a pokud ano, tak bych se dalšímu provedení šankaprakšalány, rozhodně nebránil. Doporučuji minimálně jeden den před jejím provedením, přijímat hypotonickou stravu, podle tématu v (Příkladu denního jídelníčku), uvedeného pod tlačítkem (Potraviny jako jedy i léky). Tato strava již sama o sobě zajišťuje velice dobrou defekaci a tak se provedení stane mnohem snazší záležitostí. Vhodné je, začít pít slanou vodu a teprve poté, co se projeví zbytečný tlak, zjistím, že voda neprochází, pomoci celému prostupu odspodu. Pokud aritmie přetrvává raději bych prováděl pravidelné klystýry podle návodu pod tlačítkem (Očista tlustého střeva), téma (Klystýr a mikroklyzma). Zde je uvedeno jak často i správný způsob provedení a pokud by bylo něco nejasné tak klidně napište. Jinak, ani jedna z uvedených metod, není řešením špatného stravování, z něhož uvedené potíže plynou. Je třeba také upravit stravu a odstranit dysbakteriózu trávicího traktu, teprve poté můžete počítat s poměrně rychlým odstraněním vysokého tlaku a dalších zdravotních potíží. Očista střev je nepochybně nutný krok a je dobře, že jste ho udělal, ale pouvažujte i o dalších krocích, které popisuji pod tlačítkem (Stavba nových základů), pak máte své zdraví plně pod kontrolou a 30,-Kč , nebo jiné poplatky za návštěvu u lékaře, budete považovat za směšnou záležitost, protože tam prostě nebudete chodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2009 3:39 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Dobry den, dnes jsem s částečným úspěchem, poprvé vyzkoušel tuto metodu. Postupoval jsem přesně podle instrukcí na těchto stránkách a v podstatě jsem skončil, hned na první dávce 1,5 l slané vody, kterou jsem do sebe s úspěchem dostal, poté jsem čekal, jestli se dostaví nuceni. Po 5 minutách, jsem začal také cvičit zmíněné cviky + jsem stlačoval žaludek, atd, ale kýžený úspěch v podobě spuštěni sifonového efektu, nastal asi až po 1,5 hodině. Do té doby jsem provedl několik klystýrů, nejdříve 3x s dávkou 0,5 litru vody a pak už jsem ve zdárný konec, přestal doufat a požil i 1,5 litru heřmánkového čaje, který měl být po celé proceduře použit na zastaveni osmózy. Vždy jsem ze sebe dostal, jen zmíněnou vodu a čaj a břicho jsem měl neustále po 1,5 l slané vody nafouklé. Zkoušel jsem obsah vody vyzvracet, ale bez úspěchu. Zřejmě voda byla již ve střevech. Jak už jsem psal, asi po 1,5 hod, kdy už jsem celou proceduru zabalil a začal jíst rýži, kterou jsem si před procedurou uvařil, to teprve přišlo! Netuším, kde se stala chyba. Přemýšlel jsem, jestli jsem byl dostatečně zavodněný a také, nebo jestli to nemohla způsobit moje kandidóza, kterou trpím a kvůli, které jsem tuto proceduru z velké části zkoušel. Nemohl byste mi prosím poradit, kde se stala chyba? Předem děkuji Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2009 7:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Dobry den, dnes jsem s částečným úspěchem, poprvé vyzkoušel tuto metodu. Postupoval jsem přesně podle instrukcí na těchto stránkách a v podstatě jsem skončil, hned na první dávce 1,5 l slané vody, kterou jsem do sebe s úspěchem dostal, poté jsem čekal, jestli se dostaví nuceni. Po 5 minutách, jsem začal také cvičit zmíněné cviky + jsem stlačoval žaludek, atd, ale kýžený úspěch v podobě spuštěni sifonového efektu, nastal asi až po 1,5 hodině. Do té doby jsem provedl několik klystýrů, nejdříve 3x s dávkou 0,5 litru vody a pak už jsem ve zdárný konec, přestal doufat a požil i 1,5 litru heřmánkového čaje, který měl být po celé proceduře použit na zastaveni osmózy. Vždy jsem ze sebe dostal, jen zmíněnou vodu a čaj a břicho jsem měl neustále po 1,5 l slané vody nafouklé. Zkoušel jsem obsah vody vyzvracet, ale bez úspěchu. Zřejmě voda byla již ve střevech. Jak už jsem psal, asi po 1,5 hod, kdy už jsem celou proceduru zabalil a začal jíst rýži, kterou jsem si před procedurou uvařil, to teprve přišlo! Netuším, kde se stala chyba. Přemýšlel jsem, jestli jsem byl dostatečně zavodněný a také, nebo jestli to nemohla způsobit moje kandidóza, kterou trpím a kvůli, které jsem tuto proceduru z velké části zkoušel. Nemohl byste mi prosím poradit, kde se stala chyba? Předem děkuji Petr

Váš dotaz obsahuje sice celý podrobný popis průběhu procedury, ale nezmiňujete se o výchozím stavu Vaší stolice. Pokud to celé správně chápu, tak voda prošla žaludkem i vrátníkem a zůstala viset ve střevě, což bych vyhodnotil tak, že stolice je pastovitá a lepivá. Za tohoto stavu je třeba postupovat i odspodu, což jste sice provedl, ale špatně. Nemá cenu aplikovat spodem opakovaně stejné dávky, ale je nutné je postupně zvyšovat, až na 1,5 litru na jedno napuštění, aby se voda dostala, do konce tlustého střeva, kde se nachází vstup tráveniny ze střeva tenkého. I tak pak musíte z vrchu protlačit, cca 7 metrů tráveninou ucpané trubky tenkého střeva a to není bez většího tlaku, zrovna jednoduché. I v předchozí odpovědi, pro člena Bergsen, doporučuji minimálně jeden den před provedením této procedury, přijímat hypotonickou stravu, podle tématu v (Příkladu denního jídelníčku), uvedeného pod tlačítkem (Potraviny jako jedy i léky). Tato strava již sama o sobě zajišťuje velice dobrou defekaci a tak se provedení stane mnohem snazší záležitostí. Snad jsem správně pochopil, že jste vlastně vypil celkem 3 litry tekutiny a to je strašně málo na celkové vyčištění. Při takto značném zanesení, je třeba proprat trávicí trakt cca 7,5 litru tekutin, aby šla z konečníku úplně čistá voda. Zvláště pro vyplavení kandidózy je to nutné, částečné čištění nemá valný význam, kvasinka se zase rychle namnoží, pokud ji zajistíte optimální podmínky k životu, což je hlavně dodávka cukru a mouky.
Musíte obnovit střevní mikroflóru a posílit imunitní systém. Do toho patří pravidelné užívání probiotických kultur Lactobacillus acidophilus, jedná se o bakterie, které tvoří přirozenou součást naší střevní mikroflóry. Je nezbytné upravit i jídelníček a dieta by měla zahrnovat naprosté vyloučení cukru a mouky ze stravy, nejíst pečivo, oplatky, sušenky, deserty, atd. Konzumujte čerstvou zeleninu, zelí, česnek, cibuli, křen, tyto potraviny jsou vyhlášenými nepřáteli kvasinek, nezapomínejte na oleje lisované za studena, nejlépe olivový a lněný, dále ořechy a semena. Dodržováním pitného režimu, podle logiky pod tlačítkem (Hydratace organizmu), podpoříte odstranění metabolitů z těla a urychlíte celkovou léčbu.
Můžete zkusit extrakt z grepových jader, který je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. Jeho výhoda spočívá v tom, že ve střevech likviduje pouze ty „špatné“ bakterie a přirozená střevní mikroflóra zůstane zachována. Pokud nemáte zbytečné předsudky, tak nejlepším řešením je aplikace vlastní uriny, pomocí klystýrů, které můžete provádět celkem často, což u šankaprakšalány není možné. Urina je naprosto nejdokonalejším prostředkem k odstranění parazitických bakterií, kvasinek, plísní a dalších potvor z tlustého střeva, také je umí likvidovat selektivně a pro probiotické kultury, připravuje naopak optimální podmínky. Samozřejmě i v tomto případě je nezbytná hypotonická strava. Jsou celkem slušné možnosti, jak se těchto potvor zbavit, ale to nejde odhadovat takto na dálku. Další kroky nejdou aplikovat obecně a tak, aby to mělo nějaký význam, bych Vás musel vidět a vyšetřit si, co všechno Vám nefunguje tak jak má. Pokud budete mít zájem o osobní setkání, zavolejte mi na telefon uvedený na stránkách vpravo pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2009 9:32 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Děkuji za rychlou odpověď. Zmíněná kandidóza není jediný můj zdravotní problém, tak myslím, že nejvhodnější by bylo osobní setkaní, ozvu se. Diky Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2009 12:27 am 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Dobry den,
dnes jsem provedl docela úspěšně Sankhapraksalanu. Byl to druhý pokus, první se nezdařil. Prováděl jsem ji dopoledne kolem 10 hod nějakou chvíli po probuzeni. Po požiti slané vody se u mě nedostavilo nuceni, jako již při prvním pokusu této metody. Zkusil jsem cvičit známé cviky pro zmíněnou metodu a také bez úspěchu. Jak už jsem psal v dřívějším příspěvku, trpím kandidózou a zde je asi zakopaný pes. Provedl jsem klystýr a po nějaké době se mi konečně podařilo spustit sifonový efekt. Postupně jsem do sebe dostal 7,5 litru slané vody na 5 etap vždy po 1,5 litru. Do prvního litru a půl jsem dal hodně vrchovatou polévkovou lžíci soli a postupně snižoval, až na poslední 5. litr a půl jsem do vody nasypal, něco kolem půl polévkové lžíce. A právě u posledního litru a půl mi připadalo, ze voda už ze mě tolik nejde (možná už se vlivem malé dávky soli více vstřebávala) a navíc, že po celou dobu procedury jsem musel vodu ze sebe tlačit, prostě nevycházela sama a přirozeně! Střevo, jako kdyby bylo úplně "mrtvé" nepohyblivé, líné! Napadlo mě, jestli s ním nemám nějaký větší zdravotní problém? Na závěr jsem do sebe dostal 1,5 litru heřmánkového čaje na vyčistění soli ve střevech. Ten už však ze mě skoro nevyšel a vstřebal se, protože jsem po té začal hodně močit, přesto, že jsem měl být po proceduře hodně dehydrovaný. Navíc jsem hodně podcenil pravidelné vymyti konečníku a ošetření olejem a dost jsem to pocítil! Také, jsem byl po proceduře, v průběhu dne hodně unavený a chtělo se mi dost spát! Chtěl jsem se Vás zeptat, jestli zmíněný popsaný průběh byl v pořádku a neudělal jsem někde chybu, a jestli nespatřujete nějaký zdravotní problém, co se týče zmíněného střeva? Také se chci zeptat, zda je možné po zmíněné proceduře konzumovat kromě uvařené rýže a másla, drcené a horkou vodou zalité ovesné vločky, zda to nemůže způsobit nějaké komplikace? Předem Vám děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2009 8:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Dobry den,
dnes jsem provedl docela úspěšně Sankhapraksalanu. Byl to druhý pokus, první se nezdařil. Prováděl jsem ji dopoledne kolem 10 hod nějakou chvíli po probuzeni. Po požiti slané vody se u mě nedostavilo nuceni, jako již při prvním pokusu této metody. Zkusil jsem cvičit známé cviky pro zmíněnou metodu a také bez úspěchu. Jak už jsem psal v dřívějším příspěvku, trpím kandidózou a zde je asi zakopaný pes. Provedl jsem klystýr a po nějaké době se mi konečně podařilo spustit sifonový efekt. Postupně jsem do sebe dostal 7,5 litru slané vody na 5 etap vždy po 1,5 litru. Do prvního litru a půl jsem dal hodně vrchovatou polévkovou lžíci soli a postupně snižoval, až na poslední 5. litr a půl jsem do vody nasypal, něco kolem půl polévkové lžíce. A právě u posledního litru a půl mi připadalo, ze voda už ze mě tolik nejde (možná už se vlivem malé dávky soli více vstřebávala) a navíc, že po celou dobu procedury jsem musel vodu ze sebe tlačit, prostě nevycházela sama a přirozeně! Střevo, jako kdyby bylo úplně "mrtvé" nepohyblivé, líné! Napadlo mě, jestli s ním nemám nějaký větší zdravotní problém? Na závěr jsem do sebe dostal 1,5 litru heřmánkového čaje na vyčistění soli ve střevech. Ten už však ze mě skoro nevyšel a vstřebal se, protože jsem po té začal hodně močit, přesto, že jsem měl být po proceduře hodně dehydrovaný. Navíc jsem hodně podcenil pravidelné vymyti konečníku a ošetření olejem a dost jsem to pocítil! Také, jsem byl po proceduře, v průběhu dne hodně unavený a chtělo se mi dost spát! Chtěl jsem se Vás zeptat, jestli zmíněný popsaný průběh byl v pořádku a neudělal jsem někde chybu, a jestli nespatřujete nějaký zdravotní problém, co se týče zmíněného střeva? Také se chci zeptat, zda je možné po zmíněné proceduře konzumovat kromě uvařené rýže a másla, drcené a horkou vodou zalité ovesné vločky, zda to nemůže způsobit nějaké komplikace? Předem Vám děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Petr.

Jak sám vidíte, jen cvičení dělá mistra. Na první pokus celkem špatně, na druhý docela slušné a další pokusy, již budete postupně pozorovat vlastní reakce těla a přizpůsobovat se jim. To střevo může být hodně roztažené a zde mi na odpověď neposkytujete dost informací. Nezbytné by bylo, velice přesně popsat stav stolice, den před průplachem a v den průplachu. Předpokládám, že je pastovitá a lepivá, což je u této zdravotní komplikace běžné. Nepíšete ani zda jste dodržel moji radu z předchozího příspěvku, minimálně jeden den před provedením této procedury, přijímat hypotonickou stravu, podle tématu v (Příkladu denního jídelníčku), uvedeného pod tlačítkem (Potraviny jako jedy i léky). Tato strava již sama o sobě zajišťuje velice dobrou defekaci a tak se provedení stane mnohem snazší záležitostí. Při aplikaci této stravy by se spontánní stolice měla dostavit, již při hydrataci organizmu, před vlastní procedurou, cca 1 litrem tekutiny bez soli. Pokud střevo nereaguje na nízké dávky soli, můžete je zvýšit a teprve na závěr, proprat trávící trakt heřmánkem, nicméně sůl více dráždí konečník a je třeba ho neustále ošetřovat olejem. Průchod vody bude rychlejší a osmoticky se nebude schopna vstřebávat do těla. Únava je zpočátku, docela běžný doprovodný jev a postupně mizí s očistou těla a návykem organizmu, na očistné postupy. Nepíšete, že by z Vás na závěr procedury vycházela krev, ani větší množství hlenu a za těchto okolností nevidím žádný důvod k obavám. Kandidózu přímo živíte lepkem z mouky a cukrem, sám si odpovězte, co to vlastně obsahují ovesné vločky, které navíc mají, poměrně hrubou vlákninu, jejíž konzumaci výslovně zakazuji v den provedení procedury, protože značně dráždí obnaženou střevní sliznici. Rozhodně více studujte, než experimentujte, to se mnohdy nevyplatí a zdravotní potíže, které si můžete vyvolat za to nestojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 12:51 am 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Stolice, v den průplachu, byla na začátku pastovitá a zřejmě i lepivá, pak (vlivem klystýru) vodnatá. Místy mi připadalo, ze v ni byl i hlen, ale to jsem si samozřejmě s něčím mohl zaměnit. Těžko určit. Den před průplachem si už nevybavuji, ale stolice byla zřejmě také pastovitá, protože poslední dobou jinou nemám. Normální stolice mě potká, tak jednou či dvakrát do týdne, ale je to individuální. Vaši radu o příjmu hypotonické stravy jsem nedodržel, protože jsem ještě dostatečně neprostudoval Vaše stránky a zmíněné doporučení mi nějak uniklo. Ale člověk se učí chybami. Krev ze mě na konci procedury nevycházela, alespoň co jsem mohl okem rozeznat. A hlen jsem popsal výše v textu, ten byl pravděpodobně na začátku, spolu se stolicí. Abych řekl pravdu, tak o lepku (který je tedy doufám, podle Vašich slov i v ovesných vločkách), jako o potravě pro kandidu, jsem nic neslyšel. Cukr je jasná záležitost! Dokonce mám knihu CANDIDA základní kniha a kuchařka, kde ovesné vločky při kandidóze nezakazuji. A zmíněnou radu, že po Sankhapraksalane, se dá kromě rýže konzumovat i ovesné vločky v podobě kaše, jsem našel zde http://zivotni-energie.cz/sankhapraksal ... isara.html (je to pod bodem 7. první jídlo). Bohužel jsem to tak provedl i já a dal si v den provedeni procedury k večeru trochu ovesné kaše, protože mi rýže lezla už krkem. Samozřejmě jsem netušil, že bych si mohl způsobit zdravotní komplikace. Ale kaše bylo opravdu málo a ke komplikacím nedošlo. Mam z toho docela hokej a je neuvěřitelné, jak jsou některé zdroje zavádějící! Snažím se o daném problému (kandide) zjistit a nastudovat dost informaci (diky tomu jsem našel Vaše stránky a začal s očistou Sankhapraksalana), abych si od ní konečně jednou a navždy pomohl, ale vůbec se mi to nedaří! Kromě dodržovaní protikandidové stravy, jsem vyzkoušel celou řadu preparátů, jako laktobacilus, grepové kapky, detoxikační čaje (antikandin, lapacho), detoxikační tablety (yucca), česnekové tablety, vitaminy, minerály a řadu dalších, které měly větší či menší účinky, avšak nikdy mi nepomohly stoprocentně. Možná to také souvisí s tím, že hodně sportuji a zatěžuji tělo, které pak nemá dostatek sil, pro boj s kandidou? Celé je to začarovaný kruh a někdy je to opravdu peklo, hlavně když se ke všemu přidají, křeče, plynatost, pocit plnosti, obrovská únava a další! Ale nechci to rozhodně vzdát......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Stolice, v den průplachu, byla na začátku pastovitá a zřejmě i lepivá, pak (vlivem klystýru) vodnatá. Místy mi připadalo, ze v ni byl i hlen, ale to jsem si samozřejmě s něčím mohl zaměnit. Těžko určit. Den před průplachem si už nevybavuji, ale stolice byla zřejmě také pastovitá, protože poslední dobou jinou nemám. Normální stolice mě potká, tak jednou či dvakrát do týdne, ale je to individuální. Vaši radu o příjmu hypotonické stravy jsem nedodržel, protože jsem ještě dostatečně neprostudoval Vaše stránky a zmíněné doporučení mi nějak uniklo. Ale člověk se učí chybami. Krev ze mě na konci procedury nevycházela, alespoň co jsem mohl okem rozeznat. A hlen jsem popsal výše v textu, ten byl pravděpodobně na začátku, spolu se stolicí. Abych řekl pravdu, tak o lepku (který je tedy doufám, podle Vašich slov i v ovesných vločkách), jako o potravě pro kandidu, jsem nic neslyšel. Cukr je jasná záležitost! Dokonce mám knihu CANDIDA základní kniha a kuchařka, kde ovesné vločky při kandidóze nezakazuji. A zmíněnou radu, že po Sankhapraksalane, se dá kromě rýže konzumovat i ovesné vločky v podobě kaše, jsem našel zde http://zivotni-energie.cz/sankhapraksal ... isara.html (je to pod bodem 7. první jídlo). Bohužel jsem to tak provedl i já a dal si v den provedeni procedury k večeru trochu ovesné kaše, protože mi rýže lezla už krkem. Samozřejmě jsem netušil, že bych si mohl způsobit zdravotní komplikace. Ale kaše bylo opravdu málo a ke komplikacím nedošlo. Mam z toho docela hokej a je neuvěřitelné, jak jsou některé zdroje zavádějící! Snažím se o daném problému (kandide) zjistit a nastudovat dost informaci (diky tomu jsem našel Vaše stránky a začal s očistou Sankhapraksalana), abych si od ní konečně jednou a navždy pomohl, ale vůbec se mi to nedaří! Kromě dodržovaní protikandidové stravy, jsem vyzkoušel celou řadu preparátů, jako laktobacilus, grepové kapky, detoxikační čaje (antikandin, lapacho), detoxikační tablety (yucca), česnekové tablety, vitaminy, minerály a řadu dalších, které měly větší či menší účinky, avšak nikdy mi nepomohly stoprocentně. Možná to také souvisí s tím, že hodně sportuji a zatěžuji tělo, které pak nemá dostatek sil, pro boj s kandidou? Celé je to začarovaný kruh a někdy je to opravdu peklo, hlavně když se ke všemu přidají, křeče, plynatost, pocit plnosti, obrovská únava a další! Ale nechci to rozhodně vzdát......

To zda je stolice lepivá, poznáte snadno podle toho, že po spláchnutí musíte používat štětku, pro uvedení toalety do původního stavu. Již tento stav, považuji za velice závažný problém a od něho se dříve, nebo později, dostaví další zdravotní potíže. Parazitická kvasinka candida je docela vyčůraná a velice adaptabilní potvora, kde pro to, abyste se ji zbavil, musíte podniknout celou sérii kroků a nikdy nepočítejte s uvedenou variantou, "abych si od ní konečně jednou a navždy pomohl", ale jak správně píšete, "vůbec se mi to nedaří", pokud ji budete vytvářet v organizmu optimální podmínky k životu. Jednou z mnoha podmínek, pro její zdravý růst, je dodávka obilné bílkoviny s přítomnými blokátory proteáz, naprosto bez enzymů a radiovitality. Zmíněnou radu, že po Sankhapraksalane, se dá kromě rýže konzumovat i ovesné vločky v podobě kaše, nijak nevyvracím, ale Vy popisujete zcela jiný postup, ve formě, kdy chcete použít drcené a horkou vodou zalité ovesné vločky, což je něco zcela jiného a navíc ve Vašem případě, je to naprosto nevhodné. To, že z toho máte hokej a mnohé informace jsou pro Vás dosud zavádějící, je docela přirozené, protože je potřeba znát souvislosti, co s čím a proč.
Studování literatury je dobré, pokud máte čas, ale ve Vašem případě to znamená mnoho dalších pokusů a omylů, které mnohdy docela bolí a jak sám vidíte, ani množství konzumovaných protikandidových preparátů, nemá většinou téměř žádný efekt pro Vás, ale pro jejich výrobce je efekt docela slušný, nebo ne? Ať se dále netrápíte, pouvažujte nad návštěvou, já Vám veškeré souvislosti vysvětlím a předpokládám, že pokud mé rady použijete jako celek a nebudete si je upravovat, po svém, tak je dobrý výsledek celkem reálný i z dlouhodobého hlediska. Pokud se neodstraní zdroj potíží, nemá léčba valný význam. Ordinované léky se vždy zaměřují na řešení důsledků, nikoliv příčin a trvalý výsledek se docílit nedá. Naopak pokud odstraníte příčinu, lze dosáhnout trvale dobrého stavu a zbavit se této nemoci. U léčby je třeba komplexní přístup, mimo správné stravy je velice důležitá také psychohygiena a práce s energií. Pokud budete mít zájem zavolejte mi na telefon uvedený na stránkách pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu Vaší návštěvy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 5:17 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Podle toho, co píšete, tak stolice byla a je lepivá na 100 %. Jak už jsem zjistil, tak boj s kandidou je opravdu nekonečný příběh a jsem z něj dost otráven a to nemluvím o tom, že člověk nesmí skoro nic jíst! V nejbližší době se Vám ozvu, děkuji a zatím Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 22, 2009 12:09 am 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Ještě bych měl na Vás dotaz. Jak často je možné Sankhapraksalanu provádět, když je člověk bez zdravotních problémů a v případě kandidy? Nemá časté provádění nějaké kontraindikace? Přemýšlím, že bych ji zase provedl, protože jsem se od 2. dne po provedeni cítil velice dobře..... Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 22, 2009 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Ještě bych měl na Vás dotaz. Jak často je možné Sankhapraksalanu provádět, když je člověk bez zdravotních problémů a v případě kandidy? Nemá časté provádění nějaké kontraindikace? Přemýšlím, že bych ji zase provedl, protože jsem se od 2. dne po provedeni cítil velice dobře..... Diky

Obecně lze doporučit maximální frekvenci provádění 1x za 14 dní. Nicméně konkrétní kontraindikace bych nikde neviděl a pokud Vám to bude dělat dobře, tak při dodržení určitých podmínek, lze po kratší dobu provádět výplachy i 1x týdně. V tomto případě je nutné, pravidelně přijímat bakterie Lactobacillus acidophilus po provedení procedury, jak je uvedeno v návodu a zároveň je přijímat i v průběhu týdne, minimálně 1 tobolku 1x - 2x denně. Při takovéto frekvenci průplachů zpravidla stačí menší množství slané vody, ale i tak je nutné výplach provádět, až do stavu, kdy z Vás půjde čistá voda. Jogíni, při přípravě na mistrovské stupně, provádějí tuto proceduru, dokonce po nějakou dobu denně, ale poněkud jinak a místo slané vody, používají vývar z bylin. U nás by šlo použít nejlépe vývar z pórku, ale bez znalostí bych se do toho nepouštěl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz