Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 12:30 am 
Offline

Registrován: pon bře 07, 2011 3:12 pm
Příspěvky: 17
Dobrý den,
pročítám tady tu hromadu stránek jen na toto téma, nestihla jsem vše, proto se raději zeptám. Je lepší použít kuchyňskou sůl nebo epsomskou? Hádám, že epsomská sůl je hořká a její pití bude zřejmě příjemnější? A jen pro jistotu - piju 4 x 1,5 litru vody, čili celkem 6 litrů slané vody?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 8:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sonula píše:
Dobrý den,
pročítám tady tu hromadu stránek jen na toto téma, nestihla jsem vše, proto se raději zeptám. Je lepší použít kuchyňskou sůl nebo epsomskou? Hádám, že epsomská sůl je hořká a její pití bude zřejmě příjemnější? A jen pro jistotu - piju 4 x 1,5 litru vody, čili celkem 6 litrů slané vody?
Děkuji za odpověď.

Patrně bude více vyhovovat ta epsomská i když úplně původně se používala sůl himalájská. Jinak ten objem vypitých tekutin máte správně a ještě heřmánek, čili 7,5 litru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 6:48 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den

zkusila jsem tuto metodu očisty a sifon se vůbec nedostavil ani po 20 minutách..dělala jsem cviky...klystýr nic mi nepomohlo...pocit přeplněnosti s nevolností odezněl do 5 minut ale syfon se nedostavil
Vypila jsem přesnémnožství vody téměř na ex se 3 pauzami na vydechnutí
udělala jem něco špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 6:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
Dobrý den

zkusila jsem tuto metodu očisty a sifon se vůbec nedostavil ani po 20 minutách..dělala jsem cviky...klystýr nic mi nepomohlo...pocit přeplněnosti s nevolností odezněl do 5 minut ale syfon se nedostavil
Vypila jsem přesnémnožství vody téměř na ex se 3 pauzami na vydechnutí
udělala jem něco špatně?

Pokud pocit přeplněnosti odezněl, tak voda postoupila do tenkého střeva a je potřeba pít další, aby se to profouklo a procedura normálně naběhla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 7:01 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Jarda píše:
Pokud pocit přeplněnosti odezněl, tak voda postoupila do tenkého střeva a je potřeba pít další, aby se to profouklo a procedura normálně naběhla.

Je to těžší než jsem si myslela...klepou se mi ruce a vůbec se mi do další várky nechce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 7:33 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den efekt se dostavil, jelikož jsem cca před 4mi týdny absolvovala 12ti denní půst, voda je čirá už po 3 litrech..musím pokračovat na 6 litrů nebo mohu vypít heřmánek?Důvodem proč absolvuji tuto očistu je, že jsem měla velmi silný projevy acidózy, která se stupňovala i po 10. dni půstu měla jsem závratě a silné slabosti. Nyní chci před půstem projít 7 kroků očisty dle dr. Partykové. Ještě mně znepokojuje že i po 12ti denním půstu mám neustále pozitivní plivací test slina mi nitkovatí ihned po styku s vodou..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 7:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
Je to těžší než jsem si myslela...klepou se mi ruce a vůbec se mi do další várky nechce...

Tak to víte, vše co se dělá poprvé je problém a podruhé již to problém není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 8:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
Dobrý den efekt se dostavil, jelikož jsem cca před 4mi týdny absolvovala 12ti denní půst, voda je čirá už po 3 litrech..musím pokračovat na 6 litrů nebo mohu vypít heřmánek?Důvodem proč absolvuji tuto očistu je, že jsem měla velmi silný projevy acidózy, která se stupňovala i po 10. dni půstu měla jsem závratě a silné slabosti. Nyní chci před půstem projít 7 kroků očisty dle dr. Partykové. Ještě mně znepokojuje že i po 12ti denním půstu mám neustále pozitivní plivací test slina mi nitkovatí ihned po styku s vodou..

Nemusíte pít celé množství, stačí pouze do odchodu čisté vody. Překyselení se zdánlivě zpočátku ještě zhorší, ale to se vyplavují toxiny. Jinak na ty kvasinky se půstem moc jít nedá, to vyhladovíte sice kvasinku, ale i sebe a ona se pak rychleji množí, čili já to nevidím jako nejlepší řešení. Mnohem lepší je bezsacharidová dieta s vysokým podílem kvalitního tuku, který kvasinky zpracovat nedovedou a vám se z něho bude žít celkem dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 8:07 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Jarda píše:
Nemusíte pít celé množství, stačí pouze do odchodu čisté vody. Překyselení se zdánlivě zpočátku ještě zhorší, ale to se vyplavují toxiny. Jinak na ty kvasinky se půstem moc jít nedá, to vyhladovíte sice kvasinku, ale i sebe a ona se pak rychleji množí, čili já to nevidím jako nejlepší řešení. Mnohem lepší je bezsacharidová dieta s vysokým podílem kvalitního tuku, který kvasinky zpracovat nedovedou a vám se z něho bude žít celkem dobře.

moc děkuji za všechny rady...na podruhé už to snad půjde lépe \":)\" přeji krýsný víkend a ještě jednou díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 8:37 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den pane Zajíčku.
Přítel přítel absolvoval Sankhapraksalanu(snažila jsem se mu to rozmluvit,
protože týden před tím měl stevní chřipku bez průjmu ale pouze zvracení,
horečky a bolesti kloubů).
Nicméně to vyzkoušel, bohužel nedokázal vypít větší množství slané vody
(1,5l) pil pouze po douškách. Prokládal to cviky (úklony do stran) a
stlačoval žaludek.
Nakonec celý obsah žaludku vyzvrátil a až do druhého dne měl zvýšenou
teplotu 37,2. Odchod stolice byl pouze jedinkrát.
Prosím nevíte kde mohla být chyba a co udělat abychom pro příště dosáhli
úspěchu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 5:47 pm 
Offline

Registrován: úte srp 30, 2011 5:34 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, popis procedury na těchto stránkách mne velmi zaujal a ráda bych šankhaprakšálanu vyzkoušela. Chtěla bych se jen zeptat, jestli by bylo vhodné jíst v den procedury po prvním rýžovém jídle např. dětskou jablečnou přesnídávku, případně krupičnou kaši? Předpokládám, že ovoce je zakázáno kvůli slupkám a zrníčkům, ale ovocné pyré by vadit nemělo, že? Také by mne zajímalo, jestli je možné odpoledne po proceduře jít na malou procházku se psem, nebo musím zůstat celý den doma. Děkuji za Vaši odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2011 7:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
Dobrý den pane Zajíčku.
Přítel přítel absolvoval Sankhapraksalanu(snažila jsem se mu to rozmluvit,
protože týden před tím měl stevní chřipku bez průjmu ale pouze zvracení,
horečky a bolesti kloubů).
Nicméně to vyzkoušel, bohužel nedokázal vypít větší množství slané vody
(1,5l) pil pouze po douškách. Prokládal to cviky (úklony do stran) a
stlačoval žaludek.
Nakonec celý obsah žaludku vyzvrátil a až do druhého dne měl zvýšenou
teplotu 37,2. Odchod stolice byl pouze jedinkrát.
Prosím nevíte kde mohla být chyba a co udělat abychom pro příště dosáhli
úspěchu?

Tak určitě tomu měl pomoci zespodu klystýrem, nebo několik dní před procedurou nejíst nic co živí plísně a brzdí tak obsah střeva, tedy hlavně potraviny s vyšším obsahem sacharidů a velká množství živočišných bílkovin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2011 7:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
LadyKate píše:
Dobrý den, popis procedury na těchto stránkách mne velmi zaujal a ráda bych šankhaprakšálanu vyzkoušela. Chtěla bych se jen zeptat, jestli by bylo vhodné jíst v den procedury po prvním rýžovém jídle např. dětskou jablečnou přesnídávku, případně krupičnou kaši? Předpokládám, že ovoce je zakázáno kvůli slupkám a zrníčkům, ale ovocné pyré by vadit nemělo, že? Také by mne zajímalo, jestli je možné odpoledne po proceduře jít na malou procházku se psem, nebo musím zůstat celý den doma. Děkuji za Vaši odpověď.

Tak zásadně by asi vadit nemělo ani jedno, ale první den je lepší jíst pouze tu rýži s máslem a teprve druhý den syrové potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 02, 2011 9:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
LadyKate píše:
Také by mne zajímalo, jestli je možné odpoledne po proceduře jít na malou procházku se psem, nebo musím zůstat celý den doma. Děkuji za Vaši odpověď.

Ja idem s psíkom normálne na prechádzku hneď ako mám pocit, že odišlo všetko a nič ma nezaskočí. Nie je to tak náročná procedúra aby člove musel sedieť doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 12:03 pm 
Offline

Registrován: úte srp 30, 2011 5:34 pm
Příspěvky: 2
Tak jsem v pondělí proceduru vyzkoušela a přes počáteční potíže se nakonec vše povedlo. Trvalo u mne asi 30 nebo 40 minut, než se vytvořil efekt sifonu, už už jsem to chtěla vzdát a část slané vody jsem pak vyzvrátila, ale pak jsem vypila litr čisté, neslané vody a už to šlo. Nakonec mi stačil 1,5 l slané a 1,5 l neslané vody a už vycházela čirá \":)\" Jsem ráda, že jsem nebyla nijak "zanešená", aspoň vím, že se stravuji správně a mám dost vlákniny \":D\" Vypila jsem heřmánkový čaj a pak teprve přišlo to nejhorší -sníst rýži jen s máslem pro mě bylo utrpení, hrozně mi to nechutnalo. Pít slanou vodu bych ještě přetrpěla, ale ta rýže s máslem, brr. Na jiných stránkách jsem se dočetla, že je možné do rýže zamíchat neslanou, nekořeněnou tomatovou omáčku, tedy asi obyčejný protlak? Příště to k tomu máslu vyzkouším. Odpoledne jsem si pak dala dětskou přesnídávku, zachumlala jsem se do deky u pěkného filmu a pak jsem šla na půlhodinky ven a bylo mi docela pěkně. Teď po dvou dnech se cítím vážně v pohodě. Dobře spím a vážně se mi čistí pleť, ale nevím jestli to jen nesouvisí s pominutím ovulace nebo s šankhaprakšalánou \":wink:\" Uvidíme \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz