Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 05, 2014 8:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Honza92 píše:
Není možné přidat do slané vody bujón, aby to vzdáleně připomínalo polévku ? Samotná slaná voda je pro mně bohužel slepou uličkou.

\":o\" \":o\" \":o\" \":o\" \":o\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 05, 2014 10:57 pm 
Offline

Registrován: ned říj 05, 2014 10:50 pm
Příspěvky: 1
Rad by som sa opytal, ak by som chcel aplikovat Sankhapraksalanu, no som vegan, mohol by som pouzit nieco ine namiesto masla? Napr. kokosovy olej? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 06, 2014 5:37 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
tominoj píše:
Rad by som sa opytal, ak by som chcel aplikovat Sankhapraksalanu, no som vegan, mohol by som pouzit nieco ine namiesto masla? Napr. kokosovy olej? Dakujem

Str.132 \":)\"
sudiiptasg píše:
Je mozne nahradit to maslo v ryzi s kokosovym olejom ?

Jarda píše:
Již jsem zde psal, že asi ano, ovšem já bych se raději držel původního a staletími prověřeného postupu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 06, 2014 11:40 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
tominoj píše:
Rad by som sa opytal, ak by som chcel aplikovat Sankhapraksalanu, no som vegan, mohol by som pouzit nieco ine namiesto masla? Napr. kokosovy olej? Dakujem

\":roll:\" Spamätaj sa, a nebuď vegánom...
Ja som si dnes robil Shanku (včera 36 hodinový pôst), a zjedol som 8 vajec + 185g masla. Trávenie SUPER, nakoľko som nepožil sódu bikarbónu, a nehádal sa pri jedení s niekym... \":lol:\"
Ale ty si daj radšej špaldu so šošovicou..... no najprv tú ryžu....s nejakým rastlinným tukom, ktorý sa používal kedysi len na lakovanie, a človek ho začal konzumovať až vtedy, keď rastlinné oleje ako laky nahradili syntetické laky........ \":D\"


Naposledy upravil NOWOCAYN_2 dne pon říj 06, 2014 11:46 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 06, 2014 11:43 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Honza92 píše:
Není možné přidat do slané vody bujón, aby to vzdáleně připomínalo polévku ? Samotná slaná voda je pro mně bohužel slepou uličkou.

Tak to vidím na to, že v minulom živote si sa topil v mori...... \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2014 6:59 pm 
Offline

Registrován: pát srp 22, 2014 9:59 pm
Příspěvky: 26
No, nevím jak v minulém životě, ale mořská voda a já nejsme zrovna velcí přátelé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv říj 09, 2014 9:57 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Honza92 píše:
No, nevím jak v minulém životě, ale mořská voda a já nejsme zrovna velcí přátelé.

Jednou jsem to udělal s vývarem z pórku, spíš kvůli ženě a bylo to jako slaná polívka...tak zkus třeba to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř říj 15, 2014 7:11 am 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 6:57 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám dotaz: včera jsem provedla svoji první šanku. No, zážitek nemusí být dobrý, hlavně když je silný \":D\" Ale očista se povedla, včetně vamanadhautí (jak v průběhu - nechtěně - asi hodně soli a vypito moc rychle, tak na konci - cíleně - na ukončení sifonu, ale aspoň mám hezky vyčištěný i žaludek) a dostavil se celkem dobrý pocit zřejmě hlavně z toho, že to člověk vůbec dokázal \":D\" . Pak jsem si dala bílou rýži s máslem (cca v 9hod), k obědu zbytek rýže zase s máslem a večer jsem si cca v 17:30 uvařila těstoviny s máslem a malým kouskem goudy. Uvádí se, že první stolice se dostavuje 24-36hod poté. Proto se chci zeptat, zda je ok, že první stolici jsem měla už dnes, tj. cca 22hod po prvním jídle. Barva dle popisu zažloutlá a rozhodně ta rýže \":-D\". Děkuji.
Autorovi stránek děkuji za popis a rady. Na jaře dám další šanku a třeba se dokopu i k očistě jater. Přeji všem krásný podzim!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 6:48 am 
Offline

Registrován: pát bře 30, 2012 10:51 am
Příspěvky: 11
Tak zrovna zkouším dle navodu a vubec nic! Mozna to bude tim, ze jsem pouzil nerafinovanou sul....po vypiti tolika slane vody mne neni ani nevolno, trochu pocit preplnenosti. Tedy zrejme musim pouzit zcela obycejnou sul. Jinak problemy s chozenim na zachod nemam, chodim 2x denne, zadne zazivaci problemy take ne. Po toalete nemusim nic cistit....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 1:43 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
rychlyradim píše:
Tak zrovna zkouším dle navodu a vubec nic! Mozna to bude tim, ze jsem pouzil nerafinovanou sul....po vypiti tolika slane vody mne neni ani nevolno, trochu pocit preplnenosti. Tedy zrejme musim pouzit zcela obycejnou sul. Jinak problemy s chozenim na zachod nemam, chodim 2x denne, zadne zazivaci problemy take ne. Po toalete nemusim nic cistit....

Ja si to robím 9 krát z 10-tich za pomoci himalájskej soli, a funguje to u mňa VŽDY.... A mi nevrav, že si vypil za necelú hodinu nejakých 6 litrov vody bez toho, aby ti to stekalo do hrubého čreva.... \":wink:\" ...To už by bol iný "hardcore" toto... Podľa mňa si len urýchlene napísal čo a ako, a do pár hodín napíšeš, že ťa z toho začalo riadne preháňať, teda účel to splnilo, je tak ? ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 5:21 pm 
Offline

Registrován: pát bře 30, 2012 10:51 am
Příspěvky: 11
Já nevypil 6 litrů....já se nejprve napil 1 litr čisté vody na zavodnění, dle návodu. Poté jsem si udělal 1,5litru slané vody a nic. Tak jsem si přidělal další půllitr a také nic. Tak už jsem toho raději nechal, nebo jsem měl pokračovat?. Takže dnes mám celý den na jídlo kýbl rýže a hektolitr heřmánkového čaje. Teď si tedy říkám, kde jsem udělal chybu, nebo co je špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sankhapraksalana kontraindikace
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 11:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lettuce píše:
CHtěla bych začít řešit své problémy /chronický zánět žlučníku a kámen ve žlučníku/ právě očistou tlustého střeva - Sankhapraksalanou, jak ji popisujete a dalšími doporučeními zde pro rozpuštění kamen v 1 fázi.
Píšete kontraindikaci - žaludeční vředy... Můžu poprosit o radu, zda se do toho pustit, když nemohu vyloučit zda žaludeční vředy, nebo náběh na ně nemám? V poslední době mě dost pobolívá i žaludek... Díky moc

To by ji pak nemohl dělat nikdo, prostě pokud nemáte vředy v akutním stavu, tak není problém a o těch by jste určitě věděla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 2:51 pm 
Offline

Registrován: ned lis 02, 2014 1:55 pm
Příspěvky: 17
Dobrý den, dnes jsem prodělal svoji 1. šanku. Vypil jsem jen 1.9 l slané vody, víc jsem prostě nemohl, neboť bych se pozvracel. Po vypití asi litru vody se za půl h dostavil efekt. Po vypití dalšího množství vody ze mě šla tmavá voda se zbytky stolice. Poté jsem pil jen heřmánkový čaj. Po něm už šla jen skoro čistá žlutá voda. Po snězení prvního jídla jsem nedal laktobacily, protože jsem si je zapomněl koupit, Myslíte, že když si je teď obstarám mohu to ještě napravit, popř. jaké dávkování?
Mám ještě jednu otázku a sice: Může se natrávit střevo mezi jednotlivými návštěvami wc, když budu např. nechávat dlouhé pauzy v pití slané vody, a ještě navíc když sifony přicházejí v jednotlivých vlnách, kdy je mezi nima třeba několik minut pauza?
Jinak po proceduře se cítím naprosto normálně, žádná zima atd. Pro úplnost uvádím: muž, 27 let, 68 kg, zatím na nezdravé stravě..
PS omylem jsem zalořil nové vlákno, teď už to snad dojdde správně tam kam má..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 4:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Ahojte \":)\"
Tak ako som slubila,napisem teda moju skusenost so sankou...

Nedela-cely den post na vode.Od rana do 21 hodiny uplne ok.Ziadny extra hlad,iba chut.Energia v norme. Bola som v praci, co nevadilo pretoze som nemala cas sa zaoberat jedlom.
Lenze smena sa pretiahla do 3tej rana a to uz na mna dolahlo vycerpanie.Cesta do prace 2 h, potom 15 h v robote do 3 tej rana a znova 2 h cesty naspat a tak som sla spat az o 6tej rano.
Zobudila som sa o 11stej a bola som ako ozrata.Takze som planovanu sanku z pondelka presunula na dnes.

Takze rano som vstala a isla na potrebu ,co mi asi tiez sanku ulahcilo.Vypila som po litra vody.Dala som varit ryzu a caj.
Vypila som 3 litre slanej vody do cca 20min a nebolo mi dako zle, len som mala brucho ako vandel.Chcela som to urychlit, tak som sa vyvracala.A sifon sa nahodil.Najprv riedka stolica.Bezala som po dalsiu vodu a zacala ju pit na zachode.Ako som pila, tak to slo von.Potom sla daky cas silne zlta voda.Potom sa zacala riedit a po uplne poslednom pohari bola takmer priesvitna.Takze som zacala pit caj.Este daky cas sla cista voda a potom zase jemne zlta.Ale to bolo asi tym cajom.
Po dopiti poslednej tekutiny som chodina na wc kazde 4 min.
Cca 40min po vypiti caju som si dala ryzu.Neviem kolko tam dat toho masla, tak som tam zamiesala asi velku lyzizu masla.Ked to dojem,mam v plane dat si caj a zapit tie probiotika..Po pol hodine od najedenia.Smedna zatial niesom.

Citim sa dobre,ziadna unava a som rada ze som to zvladla bez klystiru. \":-)\"
Zatial stale beham po wc a ide zo mna zase dost silne zlta voda.Asi to uz nebude cajom, lebo ten bol hnedkasty.Asi to je zlc.Neviem ci to je dobre,alebo nie.
Konecnik si poctivo umyvala a natierala olejom, ale aj tak jemne stipe.
A pouzila som morsku sol, inu som nemala okrem teda kuchynskej, no morska sa mi zdala menej slana...

No vidíte a už v tom problém nevidíte, příště to půjde skoro samo a budete si to užívat v poklidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 02, 2014 4:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Honza92 píše:
Není možné přidat do slané vody bujón, aby to vzdáleně připomínalo polévku ? Samotná slaná voda je pro mně bohužel slepou uličkou.

Tak sice jsem to nezkoušel, ale asi ano, nakonec jogíni pro delší několikadenní očisty používají vývary z cibulovitých rostlin, zde by šel udělat silný pórkový vývar a dost osolit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz