Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 11:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2015 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tereza1995 píše:
Dobrý den,

dnes jsem asi po 3. prováděla očistu tlustého střeva. Ale i tentokrát jsem měla problémy. Mám citlivější žaludek, takže nemůžu pít tak koncentrovanou slanou vodu. Nyní jsem dala vrchovatější kávovou lžičku na 0,5 litru. Vypila jsem 1,5 - 2 litry slané vody během cca 10 minut a prováděla úklony a další cviky. Bohužel stejně tak jak u minulých očist se vyprazdňování dostavilo až cca za půl hodiny a to v malé míře. Vypila jsem další cca půl litru a vyprazdňování se zase na několik minut zastavilo. Četla jsem tu o speciálním druhu soli, je tedy možné, že očista neprobíhá správně kvůli malé koncentraci?

Děkuji za odpověď

Tak možné by to sice bylo, ale pravděpodobně asi ne, spíše máte malý přísun tekutin a tělo to pak stíhá vstřebávat a vyžene přes ledviny. Slanější roztok vstřebávání silně zpomaluje a obrací osmózu střeva, tedy voda se nevstřebává, ale naopak si střevo přisává vodu z těla, což je jako když zašpiněný cedník čistíte obráceně pod vodovodem. Vyzkoušejte tedy buď více soli, nebo rychleji pít tu vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 17, 2015 1:35 pm 
Offline

Registrován: pát lis 06, 2015 12:47 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, dnes jsem poprvé vyzkoušela šanku, začla jsem v osm hodin ráno a nalačno jsem vypila 1l vody, o půl hodky později 1.5L vody a s vrchovatou lžíci Himalajské soli na ex. Měla jsem pocit na zvraceni, který rychle odezněl. Chvíli jsem čekala asi deset minut za stálých úklonů do stran. Pak jsem dělala cviky podle jednoho videa na youtube. Bylo čtvrt na deset a pořad se nedostavilo vyprázdnění. Vypila jsem další litr vody, ale už s poloviční dávkou soli a ještě to podpořila třemi klystýry. Přišlo mi, že jsem vždy vyprázdnila jen obsah klystýru. Pak už mi bylo hodně zle a začla mě ukrutně bolet hlava, tak jsem vypila ten heřmánkový čaj co jsem si dopředu připravila a šla si lehnout, tím jsem chtěla proceduru ukončit a teprve potom jsem byla asi 10x na WC. Podstoupit sank praksalanu jsem chtěla kvůli ekzému, kterým trpím od dětství. Ten se mi pravidelně objeví na podzim a trvá až do jara. Vyzkoušela jsem už všechno možné a stejně se mi vždy vrátí. Nevíte v čem jsem hned ze začátku mohla udělat chybu? S pravidelným vyprazdňováním problémy nemívám, chodím 1-2 denně, ale bývá spíš kašovitá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2015 9:27 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="elinka223":2ik5ebio]Dobrý den, dnes jsem poprvé vyzkoušela šanku, začla jsem v osm hodin ráno a nalačno jsem vypila 1l vody, o půl hodky později 1.5L vody a s vrchovatou lžíci Himalajské soli na ex. Měla jsem pocit na zvraceni, který rychle odezněl. Chvíli jsem čekala asi deset minut za stálých úklonů do stran. Pak jsem dělala cviky podle jednoho videa na youtube. Bylo čtvrt na deset a pořad se nedostavilo vyprázdnění. Vypila jsem další litr vody, ale už s poloviční dávkou soli a ještě to podpořila třemi klystýry. Přišlo mi, že jsem vždy vyprázdnila jen obsah klystýru. Pak už mi bylo hodně zle a začla mě ukrutně bolet hlava, tak jsem vypila ten heřmánkový čaj co jsem si dopředu připravila a šla si lehnout, tím jsem chtěla proceduru ukončit a teprve potom jsem byla asi 10x na WC. Podstoupit sank praksalanu jsem chtěla kvůli ekzému, kterým trpím od dětství. Ten se mi pravidelně objeví na podzim a trvá až do jara. Vyzkoušela jsem už všechno možné a stejně se mi vždy vrátí. Nevíte v čem jsem hned ze začátku mohla udělat chybu? S pravidelným vyprazdňováním problémy nemívám, chodím 1-2 denně, ale bývá spíš kašovitá.[/quote:2ik5ebio]Tak pokud je ti divne, proc te "ukrutne bolela hlava", zkus si precist poradne navod a predevsim toto upozorneni:[quote="http://zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php":2ik5ebio]Výše uvedené dávkování soli zajistí velmi rychlý průběh očisty, což je z mého pohledu ideální. Nicméně u někoho mohou tyto vysoké dávky soli vyvolat zvraceni, bolest hlavy, celkovou slabost a další příznaky, které jsou sice nepříjemné, ale zpravidla brzy odezní. Pro první provedení očisty tedy dávkujte sůl raději opatrněji, doporučuji vyzkoušet zhruba poloviční dávky soli. Při dalších očistách již můžete postupovat dle vlastních zkušeností a možností, nebo vycházet z nápadů a postřehů členů fóra uvedených v diskuzích k této očistě.[/quote:2ik5ebio]Pises, ze jsi delala cviky podle videa na youtube. Zkus se podivat, jestli tam taky treba nepisou o davkovani soli. Nebo se podivej, co jsem k tomu napsal kdysi ja

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2ik5ebio


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2015 9:24 pm 
Offline

Registrován: stř pro 02, 2015 9:20 pm
Příspěvky: 1
Lze ráno po probuzení a před sankhapraksalanou jít normálně na WC? Nenaruší se tím její průběh?
Kolik by se mělo vypít heřmánkového čaje? Má to být těch 1,5 l nebo stačí méně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
elinka223 píše:
Dobrý den, dnes jsem poprvé vyzkoušela šanku, začla jsem v osm hodin ráno a nalačno jsem vypila 1l vody, o půl hodky později 1.5L vody a s vrchovatou lžíci Himalajské soli na ex. Měla jsem pocit na zvraceni, který rychle odezněl. Chvíli jsem čekala asi deset minut za stálých úklonů do stran. Pak jsem dělala cviky podle jednoho videa na youtube. Bylo čtvrt na deset a pořad se nedostavilo vyprázdnění. Vypila jsem další litr vody, ale už s poloviční dávkou soli a ještě to podpořila třemi klystýry. Přišlo mi, že jsem vždy vyprázdnila jen obsah klystýru. Pak už mi bylo hodně zle a začla mě ukrutně bolet hlava, tak jsem vypila ten heřmánkový čaj co jsem si dopředu připravila a šla si lehnout, tím jsem chtěla proceduru ukončit a teprve potom jsem byla asi 10x na WC. Podstoupit sank praksalanu jsem chtěla kvůli ekzému, kterým trpím od dětství. Ten se mi pravidelně objeví na podzim a trvá až do jara. Vyzkoušela jsem už všechno možné a stejně se mi vždy vrátí. Nevíte v čem jsem hned ze začátku mohla udělat chybu? S pravidelným vyprazdňováním problémy nemívám, chodím 1-2 denně, ale bývá spíš kašovitá.

Tak píšete, že nemáte s kaděním problém, ale to bych viděl jinak. Správně má být defekace 1x-3x denně, pěkně formovaná šiška kaštanově hnědé barvy, skoro bez zápachu, která se neklíží k záchodu a plave ve vodě. Vše co je jinak je blbě a je to problém. S vysokou pravděpodobností jde o přemnožené malé šmejdy ve střevě a z jejich bohulibé činnosti pak vznikají ty problémy na pokožce. Šankaprakšalána je patrně odstraní na nějakou dobu, ale ne trvale, na to musíte důsledně upravit stravu tak aby jste si svoje parazity nekrmila a pak vás trápit nebudou. Pokud jde o rychlost náběhu první stolice, jde o dosti individuální záležitost, která je i o cviku, tedy předpokládám že druhý pokus bude výrazně lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
stepan123 píše:
Lze ráno po probuzení a před sankhapraksalanou jít normálně na WC? Nenaruší se tím její průběh?
Kolik by se mělo vypít heřmánkového čaje? Má to být těch 1,5 l nebo stačí méně?

Tak jistě, spontánní vyprázdnění ráno vidím jako plus, pak to jde snadněji. Toho heřmánku se může vypít dle chuti a zkušeností. Původní návod s ním vůbec neuvažuje, ale to pak zůstává ve střevě zbytečně mnoho soli, která dále nutí střevo ke stahům, což je nepříjemné a je tedy lepší ji vypláchnout v závěru procedury.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv pro 24, 2015 8:50 am 
Offline

Registrován: pát srp 22, 2014 11:43 am
Příspěvky: 18
V knize ŠATKARMY je popsáno, že po provedení šanky je možné taky vyčistit ihned

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát pro 25, 2015 12:57 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jurgen : Celkom by ma to zaujímalo.... Možno by to bolo niečo medzi sankhapraksalanou a "

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 27, 2015 11:23 pm 
Offline

Registrován: stř bře 18, 2015 8:34 pm
Příspěvky: 5
Dobrý večer
Jsem již 1rok vitarián. V současné době zhruba 1měsíc přeskakuji mezi vitariánstvím a mono frutariánstvim. Od nového roku bych rád začal s pustovaním http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani. Tento přechod bych rád podpořil provedením SP.
Vzhledem k tomu bych se Vás chtěl zeptat, zdali je možné zaměnit heřmánkový čaj a vařenou bílou rýži s máslem po skončení procedůry za něco vhodnějšího pro mé stravovací návyky?
Předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 10:19 am 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
Dobrý den,
shanku podle vašeho návodu dělám už pár let, ale vždy to pro mě bylo dost o překonávání odporu k pití silně slané vody. Hlavně se ale často okamžitě dostavovaly i bolesti hlavy, malátnost. Tak jsem pátral a přemýšlel, až jsem narazil na zmínku o použití cibulového vývaru. Recept jsem ale nikde nenašel, tak jsem zaexperimentoval. Zkusil jsem pít cibulový vývar, osolený asi polovičním množstvím soli. Zajímalo mě, co to udělá, protože jsem si nebyl jistý, zda uváděné množství soli je nutné k tomu, aby "šla voda do střev".
Po několika dobrých zkušenostech s "mojí" upravenou verzí jsem se rozhodl podělit. Začal jsem tomu říkat "Shanka s lidskou tváří", právě proto, že to je v podstatě příjemné popíjení slanějšího vývaru, bez točení hlavy, dávení a podobných příznaků, které jsem dřív prožíval. Díky tomu tuhle shanku dělám často, stala se z toho příjemná součást mého životního stylu. Můj recept je tento:

1,5 kg cibule
5-6 l vody
2 lžíce soli

Dám vařit vodu.
Cibuli oloupu, nakrájím třeba na čtvrtky.
Nasypu cibuli do vody, vařím cca 45 minut.
Cedníkem vytahám cibuli z vody, osolím, promíchám.

Vše ostatní je stejné jako ve vašem návodu.
Vyvařenou cibuli si schovám a zvykl jsem si ji zužitkovat: buď další den navařím hrnec čočky, husté polívky anebo guláše (houbový, sojový...). Přijde mi to po očistě i jako vhodné jídlo, tak mi vůbec neva, že pak jím tři dny čočku/polívku/guláš.

Třeba to někomu pomůže. Uvítám i případné názory. Sám vlastně nevím, jestli sůl ve vodě/vývaru je pouze k zajištění, aby "to teklo do správného potrubí", anebo má to velké množství soli udávané v původní verzi očisty i čisticí význam (a je tedy tahle vysoká koncentrace považována za nutnou, aby to čistilo). Na to jsem bohužel nikde nenašel odpověď. Pouze mám vyzkoušeno, že u "mé verze" probíhá vše úplně stejně jako u té původní. Aspoň navenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 4:40 pm 
Offline

Registrován: sob čer 06, 2015 4:18 pm
Příspěvky: 14
wlashack píše:
Dobrý den,
shanku podle vašeho návodu dělám už pár let, ale vždy to pro mě bylo dost o překonávání odporu k pití silně slané vody. Hlavně se ale často okamžitě dostavovaly i bolesti hlavy, malátnost. Tak jsem pátral a přemýšlel, až jsem narazil na zmínku o použití cibulového vývaru. Recept jsem ale nikde nenašel, tak jsem zaexperimentoval. Zkusil jsem pít cibulový vývar, osolený asi polovičním množstvím soli. Zajímalo mě, co to udělá, protože jsem si nebyl jistý, zda uváděné množství soli je nutné k tomu, aby "šla voda do střev".
Po několika dobrých zkušenostech s "mojí" upravenou verzí jsem se rozhodl podělit. Začal jsem tomu říkat "Shanka s lidskou tváří", právě proto, že to je v podstatě příjemné popíjení slanějšího vývaru, bez točení hlavy, dávení a podobných příznaků, které jsem dřív prožíval. Díky tomu tuhle shanku dělám často, stala se z toho příjemná součást mého životního stylu. Můj recept je tento:

1,5 kg cibule
5-6 l vody
2 lžíce soli

Dám vařit vodu.
Cibuli oloupu, nakrájím třeba na čtvrtky.
Nasypu cibuli do vody, vařím cca 45 minut.
Cedníkem vytahám cibuli z vody, osolím, promíchám.

Vše ostatní je stejné jako ve vašem návodu.
Vyvařenou cibuli si schovám a zvykl jsem si ji zužitkovat: buď další den navařím hrnec čočky, husté polívky anebo guláše (houbový, sojový...). Přijde mi to po očistě i jako vhodné jídlo, tak mi vůbec neva, že pak jím tři dny čočku/polívku/guláš.

Třeba to někomu pomůže. Uvítám i případné názory. Sám vlastně nevím, jestli sůl ve vodě/vývaru je pouze k zajištění, aby "to teklo do správného potrubí", anebo má to velké množství soli udávané v původní verzi očisty i čisticí význam (a je tedy tahle vysoká koncentrace považována za nutnou, aby to čistilo). Na to jsem bohužel nikde nenašel odpověď. Pouze mám vyzkoušeno, že u "mé verze" probíhá vše úplně stejně jako u té původní. Aspoň navenek.

díky za tip já u sankhy neskutečně trpěla, nejsem schopna vypít tak velké mn. slané vody, tak to vyzkouším podle nového recepru....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 9:34 pm 
Offline

Registrován: pát srp 22, 2014 11:43 am
Příspěvky: 18
wlashack píše:
Dobrý den,
Sám vlastně nevím, jestli sůl ve vodě/vývaru je pouze k zajištění, aby "to teklo do správného potrubí", anebo má to velké množství soli udávané v původní verzi očisty i čisticí význam (a je tedy tahle vysoká koncentrace považována za nutnou, aby to čistilo). Na to jsem bohužel nikde nenašel odpověď. Pouze mám vyzkoušeno, že u "mé verze" probíhá vše úplně stejně jako u té původní. Aspoň navenek.

Na jogínské očisty mám celou knihu (ŠATKARMY) a tam je návod s množstvím vrchovatá čajová lžička na litr vody. Jde o to, aby voda byla slanější než tělo a tekutiny proudily naopak, do střeva, a ředily tu slanou vodu a vyrovnala se tak koncentrace roztoku na obou stranách membrány. Čím víc soli, tím větší odvodnění organismu logicky. A jak je teda tělo slané? Jaké je to minimální množství? Při nosní sprše se užívá rovná čajová lžička (10g/litr vody), aby voda byla tak nějak stejně slaná, jako tělo. Takže v těle je cca 1% soli. Podle toho si každý može dávkovat, jak mu to vyhovuje, já pod vrchovatou čajovou nechodím, spíš dávám trochu víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 10:08 pm 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
V původním návodu na Shankaprakshallanu na těchto stránkách (http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_00.php) je uvedena koncentrace "1 vrchovatější polévková lžíce na 1,5 litru vody). A to je - alespoň pro mne - zabiják. Okamžitě se dostaví dávivý efekt a je to boj. Vy uvádíte 1 čajovou lžičku na litr, což je několikanásobně nižší koncentrace, i v porovnání s tou mojí "odlehčenou" variantou. Pak to asi potvrzuje, že skutečně stačí soli podstatně míň a zde uváděná koncentrace je taková hodně šampiónská. \":)\"

Moc díky za užitečné info i s vysvětlením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2016 11:50 pm 
Offline

Registrován: sob čer 06, 2015 4:18 pm
Příspěvky: 14
wlashack píše:
V původním návodu na Shankaprakshallanu na těchto stránkách (http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_00.php) je uvedena koncentrace "1 vrchovatější polévková lžíce na 1,5 litru vody). A to je - alespoň pro mne - zabiják. Okamžitě se dostaví dávivý efekt a je to boj. Vy uvádíte 1 čajovou lžičku na litr, což je několikanásobně nižší koncentrace, i v porovnání s tou mojí "odlehčenou" variantou. Pak to asi potvrzuje, že skutečně stačí soli podstatně míň a zde uváděná koncentrace je taková hodně šampiónská. \":)\"

Moc díky za užitečné info i s vysvětlením.

zkusila jsem odlehčenou variantu. pilo se mi to líp, ale večer jsem dostala teplotu 38,6, po acylpyriku který nezabral, v půlnoci 39,7+třesavka, , pomohly mi trochu studené zábaly. ještě dneska se dávám dohromady. nevím co bylo špatně.
je to moje druhá očista, ta první byla ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2016 9:34 am 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
karamelka píše:
zkusila jsem odlehčenou variantu. pilo se mi to líp, ale večer jsem dostala teplotu 38,6, po acylpyriku který nezabral, v půlnoci 39,7+třesavka, , pomohly mi trochu studené zábaly. ještě dneska se dávám dohromady. nevím co bylo špatně.
je to moje druhá očista, ta první byla ok.

To může být jen reakce organismu na to, že byl vyčištěný. Je obvyklé, že když se přirozeně "sáhne" do něčeho, co člověka trápilo, organismu se uleví a spustí se v něm jeho přirozené očistné procesy = začne při léčení spolupracovat. Zvýšená teplota je jedním ze způsobů, jímž se tělo čistí, takže to může být klidně jen potvrzení, že jste očistu už vážně potřebovala a že zabrala.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz