Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zatažený konečník
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 12:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave prosím Vás, umím měřit pH u kapalin (používám primárně u moči), ale měřit pH stolice mne ještě nenapadlo, myslel jsem, že stačí sledovat tu moč.
Jak prosím Vás provést měření pH stolice? Přiložit pH papírek přímo na stolici může být zavádějící (nebo ne?), protože je to tuhá věc a může být tady nižší, támhle kousek vedle vyšší... proto se raději ptám, jak to konkrétně provést, děkuji a zdravím Vás.

Na to potřebujete pH metr s plochou sondou, který jsem zde několikrát zmiňoval a jde asi o jediný takto použitelný přístroj na našem trhu. Ten umí měřit moč, sliny i stolici a vše z minimálního vzorku. Pokud s týká pH papírků, ty jsou pro tento účel téměř nepoužitelné, protože pokud běžný pH papírek namáčknete na h..no, tak uvidíte h..no a to pak nemá moc dobrou vypovídající hodnotu. Čistě teoreticky by šlo použít papírky bez podkladní pásky, třeba ty co občas prodávám a po navlhčení z jedné strany odečíst hodnotu z druhé strany, ale i tak nejde zrovna o ideální postup, barva se i tak dost liší a jde o stejný problém jako měření pH krve, na to papírky také moc nefungují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chronicka analna trhlina
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 11:47 am 
Offline

Registrován: sob kvě 19, 2012 11:44 am
Příspěvky: 2
Dobry den,

Mam 27 rokov a pred 4 rokmi som bol operovany na analnu fissuru (trhlinu) a fistulu. Cele 4 roky som nemal vobec ziadny problem, avsak spravnu zivotospravu som vobec neriesil.

V novembra minuleho roka (2011) sa mi na konecniku znovu spravila hrcka, ktora po niekolkych dnoch praskla a vytieklo z nej vela hnisu a krvi. Od vtedy sa to stale opakuje a neviem sa toho zbavit.

Na zaciatku roka 2012 som si dal spravit komplexne lekarske preventivne vysetrenie. Vsetko bolo uplne v poriadku. Taktiez mi bola robena kolonoskopia ale akekolvek crevne poruchy, alebo choroby (cronhova) boli vylucene. Jedine mi bola diagnostikovana chrnoicka analna trhlina.

Za posledny pol rok co mam problem s analnou trhlinou spom uplne zmenil zivotospravu. Prestal som fajcit zo dna na den, alkohol pijem cca pohar vina za mesiac. Zacal som sa intenzivne zaujimat o zdravie a stravu. Presiel som na vegansky sposob stravovania (vylucil som vsetky zivosicne produkty, a vascinu spracovanych potravin). Kupil som odstavovac a denne pijem cca 1-2l cerstvych zeleninovych a ovocnych stiav. Taktiez aktivne sportujem. Mam sice sedave zamestanie ale striedam kancelarsku stolicku, fit loptu, vankus s dierou v strede.

Samozrejme popri tom vsetkom som 4 mesiace bral detralex a vyskusal asi vsetky mozne dostupne maste a bylinne pripravky na hemoroidy a analne komplikacie (repik, dubova kora, ...). No aj napriek tymto vsetkym zmenam sa mi nedari moj problem odstranit. Doslo to k tomu ze ma gastroenterologicka poslala na chirurgiu ze to asi bude treba riesit chirurgicky. Doktor na chirurgii mi predpisal nitroglycerinovu mast a repikove sedacie kupele. Ale problem stale pretrvava v 2 tyzdnovych opakujucich sa cykloch. Kazde 2 tyzdne sa mi spravi hrcka na konecniku, ktora nasledne praskne, vytecie hnis + krv, 2-3 dni boli potom sa zahoji a 2 tyzdne je uplny pokoj. A potom zas znovu, a to mam posledny pol rok stale dookola.

Uz naozaj zacinam byt zufaly pretoze na operaciu by som isiel nerad kedze som na nej bol tiez pred 4 rokmi a vratilo sa mi to.

Popri citani zahranicnej literatury som narazil na liecenie rakoviny a inych chorob pomocou surovej stravy a verim ze telo disponuje samoliecitelskymi schopnostami. Preto som zacal konzumovat len surovu stravu (ovocie, zelenina, orechy). Ale cim dalej tym viac zacinam byt skepticky pretoze moj stav sa mi aj napriek vsetkym moznym pozitivnym zmenam nedari napravit. Preo vas prosim o radu, cokolvek co pomahal na analnu trhlinu okrem operacie.

Dakujem za akekolvek rady
Mato


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronicka analna trhlina
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 1:04 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
mato píše:
Popri citani zahranicnej literatury som narazil na liecenie rakoviny a inych chorob pomocou surovej stravy a verim ze telo disponuje samoliecitelskymi schopnostami. Preto som zacal konzumovat len surovu stravu (ovocie, zelenina, orechy). Ale cim dalej tym viac zacinam byt skepticky pretoze moj stav sa mi aj napriek vsetkym moznym pozitivnym zmenam nedari napravit. Preo vas prosim o radu, cokolvek co pomahal na analnu trhlinu okrem operacie.
Dakujem za akekolvek rady
Mato

Delal jsi taky ocisty? Sanka, ocista jater, pust, pust s ovozel stavama?
Me zname pomohla kniha Rothkranz Heal Yourself 101. Zduraznuje tam, ze nestaci prejit na syrovou stravu, ale ze se clovek musi navic ocistit a delat ocisty stale, i kdyz ji syrovou stravu. Protoze s prechodem na syrovou stravu se zacnou uvolnovat sajrajty, ktere se ti tam nashromazdily za 27 let. Takze samozrejme doporucuju sanku nebo jine cisteni strev, ocistu jater a pust at uz jen o vode nebo stavy. Jestli chces tak posli SZ a poslu ti vic.

Tady kus z toho Rothkranze, vice mene to co jsem psal

Eating all the raw food in the world will not do much good unless you clean out first... and continue doing it regularly. Not doing regular colonics or enemas is the biggest mistake raw foodists make. Raw foodists need to cleanse just as much as everyone else. Why? Because when you clean house, you have massive amounts of garbage and unused stuff getting dumped out... so much it overfills your existing garbage cans.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronicka analna trhlina
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 2:43 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 19, 2012 11:44 am
Příspěvky: 2
Vdaka za radu, priznam sa ze s ocistou vo vseobecnosti nemam velke skusenosti. Jediny ocistu, ktoru som cielene absolvoval v poslednej dobe bolo pred kolonoskopiou - 2 dni len cista voda + lekarsky pripravok (nieco ako prehanadlo). Po tychto dvoch dnoch zo mna isla len cista voda.

Ohladne klystíru som tiez cital vela pozitivnych veci ale ked som to spomenul mojej gastroenterologicke tak nahodila vyraz akoze "boze chran, nikdy v zivote".

Ale este raz vdaka a urcite si nieco pozriem a samozrejme vyskusam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronicka analna trhlina
PříspěvekNapsal: pát kvě 25, 2012 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mato píše:
Dobry den,

Mam 27 rokov a pred 4 rokmi som bol operovany na analnu fissuru (trhlinu) a fistulu. Cele 4 roky som nemal vobec ziadny problem, avsak spravnu zivotospravu som vobec neriesil.

V novembra minuleho roka (2011) sa mi na konecniku znovu spravila hrcka, ktora po niekolkych dnoch praskla a vytieklo z nej vela hnisu a krvi. Od vtedy sa to stale opakuje a neviem sa toho zbavit.

Na zaciatku roka 2012 som si dal spravit komplexne lekarske preventivne vysetrenie. Vsetko bolo uplne v poriadku. Taktiez mi bola robena kolonoskopia ale akekolvek crevne poruchy, alebo choroby (cronhova) boli vylucene. Jedine mi bola diagnostikovana chrnoicka analna trhlina.

Za posledny pol rok co mam problem s analnou trhlinou spom uplne zmenil zivotospravu. Prestal som fajcit zo dna na den, alkohol pijem cca pohar vina za mesiac. Zacal som sa intenzivne zaujimat o zdravie a stravu. Presiel som na vegansky sposob stravovania (vylucil som vsetky zivosicne produkty, a vascinu spracovanych potravin). Kupil som odstavovac a denne pijem cca 1-2l cerstvych zeleninovych a ovocnych stiav. Taktiez aktivne sportujem. Mam sice sedave zamestanie ale striedam kancelarsku stolicku, fit loptu, vankus s dierou v strede.

Samozrejme popri tom vsetkom som 4 mesiace bral detralex a vyskusal asi vsetky mozne dostupne maste a bylinne pripravky na hemoroidy a analne komplikacie (repik, dubova kora, ...). No aj napriek tymto vsetkym zmenam sa mi nedari moj problem odstranit. Doslo to k tomu ze ma gastroenterologicka poslala na chirurgiu ze to asi bude treba riesit chirurgicky. Doktor na chirurgii mi predpisal nitroglycerinovu mast a repikove sedacie kupele. Ale problem stale pretrvava v 2 tyzdnovych opakujucich sa cykloch. Kazde 2 tyzdne sa mi spravi hrcka na konecniku, ktora nasledne praskne, vytecie hnis + krv, 2-3 dni boli potom sa zahoji a 2 tyzdne je uplny pokoj. A potom zas znovu, a to mam posledny pol rok stale dookola.

Uz naozaj zacinam byt zufaly pretoze na operaciu by som isiel nerad kedze som na nej bol tiez pred 4 rokmi a vratilo sa mi to.

Popri citani zahranicnej literatury som narazil na liecenie rakoviny a inych chorob pomocou surovej stravy a verim ze telo disponuje samoliecitelskymi schopnostami. Preto som zacal konzumovat len surovu stravu (ovocie, zelenina, orechy). Ale cim dalej tym viac zacinam byt skepticky pretoze moj stav sa mi aj napriek vsetkym moznym pozitivnym zmenam nedari napravit. Preo vas prosim o radu, cokolvek co pomahal na analnu trhlinu okrem operacie.

Dakujem za akekolvek rady
Mato

Pokud by jste více četl a méně se dotazoval, tak vše je zde již mnohokrát probráno a navíc člen pv33 vám to píše správně, základ jsou očisty a úprava stravy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 2:02 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 22, 2012 1:47 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den

bohužel žádná z metod mi nepomohla, vracím se k vegetariánství a budu jíst na co mám chuť , pardon že jsem se registroval a otravoval Vás


Naposledy upravil jaroslav m. dne ned pro 02, 2012 1:06 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2012 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jaroslav m. píše:
Dobrý den

jsem věcný student je mi skoro 30 let,před 4 měsíci jsem zaćal mít řezavý pocit při defekaci a trochu krve, byl jsem u obvodního doktora, který mě poslal ke gastroenterologovi a ten po pouhém vyšetření prstem mi zjistil fisuru, potíže se vraceli vždy po týdnu většinou, tak před 2-1 měsícem co jsem ho znova navštívil mi zdělil že mám chronickou fisuru, bral jsem různé masti od faktu po dubovou kůru, delší dobu zhruba 2-3 roky se snaźím jíst velmi zdravě, nejim lepek, maso a potravinářské šmakulády, akorát si občas dám bio dozrávající jogurt vétšinou kozí a tvrdý sýr, každý den snídám ovoce a jím aspoň jednou denně syrovou zeleninu,krev jsem neměl už pěkně dlouho , potíže se také celkem zmírnili, akorát po defekaci která probéhne i v klidu mě půl dne potom svědí a trošku bolí svěrač, doktor říká že se to hojí a je to normální, přítelkyně se mi na to podívala a říkala že tam je na kraji svěrače vidět menší hrbolek, trošku jsem pátral a zjistil že by mohlo jít o strážný hrbolek, je to možné??co ten hrbolek může udělat za paseku??doktor mi odmítá udělat kolonoskopii, že prý to se hojí ta fisura a zmizí to, může to být nějaký jiný problém, popř jaký??dočetl jsem se že se ty hrbolky musejí pak vyříznout a sešít svěrač, z toho mám opravdu hodně velký strach, díky s pozdravem jaroslav

Já bych rozhodně nehledal za tím víc než je nutné a pokud se problém zmenšuje, neřešte zatím nic. Rozhodně ani v budoucnu není potřeba nic zbytečně řezat, tím by se situace asi nijak zvlášť nevylepšila. Stěžejně důležité je udržet kvalitní stolici, špičková hygiena konečníku a nic víc není třeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: úte říj 01, 2013 3:54 pm 
Offline

Registrován: úte říj 01, 2013 3:49 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, zkoušel už někdo Healr Gel na anální fisuru ? Dotazoval jsem se výrobce a ten odpověděl:
Krevní destičky hrají centrální úlohu v srážení krve a v hojení ran. Využili jsme destičkových faktorů získaných ze zvířecích trombocytů, které jsme přidali jako aktivní biologickou substanci ke speciálně upravenému kosmetickému gelu.
Vzniklý produkt - Healer gel – je určen k posílení regenerace tkání. Kůže i sliznic.
Pracovníci VA-BIOS a také lidé, kteří Healer gel zkoušeli, jej aplikovali i na odřeniny, popáleniny, řezné rány apod. Po aplikaci docházelo k rychlejší zástavě krvácení (pokud bylo přítomno) a k rychlejšímu hojení a to minimálně o třetinu běžného času. Gel byl aplikován i na chronické rány (rektální fisury, bércové vředy) a i zde bylo zaznamenáno rychlejší hojení a dokonce hojení dlouhodobě nehojených ran. Dík za info. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: úte říj 01, 2013 4:44 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
A není to něco podobného jako je pro lidi Hemagel (pekelně drahý mimochodem) a pro zvířata se dělá Alaptid (ten vyjde možná lépe, platila jsem kolem 3 stovek, ale už nevím, kolik toho bylo). Co zkusit takové ty "mokré obvazy" - co se dávají na bércové vředy??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 2:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tom.borac píše:
Dobrý den, zkoušel už někdo Healr Gel na anální fisuru ? Dotazoval jsem se výrobce a ten odpověděl:
Krevní destičky hrají centrální úlohu v srážení krve a v hojení ran. Využili jsme destičkových faktorů získaných ze zvířecích trombocytů, které jsme přidali jako aktivní biologickou substanci ke speciálně upravenému kosmetickému gelu.
Vzniklý produkt - Healer gel – je určen k posílení regenerace tkání. Kůže i sliznic.
Pracovníci VA-BIOS a také lidé, kteří Healer gel zkoušeli, jej aplikovali i na odřeniny, popáleniny, řezné rány apod. Po aplikaci docházelo k rychlejší zástavě krvácení (pokud bylo přítomno) a k rychlejšímu hojení a to minimálně o třetinu běžného času. Gel byl aplikován i na chronické rány (rektální fisury, bércové vředy) a i zde bylo zaznamenáno rychlejší hojení a dokonce hojení dlouhodobě nehojených ran. Dík za info. \":-)\"

Myslíte že bude lepší než kostival, já docela pochybuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 9:11 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 07, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 1
Jarda píše:
Myslíte že bude lepší než kostival, já docela pochybuji.

Nevím, tedy, jak ostatním, ale mě kostival nepomohl \":-(\", Hemagel čípky taky ne. Teď zkouším ten Healer gel a uvidím. Na afty a koutky funguje perfektně \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 12:43 pm 
Offline

Registrován: stř dub 16, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, doporučujete po stolici umytí studenou vodou do hloubky 4 cm. Jak toto provádět, když po aplikaci studené vody se konečník stáhne a nejde se prstem dostat dovnitř? Nemůže být toto stažení kontraproduktivní, když vznik fisury se připisuje také staženému svěrači? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
karel2 píše:
Dobrý den, doporučujete po stolici umytí studenou vodou do hloubky 4 cm. Jak toto provádět, když po aplikaci studené vody se konečník stáhne a nejde se prstem dostat dovnitř? Nemůže být toto stažení kontraproduktivní, když vznik fisury se připisuje také staženému svěrači? Díky

To je věc zvyku, plně chápu že první polití výfuku ledovou vodu opravdu není nic příjemného, ale uvidíte že si zvyknete a funguje to dobře. Zpočátku můžete na prst nanést trochu tuku, tím se odpor snadněji překonává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: chronická anální fisura
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 8:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 04, 2015 8:32 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně užívání Zaječické hořké. Je mi 20 a již přes rok mám chronickou anální fisuru, která mi velmi znepříjemňuje život, poněvadž už od mala trpím na tužší stolici, která se mi moc nezměnila ani po razantní úpravě stravy. Nejím bílé pečivo, vynechávám bílou mouku,sladkosti, z masa jím jen kuřecí či ryby, zařadila jsem do jídelníčku luštěniny, hodně ovoce a zeleniny, pohanku, kefíry a jogurty, kompoty a samozřejmě dostatečné množství tekutin (2-3 litry vody). I přes všechny tyto opatření mě anální trhlinka zlobí klidně i každý týden. Jediné možné řešení, které mi opravdu stolici změkčí, je Zaječická hořká. Stačí mi i množství 80-90 ml na změkčení stolice, jenže se bojím, že není dobré brát každý den po celý život. Někteří lékárníci mi také říkali, že bych to neměla brát dlouhodobě každý den. Takže bych chtěla vědět, jak to teda doopravdy je. Mohu užívat tuto Zaječickou vodu neustále jako prevenci na změkčení stolice? Nebo jak mám tento problém řešit? Jsem z toho velmi nešťastná, bojím se že by mi lékaři chtěli udělat nějaký zákrok (např. divulzi), který mi už byl i nabízen, ale podle mého názoru, pokud se mi nepodaří změkčit tu stolici, tak se mi to přece může objevit kdykoli jindy. Minulý rok jsem byla několikrát u proktologa, který mi prodal dilatátor o průměru 22 mm a řekla bych, že je to o trochu lepší. Prosím, poradil byste mi jaký mastičky jsou na to účinné a popřípadě, jak se mám ještě stravovat?
Budu moc vděčná za jakoukoli radu.
S přáním hezkého dne Marta Dvořáková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chronická anální fisura
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Marta Dvořáková píše:
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně užívání Zaječické hořké. Je mi 20 a již přes rok mám chronickou anální fisuru, která mi velmi znepříjemňuje život, poněvadž už od mala trpím na tužší stolici, která se mi moc nezměnila ani po razantní úpravě stravy. Nejím bílé pečivo, vynechávám bílou mouku,sladkosti, z masa jím jen kuřecí či ryby, zařadila jsem do jídelníčku luštěniny, hodně ovoce a zeleniny, pohanku, kefíry a jogurty, kompoty a samozřejmě dostatečné množství tekutin (2-3 litry vody). I přes všechny tyto opatření mě anální trhlinka zlobí klidně i každý týden. Jediné možné řešení, které mi opravdu stolici změkčí, je Zaječická hořká. Stačí mi i množství 80-90 ml na změkčení stolice, jenže se bojím, že není dobré brát každý den po celý život. Někteří lékárníci mi také říkali, že bych to neměla brát dlouhodobě každý den. Takže bych chtěla vědět, jak to teda doopravdy je. Mohu užívat tuto Zaječickou vodu neustále jako prevenci na změkčení stolice? Nebo jak mám tento problém řešit? Jsem z toho velmi nešťastná, bojím se že by mi lékaři chtěli udělat nějaký zákrok (např. divulzi), který mi už byl i nabízen, ale podle mého názoru, pokud se mi nepodaří změkčit tu stolici, tak se mi to přece může objevit kdykoli jindy. Minulý rok jsem byla několikrát u proktologa, který mi prodal dilatátor o průměru 22 mm a řekla bych, že je to o trochu lepší. Prosím, poradil byste mi jaký mastičky jsou na to účinné a popřípadě, jak se mám ještě stravovat?
Budu moc vděčná za jakoukoli radu.
S přáním hezkého dne Marta Dvořáková

Tak jdete na to sice celkem dobře, ale vynecháváte některé podstatné věci. Změna stravy sedí, pitný režim také a pak jsou zde tři stěžejní body, které patrně neřešíte. Funkce štítné žlázy, což mnohdy souvisí s jódem a určitě doporučuji nechat si v laborce zjistit hodnotu TSH, zvláště pokud jste zimomřivá. Dále dostatek tuku ve stravě, protože zde platí plně úsloví "Kdo maže ten jede" a pak hořčík, který změkčí a uvolní tkáně a odstraní přebytečný vápník, který je většinou příčinou tohoto problému a jde brát i dlouhodobě. Zaječická kyselka je jinak Zaječická hořká a co myslíte že je tam hořké. No správně, hořčík i když ve formě síranu hořečnatého, tedy epsomské soli a o té toho zde je napsáno až dost. Já osobně bych ale přešel na chlorid hořčíku, ten funguje ještě lépe a jeho cena proti té balené vodě je směšná. Pokud budete mít ještě nějaké nejasnosti, klidně zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz