Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 11:51 am 
Offline

Registrován: stř kvě 06, 2009 11:43 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
prosím o radu ohledně anální fisury v chronickém stavu..doposud léčenou pouze mastmi tj. chemicky a dle lékařů je nutná léčba chirurgicky.Lze tuto opravdu nepříjemně bolestivou a život komplikující nemoc včetně vnitřních a vnějších hemeroidů vyléčit jinou cestou? trpím už víc než rok.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 4:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
qvitek.j píše:
Dobrý den,
prosím o radu ohledně anální fisury v chronickém stavu..doposud léčenou pouze mastmi tj. chemicky a dle lékařů je nutná léčba chirurgicky.Lze tuto opravdu nepříjemně bolestivou a život komplikující nemoc včetně vnitřních a vnějších hemeroidů vyléčit jinou cestou? trpím už víc než rok.Děkuji

Vnitřní a vnější hemeroidy, stejně jako anální fisura, jsou jednoznačným výsledkem špatného životního stylu a následné špatné defekace z nevhodného stravovacího režimu a života bez pohybu. Co jíte špatně takto nevyřešíme, ale pro odstranění je nutná zásaditá reakce organizmu, se současným upravením stavu stolice, která musí odpovídat co nejsnazšímu a spontánnímu vyprazdňování, optimálně 2x - 3x denně. Nezbytně nutná je pravidelná údržba střevního traktu, pomocí některé z očistných technik a pak jsou Vaše šance na odstranění těchto problémů tak vysoké, že je možná rychlá změna i v řádu dvou týdnů, nebo budete pozorovat zásadní zlepšení. Musíte také pochopit a dodržovat více souvislostí, nezbytně nutných k udržení stabilního stavu. V tomto Vám samozřejmě mohu být nápomocen a formou osobní konzultace Vás seznámit se vším, co je třeba dodržovat pro zachování stálého zdraví. Aby to mělo nějaký význam, musel bych Vás vidět a vyšetřit si, co všechno Vám nefunguje, tak jak má. Pokud budete mít zájem o osobní setkání, zavolejte mi na telefon uvedený na stránkách vpravo, pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: problem v konecniku a ocista creva
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2009 1:40 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 09, 2009 1:37 pm
Příspěvky: 7
Dobry den,citala som ocistu creva podla jogy,ktoru odporucate/slanou vodou/
-prosim vas o radu-mam trhlinu v konecniku,moja homeopaticka mi
vytestovala ,ze mam v tele 16 l starych splodin,chcela by som sa ich
zbavit,ale neviem ci takuto kuru zvladne moj konecnik,mam aj zapalene
hrube crevo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problem v konecniku a ocista creva
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2009 2:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
diddi píše:
Dobry den,citala som ocistu creva podla jogy,ktoru odporucate/slanou vodou/
-prosim vas o radu-mam trhlinu v konecniku,moja homeopaticka mi
vytestovala ,ze mam v tele 16 l starych splodin,chcela by som sa ich
zbavit,ale neviem ci takuto kuru zvladne moj konecnik,mam aj zapalene
hrube crevo.

Konečník to zvládne celkem bez potíží, je ovšem otázkou, jak se na to bude tvářit to střevo. Osobně se domnívám, že to je na zánětlivé střevo, docela dost náročné a doporučoval bych spíše pravidelné provádění klystýrů, optimálně za použití urinoterapie, kde se zánětlivé potíže celkem rychle normalizují. Ideálně to funguje pokud je moč zásaditá a má pH 7 a více, ale ani jiná není na škodu, pouze funguje hůř, hlavně pomaleji. Moč si nasbíráte večer, přes noc a ráno do PET lahve a ráno pouze naředíte, běžnou horkou vodu z kohoutku, na potřebnou teplotu a množství. Poměr moči a vody není podstatný, ale čím více moči, tím lépe. Je to nejlevnější, nejdostupnější a také nejúčinnější způsob, jak se dopracovat k dobře fungujícím střevům. Pokud se Vám to nebude zamlouvat, z jakéhokoliv důvodu, tak používejte libovolný bylinný čaj, ale účinnost je, ve srovnání s urinoterapií, zlomková. Dále je nezbytné upravit stravu a dopracovat se k plastické, nepáchnoucí a nelepivé stolici. V naprosté většině případů, se stačí stravovat, podle mnou doporučeného jídelníčku a zaměřte se na listový špenát a jemně strouhanou mrkev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: analna fisura-bolest
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2009 4:11 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 09, 2009 1:37 pm
Příspěvky: 7
Dobry den,
dakujem vam pekne za odpoved.Urinoterapia ma velmi zaujala a urcite to skusim.Problem s analnou fisurou a so zapalom hrubeho creva riesim uz 8.mesiac.Jem iba zeleninu,kase a orechy.Kazdy den mam stoliu,ale uz pol roka mam potrebu po stolici pouzit klystir-pouzivam cistu vodu s citronom.Na creva mam uz lepsi pocit-uz ma tak nebolieva brucho,aj citim viac energie;ale aj po neproblemovom vyprazdneni mam ukrutnu bolest v konecniku aj niekolko hodin.Chem vas poprosit o vas nazor,ci mam dalej vydrzat tu bolest alebo na doporucenie lekara mam podstupit roztiahnutie konecnika a zasnezenie rany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: analna fisura-bolest
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2009 5:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
diddi píše:
Dobry den,
dakujem vam pekne za odpoved.Urinoterapia ma velmi zaujala a urcite to skusim.Problem s analnou fisurou a so zapalom hrubeho creva riesim uz 8.mesiac.Jem iba zeleninu,kase a orechy.Kazdy den mam stoliu,ale uz pol roka mam potrebu po stolici pouzit klystir-pouzivam cistu vodu s citronom.Na creva mam uz lepsi pocit-uz ma tak nebolieva brucho,aj citim viac energie;ale aj po neproblemovom vyprazdneni mam ukrutnu bolest v konecniku aj niekolko hodin.Chem vas poprosit o vas nazor,ci mam dalej vydrzat tu bolest alebo na doporucenie lekara mam podstupit roztiahnutie konecnika a zasnezenie rany.

Já se domnívám, že na chirurgické řešení, je vždy dost času. Příroda nás vybavila, neuvěřitelnými možnostmi regenerace vlastních tkání a je třeba zanesenému tělu poskytnout čas na detoxikaci a regeneraci. Tento problém, je sice nepříjemný, ale na životě Vás bezprostředně neohrožuje, tak proč to řezat. Někde tady doporučuji, jak na hemeroidy a to samé platí i pro anální fisuru. Na zavření tkání, je urina jednoznačně vhodná, dále pak můžete vyzkoušet kostival a v neposlední řadě mrtvou vodu, která je v tomto případě velice vhodná a působí i na zánětlivý proces ve střevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mrtva voda
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2009 5:36 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 09, 2009 1:37 pm
Příspěvky: 7
prosim vas,kde zozeniem mrtvu vodu,este som o nej nepocula a kostival-dobre si myslim poslovensky-kostihoj?
dakujem pekne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: analna fisura-hojenie
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2009 6:03 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 09, 2009 1:37 pm
Příspěvky: 7
Dobry den,prepacte,este vas vyrusim-aj ja mam pocit,ze k vyhojeniu chyba velmi malo;ale pani doktorka,ktora je tiez naklonena ku konzervativnej liecbe mi povedala,ze sa mi to nehoji preto,lebo mam velmi zovrety konecnik.
Citala som aj o jelenich cvikoch,ktore odporucate..Po tychto cvikoch sa mi tonus moze upravit?
dakujem pekne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrtva voda
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2009 7:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
diddi píše:
prosim vas,kde zozeniem mrtvu vodu,este som o nej nepocula a kostival-dobre si myslim poslovensky-kostihoj?
dakujem pekne

To já nevím, kde se u Vás sežene mrtvá voda, do Prahy pro ni asi nepojedete. Pokuste se v lékárně, někdy to vedou, ale je velice drahá, u nás 0,5 litru za cca 250,- Kč. Jinak pokud znáte někoho šikovného, kdo se nebojí elektřiny, lze ji doma vyrábět z běžné vody a návody nastudujte na internetu. Slovenský výraz pro kostival, přesně neznám, to musíte do herbářů, ale ten kostihoj, zní docela dobře. Je to tak 0,5 metru vysoká rostlina s chlupatými listy a má fialové květy. Pokud seženete čerstvou, jde rozemlít list a kašičku použít jako mast, to samé jde udělat s kořenem. V lékárně se běžně prodává kostivalová mast, ale účinnost je proti čerstvé plodině zlomková.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: analna fisura-hojenie
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2009 7:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
diddi píše:
Dobry den,prepacte,este vas vyrusim-aj ja mam pocit,ze k vyhojeniu chyba velmi malo;ale pani doktorka,ktora je tiez naklonena ku konzervativnej liecbe mi povedala,ze sa mi to nehoji preto,lebo mam velmi zovrety konecnik.
Citala som aj o jelenich cvikoch,ktore odporucate..Po tychto cvikoch sa mi tonus moze upravit?
dakujem pekne

Jelení cvik, velice dobře prokrvuje celou oblast a určitě může celý problém zlepšit, nicméně bych doporučil, mimořádně dobrou hygienu konečníku, cca 4 cm do hloubky, velice důkladně vymýt, nejlépe studenou vodou a následně celou oblast ještě ošetřit olejem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: klystir urinou
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2009 1:23 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 09, 2009 1:37 pm
Příspěvky: 7
dobry den,urobila som si klystir urinou,chcem sa opytat,ci ma to mohlo stipat v konecniku..klystir si robim po vyprazdneni,je normalne ked este vyjde s tekutinou aj trochu stolice?nesvedci to o neuplnom vyprazdnovani?
-prosim vas,poradil ste mi vymyvat konecnik dokladne az do 4cm,ale kedze mam an.fisuru nie je to mozne,je to cele zapalene a bolave
-aky mate nazor na spaldu,razne vlocky a tmavy chlieb
dakujem pekne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystir urinou
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2009 6:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
diddi píše:
dobry den,urobila som si klystir urinou,chcem sa opytat,ci ma to mohlo stipat v konecniku..klystir si robim po vyprazdneni,je normalne ked este vyjde s tekutinou aj trochu stolice?nesvedci to o neuplnom vyprazdnovani?
-prosim vas,poradil ste mi vymyvat konecnik dokladne az do 4cm,ale kedze mam an.fisuru nie je to mozne,je to cele zapalene a bolave
-aky mate nazor na spaldu,razne vlocky a tmavy chlieb
dakujem pekne

Ano, může to pálit i ve střevě, je to silný desinfekční prostředek a funguje to, jako když ránu polijete kysličníkem. Ideální ve vašem případě je, pokud možno jenom urina, ničím neředěná, ta zánětlivé procesy odstraňuje nejlépe. To, že vyjde ještě další stolice, je normální a je to dobře, střevo se nikdy nevyprázdní zcela, ani u zdravého člověka. Ten konečník, je potřeba důkladně vymývat, ať to bolí jak chce, po krátká době to přejde, to uvidíte, je to jediná možnost jak se toho zánětu zbavit, chce to ideální čistotu. Osobně bych, ve Vašem případě, nejedl z obilí nic a pokud vůbec něco, tak pohanku a jenom zelenou. Po uzdravení špaldu, pouze klíčenou, jáhly a celozrnnou rýži, ale jakékoliv vločky, pečivo a černý chléb, již nikdy v životě, to jsou právě potraviny, které toto onemocnění vyvolávají i v malých dávkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zmena stravy
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 10:50 am 
Offline

Registrován: sob kvě 09, 2009 1:37 pm
Příspěvky: 7
Dobry den,
posledny tyzden jem iba zeleninu,ovocie,pohankovu kasu,jahly,orechy,datle,figy.
Vyprazdnovanie je velmi lahke,avsak analna fisura velmi boli aj niekolko hodin.Chcem sa opytat ci moze byt stolica kasovita z tej stravy.Dakujem pekne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena stravy
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2009 11:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
diddi píše:
Dobry den,
posledny tyzden jem iba zeleninu,ovocie,pohankovu kasu,jahly,orechy,datle,figy.
Vyprazdnovanie je velmi lahke,avsak analna fisura velmi boli aj niekolko hodin.Chcem sa opytat ci moze byt stolica kasovita z tej stravy.Dakujem pekne.

Fíky působí jako laxativum a vysoká vláknitost stravy také, kašovitá stolice tedy není problém, důležitá je spíše její lepivost, zápach a celkový objem, mimo to, je třeba také sledovat kyselost moče a pokud tato nemá 7 pH a více, tak jste stále překyselená, což nepříznivě ovlivňuje ten zdravotní problém a konečník celkově. Naprosto stěžejní je hygiena konečníku a vymývání po stolici, nebo ještě lépe i několikrát za den, je nezbytně nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fisura, nebo Hemeroid?
PříspěvekNapsal: pon říj 25, 2010 10:44 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 10:42 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den
Před pár dny jsem na okraji, na zadní straně konečníku objevil malou bulku, tak v řádu milimetrů. Podle článků, co jsem našel na netu, by to mohla být fisura, ale je možné že je to i hemeroid. Občas mívám krev na papíře pří stolici, světlou. Tak 2 krát do roka se mi stane, že krev i odkapává do mísy, nebo taky často na papíře zaznamenávám hlen. Musím přiznat, že mám docela často zažívací potíže, mám citlivé zažívání a často mívám průjmy, nadýmání, nebo jdu i několikrát za večer a taky mám po stolici mnohdy pocit nevyprázdněnosti.Občas při stolici a po ní cítím bolest na koečníku, nebo řezavé pocity. Svědění mívám někdy taky.Špatné zažívání mám už od puberty, cca od 15 let, teď je mi 22. S obtížema jsem už byl několikrát u doktora, na sonu, atd.,ale vždycky bez konkrétního výsledku! Letos v dubnu jsem byl i na rektoskopii a bral mi tam vzorky, měl podezření na nějaké bradavičky Condolymata, ale to vyvrátil lékařský rozbor. Ale kdybych měl už předtím problematické hemeroidy, tak by to snad z toho vyšetření musel zjistit, nebo ne?? Ale teď mi dělá starost ta "bulka". Jistě chápete, že po několikerém bezvýsledném "lítání po doktorech" ohledně častých zažívacích potíží a nepříjemné rektoskopii (kterou mi navíc prováděl dost nepříjemný dokotor) se mi nechce hned běhat k dokotorvi a podstupovat další nepříjemná vyšetření(bez záruky konkrétního výsledku) Mohli byste mi tedy prosím poradit, co by mohla být ona bulka, jestli hemeroid, či fisura a jestli by na to třeba pomohly nějaké ty masti (jaké?), nebo něco šetrného. Nerad bych aby se mi to dostalo do nějaké pokročilé fáze, ale pokud to nebude nutné, nechci zas lítat po doktorech. PS:Mám doma měsíčkovou mast, mohlo by to na to být dobré?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz