Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fisura, nebo Hemeroid?
PříspěvekNapsal: úte říj 26, 2010 7:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
T.V. píše:
Dobrý den
Před pár dny jsem na okraji, na zadní straně konečníku objevil malou bulku, tak v řádu milimetrů. Podle článků, co jsem našel na netu, by to mohla být fisura, ale je možné že je to i hemeroid. Občas mívám krev na papíře pří stolici, světlou. Tak 2 krát do roka se mi stane, že krev i odkapává do mísy, nebo taky často na papíře zaznamenávám hlen. Musím přiznat, že mám docela často zažívací potíže, mám citlivé zažívání a často mívám průjmy, nadýmání, nebo jdu i několikrát za večer a taky mám po stolici mnohdy pocit nevyprázdněnosti.Občas při stolici a po ní cítím bolest na koečníku, nebo řezavé pocity. Svědění mívám někdy taky.Špatné zažívání mám už od puberty, cca od 15 let, teď je mi 22. S obtížema jsem už byl několikrát u doktora, na sonu, atd.,ale vždycky bez konkrétního výsledku! Letos v dubnu jsem byl i na rektoskopii a bral mi tam vzorky, měl podezření na nějaké bradavičky Condolymata, ale to vyvrátil lékařský rozbor. Ale kdybych měl už předtím problematické hemeroidy, tak by to snad z toho vyšetření musel zjistit, nebo ne?? Ale teď mi dělá starost ta "bulka". Jistě chápete, že po několikerém bezvýsledném "lítání po doktorech" ohledně častých zažívacích potíží a nepříjemné rektoskopii (kterou mi navíc prováděl dost nepříjemný dokotor) se mi nechce hned běhat k dokotorvi a podstupovat další nepříjemná vyšetření(bez záruky konkrétního výsledku) Mohli byste mi tedy prosím poradit, co by mohla být ona bulka, jestli hemeroid, či fisura a jestli by na to třeba pomohly nějaké ty masti (jaké?), nebo něco šetrného. Nerad bych aby se mi to dostalo do nějaké pokročilé fáze, ale pokud to nebude nutné, nechci zas lítat po doktorech. PS:Mám doma měsíčkovou mast, mohlo by to na to být dobré?

Co tam máte se nedá takto přesně určit, ale anální figuru určitě ne, to je trhlina řiti, čili určitě ne boule. Může to být hemeroid, což je nejvíce pravděpodobné a vzniká ze špatné defekace, která zase vzniká ze špatné stravy a promoření kvasinkou. Většinou jde o konzumaci pěti bílých jedů a hlavní viník jsou sladké šmejdy produkované chemicko-potravinářským průmyslem. Osobně bych nasadil pravidelné klystýry, optimálně vlastní urinou, citelnou úpravu stravy dle zdejších doporučení a větší dávky fungicidních rostlin. Velice vhodné je v tomto případě i užívání peroxidu hořčíku, který uvolní ve střevě kyslík a tím likviduje kvasinky velice účinně. Masti jsou celkem k ničemu, na hemeroidy bohatě stačí studená voda a po stolici velice důkladně vymýt anální kanál, cca 4 cm hluboko, co nejstudenější vodou., je to sice velice nepříjemné, ale zase mimořádně účinné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fisura, nebo Hemeroid?
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 9:44 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Co tam máte se nedá takto přesně určit, ale anální figuru určitě ne, to je trhlina řiti, čili určitě ne boule. Může to být hemeroid, což je nejvíce pravděpodobné a vzniká ze špatné defekace, která zase vzniká ze špatné stravy a promoření kvasinkou. Většinou jde o konzumaci pěti bílých jedů a hlavní viník jsou sladké šmejdy produkované chemicko-potravinářským průmyslem. Osobně bych nasadil pravidelné klystýry, optimálně vlastní urinou, citelnou úpravu stravy dle zdejších doporučení a větší dávky fungicidních rostlin. Velice vhodné je v tomto případě i užívání peroxidu hořčíku, který uvolní ve střevě kyslík a tím likviduje kvasinky velice účinně. Masti jsou celkem k ničemu, na hemeroidy bohatě stačí studená voda a po stolici velice důkladně vymýt anální kanál, cca 4 cm hluboko, co nejstudenější vodou., je to sice velice nepříjemné, ale zase mimořádně účinné.

A aký ma na hemoroidy vplyv sedenie?
Mne bolo povedané že ho mám zo sedenia, čo je v mojom prípade pravda, pretože pri PC trávim denne vela času.
Alebo to je len sekundárny faktor?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fisura, nebo Hemeroid?
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2010 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
A aký ma na hemoroidy vplyv sedenie?
Mne bolo povedané že ho mám zo sedenia, čo je v mojom prípade pravda, pretože pri PC trávim denne vela času.
Alebo to je len sekundárny faktor?
Ďakujem

Ne, to je pravda a sezení hemeroidům rozhodně neprospívá, nebo spíše vlastně prospívá, protože pak se tvoří. Na ně funguje pohyb, hlavně chůze a potom jelení cvik, který jsem zde již také popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fisura, nebo Hemeroid?
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2010 11:24 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Ne, to je pravda a sezení hemeroidům rozhodně neprospívá, nebo spíše vlastně prospívá, protože pak se tvoří. Na ně funguje pohyb, hlavně chůze a potom jelení cvik, který jsem zde již také popisoval.

Jasné.
Ked teda už berieme do úvahy to sedenie pomáha ten špeciálny vankúš pod zadok?
Bolo mi povedané, že aj cvičenie na to pomáha, myslím konkrétne, namáhavejšie cviky.
Sú účinejšie alebo je lepšie mat viac pohybu?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fisura, nebo Hemeroid?
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2010 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Jasné.
Ked teda už berieme do úvahy to sedenie pomáha ten špeciálny vankúš pod zadok?
Bolo mi povedané, že aj cvičenie na to pomáha, myslím konkrétne, namáhavejšie cviky.
Sú účinejšie alebo je lepšie mat viac pohybu?
Ďakujem

Čím více pohybu tím lépe, nejvhodnější je chůze a pak je opravdu dobrý ten jelení cvik. Velice dobré je také vymývání análního kanálu studenou vodou, což je zde již také popsáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fisura, nebo Hemeroid?
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2010 9:55 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Čím více pohybu tím lépe, nejvhodnější je chůze a pak je opravdu dobrý ten jelení cvik. Velice dobré je také vymývání análního kanálu studenou vodou, což je zde již také popsáno.

Jo jo, zrejme je ten pohyb naj.
Najlešie bude zrejeme urobit si dni, kotré venujem tomu pohybu, z vačšej časti+samozrejme pokračovanie v horčíku.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fisura, nebo Hemeroid?
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 10:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Může to být hemeroid, což je nejvíce pravděpodobné a vzniká ze špatné defekace, která zase vzniká ze špatné stravy a promoření kvasinkou. Většinou jde o konzumaci pěti bílých jedů a hlavní viník jsou sladké šmejdy produkované chemicko-potravinářským průmyslem. Osobně bych nasadil pravidelné klystýry, optimálně vlastní urinou, citelnou úpravu stravy dle zdejších doporučení a větší dávky fungicidních rostlin. Velice vhodné je v tomto případě i užívání peroxidu hořčíku, který uvolní ve střevě kyslík a tím likviduje kvasinky velice účinně
Jardo prosím Vás, trošinku upřesněte Vaši zmínku o peroxidu hořčíku (hořčíku? ne vodíku?). Lze koupit v lékárně? Jakou koncentraci? A kolik ho přidat do 2 litrů vody+uriny ke klystýru? Děkuji Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fisura, nebo Hemeroid?
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 12:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jardo prosím Vás, trošinku upřesněte Vaši zmínku o peroxidu hořčíku (hořčíku? ne vodíku?). Lze koupit v lékárně? Jakou koncentraci? A kolik ho přidat do 2 litrů vody+uriny ke klystýru? Děkuji Vám.

Ano peroxid hořčíku, běžně se sehnat nedá ale již jsem zde nějaké informace dával, tak se podívejte na OXY-OXC, což je sice drahá varianta, ale informace tam jsou. Dá se sehnat jako prášek a sám to nyní řeším, že ho dovezu, pak to nebude problém. Používá se pouze orálně, do klystýru je to přeci jen plýtvání, není zrovna levný, ale použít by se tak také dal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 3:27 pm 
Offline

Registrován: úte lis 30, 2010 2:59 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň som žena 27 r. asi pol roka pociťujem bolesť pri vyprázdňovaní presne ako popisujú pri análnej fisúre, preto som navštívila lekára, ktorý mi ju aj diagnostikoval a hneď ma chcel objednať na operáciu, s čim som nesúhlasila. Avšak po čítaní tohto fóra neviem, či bolo moje ochorenie správne diagnostikované, pretože podľa info na nete a fotiek je to trhlina v tesnej blízkosti análu a ja ju mám trošku ďalej smerom k pošve. ďalšia nezrovnalosť všade sa uvádza že je pozdĺžneho tvaru a ja ju mám presne naopak, avšak priznaky sú rovnaké a bolesti pri vyprázdňovani neskutočne. Operáciu zásadne odmietam. prosím o radu aj čo sa liečby týka, nejaké masti, čípky...ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 4:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 67
Bydliště: Psáře
[quote="siu":1wzqq8kc]Dobrý deň som žena 27 r. asi pol roka pociťujem bolesť pri vyprázdňovaní presne ako popisujú pri análnej fisúre, preto som navštívila lekára, ktorý mi ju aj diagnostikoval a hneď ma chcel objednať na operáciu, s čim som nesúhlasila. Avšak po čítaní tohto fóra neviem, či bolo moje ochorenie správne diagnostikované, pretože podľa info na nete a fotiek je to trhlina v tesnej blízkosti análu a ja ju mám trošku ďalej smerom k pošve. ďalšia nezrovnalosť všade sa uvádza že je pozdĺžneho tvaru a ja ju mám presne naopak, avšak priznaky sú rovnaké a bolesti pri vyprázdňovani neskutočne. Operáciu zásadne odmietam. prosím o radu aj čo sa liečby týka, nejaké masti, čípky...ďakujem[/quote:1wzqq8kc]
Dobrý den,
můj kamarád, cyklista, měl velké problémy s fisurou. Medicína nabízela jedině masti, čípky a velmi zajímavá vyšetření... za dva roky mu doktoři vůbec nepomohli, spíš způsobili deprese. Po té co odmítl operaci se k němu chovali s despektem. Zprvu mi nevěřil, že se může uzdravit jedině sám. Anální fisura způsobuje hlavně křeč svěrače. Kamarád upravil stravu podle těchto stránek a nejvíc mu pomohly dilatátory

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
siu píše:
Dobrý deň som žena 27 r. asi pol roka pociťujem bolesť pri vyprázdňovaní presne ako popisujú pri análnej fisúre, preto som navštívila lekára, ktorý mi ju aj diagnostikoval a hneď ma chcel objednať na operáciu, s čim som nesúhlasila. Avšak po čítaní tohto fóra neviem, či bolo moje ochorenie správne diagnostikované, pretože podľa info na nete a fotiek je to trhlina v tesnej blízkosti análu a ja ju mám trošku ďalej smerom k pošve. ďalšia nezrovnalosť všade sa uvádza že je pozdĺžneho tvaru a ja ju mám presne naopak, avšak priznaky sú rovnaké a bolesti pri vyprázdňovani neskutočne. Operáciu zásadne odmietam. prosím o radu aj čo sa liečby týka, nejaké masti, čípky...ďakujem

Na to masti a čípky nejsou k ničemu, to musíte překopat stravu a hygienu konečníku. Prostě bez velkých změn se to neobejde, ani nevyléčí a vše potřebné je zde již popsáno, tak to prostudujte. Pokud bude něco nejasné, tak se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Anální fisura chronická fáze
PříspěvekNapsal: úte lis 29, 2011 9:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
PavelZ píše:
Dobrý den, můj kamarád, cyklista, měl velké problémy ... nejvíc mu pomohly dilatátory http://www.aarskrickova.cz

Pavle děkuji Vám za tuto zmínku; míval jsem při delších cyklovýletech problémy s prokrvováním třísel, díky tomuto Vašemu příspěvku jsem objevil jinak tvarovaná cyklosedla, koupil a problém okamžitě vyřešen, je to paráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zatažený konečník
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 6:45 pm 
Offline

Registrován: úte bře 06, 2012 6:37 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Zajíček,
poradte mi prosím Vás co dělat,již pátý měsíc mám chronickou anální trhlinu,dle obvodní doktorky je jizva zcela zhojená,na jejím konci u vstupu do konečníku je malý výrustek,nevím jak to správně nazvat,na dotyk je jizva bez bolesti,jen ten výrustek je citlivý,bral jsem nespočet detralexu,mažu jizvu měsíčkovou mastí,ale konečník je stále stáhlý,nejhorší to je po stolici,to bolest stažení přetrvává i čtyři hodiny,nedá se to vydržet,tak mi lékařka píchá na uvolnění AMIRAL a vždy to do dvou hodin odezní,měl jsem už 30 injekcí a bez nich to stále nelze,na WC jdu beze strachu,vyprázdnění proběhne bez bolesti,trhlina nepraská nic,stravu mám hlavně na bázi vlákniny,jen jsem stále zatažený,poradte mi prosím Vás co dál.Na kolonoskopii jsem byl nic tam nemám,pomohl by třeba anální DILATATOR?Už mi z toho pěkně jedou nervy,jem stále unavený.
Děkuji moc za Vaši radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zatažený konečník
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
PavelNedoma píše:
Dobrý den pane Zajíček,
poradte mi prosím Vás co dělat,již pátý měsíc mám chronickou anální trhlinu,dle obvodní doktorky je jizva zcela zhojená,na jejím konci u vstupu do konečníku je malý výrustek,nevím jak to správně nazvat,na dotyk je jizva bez bolesti,jen ten výrustek je citlivý,bral jsem nespočet detralexu,mažu jizvu měsíčkovou mastí,ale konečník je stále stáhlý,nejhorší to je po stolici,to bolest stažení přetrvává i čtyři hodiny,nedá se to vydržet,tak mi lékařka píchá na uvolnění AMIRAL a vždy to do dvou hodin odezní,měl jsem už 30 injekcí a bez nich to stále nelze,na WC jdu beze strachu,vyprázdnění proběhne bez bolesti,trhlina nepraská nic,stravu mám hlavně na bázi vlákniny,jen jsem stále zatažený,poradte mi prosím Vás co dál.Na kolonoskopii jsem byl nic tam nemám,pomohl by třeba anální DILATATOR?Už mi z toho pěkně jedou nervy,jem stále unavený.
Děkuji moc za Vaši radu

Ono hodně záleží na pH stolice a pokud je mimo hodnoty 7-8 pH, je to vždy špatně a pak se výfuk může bouřit. Srovnal bych primárně tu hodnotu pH a pak, pokud to nepomůže, je vhodné upravit nervy, protože jít to může i z této oblasti. Tam pomůže hořčík, třezalka, nebo si prostě vemte Ansilan a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zatažený konečník
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 10:55 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Ono hodně záleží na pH stolice a pokud je mimo hodnoty 7-8 pH, je to vždy špatně a pak se výfuk může bouřit

Jaroslave prosím Vás, umím měřit pH u kapalin (používám primárně u moči), ale měřit pH stolice mne ještě nenapadlo, myslel jsem, že stačí sledovat tu moč.
Jak prosím Vás provést měření pH stolice? Přiložit pH papírek přímo na stolici může být zavádějící (nebo ne?), protože je to tuhá věc a může být tady nižší, támhle kousek vedle vyšší... proto se raději ptám, jak to konkrétně provést, děkuji a zdravím Vás.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz