Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 1:59 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2016 12:53 pm
Příspěvky: 7
to vim ze tim neni spis stres z toho,ale kdyz se jedna o problem i mimo praci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 2:01 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Já měl donedávna doma suchý záchod a považuji ho za nejlepší (i z ekologického hlediska). Byl anebo nebyl špinavý? Byl stresující?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 2:07 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2016 12:53 pm
Příspěvky: 7
to musite posoudit sam jestli byl a nebo nebyl hlavne byl doma a byl na nej klid a nikdo vas neprudil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 2:25 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pokud žijete v prudě, nejlepší bude, když si popovídáte s tím, kdo vás prudí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 5:33 pm 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
Po fyzické stránce: vyloučit zcela cukr, dráždidla typu káva, alkohol, černý čaj, dráždivější koření, lepek, zrníčka, slupky, mléčné produkty, bublinky, smažené, polotovary, ...
Možno zkusit i zcela nahradit nebo alespoň částečně stravu nutridrinky, než se dají střeva dokupy, ať má tělo dostatek živin.
Byliny na úpravu činnosti střev - naše si teď nevzpomenu, osobně mám skvělou zkušenost s Uňa de gato a Dračí krví.
Nejspíš bude problém i v játrech a žlučníku, tudíž očistu a bylinky na podporu jejich funkce.
Odkyselit tělo.
Probiotika, prebiotika.

Po psychické stránce: to bude dle mého hlavní problém.
Zkusit se ptát sám sebe, co odmítám pustit, co nechci vyloučit, co jsem nestrávil, čemu či komu neodpouštím, čeho se bojím, z čeho jsem připosranej, co mě sere, čeho se bojím, před čím se snažím utéct, ... Návodů je v knihách i na netu dost, ale najít skutečnou příčinu sám v sobě je velmi těžké.
Jako podporu by byly určitě vhodné nějaké bylinky na psychiku: meduňka, kozlík, třezalka (pozor ale na sluníčko), chmel, .... Lepší jsou kombinace. Taky relaxační cvičení, hudba, aromaterapie, pravidelný denní režim, pravidelný pohyb, chodit spát před 22.h. A učit se lásce k sobě samému, sebepřijetí.

A ty cigára by bylo taky vhodné zahodit \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 10:43 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Patricie-1 píše:
Po psychické stránce: to bude dle mého hlavní problém.
Zkusit se ptát sám sebe, co odmítám pustit, co nechci vyloučit, co jsem nestrávil, čemu či komu neodpouštím, čeho se bojím, z čeho jsem připosranej, co mě sere, čeho se bojím, před čím se snažím utéct, ... Návodů je v knihách i na netu dost, ale najít skutečnou příčinu sám v sobě je velmi těžké.

Najít skutečnou příčinu je velmi lehké. Stačí poctivě zkoumat .... a pravdivě odpovídat na otázky, které si sám položíte. Jde o uvědomění si skutečných (nikoliv proklamovaných) postojů, o uvědomění si svého temperamentu a mechanismů, jakými reagujete na podněty zvenčí. Dále si uvědomte, jakým způsobem škatulkujet (modelujete) svět - to dělá každý jinak. Člověku není dáno žít ve světě reálném - pouze ve světě vlastních projekcí toho světa. Všímejte si vlastních projekcí. Není potřeba měnit své postoje, svůj model světa. Spíše je potřeba si ho přiznat a tolerovat ho, přijmout. Neprat se sám se sebou.
Každý ví o sobě VŠE. Je možné to (cokoliv o sobě) tedy i říci pravdivě nahlas. Sám sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 12:13 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2016 12:53 pm
Příspěvky: 7
tak vcera stolice zluta prujmovita 3x behem hodiny kolem 8 hodiny vecer .dnes stolice hneda hrudkovita s vyprazdneni bolest bricha ..celkove stressovy stav ,koupil jsem caj kocici drap .snidane vlocky banan,obed z.salat,rajce vepr maso vareny a vecer bude nejaka zelenina a ovoce tak uvidime kolikrat me to dneska zase chytne \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2016 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="lukas732100726":1553t352]tak vcera stolice zluta prujmovita 3x behem hodiny kolem 8 hodiny vecer .dnes stolice hneda hrudkovita s vyprazdneni bolest bricha ..celkove stressovy stav ,koupil jsem caj kocici drap .snidane vlocky banan,obed z.salat,rajce vepr maso vareny a vecer bude nejaka zelenina a ovoce tak uvidime kolikrat me to dneska zase chytne \":lol:\"[/quote:1553t352]
Z toho co zde popisujete to vidím nejspíš na psychosomatiku, prostě si ten stav vyvoláváte přemýšlením nad tím jaký bude problém, když nenajdu záchod včas, nebo nad jinou podobnou kravinou. Nejde o nic neobvyklého, lidé s tímto stavem odjedou někde na dovolenou do klidu a pohody a kadí ihned normálně a pak dva až tři dny před odjezdem domů si začnou uvědomovat co problémů je zase doma čeká. Vlastně si v mozku nastaví stav, to bude hrůza z toho se podělám a do hodiny sedí na záchodě s průjmem. Můžete to celkem snadno otestovat. Prostě si někde sežeňte nějaké psychoprášky, třeba Lexaurin, Frontin, Ansilan, nebo něco podobného a vyzkoušejte se malou dávkou vypnout. Prostě je použijete jako relaxační drogu a jenom na ten pokus. Pokud to problém vyřeší, není příčina ve stravě a okolí, ale v tom jak vnímáte ten stav a to vyžaduje trénovat mozek, nikoliv trápit tělo dietou. Paradoxní na tom všem je, že ten váš stav asi bude zlepšovat zvýšení objemu a kalorické hodnoty stravy, větší kalorický příjem totiž celkově hodně zklidňuje a ty stavy se pak nedostavují. Jinak světlá stolice je o malém vylučování žluče, to chce do stravy přidat kvalitní tuky a podpořit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: sob srp 13, 2016 11:34 am 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 13
dobrý den, přicházím sem s dotazem ani ne kvůli tomu, že bych měl nějaké potíže. cítím se dobře a mám spousta energie, ale trápí mě akorát to, že jsem vždycky měl pomalé střeva a řidčí a ne moc pravidelnou stolici, ale přikládám to hodně mému složení stravy. Stejně tak mám někdy větry, ale často úplně bez zápachu. Miluju jogurt s ovocem a to hlavně tučný jogurt, vodní meloun, kefír, a na to si dávám kafe atd. Asi bych měl začít uvažovat o tom, co takový mix ve střevech udělá, než spořádám vše co vidím, ikdyž nemusí jít o nějaká nezdravá jídla sama o sobě. Má přítelkyně jí hodně podobně jako já a podle všeho má zažívání jako z učebnice \":)\" Chtěl bych, aby když odejdu ze záchodu, abych v podstatě nemusel nic utírat, aby nic nezůstalo a papír posloužil jen jako kontrola. Dá se toho dosáhnout správným složením stravy? můžete mi doporučit nějaký článek nebo knihu, kde bych mohl načerpat inspiraci? Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ghostdog32 píše:
dobrý den, přicházím sem s dotazem ani ne kvůli tomu, že bych měl nějaké potíže. cítím se dobře a mám spousta energie, ale trápí mě akorát to, že jsem vždycky měl pomalé střeva a řidčí a ne moc pravidelnou stolici, ale přikládám to hodně mému složení stravy. Stejně tak mám někdy větry, ale často úplně bez zápachu. Miluju jogurt s ovocem a to hlavně tučný jogurt, vodní meloun, kefír, a na to si dávám kafe atd. Asi bych měl začít uvažovat o tom, co takový mix ve střevech udělá, než spořádám vše co vidím, ikdyž nemusí jít o nějaká nezdravá jídla sama o sobě. Má přítelkyně jí hodně podobně jako já a podle všeho má zažívání jako z učebnice \":)\" Chtěl bych, aby když odejdu ze záchodu, abych v podstatě nemusel nic utírat, aby nic nezůstalo a papír posloužil jen jako kontrola. Dá se toho dosáhnout správným složením stravy? můžete mi doporučit nějaký článek nebo knihu, kde bych mohl načerpat inspiraci? Díky moc

Tak jistě se toho dosáhnout dá, pokud se kouknete na diety SCD, GAPS, nebo paleo, patrně i pochopíte proč ten problém máte. Jinak ajurvéda je stará tisíce let a nedoporučuje kombinovat jogurt s ničím a asi ví i proč na rozdíl od moderních stravovacích poradců. Vaše přítelkyně patrně je schopná na rozdíl od vás složité sacharidy strávit, což není dáno každému a ani u ní to nemusí být na stálo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2016 12:37 pm 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2016 12:12 pm
Příspěvky: 17
Mám již dva měsíce problémy s trávení. Nafoukle břicho zvláště na levé straně na kraji žeber. Vše začalo po podání tab klacid dale neustálým sledováním internetu o nemocech které mi z mých potíží vycházeli. Měl jsem problem a bolesti v oblasti prostaty hlavně při sezení kdy mě v ní tlačili. Všechna vyšetření byly však negativní. Tento problém již odezněl ale začali roblémi se střevi. Proto jsem zašel za lékařem kde mi bylo provedeny vyšetří kultivace stolice na parazity a kvasinky vše negativní. Výběr z jazyka na kvasinky negativní. Lékař mi rekl ze se jedná o problem po podani atb. Klacid. Je to již dva měsíce co jsem je dobrák a zda se mi že by mělo již ustát. Beru laktobacily. Držel jsem měsícměsíc dietu bez cukru. Moc to však nepomohlo. Syrová zelenina me nadyma.. Mleko nápiji beru pouze ráno actimel. Dělal jsem si plivaci test na kvasinky který vyšel pozitivně. Ale jazyk byly nemam a všechna vyšetření jsou negativní. Prosím o radu jak postupovat. Jsem z toho vystresovany a nevím co mam delat.Pred dvěma měsíci jsem pravidelně cvičil to však při potížích nedělám. Po vynechani cukru jsem zhodil 5 kg ktere se mi nedari nabrat nazpet.Stolice je pravidelně jedenkrát dene spíše řidič kasovitejsi světlejší barvy. Jídlo teď jim klasické bez diety. Rozdíl v době diety a teď nebo takřka žádný. Pokud bych měl kvasinky tak by tělo reagovalo jinak? Dám si pivo a nic se neděje. Dám si zakusek a nic se neděje. To jen příklad co jsem zkoušel na reakci organismu. V věra jsem si dal v podvečer míchání vajíčka s zitnym chlebem a v noci jsem měl bolesti. Vzal jsem si espumizan a do rána byl klid. Poradit někdo co by to mohlo být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2016 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vadou píše:
Mám již dva měsíce problémy s trávení. Nafoukle břicho zvláště na levé straně na kraji žeber. Vše začalo po podání tab klacid dale neustálým sledováním internetu o nemocech které mi z mých potíží vycházeli. Měl jsem problem a bolesti v oblasti prostaty hlavně při sezení kdy mě v ní tlačili. Všechna vyšetření byly však negativní. Tento problém již odezněl ale začali roblémi se střevi. Proto jsem zašel za lékařem kde mi bylo provedeny vyšetří kultivace stolice na parazity a kvasinky vše negativní. Výběr z jazyka na kvasinky negativní. Lékař mi rekl ze se jedná o problem po podani atb. Klacid. Je to již dva měsíce co jsem je dobrák a zda se mi že by mělo již ustát. Beru laktobacily. Držel jsem měsícměsíc dietu bez cukru. Moc to však nepomohlo. Syrová zelenina me nadyma.. Mleko nápiji beru pouze ráno actimel. Dělal jsem si plivaci test na kvasinky který vyšel pozitivně. Ale jazyk byly nemam a všechna vyšetření jsou negativní. Prosím o radu jak postupovat. Jsem z toho vystresovany a nevím co mam delat.Pred dvěma měsíci jsem pravidelně cvičil to však při potížích nedělám. Po vynechani cukru jsem zhodil 5 kg ktere se mi nedari nabrat nazpet.Stolice je pravidelně jedenkrát dene spíše řidič kasovitejsi světlejší barvy. Jídlo teď jim klasické bez diety. Rozdíl v době diety a teď nebo takřka žádný. Pokud bych měl kvasinky tak by tělo reagovalo jinak? Dám si pivo a nic se neděje. Dám si zakusek a nic se neděje. To jen příklad co jsem zkoušel na reakci organismu. V věra jsem si dal v podvečer míchání vajíčka s zitnym chlebem a v noci jsem měl bolesti. Vzal jsem si espumizan a do rána byl klid. Poradit někdo co by to mohlo být.

Podle popisu stolice bych to viděl na stresem sníženou tvorbu HCl v žaludku, což zjistíte krkacím testem a následně zřejmě jíte málo tuků, nebo špatné, protože světlá stolice je o nedostatku žluči a plynatost je zpravidla od slinivky která díky nízké kyselosti žaludku neprodukuje dostatek pankreatických enzymů. Patrně by se vše srovnalo zklidněním psychiky, tedy vyzkoušejte nějaké byliny třeba rozchodnici růžovou, nebo schizandru čínskou, ideálně oboje najednou - výborně se doplňují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: čtv lis 24, 2016 7:45 am 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2016 12:12 pm
Příspěvky: 17
Pane Jaroslave. Děkuji za předešlou odpověď. Nechal jsem si udělat testy na snášenlivost potravin a vyšlo mi že mám intoleranci na kravské mleko. Mohu u tohoto problému jist laktobacily. Dále jak se mam stravovat. Mám držel bezmlecnou dietu. Mě problémy jsem popisoval v předešlém článku. Predem dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2016 2:19 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Poslední dobou když sním trochu víc pálivé jídlo, tj. nemyslím jen běžné chilli ale třeba kousek Habanera apod. tak mám dalo by se říct syndrom dráždivého tračníku, tj. časté nutkání na stolici a i když se zcela vyprázdním pocit nutkání na stolici je pořád. Dříve jsem bez problémů snesl velmi pálivé papriky, sice mě to při vyprazdňování také trošku pálilo, žádný problém to ale nezpůsobovalo. Dnes jím tedy pálivé jen velmi střídmě. Čím by to mohlo být? Byl jsem i dokonce na kolonoskopii, jestli to náhodou nezpůsobují paraziti, které by to pálivé dráždilo, ale na vlastní oči jsem se přesvědčil, že minimálně v tlustém střevě žádní nejsou. Jak to vyřešit? Pálivé mám hodně rád. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2017 2:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vadou píše:
Pane Jaroslave. Děkuji za předešlou odpověď. Nechal jsem si udělat testy na snášenlivost potravin a vyšlo mi že mám intoleranci na kravské mleko. Mohu u tohoto problému jist laktobacily. Dále jak se mam stravovat. Mám držel bezmlecnou dietu. Mě problémy jsem popisoval v předešlém článku. Predem dekuji za odpoved.

Laktobacily jsou prakticky čisté, tedy mléko neobsahují, ale je třeba důkladně zkoumat co v nich je, ne vždy je to stejné. Bezmléčná dieta, co to je? Dnes je kasein napraný do kde čeho, tedy je otázkou co vlastně snášíte a co ne. Možná to vůbec nebude o mléce, ale pouze o sajrajtech které se tam přidávají a normální kvalitní mléčný produkt vám potíže dělat vůbec nebude. Jednoduše to můžete vyzkoušet na parmazánu, myslím pravém http://hobby.idnes.cz/proc-se-vyplati-o ... -domov_mce, ne od Madety, to je sajrajt který se vyrábí jinak a pokud vám samotný parmazán potíže dělat nebude není to patrně ani tak o mléce, ale o sajrajtech co se do něj zde dávají.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz