Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: žlutá stolice od jater ?
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="michiko":2et04w0n]Jiz pul roku mne trapi svetle zluta stolice, vetsinou jilovite konzistence, obcas kasovite az prujem. A opravdu pachnouci. Chodim i 3 x denne. U lekare jsem byla jiz pred půl rokem, jelikoz jsem mela bolesti a tlaky bricha. Probehlo nekolik vysetreni, sono bricha - Zlucnik v poradku, zjistena lehka steatoza jater, fybroskopie - nejake zarudle misto, odber na hystologii v poradku, krevni testy o.k., jaterni o.k., slinivkoveenzymy o.k., testy na mleko a lepek taky o.k.. Takze lekar mi sdelil, ze to bude od stresu. Je fakt, ze asi po 3 mesicich se zacly bolesti zmirnovat a dnes uz je to o 90 % lepsi. Ale ta stolice je porad stejna. Jeste mne pak urolog poslal na Ct, kde moc.cesty o.k, zlucnik o.k, pankreats norm. Nalez. Mam jen cysty na ledvinach a nasly jeste hemangiom na jatrech, ale to jdu jeste na kontrolni vysetreni, kdyz pred tim mi na sonu zjitili jen tu lehkou steatozu a jaterni testy byly pry v poradku.. Prosim muze ta stolice byt od tech jater, nebo od te zaludecni neuro zy. Doktor mi naposledl rikal, ze jedine pak kolonoskopie. Ale toho se bojim. Lze treba u praktickeho lekare odebrat nejak vzorky stolice, nejaky odber jestli treba nemam nejake bakterie, jestli se dobre travi tuky nebo jestli dobre pracuje zluc? Nebo lze to nejak odebrat doma do zkumavky a pak odnest k lekari. Proste jestli je neco jednodusiho nez kolonoskopie? Nebo cim by to jeste mohlo byt, muze to byt temi jatry? Dekuji[/quote:2et04w0n]
Tak ono na kolonoskopii není zase nic tak strašného i když chápu že nechat si strkat cokoliv do výfuku nemusí být zrovna příjemná představa a pocity také ne. I když v tom tedy problém zrovna nevidím, vidím že je skoro blbost to podstupovat, když je stolice světlá a je téměř jisté že

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: barevná stolice + průjem
PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2015 2:18 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 2:15 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den

Včera jsem k obědu a k večeři měl červenou řepu cca 4 ,,koule,, a dnes mám zbarvenou moč a řídkou stolici . Jím probiotika, protože jsem nedávno onemocněl salmonelou. Jedná se o normální stav po požití více červené řepy ? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: barevná stolice + průjem
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2015 9:07 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
spejsn píše:
Dobrý den

Včera jsem k obědu a k večeři měl červenou řepu cca 4 ,,koule,, a dnes mám zbarvenou moč a řídkou stolici . Jím probiotika, protože jsem nedávno onemocněl salmonelou. Jedná se o normální stav po požití více červené řepy ? Děkuji

Ze mas ridkou stolici nevadi, to se nejspis cistis, bordel ktery tam nepatri proste odchazi z tela ven, ale urina by nemela byt normalne zbarvena do cervena, to je znamka toho, ze propousti strevo a taky ledviny. Pokud jsi to tak ale myslel ...mas ji cervenou nebo jakou vlastne? Ale nedes se. Jez repu klidne dal, ona ti to sama poleci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: barevná stolice + průjem
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2015 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
spejsn píše:
Dobrý den

Včera jsem k obědu a k večeři měl červenou řepu cca 4 ,,koule,, a dnes mám zbarvenou moč a řídkou stolici . Jím probiotika, protože jsem nedávno onemocněl salmonelou. Jedná se o normální stav po požití více červené řepy ? Děkuji

Tak červená řepa je silný čistič a po takovém nesmyslném množství by dostal laxírku skoro každý. Sice to ničemu nevadí, ale to množství zásadně upravte, aby nebyl průjem a bude vše v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stopa stolice na spodnom prádle
PříspěvekNapsal: úte srp 18, 2015 8:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Už dlhšiu dobu pozorujem na spodnom prádle spodkách stolicu. Riešim to tak , že po stolici / po každej/ si idem osprchovať prdelku . Neviem či je to chyba zvierača alebo zlá strava.
Prosím poradte je my 51 rokov.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stopa stolice na spodnom prádle
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2015 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
Už dlhšiu dobu pozorujem na spodnom prádle spodkách stolicu. Riešim to tak , že po stolici / po každej/ si idem osprchovať prdelku . Neviem či je to chyba zvierača alebo zlá strava.
Prosím poradte je my 51 rokov.

Tak pokud je stolice pastovitá, nebo řídká a člověk si třeba prdne je to asi normální, ale normální není ta řídká stolice. Každopádně je třeba stolici vyladit do kvalitní formované kaštanově hnědé šišky, pak by tento problém nastávat neměl. Osobně bych neřešil svěrač, i když můžete vyzkoušet jelení cvik, ale upravil stravu a dodal nějaká probiotika. Pomoci by asi mohla i očista střeva, tím se bakteriální skladba ve střevě dočasně upraví a stolice se zpravidla dost zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Následky průjmu?
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2015 7:35 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 10:11 am
Příspěvky: 3
Přeji dobrý den. V pondělí minulý týden mne začalo pobolívat v oblasti pupíku. Již následující den se dostavily první příznaky průjmového onemocnění - stolice byla řidšího charakteru a k poměrně intenzivním a náhlým bolestem břicha se rovněž přidala bolest hlavy a mírně zvýšená teplota ( pocitově, nic jsem neměřil). Inu usoudil jsem, že se jedná o "běžnou střevní chřipku", neboť nemine rok, kdy bych jí alespoň v nějaké lehčí podobě neprošel. Průběh onemocnění byl zhruba 3 dny totožný - stolice 4-5 krát denně ( drobné množství řídkého charakteru, barvy kaštanové hnědi), pobolívání břicha, mírná bolest hlavy. V průběhu těchto 3 dnů jsem užíval 1 tabletu endiaronu 3krát denně. Od počátku víkendu až do současné chvíle se stav samovolně stabilizoval, tedy stolice se začala zpevňovat a seskupovat do větších útvarů a její četnost je v průměru 2krát denně. Co mne však znepokojuje, je nezanedbatelné množství bíle až béžově zbarveného hlenu, ve kterém je malé množství příměsi růžové až světle červené krve, a kterým je stolice obalena. Jinak se až na hypochondrické obavy a sebepozorování cítím zdráv, bez projevů nějaké únavy, nevolnosti či přetrvávajících bolestí v oblasti žaludku, s chutí k jídlu a nepozměněnou fyzickou konstitucí. Je mi 24 let, nekouřím, nepiji, sportuji a v mé strávě absentuje lepek, cukr a sacharidy obecně ( snad s výjimkou několika málo porcí rýže či brambor týdně). Čeho mám ve stravě naopak dostatek, neřku-li slušné množství, je zelenina, ovoce a tuky ( převážně kozí mléko, domácí vejce, máslo, domácí kachní či vepřové sádlo, olivový olej). Máte tušení, jak bych měl v této věci postupovat dále? Ještě nějakou chvíli vyčkat a sledovat vývoj situace, či neprodleně urugovat lékaře o provedení všemožných testů? Předem děkuji za Váš čas a případnou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Následky průjmu?
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 3:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Zetor píše:
Přeji dobrý den. V pondělí minulý týden mne začalo pobolívat v oblasti pupíku. Již následující den se dostavily první příznaky průjmového onemocnění - stolice byla řidšího charakteru a k poměrně intenzivním a náhlým bolestem břicha se rovněž přidala bolest hlavy a mírně zvýšená teplota ( pocitově, nic jsem neměřil). Inu usoudil jsem, že se jedná o "běžnou střevní chřipku", neboť nemine rok, kdy bych jí alespoň v nějaké lehčí podobě neprošel. Průběh onemocnění byl zhruba 3 dny totožný - stolice 4-5 krát denně ( drobné množství řídkého charakteru, barvy kaštanové hnědi), pobolívání břicha, mírná bolest hlavy. V průběhu těchto 3 dnů jsem užíval 1 tabletu endiaronu 3krát denně. Od počátku víkendu až do současné chvíle se stav samovolně stabilizoval, tedy stolice se začala zpevňovat a seskupovat do větších útvarů a její četnost je v průměru 2krát denně. Co mne však znepokojuje, je nezanedbatelné množství bíle až béžově zbarveného hlenu, ve kterém je malé množství příměsi růžové až světle červené krve, a kterým je stolice obalena. Jinak se až na hypochondrické obavy a sebepozorování cítím zdráv, bez projevů nějaké únavy, nevolnosti či přetrvávajících bolestí v oblasti žaludku, s chutí k jídlu a nepozměněnou fyzickou konstitucí. Je mi 24 let, nekouřím, nepiji, sportuji a v mé strávě absentuje lepek, cukr a sacharidy obecně ( snad s výjimkou několika málo porcí rýže či brambor týdně). Čeho mám ve stravě naopak dostatek, neřku-li slušné množství, je zelenina, ovoce a tuky ( převážně kozí mléko, domácí vejce, máslo, domácí kachní či vepřové sádlo, olivový olej). Máte tušení, jak bych měl v této věci postupovat dále? Ještě nějakou chvíli vyčkat a sledovat vývoj situace, či neprodleně urugovat lékaře o provedení všemožných testů? Předem děkuji za Váš čas a případnou odpověď.

Za dané situace bych asi týden až dva vyčkal, zda se stav zhorší, nebo zlepší a teprve dle toho se k problému stavět. Předpokládejme že šlo o bakteriální nákazu, která vždy střevní stěnu nějak poškodí, tedy asi nyní dodat kolagen, třeba formou vývarů a vyvarovat se alespoň na nějakou dobu hrubé vlákniny, která střeva dráždí. Také by asi bylo vhodné dodat dostatek probiotik a celkově se zklidnit, nervozita také stavu nepřidá. Vyzkoušejte se stravovat podle startovních fází diety SCD, ta je přímo pro regeneraci poškozeného střeva navržena a většinou i zabere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 1:04 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2016 12:53 pm
Příspěvky: 7
Dobry den ,uz 1 rok mam problemy s prujmy .Vyzkousel jsem snad vsechno klystyr,cerne uhli uprava stravy ryze,vlaknina ovoce zelenina,probiotika.Po ranu mam skoro pravidelne ridkou stolici nekolikrat za sebou ,nuceni po ceste do prace s obcasny prestavky na vyprazdneni po ceste i v praci ,kdyz jsem doma je vse v poradku ,ale kdyz nekam jedu bolime me bricho a hledam furt kde bych se mohl vyprazdnit ,urcity vliv na to ma stres .merim 190cm vaha 110kg 3x tydne sportuji ,alkohol prilezistostne ,protoze nemuzu nikam jit \":-D\" cigarety 5-10 denne .U doktora jsem byl ale na nejakou delsi cestu kde neni zachod nemuzu ani pomyslet .Dneskem zkousim jit ryzi s mrkvi .Dekuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 1:13 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2016 12:53 pm
Příspěvky: 7
dost trpim plynatosti a bolesti podbrisku ,po kefirech mam prujmy jeste vetsi ,snazim se jit prevazne pevnou stravu .ryze,brmbory,testoviny,maso,vlocky ,banany pomerance ,zelenina ,piju stavu s vodou ,obac caje s hermankem ,mineralky ochucene per
live .uz chci zit normalne a ne jenom hledat zachody


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 1:16 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pokud nejste nemocen (to by se zjistilo podrobným rozborem všech tělních tekutin, pro začátek), pak má vliv hlavně stres. V takovém případě budete muset změnit práci (nebo přístup k ní). Závidím vám váhu, mám stejnou výšku, ale ne a ne přibrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 1:26 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2016 12:53 pm
Příspěvky: 7
Je prada ze v minule praci ,byla pohoda cas klid na zachod chodil jsem 1 denne rano byla pohoda ,tato prace neni cas ani klid a jeste hlavne spina ,ale trba vylety jsou problem nebo delsi cesta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 1:28 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
špína v práci nemá na stolici vliv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 1:46 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2016 12:53 pm
Příspěvky: 7
myslim spinave zachody


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystyr,prujem nic nepomaha
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 1:49 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
špinavé záchody nemají vliv


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz