Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Strava po klystyru
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 8:40 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Dobry den, kontakt na pana Zajicka mate primo na hlavni strance primo pod fotografii \":-)\"
Hezky den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava po klystyru
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
myska99 píše:
Dobry den!

rada bych opet poprosila o radu a zaroven trosku vylicila muj postupujici boj s kvasinkou! je to par dnu nebo neco pres tyden co jsem se pustila do boje s touto potvorou! Muzu rict ze se mi zacinalo dost ulevovat;temer mi bylo skvele behem poslednich 3- 4 dni! byla jsem z toho tak nadsena;ze jsem se jeste striktneji pustila do sveho rezimu;bez cukru;bez vseho spatneho! mam nastudovano konecne vse jak ma byt a postahovane veskere materialy o diete pri kvasinkach!Po poslednim tematu ktere jsem posilala a po vasi opet uzasne psychicke podpore a radam jsem se do toho pustila striktne! Zacala jsem mit trosku probem s prujmem neboli spise jsem tak 4 za den sla na toaletu! rikala jsme si jestli to neznamena ze kvasinky;teda ty mrtve si vytlacuji ven a tak jsem si vcera rano provedla klystyr! snazil se tak jednou tydne ale nevim jestli je to spravne!!!

po klystyru jsem si dala zeleninovy vyvar; odpoledne par orisku;a vecer brambory s mrkvy! jedna brambora na pare a vice mrkve! uz vecer jsem mela neskutecnou bolest bricha ;( opravdu jako by nekde zaseknute plyny;opravdu dalo by se rict kolika! sla jsem spat v bolestech a doufala ze rno to bude lepsi! rano jsem si dala caj! a polevku ! stale me boli bricho;jsem slaba;boli me svaly opet a snad i jako by v krku! je to jako by na me lezla chripka! prosim o radu co presne jist po klystyrech! jakou dietou se ridit treba tri dny po;kdy se vratit k normalni diete a jak casto klystyr vubec provadet pri mem problemu. jeste bych chtela rict ze pouzivat rano lactobacilus dve tablety! pak si dam dve tablety zinku; behem dne vytazek z grepovych seminek; psylium! problem je ten ze ma naturophatka jeste rikala at si dam vytazky z minaralu! jenze me uz to tak prijde strasne moc !!

chtela bych take poprosit kde mohu najit vas skype;a kdy je mozne se s vami kontaktovat! je mi jasne ze toho mate urtice strasnou spostu ale jelikoz ziji v Parizi nevim jak jinak se s vami spojit! moc dekuji za vasi odpoved a zaroven stale za to ze nekdo jako vy je!!!! \":)\")) pekny den!

Průjem je v prvních dnech protikvasinkové diety celkem normální, ale jinak asi děláte něco blbě. Já bych to odhadoval na ty brambory s mrkví, což je pro kvasinky skvělé krmivo a velkou dávku bílkovin, což ve střevě hnije a dělá problémy. Klystýr je správně v tom problém nevidím, speciální strava po něm nutná není a provádět se dá zpočátku i denně. Ty suplementy berete správně a minerály bych doporučil také. Veškeré kontakty na mě jsou na hlavních stránkách, jak správně píše člen fox, nejde o nic tajného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zácpa
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 1:02 pm 
Offline

Registrován: čtv led 05, 2012 11:39 am
Příspěvky: 16
Dobrý den, asi od prosince řeším jak se zbavit dlouhodobé zácpy. Už nevím co bych mohla přidat, ubrat, vyzkoušet. HCl v pořádku, jód, hořčík,draslík,vitamín B... laktobacilus dodávám každý den. Kefír jsem pila po dobu 3měsiců-nyní jsem vysadila. Psyllium jsem před nedávnem vyměníla za lněné semínko, lepicol mám také odzkoušený. Jím pravidelně, třikrát denně, jím spoustu zeleniny, piju cca 4l denně vody + zelenin.šťávy. Nepiju alkoholo,kávu, nyní jsem na raw stravě, přestala sjem kouřit. Byla jsem cca přes měsíc jen na patlanině s kysaným zelím. PH se snažím udržet(občas výkyvy) Pohybu mám dost. Tuky ve stravě nechybí. Mám za sebou 1 očistu jater, za týden plánuju opakovat. Klystýry jsem dělala a dělám(bez toho se nevyprázdním), akorát se bojím abych si nevymyla střevní mikroflóru, za poslední 2týdny cítim po jídle(hlavně zelenině) silné pohyby střev, co to může znamenat? Jak se pozná, že střevní mikroflóra byla poškozena dlouhodobými klystýry?. Kandidu řeším cca 4měsíce. Za měsíc jsem objednaná na kolonoskopii. Prosím o radu jak mám pokračovat abych se mohla vyprázdnit? Mám stále pokračovat v klystýrech? Ty stavy plneho střeva jsou hodně nepříjemné a už vůbec nevím. Děkuju za veškeré odpovědi. Veronika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:26 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Verca píše:
Dobrý den, asi od prosince řeším jak se zbavit dlouhodobé zácpy. Už nevím co bych mohla přidat, ubrat, vyzkoušet. HCl v pořádku, jód, hořčík,draslík,vitamín B... laktobacilus dodávám každý den. Kefír jsem pila po dobu 3měsiců-nyní jsem vysadila. Psyllium jsem před nedávnem vyměníla za lněné semínko, lepicol mám také odzkoušený. Jím pravidelně, třikrát denně, jím spoustu zeleniny, piju cca 4l denně vody + zelenin.šťávy. Nepiju alkoholo,kávu, nyní jsem na raw stravě, přestala sjem kouřit. Byla jsem cca přes měsíc jen na patlanině s kysaným zelím. PH se snažím udržet(občas výkyvy) Pohybu mám dost. Tuky ve stravě nechybí. Mám za sebou 1 očistu jater, za týden plánuju opakovat. Klystýry jsem dělala a dělám(bez toho se nevyprázdním), akorát se bojím abych si nevymyla střevní mikroflóru, za poslední 2týdny cítim po jídle(hlavně zelenině) silné pohyby střev, co to může znamenat? Jak se pozná, že střevní mikroflóra byla poškozena dlouhodobými klystýry?. Kandidu řeším cca 4měsíce. Za měsíc jsem objednaná na kolonoskopii. Prosím o radu jak mám pokračovat abych se mohla vyprázdnit? Mám stále pokračovat v klystýrech? Ty stavy plneho střeva jsou hodně nepříjemné a už vůbec nevím. Děkuju za veškeré odpovědi. Veronika

No a není to tak trochu naopak? ničíte si střevní peristaltiku těma klystýrama... proč by tělo dělalo něco, co za něho děláte vy? totéž se děje při opakovaném používání projímadel.
mimochodem strava s nadbytkem vlákniny /kterou vy máte/ musí být doplňovaná kvantem tekutin, jinak se tou vlákninou ucpete... a lepší je té vlákniny jíst míň, i dobrého moc škodí...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 10:04 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Vševěd píše:
No a není to tak trochu naopak? ničíte si střevní peristaltiku těma klystýrama... proč by tělo dělalo něco, co za něho děláte vy? totéž se děje při opakovaném používání projímadel.
mimochodem strava s nadbytkem vlákniny /kterou vy máte/ musí být doplňovaná kvantem tekutin, jinak se tou vlákninou ucpete... a lepší je té vlákniny jíst míň, i dobrého moc škodí...

davam vsevedovi za pravdu, hoci urinove, pozor na klystiry, mne sa to stalo, "trosku som si sposobila problem s vyprazdnovanim, hoci ja som to malo prehnala aj s aplikaciou inych prostriedkov, takze ja by som nacas klystiry vysadila aj napriek problemom, pokila si klystir nedate, za aky dlhy cas pride spontanna stolica? snad to nie je tak, ze vobec???

ak ste na protikvasinkovej diete uplne bez ovocia, moze to byt aj toto, na vitarian.cz niekto popisoval problemy so stolicou po vynechani ovocia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zácpa
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Verca píše:
Dobrý den, asi od prosince řeším jak se zbavit dlouhodobé zácpy. Už nevím co bych mohla přidat, ubrat, vyzkoušet. HCl v pořádku, jód, hořčík,draslík,vitamín B... laktobacilus dodávám každý den. Kefír jsem pila po dobu 3měsiců-nyní jsem vysadila. Psyllium jsem před nedávnem vyměníla za lněné semínko, lepicol mám také odzkoušený. Jím pravidelně, třikrát denně, jím spoustu zeleniny, piju cca 4l denně vody + zelenin.šťávy. Nepiju alkoholo,kávu, nyní jsem na raw stravě, přestala sjem kouřit. Byla jsem cca přes měsíc jen na patlanině s kysaným zelím. PH se snažím udržet(občas výkyvy) Pohybu mám dost. Tuky ve stravě nechybí. Mám za sebou 1 očistu jater, za týden plánuju opakovat. Klystýry jsem dělala a dělám(bez toho se nevyprázdním), akorát se bojím abych si nevymyla střevní mikroflóru, za poslední 2týdny cítim po jídle(hlavně zelenině) silné pohyby střev, co to může znamenat? Jak se pozná, že střevní mikroflóra byla poškozena dlouhodobými klystýry?. Kandidu řeším cca 4měsíce. Za měsíc jsem objednaná na kolonoskopii. Prosím o radu jak mám pokračovat abych se mohla vyprázdnit? Mám stále pokračovat v klystýrech? Ty stavy plneho střeva jsou hodně nepříjemné a už vůbec nevím. Děkuju za veškeré odpovědi. Veronika

Tak pokud děláte vše, co popisujete a tuku je ve stravě opravdu dostatek, je ovšem možné, že má ten tuk špatnou skladbu a nebo je to jak správně píše člen Vševěd, tedy mnoho vlákniny, což zacpává také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stolice
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 9:00 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 8:56 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám podezření na candidu, o které jsem se dozvěděl na Vašich
(mimochodem báječných) stránkách. Ale z příznaků candidy, o kterých jsem se
dočetl, jsem zpozoroval pouze pastovitou, řídkou stolici. Možná občas únavu,
jinak nic z těch příznaků jsem nespozoroval. Chci se zeptat, zdali se může
kandidóza projevovat pouze touto formou stolice. Poslední dobou spolu s tímto
problémem pociťuji i nadměrnou plynatost a nepříjemný zápach, jak stolice, tak
případného plynu. Na záchod musím víceméně po každém druhém jídle, jakmile
sním ráno snídni (rohlík, pomazánkové máslo, čaj), začne to ve mne škrčet,
bolet, začnu se nadýmat... a takto po téměř každém jídle. Někdy to udržím,
většinou ale si musím vykročit na nejbližší toalety.

Pokud se může jednat o kandidózu, jak byste postupoval při její
léčbě? Už jsem našel nějaké diety, ale jak jsem se dočetl, tento problém řeší
pouze dočasně, po dobu diety a s jejím ukončením problém znovu nastává. Našel
jsem také různá léčiva, např. Kaprylovou kyselinu, či Colonix.

Nemohlo by pomoci Psyllium?

Vůbec si nevím rady, k doktorce se teď nějakou dobu nedostanu, a myslím > že Vy byste mohl nějak poradit. Už jsem docela zoufalý, co se výše zmíněných
problémů týče, je to velmi nepříjemné.

Děkuji mnohokráte za odpověď.
(téma případně přesuňte, nevěděl jsem, kam ho správně umístit)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stolice
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
arnošt píše:
Dobrý den, mám podezření na candidu, o které jsem se dozvěděl na Vašich
(mimochodem báječných) stránkách. Ale z příznaků candidy, o kterých jsem se
dočetl, jsem zpozoroval pouze pastovitou, řídkou stolici. Možná občas únavu,
jinak nic z těch příznaků jsem nespozoroval. Chci se zeptat, zdali se může
kandidóza projevovat pouze touto formou stolice. Poslední dobou spolu s tímto
problémem pociťuji i nadměrnou plynatost a nepříjemný zápach, jak stolice, tak
případného plynu. Na záchod musím víceméně po každém druhém jídle, jakmile
sním ráno snídni (rohlík, pomazánkové máslo, čaj), začne to ve mne škrčet,
bolet, začnu se nadýmat... a takto po téměř každém jídle. Někdy to udržím,
většinou ale si musím vykročit na nejbližší toalety.

Pokud se může jednat o kandidózu, jak byste postupoval při její
léčbě? Už jsem našel nějaké diety, ale jak jsem se dočetl, tento problém řeší
pouze dočasně, po dobu diety a s jejím ukončením problém znovu nastává. Našel
jsem také různá léčiva, např. Kaprylovou kyselinu, či Colonix.

Nemohlo by pomoci Psyllium?

Vůbec si nevím rady, k doktorce se teď nějakou dobu nedostanu, a myslím > že Vy byste mohl nějak poradit. Už jsem docela zoufalý, co se výše zmíněných
problémů týče, je to velmi nepříjemné.

Děkuji mnohokráte za odpověď.
(téma případně přesuňte, nevěděl jsem, kam ho správně umístit)

Myslím, že není důvod k přemýšlení nad tím co máte, to je celkem jasné a budete si muset nastudovat celá vlákna o kandidě, což vás uvede do obrazu. Na uvedené stravě to ale řešit nemusíte, to je zbytečné a problém se takto odstranit nedá, je nutné vyřadit ze stravy sacharidy, upravit pH moče, vyčistit střeva a mnoho dalších úkonů. Pokud by šlo o mě, tak bych nejdříve četl a pak začal jinak žít, jinak se dobrých výsledků nedočkáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: problemy s travenim
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 7:22 am 
Offline

Registrován: stř črc 04, 2012 12:11 am
Příspěvky: 2
Krasny dobry den, uz nevim co dal tak zkousim ruzne rady a rad bych slysel Vas nazor. Jmenuji se Petr, mam 37 let a uz vic jak 7 let mam problemy s travenim (uz i jako miminko jsem byl udajne casto nespokojeny a uz jako decko me casto bolelo bricho a od patnacti mam silne vetry bez pachu). V mladi jsem zavodne plaval, lyzuju, jsem sportovne zalozeny, 190 cm vysoky, momentalne vazim 74 kg ale ta vaha v posledni dobe rychle klesla, nejvic jsem mel asi 85. Pred 15ti lety jsem se odstehoval do zahranici a zacal jezdit s kamionem. Nekourim, nepiju alkohol. Pred 7 lety ty problemy zacali castymi prujmy, obcas jsem nestihal zastavovat. Je pravda ze moje strava urcite nebyla dobra, smazena kurata, steaky, sandwice, ale salatu jsem snedl hodne, to jsem mel vzdycky rad. V roce 2007 jsem byl v Cechach na gastroskopii a kolonoskopii ale tam nic nezjistili. Sel jsem tam s nadymanim, tlakem v rise, paleni a vetry V roce 2010 me v zaludku nasli helikobakterii a prelecil jsem to silnymi antibiotiky a od te doby se vsechny problemy zhorsovali. zacatkem roku 2011 jsem byl znovu na gastro a kolonoskopii, v zaludku nic nenasli a ve streve jsem mel polypy ktere odstranili. K zlepseni to nevedlo, bolesti jsem mel v celem brise. Od te doby co me doktor chtel poslat k psychologovi a nemohli na nic prijit, pouze predepisovat prasky proti bolesti, prestal jsem duverovat celemu zdravotnimu systemu, dnes uz vim ze je to jen business. Prasky proti bolesti jsem ale nikdy nebral, to jsem vedel ze neni nic dobreho. Koncem roku 2011 jsem mel zase tezke stavy a nevedel co dal, muj doktor byl zrovna nekde pryc a sestricku napadlo jestli by to nemohli byt alergie na jidlo. Udelali me testy a bylo to spatne, alergie na vsechny mlecne vyrobky, lepek, vejce, drozdi, houby, ananas a par dalsich veci. A jeste ze mam candidu. Okamzite jsem zacal s dietou, prestal jsem jist cukr a veci na ktere mam alergie a problemy se zacali zlepsovat. Dnes uz ani nejim maso a tuky nepouzivam uz dva roky, varim na vode, nejvic me chunaji polevky, zeleninova, cockova, nebo fazole s ryzi, ovoce, zelenina, orechy. Ale zdravi jeste nejsem, mam tlak v oblasti trojuhelniku, chvilema krece dole v brise, obcas prujem, obcas pevna stolice, obcas kusy nestraveneho jidla, casto me to nuti na stolici i kdyz nemam co. Picha me asi i u zlucniku, na prave strane, casto jsem nafouknuty a mam pocit svazaneho bricha, obcas i tupa bolest v zadech, obcas to jse do hlavy, ale migreny nemam a obcas to jde na srdce. Obcas se mi dela vecer nevolno. Casto se potim uprosted trojuhelniku, hlavne vecer, spim dobre, pokazde kdyz se probudim tak musim jit hned na stolici, obcas se tim i zbudim, obcas je to lepsi, obcas horsi. Zkousel jsem i klystyry, i kavovy klistyr, na zacatku to pomahalo ale ted to nejak nezabira, ostatne skoro vsechno pomuze jen na chvili, zkousel jsem i cinskou medicinu, caje i akupunkturu, pravidelne beru probiotika, vitamin D, omega 3, multivitaminy a minerali, pancreatic enzymy, horcik... Chut k jidlu mam dobrou ale nejde mi to stravit kdyz to mam podrazdenye, na zvraceni me neni, zaha me nepali, krev ve stolici nemam.

Uz nevim co dal, v zari se chystam do Cech, uz nevim co si mam nechat vysetrit, krev mam totiz dobrou a tim me povazuji za zdraveho. Pred dvema roky jsem tu skoncil na Emergency a nic nenasli a pred tremi tydny znovu, pripadalo mi to jak na infarkt ale nic nenasly, vysetrovali me srdce protoze me neverili ze to mam z problemu s travenim.

Z tech vsech problemu jsem podrazdeny a nervozni, vytoci me veci ktere me driv nevadili a k zlepseni to rozhodne neprispiva. Driv jsem jedl malo ale od v posledni dobe me to nutka porad neco jist, snazim se jist min ale porad neco jim (veganskou stravu) a kila jdou dolu. Posledni dva roky jim pouze domaci stravu, vozim si krabicky. snazim se jist hodne syrove stravy.

Napada vas co si mam nechat vysetrit nebo co mam jeste vyzkouset. Mnohokrat dekuji. S pozdravem Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problemy s travenim
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 7:26 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Candida... je tady o tom spousta čtení.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problemy s travenim
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 2:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Peca píše:
Krasny dobry den, uz nevim co dal tak zkousim ruzne rady a rad bych slysel Vas nazor. Jmenuji se Petr, mam 37 let a uz vic jak 7 let mam problemy s travenim (uz i jako miminko jsem byl udajne casto nespokojeny a uz jako decko me casto bolelo bricho a od patnacti mam silne vetry bez pachu). V mladi jsem zavodne plaval, lyzuju, jsem sportovne zalozeny, 190 cm vysoky, momentalne vazim 74 kg ale ta vaha v posledni dobe rychle klesla, nejvic jsem mel asi 85. Pred 15ti lety jsem se odstehoval do zahranici a zacal jezdit s kamionem. Nekourim, nepiju alkohol. Pred 7 lety ty problemy zacali castymi prujmy, obcas jsem nestihal zastavovat. Je pravda ze moje strava urcite nebyla dobra, smazena kurata, steaky, sandwice, ale salatu jsem snedl hodne, to jsem mel vzdycky rad. V roce 2007 jsem byl v Cechach na gastroskopii a kolonoskopii ale tam nic nezjistili. Sel jsem tam s nadymanim, tlakem v rise, paleni a vetry V roce 2010 me v zaludku nasli helikobakterii a prelecil jsem to silnymi antibiotiky a od te doby se vsechny problemy zhorsovali. zacatkem roku 2011 jsem byl znovu na gastro a kolonoskopii, v zaludku nic nenasli a ve streve jsem mel polypy ktere odstranili. K zlepseni to nevedlo, bolesti jsem mel v celem brise. Od te doby co me doktor chtel poslat k psychologovi a nemohli na nic prijit, pouze predepisovat prasky proti bolesti, prestal jsem duverovat celemu zdravotnimu systemu, dnes uz vim ze je to jen business. Prasky proti bolesti jsem ale nikdy nebral, to jsem vedel ze neni nic dobreho. Koncem roku 2011 jsem mel zase tezke stavy a nevedel co dal, muj doktor byl zrovna nekde pryc a sestricku napadlo jestli by to nemohli byt alergie na jidlo. Udelali me testy a bylo to spatne, alergie na vsechny mlecne vyrobky, lepek, vejce, drozdi, houby, ananas a par dalsich veci. A jeste ze mam candidu. Okamzite jsem zacal s dietou, prestal jsem jist cukr a veci na ktere mam alergie a problemy se zacali zlepsovat. Dnes uz ani nejim maso a tuky nepouzivam uz dva roky, varim na vode, nejvic me chunaji polevky, zeleninova, cockova, nebo fazole s ryzi, ovoce, zelenina, orechy. Ale zdravi jeste nejsem, mam tlak v oblasti trojuhelniku, chvilema krece dole v brise, obcas prujem, obcas pevna stolice, obcas kusy nestraveneho jidla, casto me to nuti na stolici i kdyz nemam co. Picha me asi i u zlucniku, na prave strane, casto jsem nafouknuty a mam pocit svazaneho bricha, obcas i tupa bolest v zadech, obcas to jse do hlavy, ale migreny nemam a obcas to jde na srdce. Obcas se mi dela vecer nevolno. Casto se potim uprosted trojuhelniku, hlavne vecer, spim dobre, pokazde kdyz se probudim tak musim jit hned na stolici, obcas se tim i zbudim, obcas je to lepsi, obcas horsi. Zkousel jsem i klystyry, i kavovy klistyr, na zacatku to pomahalo ale ted to nejak nezabira, ostatne skoro vsechno pomuze jen na chvili, zkousel jsem i cinskou medicinu, caje i akupunkturu, pravidelne beru probiotika, vitamin D, omega 3, multivitaminy a minerali, pancreatic enzymy, horcik... Chut k jidlu mam dobrou ale nejde mi to stravit kdyz to mam podrazdenye, na zvraceni me neni, zaha me nepali, krev ve stolici nemam.

Uz nevim co dal, v zari se chystam do Cech, uz nevim co si mam nechat vysetrit, krev mam totiz dobrou a tim me povazuji za zdraveho. Pred dvema roky jsem tu skoncil na Emergency a nic nenasli a pred tremi tydny znovu, pripadalo mi to jak na infarkt ale nic nenasly, vysetrovali me srdce protoze me neverili ze to mam z problemu s travenim.

Z tech vsech problemu jsem podrazdeny a nervozni, vytoci me veci ktere me driv nevadili a k zlepseni to rozhodne neprispiva. Driv jsem jedl malo ale od v posledni dobe me to nutka porad neco jist, snazim se jist min ale porad neco jim (veganskou stravu) a kila jdou dolu. Posledni dva roky jim pouze domaci stravu, vozim si krabicky. snazim se jist hodne syrove stravy.

Napada vas co si mam nechat vysetrit nebo co mam jeste vyzkouset. Mnohokrat dekuji. S pozdravem Petr

Ja by som to videl skor ako tie parazity...treba skusit trojcatko a potom nejaky ten Albendazol, praziquantel atd aj o tom je tu popisane dost, candida je podla mna len odpovedou tela na pritomnost parazitov. Je v podstate neznicitelna, cize to nieje o candide ale o niecom, koli comu je premnozena.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problemy s travenim
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 3:54 pm 
Offline

Registrován: stř črc 04, 2012 12:11 am
Příspěvky: 2
dekuji za odpovedi, ze mam kvasinku vim, delali mi to test z krve, ten se pry v Cechach moc nedela. Od zacatku prosince minuleho roku jsem na proti candida diete, nejim zadne pecivo, maso, vejce, kvasnice, cukr, mlecne vyrobky, z ovoce jen to min sladke jako boruvky a jahody, grepy a citrony. Delam si napoje z Chlorely, psenicne travy. Dzusovac mame doma a pouzivame ho casto na vsechnu moznou zeleninu. Klystyry jsem zacal delat pred mesicem, hlavne ty kavove, asi budu muset aplikovat casteji a asi zkusim i ten urinovy. poboliva me i v pravem podzebri tak nevim jestli ta candida muze mit neco spolecneho se zlucnikem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problemy s travenim
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 6:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Peca píše:
dekuji za odpovedi, ze mam kvasinku vim, delali mi to test z krve, ten se pry v Cechach moc nedela. Od zacatku prosince minuleho roku jsem na proti candida diete, nejim zadne pecivo, maso, vejce, kvasnice, cukr, mlecne vyrobky, z ovoce jen to min sladke jako boruvky a jahody, grepy a citrony. Delam si napoje z Chlorely, psenicne travy. Dzusovac mame doma a pouzivame ho casto na vsechnu moznou zeleninu. Klystyry jsem zacal delat pred mesicem, hlavne ty kavove, asi budu muset aplikovat casteji a asi zkusim i ten urinovy. poboliva me i v pravem podzebri tak nevim jestli ta candida muze mit neco spolecneho se zlucnikem?

Kandida může mít společného vše se vším a není dobré ji podceňovat. Uvedená strava není pro její léčbu zrovna vhodná a hlavně, pokud nebudete mít dostatek žaludečních kyselin, které patrně nemáte, což zjistíte krkacím testem, tak se trávení nahodit nedá. Další krok je odstranění dysbakteriózy, ideálně formou Ozovitu, který je v Německu normálně k dostání a následném masivním doplnění laktobacilů, protože nyní vám evidentně ve střevě bydlí kde co, ale ne to co tam bydlet má. Vyzkoušejte klystýry s přídavkem laktobacilů, nebo si do klystýru stačí rozmíchat kvalitní jogurt, což byla dříve běžná ochrana žen proti vaginálním kvasinkám a funguje to pochopitelně i ve střevě. Jinak jak píše člen Vševěd o kandidě je zde toho dost a dost, tedy stačí číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Změna charakteru stolice
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 11:09 am 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 10:11 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, pane Jardo. Prosím Vás o radu, názor či pomoc.
Jsem muž, je mi 21 let a v posledním měsíci mě trápí změna charakteru mé stolice, která se změnila v úzký pruh, široký cca 2-3 cm (zkrátka tvar kvádru). Abych ovšem nastínil svůj současný zdravotní stav, musím začít od začátku svých celkových potíží.
Zhruba před 4-5 měsíci (v té době stolice zcela normální) jsem měl jakýsi výtok z močové trubice. Zašel jsem tedy k urologovi na výtěr, který, ač byl negativní, nezabránil panu doktorovi nasadit mi antibiotika. V té době jsem byl v oblasti klasické medicíny poněkud neznalý a jako většina lidí jsem antibiotika ochotně přijal ( Doxybene). V té době jsem však byl objednán u své praktické lékařky na "očkování" proti encefalitidě. Lékařka byla obeznámena s tím, že užívám antibiotika, ale pravděpodobně na to nebrala zřetel či zapomněla a injekci mi píchla ( mě samotného nenapadlo, že očkování v kombinaci s užíváním antibiotik může způsobit pěknou paseku \":(\" ). A od té doby to začalo. Zánět nosohltanu, lehká únava, pobolívání kloubů a šlach, mravenčení kůže na pravé horní polovině těla. Mé matce se mé věčné zdravotní problémy i přes "lékařskou péči" ani za mák nezamlouvaly a tak neváhala a objednala mě k panu doktoru Tomáši Lebenhartovi, který užívá celostní medicínu, především pak autopatii a homeopatii. Po půlhodinovém sezením s ním, během ktrerého mě dokonale vyzpovídal z mých obtíží, provedl pulsní techniku a čtení z jazyka, konstatoval, že mám v těle borrelie a plísně, jinak že prý orgány jsou v pořádku, bez nějakých mechanických vad. Pro zmírněný poočkovacích následků mi nasadil homeopatiku Thuya Occidentalis 15CH ( které mě po 6 dni dnech užívání zcela zbavilo potíží s mravenčením kůže). Jako hlavní oporu léčby mi však "předepsal" autopatii- 1,5 litru obden, jednou z vařeného dechu a jednou z vařené sliny + homeopatikum Syphillinum 30 ( na léčbu borrelie). Taktéž mě zaškolil co se stravování týče, především mě pak upozornil, abych se vyvaroval kravskému mléku, většímu množství masa (s vyjímkou rybího), cukru a zakyselující potravin. Léčba probíhala velmi dobře, po zhruba 3 týdnech užívání autopatie a Syphillina mi zmizelo letité akné na tváři a ustaly potíže s bolestí kloubů a šlach. Cítil jsem se méně unavený a celkově spokojenější.
Po delším užívání však došlo ke změně charakteru stolice, a sice z dřívějších pravidelných válečků tvaru a velikosti banánu jsem měl stolici spíše kašovitou, resp. řídkou, vždy ráno, každý den pravidelně. Zde je zlomový bod, kterému přiděluji nějvětší váhu. Začal jsem se, ač pravděpoodbně bezdůvodně, pozorovat. Začal jsem pročítat všelijaká fóra na internetu, kde nemocní popisovali své obtíže, a kde doktoři, coby strážní andělé, nedokázali nemocným pomoct. Nabyl jsem dojmu, že mám rakovinu, která se měnila podle toho, kde mě zrovna píchlo. Tento dlouhodobý stres, který trval nepřetržitě cca 2 měsíce, zapříčil to, že jsem neměl chuť jíst, jídlo jsem do sebe tlačil snad hodinu, po malých kouscích. Paradoxem je, že jsem měl tento psychický blok kvůli stresu, který jsem si sám bezdůvodně vyvolal a fakt, že jsem se nemohl pořádně najíst, ve mně vyvolal pocit, že musím být nemocný a opět začalo hledání neexistujících nemocí. Takto psychicky labilní jsem zašel k panu Lebenhartovi, který mi na sklidnění psychiky předepsal Arsenicum Album 200 a dále doporučil zvýšit ředění autopatie na 3 litry jednou za 5 dní.
I přes užívání Arsenica jsem stále propadal depresím a cítil jsem se naprosto udepsaný, jako bych měl mít následující den pohřeb. V době tohoto stresu se ještě přidalo pobolívání v pravém podbříšku, s čímž jsem zašel za praktickou lékařkou, která po mírné citlivosti na promáčknutí břicha (takové lehké píchání) odebrala krev ( Krevní obraz, CRP, Differenci 66 a 77) a objednala mě na sonografické vyšetření břicha, které se konalo 19.6. 2012, tedy k dnešnímu dni před 3 a půl měsíci. A výsledek? Vše negativní, sono nic neprokázalo, všechny viditelné orgány prý byly normálního nálezu.
Tímto však mé sebeužírání nekončilo, stále jsem nemohl odbourat onen psychický blok a nutno přiznat, že příslušnici mé rodiny už ze mně začali být značně nervozní, nedívím se jim.
Po tříměsíční kontrole u pana doktora Lebenharta, který po celkové prohlídce konstatoval, že borrelie se již v těle nijak neprojevuje, a že žádný tělesná nález neobjevil. Jinými slovy, že jsem zdráv, jen ty plísně ve střevech se ještě drží. ( v této době jsem měl s vyprazdňováním určité potíže, chodil jsem cca 3-4 denně, stolice byla ve formě měnších kousků a často obsahovala viditelné chuchvalce bílého až průsvitného hlenu). Po této jeho prohlídce jsem se psychicky velmi uklidnil a jel si užít dovolenou v Egyptě (13.7.-28.7.). Co však čert nechtěl, hned první den po příletu jsem dostal teplotu a průjem, který trval zhruba 6 dní, avšak nebyl nijak zvlášť intensivní, stolici jsem měl maximálně 8krát denně, bez nějakých velkých křečích v žaludku a nemožnosti zvednout se ze záchoda. Průjem jsem ničím neléčil, dal jsem tomu volný průběh a jedl převážně rýži a vývary. Po 6 dnech průjmu jsem si však řekl, že bych z té dovolené taky rád něco měl ( přece jen, když vás to chytne při šnorchlování 300 metrů od břehu...) a vzal jsem si místní lék, Antinal, který zabral takřka okamžitě a až do odletu z dovolené jsem byl víceméně bez obtíží.
Po příletu do Čech se průjem ovšem vrátil, a to nejen mě, ale také mojí matce. Trval zhruba týden, během kterého jsem praktikoval pouze autopatii a bral Syphillinum. Zatímco matce se stolice po odeznění průjmu ustálila na normálu ( alespoň dle jejích slov, do mísy jsem jí vážně nekoukal \":D\" ), mně obtíže přetrvávaly- stolice 3-4 krát za den, spíše neformovaná, řídká, s příměsí průhledného hlenu, barvy světle hnědé. Toto mě opět znervoznilo a kolotoč sebepozorování opět započal. Potíže neustupovaly, tak jsem opět navštívil pana doktora, který řekl, že nic vážného nejde, že se jedná pouze o reakci na tamější infekci. To však klid mé duši nedalo a já se stále pozoroval a hledal na internetu, co by mi mohlo být. No a takto to probíhalo až donedávna, kdy jsem se psychicky relativně vyčerpán uklidnil a přestal se pozorovat. Stolice však nabyla zvláštního charaketru. Byla sice pravidelná, dříve, 1-2 krát denně, ovšem byla jaksi zploštělá a trhaná, normální barvy a zápachu, bez příměsi krve či hlenu. A takto to pokračuje až do dneška ( tedy poslední cca 2 týdny) a zdá se mi, že stolice je čím dál tim užší, zkrátka vypadá, jako by jí přejel váleček na těsto, na tloušťku může mít maximálně 1 centimetr, na šířku pak 2-3 cm, barva hnědá, stále bez krve a hlenu. A v pravý podpříšek mě občas pobolívá, cítím tam jakýsi lehký tlak a jakoby tepání, pohyb střeva a kručení v břiše, společně s převalováním tekutin. Jsem z toho opravdu nešťastný, neboť jsem se dočetl, že takováto stolice je příznakem rakoviny tlustého střeva, avšak říkám si, že pan doktor by něco takového jistě nepřehlédl, a že jsem se mohl zdravotně takto zhoršit jen těžko, když jsem celou tu dobu užíval autopatii a organismus defacto detoxikoval.
Co si o tom všem myslíte, měl bych si pro klid duše zajít na kolonoskopii? Pozn.: před týdnem mi dělala praktická lékařka na můj popud odběr krve a výtěr z konečníku a vše normální. Jinak ještě upřesním, že jsem 173 cm vysoký a vážím kolem 80 kg ( před 3 týdny jsem začal opět posilovat a nemám při cvičení potíže). Jím zhruba 6krát denně a na váze přibírám bez problémů, nehubnu a chuť k jídlu mám. Předem děkuji za Váš čas a omlouvám se za tento sálodlouhý projev, avšak jsem vážně znepokojen, nevím, co se mnou je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna charakteru stolice
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 1:32 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 10:11 am
Příspěvky: 3
Ještě jsem zapomněl dodat, že trpím dlouhodobě zadní rýmou a v posledních několika dnech mě spolu s radikální změnou stolice trápí také pálení a slzení očí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz